Parlamentas prieš tai priėmė vadinamąjį „Al Jazeera“ įstatymą. Jis leidžia nutraukti užsienio TV stočių transliacijas, jei jos įvertinamos kaip rizika valstybės saugumui.
B. Netanyahu Gazos karo fone apkaltino stotį „pakenkus Izraelio saugumui, aktyviai dalyvavus spalio 7 d. žudynėse ir kursčius prieš Izraelio karius“.
Izraelio ryšių ministras Sholmas Karhis teigė pasirašęs įsakymą dėl kanalo uždarymo ir jis iš karto bus įgyvendinamas. Anot žiniasklaidos, dabar gali būti uždarytos „Al Jazeera“ biurų patalpos Izraelyje, konfiskuota transliacijos įranga, stotis pašalinta iš kabelinių ir palydovinių televizijų paslaugų teikėjų programos ir blokuojama jos svetainė internete.
Izraelis kaltina „Al Jazeera“ skelbiant tendencingą informaciją. Stotis nuo Gazos karo pradžios pranešinėjo apie katastrofišką padėtį Gazos Ruože ir rodė mirties ir sugriovimų vaizdus, kurių Izraelio TV stotys beveik nerodo. Stotis reguliariai rodo ir „Hamas“ karino sparno „al-Qassam brigadų“ atakas prieš Izraelio kareivius.
„Al Jazeera“ buvo įsteigta 1996 m., pagrindinė jos būstinė įsikūrusi Dohoje. Ji buvo laikoma viena pirmųjų arabų TV stočių, kuri skelbė ir kritiškus pranešimus apie regioną ir todėl greitai tapo populiari arabiškajame pasaulyje. Kritikai tuo tarpu kaltina „Al Jazeera“ veikiant kaip „Hamas“ ruporas. Pats Kataras prieš Gazos karą buvo laikomas vienu svarbiausių teroristinės organizacijos finansinių rėmėjų. Dohohe gyvena ir aukščiausi „Hamas“ atstovai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!