Nekantraujate pastoti? Kai kurioms poroms tai ne taip paprasta. Vaisingumo problemų turinčios poros gydymui iššvaisto milžiniškas pinigų sumas.
Kartais gydymas išties būna veiksmingas, bet kartais... tereikia šiek tiek pakoreguoti savo gyvenimo ritmą – ir viskas stojasi į savas vietas.
Beje, apsilankius pas vaisingumo specialistą jis neabejotinai visų pirma jums pasiūlytų kaip tik tokias rekomendacijas.
Taip:
• Numesti svorio. Be abejo, jūs norite didelio pilvuko. Bet didelio su kūdikiu, o ne riebalais viduje. Taigi jei turite viršsvorio – imkitės palengva jį naikinti. Nutukimas sumažina tiek moters šansus pastoti, tiek vyro gebėjimą apvaisinti. Subalansuota mityba, daugiau judesio ir, žinoma, sekso, padės jums tai pasiekti.
• Mesti rūkyti. Rūkančioms moterims sumažėja tikimybė pastoti. O jei jau pastojote – šis žalingas įprotis padidina persileidimo, priešlaikinio gimdymo ir per mažo svorio kūdikio gimimo tikimybę. Mokslininkai kol kas neskuba teigti, kad vyrų rūkymas ženkliai paveiktų spermos kokybę, šiuo klausimu vis dar atliekami tyrimai. Ir vis dėlto šis įprotis būsimiesiems tėčiams – ne į sveikatą, taigi geresnių rezultatų sulauksite jei žalingo įpročio atsisakysite abu.
• Stop alkoholiui. Nieko baisaus, jei netapsite visiškais abstinentais. Svarbiausia – jausti saiką ir laiku pasakyti sau STOP. Mokslininkai nustatė, kad 6 ir daugiau alkoholio porcijų per savaitę sumažina moters šansus pastoti. Deja, gamta ir čia nepaiso lygių galimybių. Nenustatyta, kad vyrų išgertas alkoholis sumažintų jų galimybę apvaisinti, nebent vyrukas tiek prisilaktų, kad neberastų kelio į miegamąjį. Tačiau ne paslaptis, kad tėvų alkoholizmas neigiamai veikia būsimo kūdikio sveikatą, taigi saiko jausmas vis dėlto būtinas abiem partneriams.
• Mylėtis. Idealus ritmas poroms, norinčioms pradėti kūdikį – seksas kas 2-3 dienas. Didesni intervalai sumažina tikimybę, kad pagausite palankiausią momentą. Be to, manoma, kad tiek mylintis kasdien, tiek pernelyg retai, spermos kokybė šiek tiek prastėja.
Ne:
• Nerimui. Jei pastoti nepavyko per keletą mėnesių – neskubėkite tirtis vaisingumo. Tai ilgas, daug nervų ir pinigų kainuojantis procesas. Vaisingumo problemų turinčia laikoma pora, kuriai, nustojus naudoti kontraceptikus ir reguliariai mylintis, pastoti nepavyksta per metus. O iki tol... ar žinojote, kad viena dažniausiai pasitaikančių ilgesnio nepastojimo problemų – nerimas ir stresas? Tad atsipalaiduokite ir tiesiog mėgaukitės procesu!
• Karščio baimei. Tarp vaisingumo problemų turinčių porų sklando mokslininkų paleistas mitas, neva šiluma gali neigiamai paveikti spermos kokybę. Taigi tėčiais svajojantiems tapti vyrams prieš lytinį aktą nerekomenduojama pirtis, karšta vonia ir aptemptos kelnaitės. Vyrai, nurimkite. Duomenų, kad toks trumpalaikis šilumos efektas, kaip keliasdešimt minučių pirtyje ar tiek pat laiko karštoje vonioje kaip nors paveiktų gebėjimą apvaisinti, nėra. Moksliniuose tyrimuose dažniausiai kalbama apie ilgalaikį šilumos poveikį. Taigi drąsiai eikite į vonią prieš meilės naktį – galbūt šilto vandens glamonės ir jam, ir jai taps puikia įžanga į meilės žaidimus.
• Brangiems maisto papildams. Stebuklingų papildų ar superbrangių jų mišinių, neva padedančių apvaisinti ar pastoti, nėra. Taigi jei susigundėte įsigyti ką nors panašaus – pagalvokite dar kartą. Kai kurie vaisingumo specialistai laikosi nuomonės, jog spermos kokybę gali pagerinti maisto papildai su cinku, selenu ir vitaminu E. Gera žinia – jie nėra labai brangūs. Bloga žinia – kol kas nėra pakankamai mokslinių duomenų, kad jie išties realiai padėtų.
• Ovuliacijos indikatoriams. Idėja paprasta: moteris kas mėnesį atidžiai stebi pokyčius savo organizme, ciklo viduryje kelis kartus atlieka testą, leidžiantį nustatyti tikslią ovuliacijos dieną ir... tinkamu metu ateina metas „darbui“. Deja, toks metodas daugybei porų tik padaro meškos paslaugą. Seksas „iš reikalo“, tarsi kokia medicininė procedūra, žūtbūt siekiant geriausio rezultato – stresas abiem partneriam. O stresas, kaip žinia, - vienas didžiausių vaisingumo priešų. Taigi kartais daug geresnių rezultatų pasiekiama viską palikus savieigai.
• Nevilčiai. Pasak statistikos, per 1 metus nustojusios vartoti kontraceptines priemones kūdikį pradeda maždaug 80 proc. porų. Iš likusių 20 proc. net pusė porų pastoja per antruosius metus. Taigi nenusiminkite ir nesinervinkite jei per pirmus metus nepavyko – galbūt tiesiog taip susiklostė aplinkybės, o jau šiemet – tikrai pasiseks!