Britanijos kontržvalgybos vadas: didžiausia grėsmė – Rusija, bet yra ir kita šalis

Didžiosios Britanijos kontržvalgybos (MI-5) vadovas Kenas McCallumas, į šį postą paskirtas tik šių metų balandį, pirmą sykį išsakė savo tikslus ir užduotis, kurias turės įgyvendinti jo organizacija. Žvalgybininko teigimu, didžiausią grėsmę šiuo metu kelia Rusija ir Kinija.

Britanijos kontržvalgybos vadas: didžiausia grėsmė – Rusija, bet yra ir kita šalis (nuotr. SCANPIX)

„Mes turime gana nemalonią terorizmo, kuris niekur nedingo, ir priešiško veiklos augimo, palaikomo valstybiniu lygmeniu, kobinaciją“, – savo interviu BBC pažymėjo kontržvalgybos vadas. 

Jo teigimu, grėsmės tampa vis įvairesnės, o laiku jas numatyti tampa vis sudėtingiau.

„Jeigu manęs paklaustumėte, kurios šalies žvalgyba daro Didžiajai Britanijai daugiausiai problemų 2020-ųjų spalį, tai aš atsakysiu, kad tai – Rusija, – be užuolankų kalbėjo MI-5 vadas. – Tačiau jeigu klaustumėte, kuri iš šalių formuos situaciją pasaulyje artimiausius dešimtmečius ir suteiks didžiausias galimybes bei didžiausias problemas Britanijai, tai – Kinija. Vaizdžiai tariant, jeigu Rusijos spec. tarnybos – tai blogo oro periodai, tai Kinija – tai visa klimato kaita“. 

Ypatingą dėmesį K. McCallumas skyrė išaugusiai grėsmei paprastų žmonių sveikatai ir gyvybei. 

„2020-aisiais kalbama jau net ne apie šnipus ir valstybių paslapčių vagystes, nors tai irgi svarbu, – aiškino jis. – Mes matome grėsmę žmonėms iki pat ir neišskiriant bandymų nužudyti, kaip parodė Navalno nuodijimo atvejis. Mes matome grėsmę demokratijai, mūsų infrastruktūrai, ekonomikai, mokslo tyrimams, grėsmę labai plačiose sferose“. 

Pagrindine užduotimi šalyje K. McCallumas įvardijo kovą su terorizmu ir islamo ekstremizmu, tačiau taip pat pažymėjo ir augančią ultradešiniųjų grupuočių grėsmę. Kaip pavyzdį jis pateikė paskutinių ketverių metų statistiką: 8 iš 27 teroristinių išpuolių, kuriuos pavyko nutraukti paskutinėse jų pasirengimo stadijose, buvo susiję su ultradešiniųjų ekstremizmu.

Kalbėdamas apie vakcinų nuo koronaviruso tyrimų apsaugą K. McCallumas išskyrė iškart kelias rizikas. Visų pirma, sukūrusi pirmoji veikiančią vakciną valstybė „daug laimėtų“, todėl visame pasaulyje yra daug suinteresuotų pusių, kurios suinteresuotos sėkminga tokių tyrimų baigtimi. Jis pripažino, kad troškimas pavogti tyrimų rezultatus gali būti labai didelis. Antroji grėsmė, jo teigimu, gali slypėti nore pasėti visuomenėje neužtikrintumą dėl naujosios vakcinos kokybės ir poveikio.

REKLAMA

Atsakydamas į parlamento žvalgybos ir saugumo komiteto ataskaitoje išdėstytą kritiką, MI-5 vadovas pažymėjo, kad jo tarnyba atliko tyrimus ir nustatė, kad žmonės, kurie potencialiai galėjo paveikti „Brexit“ referendumo eigą, nepadarė jokių esminių pažeidimų.

Neseniai buvęs „Jukos“ vadovas Michailas Chodorkovskis „Focus“ pasakojo, kad Rusijos opozicija turi imti pamokas iš sukilimo Baltarusijoje. Rusijos opozicijos atstovo teigimu, įvykiai Baltarusijoje aiškiai parodė vieną dalyką: pakeisti režimą galima tik revoliucijos keliu.


Rašyti komentarą...
R
Realistas
2020-11-09 14:38:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Didžiausia grėsmė yra amerikosai ir jų padlaižiai. Vienareikšmiškai.
Atsakyti
-2

A
Aušrinė
2020-11-09 10:13:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pastovus gąsdinimai rusais tai kelia susirūpinima valdžia kuri kitokių argumentų kaip tik gąsdinti neturi ,tai visi supranta todėl į valdžią atėję žmonės kelia paniką, nepasitenkinimą, visišką nepagarbą ,žmonių visišką abejingumą tai šių dienų tikrovė !
Atsakyti
-1

k
kaimietis
2020-11-09 22:29:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
tų jankiu visai neįsileisti Lietuvą
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų