Pasak pakrantės apsaugos, kai kuriems kūnams truko dalių – du lavonai buvo be galvų. O vienoje iš valčių buvo rastos tik šešios kaukolės. Pirmoji valtis aptikta dar spalį, o per lapkritį rasta dar 11.
Šiuo metu vykdomas tyrimas siekiant išsiaiškinti, iš kur atplaukė šios valtys ir kas galėjo nutikti jose buvusiems žmonėms.
Viena užuomina yra gana aiški – ant valties korpuso, kurioje buvo 10 yrančių kūnų, rastas įrašas korėjiečių kalba. Pirminiais duomenimis, ten esantis užrašas yra „Korėjos liaudies armija“. Tai Šiaurės Korėjos karinių pajėgų pavadinimas.
Kita užuomina – vienoje iš valčių rasta nuplyšusi medžiagos skiautė, kuri galėtų būti Šiaurės Korėjos vėliavos dalis, tvirtina Japonijos žiniasklaida.
„Nėra abejonių, kad šios valtys priklausė Šiaurės Korėjai“, - tvirtina Johnas Nilssonas-Wrightas, Chatham House politikos instituto Azijos programos vadovas. Tokias išvadas jis daro remdamasis prieš tai pateiktomis užuominomis. Mokslininkas pasidalino ir savo turimu situacijos paaiškinimu.
„Valtys pagamintos iš medžio ir yra labai senos ir sunkios. Jos negali greitai plaukti, o varikliai nėra pakankamai galingi, kad leistų valtims įveikti sroves“, - tvirtina ekspertas.
Kitas kraupiųjų valčių pasirodymo paaiškinimas – kad tai gali būti žvejybinės valtys, kurios nukrypo nuo kurso.
Vis tik J. Nilssonas-Wrightas mano, jog labiausiai tikėtina versija, kad valtyse yra asmenys, bandę pabėgti nuo Šiaurės Korėjos režimo.
„Žinome, kad tiems, kurie gyvena ne Pchenjane, gyvenimas yra labai sunkus, tad palikti šalį bet kokia kaina skatina tiek ekonominiai poreikiai, tiek ir laisvės poreikis“, - sako mokslininkas.
Jis taip pat spėja, kad bėgliai gali rinktis pavojingą kelią per Japonijos jūrą ir todėl, kad tokie tradiciniai keliai kaip bėgimas per sieną su Kinija, yra vis labiau stebimi.