REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos gynybos įmonės bando rasti savo lėktuvų dalių analogų, pranešė Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausioji žvalgybos valdyba, rašo UNIAN.

Rusijos gynybos įmonės bando rasti savo lėktuvų dalių analogų, pranešė Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausioji žvalgybos valdyba, rašo UNIAN.

REKLAMA

Žvalgybos valdyba gavo susirašinėjimą tarp 8-osios specialiosios paskirties aviacijos divizijos vadovybės Maskvos srityje ir gynybos pramonės įmonių.

Susirašinėjimo metu 8-osios armijos aviacijos vadavietės vadovybė išreiškė susirūpinimą dėl importuojamų komponentų, skirtų An, Il ir TU serijų lėktuvų remontui ir techninei priežiūrai, trūkumo.

Susirašinėjime buvo pateiktas sąrašas, kiek dalių analogų reikia kiekvienam orlaivio tipui:

  • IL-96-400vip – 114 vienetų importuotų komponentų, gamintų Vokietijoje, Prancūzijoje, JAV, Didžiojoje Britanijoje, Ukrainoje ir Nyderlanduose;
  • IL-62 – 8 vienetai importuotų komponentų, gamintų JAV;
  • IL-76MD – 6 vienetai importuotų komponentų, gamintų JAV ir Ukrainoje;
  • IL-18 – 1 vienetas Ukrainoje gamintų importuotų komponentų;
  • TU-214 – 71 elementas importuotų komponentų, gamintų Prancūzijoje, JAV, Didžiojoje Britanijoje, Ukrainoje, Kinijoje, Japonijoje, Čekijoje, Nyderlanduose ir Vokietijoje;
  • Tu-154 – 39 vienetai importuotų komponentų, gamintų Prancūzijoje, JAV, Didžiojoje Britanijoje, Ukrainoje;
  • TU-134 – 9 vienetai importuotų komponentų, gamintų JAV ir Ukrainoje.

„Tarp komponentų ir sistemų, kurių tiekimas Rusijai buvo nutrauktas įvedus sankcijas, buvo švyturėlių nusileidimo sistemos, dūmų detektoriai, meteorologiniai jutikliai, radiolokacinės sistemos, navigacijos sistemos ir net kavos virimo aparatai su mikrobangų krosnelėmis“, – pažymi žvalgyba.

Dar anksčiau buvo pranešta, kad Rusija sustabdė naujų tankų gamybą dėl importuojamų dalių trūkumo ir finansinių problemų.

REKLAMA
REKLAMA

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

REKLAMA

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyksta aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų