Bankai buvo įsipareigoję visas grynųjų pinigų tvarkymo paslaugas pirkti tik iš G4S, dėl ko kitų grynųjų pinigų tvarkymo paslaugų teikėjų galimybės konkuruoti buvo reikšmingai apribotos. Bankai susitarimų galiojimo laikotarpiu (nuo 3 metų 2 mėnesių iki 5 metų 3 mėnesių) prarado galimybes pasinaudoti G4S konkurentų pasiūlymais, net jei šie būtų siūlę teikti grynųjų pinigų tvarkymo paslaugas palankesnėmis sąlygomis.
Konkurencijos taryba atkreipė dėmesį, jog bankų patiriamas grynųjų pinigų tvarkymo sąnaudas galiausiai padengia vartotojai, mokėdami bankams už grynųjų pinigų išėmimą iš bankomatų, valiutos keitimą ar kitas operacijas, susijusias su grynaisiais pinigais.
Kaltę neigia
"Kol kas sunku pasakyti, kokių veiksmų imsimės, praėjo tik valanda po paskelbto sprendimo", - sakė saugos bendrovės "G4F" vadovas Saulius Tulevičius, paprašytas pakomentuoti Konkurencijos tarybos paskelbtą žinią. Jis teigė, kad tik susipažinęs galės pasakyti, kokių veiksmų bendrovė imsis. Paklaustas, ar sutinka su teiginiu, kad bendrovė trukdė kitoms saugos tarnyboms konkuruoti grynųjų pinigų tvarkymo ir inkasavimo paslaugų rinkoje, S. Tulevičius atsakė neigiamai: "Tikrai nesutinkame su tokia išvada. Ir tą ne kartą esame pabrėžę ir Konkurencijos tarybos posėdžiuose, ir pasisakydami viešai."
"Swedbank" banko atstovas spaudai Saulius Abraškevičius taip pat teigė, kad kol kas išsamiai komentuoti Konkurencijos tarnybos išvados bankas negali. "Reikia susipažinti su sprendimu išsamiau, tačiau iš esmės su pačiu sprendimu nesutinkame ir manome, kad jis neatitinka tyrimo metu banko pateiktų argumentų bei kitos medžiagos", - sakė jis. Jis patvirtino, kad "Swedbank" Konkurencijos sprendimą žada skųsti teismui.
Už konkurenciją ribojančius susitarimus įmonėms paskirtos tokios baudos:
- UAB „G4S Lietuva“ – 9 437 800 litų;
- AB DNB bankui – 8 630 200 litų;
- AB SEB bankui – 24 808 200 litų;
- „Swedbank“, AB – 14 243 600 litų.