Čiungunas, Kinija
Šis kinų miestas-vaiduoklis po statybų gyventojų antplūdžio nesulaukė.
Sentreilija, Pensilvanija, JAV
1856 metais Sentreilijoje atsidarė dvi anglies kasyklos. 1890 metais miestelyje gyveno 2 761 žmogus. Vėliau mieste atsirado 5 viešbučiai, 7 bažnyčios, 2 teatrai, 14 prekybos centrų ir 27 barai. Tačiau kasyklos veikė tik iki septinto dešimtmečio pabaigos. Po gaisro vienoje iš jų gyventojų mieste pradėjo sparčiai mažėti. Iki 2010 metų jų liko vos 10, o požeminiai gaisrai tęsiasi iki šiol.
Monserato sala, Mažieji Antilai
Miestas buvo apleistas dėl 1995 metais pabudusio ugnikalnio. 1997 metais čia nebebuvo nei vieno gyventojo – visi buvo evakuoti.
Bodis, Kalifornija
Miestą prie kasyklų 1859 metais įkūrė aukso ieškotojai. 1876 metais čia buvo atrastas dar vienas šaltinis, ir Bodis ir mažytės gyvenvietės virto didžiausiu Kalifornijos miestu. Tačiau po 1880-ųjų gyventojų skaičius pradėjo sparčiai mažėti. 1900 metais čia gyveno viso labo 965 gyventojai, o 1940 – 40. Dabar tai miestas-vaiduoklis.
Fordlandija, Brazilija
Šį miestą yra Henry Fordas 1928 metais. Vietoje to, kad savo gamykloms pirktų brangią anglišką gumą, jis nusprendė imti brazilišką gumą. Šiam tikslui ir tarnavo Fordlandija.
Tačiau ši idėja buvo labai nesėkminga, nes kaučiuko medžiai neprigijo kalnuotoje ir nederlingoje Brazilijos žemėje. Miesto gyventojus vertė nešioti specialius ženkliukus su identifikaciniais numeriais ir valgyti tik amerikietiškus produktus. Tokios sąlygos privedė prie sukilimo 1930 metais, kurį numalšino Brazilijos kariuomenė.
Čaitenas, Čilė
Dėl to paties pavadinimo ugnikalnio, kuris pabudo po 9000 metų miego, išsiveržimo miestas virto vaiduokliu.
Griutvikenas, Pietų Džordžija
Griutvikenas buvo pastatytas kaip banginių medžioklės bazė 1904 metais. 1966 metų gruodį jis buvo uždarytas pašaliniams asmenims. Tačiau vietinė bažnyčia kartais vis dar naudojama vestuvėms. Gyventojai turėjo savo kino teatrą, tačiau prieš porą metų jis buvo sugriautas.