mityba

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mityba“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mityba“.

Vyras per mėnesį maistui išleisdavo tūkstantį: atsidūręs ant kritinės ribos ėmėsi veiksmų

Kai Andrew Hulbertas su šeima išvyko atostogauti į Ispaniją, jam nerūpėjo nei sportas, nei per didelis maisto kiekis. Dviejų vaikų tėtis kiekvieną rytą mėgavosi riebiais kepsniais, skanėstais visą dieną ir neribotais alaus bei kokteilių kiekiais bare, tačiau grįžęs namo jis susidūrė su pasekmėmis. Atsistojęs ant svarstyklių 37-erių Andrew suprato, kad dvi savaites Maljorkoje be saiko valgydamas priaugo 6,3 kg ir pasiekė didžiausią savo kada nors turėtą svorį – 152 kg.
2024-06-16

Lietuvos mokyklose prigyja naujovė: vaikai noriai naudojasi švediškais stalais

Vis daugiau šalies mokyklų vaikus maitina taikydamos visą arba dalinį švediško stalo principą. Vienur mokiniai renkasi visus patiekalus patys, kitur kiek nori gali krautis tik garnyro. Mokyklos pastebi, kad gerokai sumažėjo išmetamo maisto, tačiau lieka ir rizika, reikia stebėti, jog vaikai pavalgytų sočiai ir sveikai, o lėkštėje būtų kuo įvairesnių produktų. Sveikatos ministerija, nors švediško stalo maitinimo modelį ir skatina, pinigais neprisideda.

Budraitytė įspėja 1 Zodiako ženklą: dažniau suvalgykite kažką kartaus

Astrologė Vaiva Budraitytė pasidalijo patarimais, ką turėtų valgyti Mergelės Zodiako ženklo atstovai, kad jaustųsi puikiai. Socialiniuose tinkluose įrašu pasidalijusi V. Budraitytė pabrėžė, kad šio ženklo atstovams mityba yra labai svarbi, norint gyventi sveikai ir laimingai.
2024-06-12

Atsisakė mėsos, pieno, dalies grūdų ir daržovių: žinomas verslininkas prabilo, kaip susitvarkė sveikatą

Atsiradę skausmai ar rimtesni organizmo sutrikimai, lėtinis nuovargis ar net išsekimas ne vieną atveda prie sveikatos šaltinio paieškų ir kitą kartą net drastiškų gyvensenos pokyčių. Tokia savo patirtimi pasidalinęs žinomas šalies verslininkas Juozas Maksvytis juokauja, kad šiandien gydytojai jam žada, kad gyvens nors ir iki 120 metų.

Akmenis inkstuose išduoda šie ženklai: pajutus skubėkite pas gydytoją

Inkstai – nedidelis, bet gyvybiškai svarbus organas, atsakingas už ne vieną funkciją. Tačiau nė vienas nesame apsaugotas nuo inkstų akmenligės, kuri pasireiškia nemaloniais simptomais, o negydoma gresia komplikacijomis.   Apie inkstų akmenų atsiradimą ir jų prevenciją komentuoja „Eurovaistinės“ vaistininkė Jelena Deksnienė, vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Asta Krušnienė, ir budinčios „Benu“ vaistinės vedėja vaistininkė Laura Kairiūkštienė.
2024-05-31
REKLAMA
.  .

Lietuvos mokyklose ugdytinius džiugina savomis rankomis kuriami sodai

Lietuvos ugdymo įstaigos, dalyvaujančios projekte „Auginame čia, Lietuvoje!” pagal Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programą, puoselėja išskirtinius sodus šalia mokyklų ir darželių. Kelių hektarų teritorijoje auginami ne tik vaismedžiai – obelys ir kriaušės – bet ir gausybė dekoratyvinių augalų bei vaiskrūmių. Kai kurios mokyklos turi ir šiltnamius. Čia derlių ruošiasi duoti įvairių rūšių pupos, pomidorai.
2024-05-24

Budraitytė bedė pirštu į 1 Zodiako ženklą: venkite pieno produktų

Astrologė Vaiva Budraitytė pasidalijo patarimais, ką turėtų valgyti Vėžių Zodiako ženklo atstovai, kad jaustųsi puikiai. Socialiniuose tinkluose įrašu pasidalijusi V. Budraitytė pabrėžė, Vėžiai labai jautrūs, tad valgyti turėtų tik tada, kai jie gerai nusiteikę. Patarė, ką valgyti Vėžiams Socialinio tinklo įraše V. Budraitytė teigia, kad jei Vėžio ženklo atstovai sudirgę – geriau pagulėti, nusiraminti ir tik tada valgyti.
2024-05-23
REKLAMA
Kaip gyventi, kad smegenys ilgai būtų jaunos? (nuotr. Shutterstock.com) Kaip gyventi, kad smegenys ilgai būtų jaunos? (nuotr. Shutterstock.com)

Kaip gyventi, kad smegenys ilgai būtų jaunos?

Neabejojame, kad kiekvienas iš mūsų svajojame apie aštrų protą iki pat gilios senatvės ir net nesusimąstome, koks didelis turtas yra turėti puikią atmintį, gebėjimą mokytis ir įsiminti naują informaciją bei džiaugtis puikia orientacija. Vis dėlto gali nutikti taip, kad vieną dieną aštriu protu džiaugtis nebegalėsime, tačiau net ir senyvame amžiuje kraujagyslinė demencija paprastai neužklumpa netikėtai – ji vystosi ilgą laiką ir protiniai gebėjimai dažniausiai silpnėja po truputį.
2024-05-15

Neįtikėtina, bet realu: dirbtinė mėsa ir spausdinta žuvis – mokslininkė prabilo apie naująjį maistą

Mėsainis su dirbtine mėsa, 3D spausdintuvu atspausdinta žuvis ir sausainiai su vabzdžiais – tik egzotiški pavadinimai ar ateities raciono dalis? Apie tai nemažai kalbanti mokslininkė Aelita Zabulionė teigia, kad maisto inovacijos šiandien vystosi kaip niekada sparčiai, tačiau, jos manymu, tą visų pirma reikėtų priimti ne kaip kažkokią grėsmę, galimybę paragauti naujų skonių.

Mokslininkai įspėja: nesveikas maistas tiesiogiai susijęs su didesne vėžio rizika

Mokslininkai mano, kad jiems pavyko atskleisti, kaip nesveiko maisto vartojimas didina vėžio riziką. Singapūre atliktame tyrime buvo nagrinėjamas metilglioksalio – junginio, išsiskiriančio organizmui skaidant saldų ir riebų maistą, – poveikis genui, padedančiam kovoti su augliais.
2024-04-27
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų