REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmajam 2008-2012 metų kadencijos parlamento posėdžiui pirmininkaus Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narė 72 metų Vida Marija Čigriejienė.

REKLAMA
REKLAMA

Tai pirmadienį pranešė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas, pristatydamas Seimo rinkimų rezultatus.

REKLAMA

V.M.Čigriejienė - vyriausia būsimojo Seimo narė. Pagal Konstituciją pirmąjį po rinkimų Seimo posėdį pradeda vyriausias pagal amžių Seimo narys.

Pasak Z.Vaigausko, jauniausiosios parlamentarės titulas taip pat tenka konservatorių atstovei. 26 metų Agnė Bilotaitė į Seimą patenka pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašą.

Būsimojo Seimo narių amžiaus vidurkis - 49 metai su puse.

Į parlamentą išrinkta 114 vyrų ir 27 moterys.

Z.Vaigauskas pirmadienį konstatavo, jog parlamento rinkimai Lietuvoje įvyko. Jie buvo demokratiški, skaidrūs ir teisingi. „Įstatymų pažeidimų buvo gerokai mažiau nei anksčiau“, - tvirtino VRK pirmininkas.

REKLAMA
REKLAMA

Keturiose vienmandatėse apygardose nutarta perskaičiuoti balsus dėl mažo skirtumo tarp laimėtojo ir pralaimėtojo.

Vilniaus Šeškinės apygardoje socialdemokratė Vilija Blinkevičiūtė 32 balsais įveikė konservatorių Audronių Ažubalį, Gargždų apygardoje „tvarkietis“ Petras Gražulis 27 balsais nugalėjo konservatorę Daliją Šeporaitienę, Dzūkijos apygardoje Tautos prisikėlimo partijos narys Antanas Nedzinskas - 52 balsais konservatorių Vidmantą Žiemelį.

Šių apygardų rinkimų komisijos dar šiandien planuoja perskaičiuoti balsus.

Lazdijų-Druskininkų apygardoje balsai jau perskaičiuoti. Z.Vaigausko duomenimis, socialdemokratas Justinas Karosas čia įveikė valstietį liaudininką Algirdą Šakalį 33 balsų persvara. Iki perskaičiavimo šis skirtumas buvo 21 balsas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

VRK duomenimis, per Seimo rinkimus Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai užsitikrino 44 vietas parlamente, Socialdemokratų partija - 26, Tautos prisikėlimo partija - 15, Liberalų sąjūdis - 11, koalicija „Darbo partija+jaunimas“ - 10, Liberalų ir centro sąjunga - 8, valstiečiai liaudininkai - 3, Lietuvos lenkų rinkimų akcija - 3, Naujoji sąjunga - 1 vietą.

Dar keturis mandatus gavo save išsikėlę kandidatai.

Šį trečiadienį naujiesiems parlamentarams ketinama įteikti Seimo narių pažymėjimus.

Z.Vaigauskas teigė, jog dar neaišku, kada įvyks pirmasis naujojo Seimo posėdis. Jo datą turi paskelbti prezidentas.

„Iki pirmojo posėdžio išrinktieji turėtų pasirūpinti ir atsisakyti bet kokių pareigų, kurios nesuderinamos su Seimo nario mandatu“, - priminė VRK vadovas.

REKLAMA

Paklaustas, ar į Seimą išrinkti pramogų verslo atstovai privalės atsisakyti koncertų ir laidų vedimo, Z.Vaigauskas teigė, kad tai nuspręsti turės pats Seimas.

Jis svarstė, kad dėl tokio išaiškinimo greičiausiai bus kreiptasi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją.

Konstitucija numato, jog „Seimo nario pareigos, išskyrus jo pareigas Seime, nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis valstybinės įstaigose ir organizacijose, taip pat su darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse“.

Pagrindinis šalies įstatymas taip pat numato, kad „Seimo narys negali gauti jokio kito atlyginimo, išskyrus atlyginimą už kūrybinę veiklą“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų