agnė bilotaitė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „agnė bilotaitė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „agnė bilotaitė“.

Nesutinka su Bilotaitės ir Požėlos iniciatyva: sprendimas griežtinti ginklų laikymo tvarką neturėtų būti priimamas emocijų pagrindu

Vidaus reikalų ministrei Agnei Bilotaitei ir policijos generaliniam komisarui Renatui Požėlai užsimenant apie ginklų laikymo tvarkos griežtinimą, Lietuvos ginklų savininkų asociacijos valdybos (LiGSA) pirmininkas Arūnas Marcinkevičius teigia, kad tokie sprendimai neturėtų būti priimami remiantis emocijomis. „Tokie sprendimai nėra priimami emocijų pagrindu, impulsyviai, atsitikus kažkokiam įvykiui, tarsi esant progai sugriežtinti kažką.

Po kraupių nusikaltimų – Bilotaitės žinia: policija intensyviau tikrins ginklų savininkus

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad policija vykdys intensyvesnius ginklus turinčių asmenų patikrinimus, svarstomi ir įstatymo pakeitimai dėl griežtesnės ginklų kontrolės. Taip ji kalbėjo pastarosiomis dienomis fiksavus daugiau nusikaltimų, susijusių su nužudymais, panaudojant ginklą.

Aktualu visiems: rudenį – masinės evakuacijos pratybos

Rudenį Lietuvoje ketinama surengti nacionalines gyventojų evakuavimo pratybas, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. „Mūsų Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) kartu su savivaldybėmis rengia masinio evakuavimo scenarijų. Vėliau iš jo atsiras planas“, – trečiadienį po susitikimo su sostinės meru Valdu Benkunsku žurnalistams sakė A. Bilotaitė.

Bilotaitė lankysis Kėdainiuose: aptars narkotikų platinimo prevenciją bei viešojo saugumo stiprinimą

Antradienį vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė lankysis Kėdainiuose, kur su rajono valdžia aptars narkotikų platinimo ir vartojimo prevenciją, civilinės saugos bei viešojo saugumo stiprinimą. Kaip pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM), vizito metu A. Bilotaitė susitiks su Kėdainių rajono meru Valentinu Tamuliu ir savivaldybės administracijos direktoriumi Gintautu Muzniku.

Agnė Bilotaitė tikisi ES paramos stiprinant sieną su Rusija

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė oficialiu laišku kreipėsi į Ylvą Johansson, už vidaus reikalus atsakingą Europos Komisijos narę, dėl finansinės paramos Lietuvos sienos su Rusija apsaugai stiprinti. Kaip skelbia ministerija, laiške A. Bilotaitė pabrėžė, kad būtina skubiai modernizuoti ir atnaujinti sienos su Rusija stebėjimo sistemas. Apskaičiuota, kad šio modernizavimo išlaidos sieks beveik 16 mln. eurų, o reikalingas finansavimas – 13,7 mln. eurų.

Medikai ragina vengti šios pramogos: „Turime apie 10 vaikų kasdien praktiškai“

Dešimtys vaikų kiekvieną vasaros dieną Lietuvoje susižaloja po nesėkmingo šokinėjimo ant batuto: lūžta rankos, kojos, nepilnamečiai patiria galvos smegenų traumas ir atsiduria ant operacinės stalo. Medikai perspėja, kad suderinti saugumą ir batutus yra labai sudėtinga, tad ragina vengti šios pramogos. O jei vis dėlto tėvai ryžtasi vaikams dovanoti tokią pramogą, gydytojai pataria nepalikti mažųjų be priežiūros.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Bilotaitės vaikui atsidūrus ligoninėje ragina išmesti 1 daiktą visus: kiti apie pavojų nežino

Šeštadienį, birželio 29 dieną, Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės sūnus Benas susižalojo per gimtadienį su draugais žaisdamas ant pripučiamo batuto. Berniukas pateko į ligoninę, dvi paras buvo reanimacijoje ir jam buvo atliktos dvi operacijos. Naujienų portalas tv3.lt primena, kad gydytojai šį daiktą ne kartą ragino išmesti iš namų, nes jis kelia itin didelį pavojų sveikatai. Anksčiau apie batutų žalą yra pasakojęs vaikų chirurgas Benediktas Jonuška.
2024-07-01

Agnės Bilotaitės vaikas pateko į ligoninę: nusprendė netylėti ir skubiai perspėja kitus

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pranešė, kad jos vaikas pateko į ligoninę susižalojęs pripučiamame batute.  „Batutai yra tapę neatsiejama mūsų vaikų gimtadienių ir laisvalaikio dalimi. Mūsų Benukui tai turėjo būti graži gimtadienio šventė su draugais ir batutu. O nutiko taip: dvi operacijos, dvi paros reanimacijoje, lūžusi ranka, pažeista arterija. Laukia ilgas gijimas. Mes gavome skaudžią pamoką – daugiau niekada jokių batutų.

Seimas po pateikimo pritarė naujai civilinės saugos stiprinimo programai

Seimas po pateikimo pritarė Civilinės saugos stiprinimo ir plėtros programai iki 2030 metų. Joje numatyta naujų priedangų, perspėjimo sistemų įrengimas, mobiliosios programėlės sukūrimas. Įgyvendinti visas programoje numatytas priemones preliminariai reikės 285 mln. eurų, iš kurių apie 103 mln. eurų sudarys Europos Sąjungos lėšos.

Bilotaitė pasitiki pareigūnų veiksmais proteste dėl Škirpos lentos nukabinimo

Pulkininko Kazio Škirpos atminimo lentos nukėlimu pasipiktinusiems Nacionalinio susivienijimo atstovams keliant klausimus dėl policijos darbo protesto metu, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako pasitikinti pareigūnų veiksmais. „Pasitikiu policijos tarnybos ir jos pareigūnų profesionalumu. Reagavimo taktiką užtikrinant viešąją tvarką bei visuomenės rimtį pareigūnai pasirenka įvertinę visas įvykio aplinkybes“, – sekmadienį Eltai perduotame komentare teigė A. Bilotaitė.
REKLAMA
REKLAMA

Ministerija siūlo griežtinti nepriekaištingos reputacijos reikalavimus

Vidaus reikalų ministerija siūlo sugriežtinti valstybės tarnautojų nepriekaištingos reputacijos reikalavimus, siūlant statusą atimti su Rusijos, Baltarusijos, Kinijos saugumo tarnybomis, teisėsauga ar teisėtvarka slapta bendradarbiavusiems asmenims. Kaip ketvirtadienį kalbėjo Valstybės tarnybos įstatymo pataisas Seimui pristačiusi vidaus reikalų viceministrė Sigita Ščajevienė, ši tvarka siūloma atsižvelgus į geopolitinę situaciją, galimas grėsmes nacionaliniam saugumui.

Seimo komitetas – už trečiųjų šalių darbuotojų kvotą, griežtesnį jų įdarbinimą

Seimo Užsienio reikalų komitetas trečiadienį pritarė Vyriausybės siūlymui įvesti 40 tūkst. kvotą į Lietuvą dirbti atvykstantiems trečiųjų šalių piliečiams. Tokiu imigracijos apribojimu siekiama nustatyti, kiek pigios darbo jėgos kasmet galėtų atsivežti darbdaviai.

Bilotaitė dalyvaus Lietuvos policijos mokyklos infrastruktūros plėtros pristatyme

Antradienį vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė lankysis Kauno rajone. Kaip pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM), Mastaičiuose A. Bilotaitė dalyvaus Lietuvos policijos mokyklos infrastruktūros plėtros pristatyme. Ministrės darbotvarkėje taip pat numatomas susitikimas su Kauno rajono savivaldybės bei statutinių įstaigų vadovais. Be to, vizito metu A. Bilotaitė susitiks su vietos bendruomene ir dalyvaus civilinės saugos pamokoje Garliavoje.
Aktualijos 2024-05-28

Bilotaitė: saugodamos pasienį regiono valstybės sutarė sukurti „dronų sieną“

Regiono valstybės sutarė kurti vadinamąją „dronų sieną“, kuri bepiločių orlaivių pagalba leistų saugoti išorines šalių sienas, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Taip ji kalbėjo po penktadienį Latvijoje vykusio susitikimo su Baltijos šalių, Lenkijos, Suomijos ir Norvegijos kolegomis. „Tai visiškai naujas dalykas – dronų siena nuo Norvegijos iki Lenkijos, kurios tikslas būtų dronų ir kitų technologijų pagalba saugoti mūsų sieną.

Agnė Bilotaitė su regiono ministrais Latvijoje aptars saugumo situaciją

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė su regiono šalių vidaus reikalų ministrais Latvijoje aptars saugumo situaciją ir bendradarbiavimo stiprinimą. Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Ukrainos, Suomijos ir Norvegijos ministrai taip pat kalbės apie sienos su Rusija ir Baltarusija stiprinimo priemones, bendradarbiavimą civilinės saugos srityje, pranešė Vidaus reikalų ministerija. Tai antrasis šio formato susitikimas, pirmasis A. Bilotaitės iniciatyva praėjusių metų spalį įvyko Vilniuje.

Bilotaitė: pasieniečiai bus aprūpinti sunkiąja ginkluote

Vidaus reikalų ministrė sako, kad pasieniečiai bus aprūpinti sunkiąja ginkluote, tačiau plačiau planų nekomentuoja. „Krašto apsaugos ministerija (KAM) prisidės prie pasieniečių aprūpinimo ir sunkiąja ginkluote, – žurnalistams pirmadienį Paluknio aerodrome sakė Agnė Bilotaitė. – Nenorėčiau detalizuoti (kokia ginkluotė – BNS), nes dar yra dėliojama visa tai.

Šimonytė ir Bilotaitė lankysis VSAT Aviacijos valdyboje ir Medininkų pasienio kontrolės punkte

Pirmadienį premjerė Ingrida Šimonytė ir vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė lankysis Paluknyje esančioje Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Aviacijos valdyboje ir Medininkų pasienio kontrolės punkte.   Vizito metu Paluknyje premjerei bus pristatytos aviacinės veiklos kryptys, iššūkiai ir ateities perspektyvos, skelbia Vyriausybės komunikacijos departamentas.

Agnė Bilotaitė atkirto protestavusiems ugniagesiams: „Nelabai suprantu, kodėl keliami klausimai“

Su kaukiančiomis sirenomis ir nešini manekenais ugniagesiai po Vidaus reikalų ministerijos langais reikalavo didesnių algų. Papildomi trys milijonai eurų, anot pareigūnų, padėtų privilioti naujokų. Tada esą jie greičiau atvyktų pas gaisruose, avarijose kenčiančius ar skęstančius žmones. Tačiau vidaus reikalų ministrė ugniagesių keliamą triukšmą sieja su rinkiminiu laikotarpiu ir tvirtina, esą ugniagesiams darbo sąlygos tik gerėja.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Bilotaitė sureagavo į prašymą stabdyti Lietuvos pasų atiminėjimą iš užsienio lietuvių: ieškome sprendimų

Laisvės partijos pirmininkei Aušrinei Armonaitei prašant laikinai sustabdyti Lietuvos pasų atiminėjimą iš kitą pilietybę turinčių Lietuvos piliečių, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė tikina ieškanti situacijos sprendimo būdų. Visgi ji pabrėžia, kad šiuo metu galiojančių įstatymų yra būtina laikytis. „Mes su ministerija ieškome sprendimų. Tikrai nėra maloni situacija, kai tenka pasirašyti tokius sprendimus.

Ugniagesiams rengiantis piketuoti dėl prastų sąlygų, Bilotaitė teigia, kad jos gerėja

Pareigūnų profesinėms sąjungoms rengiantis piketuoti dėl ugniagesių gelbėtojų stygiaus ir finansavimo problemų, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigia, kad jų sąlygos gerėja. „Situacija šitoje tarnyboje keitėsi labai stipriai nuo to, ką mes radome, kai atėjome dirbti į Vidaus reikalų ministeriją. Vidaus reikalų ministerijoje tikrai buvo apgailėtina situacija, kas susiję su finansavimu arba aprūpinimu mūsų pareigūnų“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime kalbėjo A. Bilotaitė.

Vyriausybė spręs dėl griežtesnių nepriekaištingos reputacijos reikalavimų

Vyriausybė trečiadienį posėdyje spręs, ar pritarti siūlymams sugriežtinti valstybės tarnautojų nepriekaištingos reputacijos reikalavimus, taikyti juos ir biudžetinių įstaigų darbuotojams. Vidaus reikalų ministerijos teikiamuose Valstybės tarnybos įstatymo pakeitimuose siūloma pridėti sąlygą, kad valstybės tarnautojas nėra laikomas nepriekaištingos reputacijos, jei turėjo ryšių, užsiėmė veikla, nesuderinama su nacionalinio saugumo interesais. Tokiai sąlygai numatytas trejų metų terminas.

Bilotaitė lankysis Kaišiadoryse, susitiks su savivaldybės vadovais, pareigūnais

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė penktadienį lankysis Kaišiadoryse. Pasak Vidaus reikalų ministerijos, ministrė susitiks su savivaldybės administracijos vadovais, statutinių tarnybų pareigūnais. A. Bilotaitė taip pat dalyvaus civilinės saugos pamokoje ir gyventojams skirtoje diskusijoje apie viešąjį saugumą.

Agnė Bilotaitė su NT vystytojais ir architektais aptarė priedangų įrengimą

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė susitikime su šalies nekilnojamojo turto (NT) vystytojais ir architektų atstovais aptarė bendradarbiavimą civilinės saugos srityje bei priedangų įrengimą. „Civilinė sauga šiuo laikmečiu aktuali ir privačiam sektoriui, ne tik valstybės ir savivaldybių institucijoms, ar nevyriausybiniam sektoriui.

Bilotaitė: įsigaliojus SDK, automobilių prekiautojai sumokėjo dukart daugiau mokesčių

Automobilių prekiautojai pernai valstybei sumokėjo beveik 500 mln. eurų mokesčių – dukart daugiau nei prieš įsigaliojant Transporto priemonių savininkų apskaitos sistemai ir reikalavimui kiekvienai transporto priemonei turėti unikalų savininko deklaravimo kodą (SDK), sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
Aktualijos 2024-05-08

Ministrė Bilotaitė apie migrantų antplūdį į Lietuvos darbo rinką: matome labai daug piktnaudžiavimų

Institucijoms vis dar vargstant su nelegaliais migrantais, bandančiais patekti į Lietuvą, tūkstančiai atvykėlių čia patenka ir legaliai. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pripažįsta, kad toks migrantų antplūdis į šalies darbo rinką yra tikras iššūkis valstybei, todėl dabar yra siekiama sugriežtinti atvykimo dirbti sąlygas. Apie tai ministrė kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.

Ministrė Bilotaitė apie prastą civilinę saugą ir neveikiančias sirenas: dabar ne laikas kalbėti, kad mes kažko neturime

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, šiuo metu Lietuvoje jau įrengta virš 3800 priedangų, tačiau kai kuriose savivaldybėse jų vis dar per mažai. Nerimo dėl esą per mažo dėmesio civilinei saugai daliai žmonių kelia ir net kai kuriose sostinės dalyse negirdimos pavojaus sirenos. Tačiau nors naujienų portalo tv3.lt laidoje „33min.

Bilotaitė apie prezidento žinią dėl Volkovo užpuolikų: žala pasitikėjimui tarp Lietuvos ir Lenkijos pareigūnų neabejotinai padaryta

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigia mananti, kad prezidentui Gitanui Nausėdai paviešinus žinią apie Rusijos opozicionieriaus Leonido Volkovo užpuolikų sulaikymą Varšuvoje, buvo padaryta žala Lietuvos ir Lenkijos pareigūnų tarpusavio pasitikėjimui. „Ikiteisminio tyrimo duomenų viešinimas ir kiti veiksmai labai aiškiai reglamentuoti Baudžiamajame ir Baudžiamojo proceso kodekse. Jais vadovautis privalu visiems valstybės pareigūnams, net ir Prezidentui.

Bilotaitė sako nesulaukusi aiškaus atsakymo iš prokuratūros dėl Nausėdos veiksmų

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako nesulaukusi iš Generalinės prokuratūros aiškaus atsakymo, ar prezidentui Gitanui Nausėdai pirmajam pranešus apie Leonido Volkovo užpuolikų sulaikymą, tai nepakenkė ikiteisminiam tyrimui. Ministrė taip pat mano, kad prezidentas savo veiksmais padarė žalą pasitikėjimui pareigūnams ir valstybės reputacijai. „Prokuratūros atsiųstame rašte nėra aiškiai pasakyta, ar buvo padaryta žala tebevykstančiam ikiteisminiam tyrimui.

Nausėda įvertino prokuratūros sprendimą nepradėti tyrimo dėl Bilotaitės kreipimosi: melo kojos trumpos

Reaguodamas į Generalinės prokuratūros sprendimą nepradėti ikiteisminio tyrimo dėl vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės kreipimosi, prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad „melo kojos trumpos“. Šalies vadovas taip pat ragina dėl jo pasisakymų apie Leonido Vaolkovo užpuolikų sulaikymą į teisėsaugą pasikreipusią ministrę grįžti prie tiesioginių savo pareigų vykdymo. „Melo kojos trumpos.

Ministerija pripažino – Lietuvoje verkiant trūksta priedangų: kai kur jų skaičius yra tikrai per mažas

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, šiuo metu Lietuvos jau įrengta virš 3800 priedangų, tačiau kai kuriose savivaldybėse jų vis dar per mažai. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pasidžiaugė, kad per dvejus metus Lietuvoje priedangų tinklas sukurtas „nuo 0“. „Jo nebuvo, mes jį sukūrėme nuo nulio. Tinklą sudaro 3,8 tūkst. priedangų, kuriose tilptų apie 1 mln., arba 36 proc. Lietuvos gyventojų“, – pirmadienį spaudos konferencijoje kalbėjo A. Bilotaitė.

Seimo pirmininkė įvertino Bilotaitės ir prezidento ginčą: aiškinasi, kieno yra tvirtesnis stuburas

Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės ir prezidento Gitano Nausėdos ginčą dėl šalies vadovo paviešintos informacijos apie Rusijos opozicionieriaus Leonido Volkovo užpuolikų sulaikymą yra aiškinimasis, kieno tvirtesnis stuburas, teigia Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen „Jei ministrė kreipėsi (į Generalinę prokuratūrą – ELTA), matyt, jai atrodo, kad yra pagrindas kreiptis.

Nausėda atkirto Bilotaitei dėl Volkovo bylos viešinimo: atsakys ir Donaldas Tuskas?

Vidaus reikalų ministrei Agnei Bilotaitei pasikreipus į Generalinę prokuratūrą dėl paviešintos informacijos apie Rusijos opozicionieriaus Leonido Volkovo užpuolikų sulaikymą, prezidentas Gitanas Nausėda retoriškai klausia, ar ministrė ketina patraukti atsakomybėn ir Lenkijos premjerą Donaldą Tuską. „Ar Donaldą Tuską irgi įrašė į tų, kuriuos ketina patraukti atsakomybėn, sąrašą?“ – antradienį žurnalistams Vilniuje sakė G. Nausėda.

Bilotaitė dėl prezidento Nausėdos paviešintos informacijos apie Volkovo užpuolikus kreipėsi į prokuratūrą

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama įvertinti, ar prezidentas Gitanas Nausėda, pranešęs apie galimų Rusijos opozicionieriaus Leonido Volkovo užpuolikų sulaikymą, nepažeidė įstatymo. Kaip pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM), A. Bilotaitė šalies vadovo pareiškimą apie įtariamųjų sulaikymą Lenkijoje vertina kaip neatsakingą kalbėjimą.

Užsimojo griežtinti bausmes kelyje: maskuos trikojus

Ambicingas tikslas – nė vieno žuvusiojo keliuose 2050 metais, o iki 2030 metų žūstančiųjų skaičių sumažinti bent jau perpus. Tokį siekį išsikėlė Susisiekimo ir Vidaus reikalų ministerijos bei policija su kitomis institucijomis – pasirašė memorandumą. Priemonių planą, kuriomis kovos prieš dažniausius avarijų kaltininkus – pažeidėjus, kurie viršija greitį, nepaiso kelio ženklų, vairuoja girti. Daugiau apie tai – TV3 žinios. 2020 m. keliuose žuvo 160 žmonių.

Nausėda sureagavo į kritiką: ne Bilotaitės reikalas man nurodinėti, ką aš turiu šnekėti

Apie Rusijos opozicionieriaus Leonido Volkovo užpuolikų sulaikymą pranešęs ir dėl to kritikos susilaukęs prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad ne vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės reikalas yra nurodinėti, ką jam šnekėti. „Turbūt ne ponios Bilotaitės reikalas man nurodinėti, ką aš turiu šnekėti ir ko aš neturiu šnekėti.

Bilotaitė kritikuoja Nausėdą: apie Volkovo užpuolikus turi komentuoti tarnybos

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sukritikavo prezidento Gitano Nausėdos sprendimą pranešti apie Rusijos opozicionieriaus Leonido Volkovo užpuolikų sulaikymą. Pasak ministrės, skelbti šią informaciją tarnybų, o ne politikų prerogatyva, todėl tokie šalies vadovo pasisakymai gali pakenkti vykdomam ikiteisminiam tyrimui. „Lietuvos kriminalinės policijos biuras vykdo tyrimą. Ir reikia pažymėti, kad Kriminalinės policijos biuro vykdomi veiksmai yra nevieši.

Šalies institucijos užsibrėžė per kelerius metus žymiai sumažinti žūčių šalies keliuose skaičių

11 Lietuvos institucijų susibūrė bendram darbui ir tikslui siekiant sumažinti žuvusiųjų šalies keliuose skaičių. Šiandien pasirašytas memorandumas dėl eismo saugumo programos ,,Vizija – nulis“ priemonių įgyvendinimo, kuriuo įsipareigojama siekti iki 2030 metų žymiai sumažinti žuvusiųjų skaičių Lietuvos keliuose.
2024-04-19

Bilotaitė lankysis Vištyčio pasienio užkardoje, aptars sienos stiprinimą

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė penktadienį lankysis Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių pasienio rinktinės Vištyčio pasienio užkardoje, kurioje aptars sienos stiprinimą. Vizito metu vidaus reikalų ministrė su pasieniečiais aptars Lietuvos valstybės sienos su Rusijos Federacija apsaugos stiprinimo kryptis ir priemones, kontrmobilumo priemonių įrengimą pažeidžiamiausiuose pasienio su Rusija ruožuose, taip pat VSAT ir kariuomenės sąveiką.
Aktualijos 2024-04-19

Seimas svarstys griežtinti tvarką į Lietuvą atvykstantiems dirbti užsieniečiams

Seimas imsis svarstyti griežtinamus reikalavimus dirbti į Lietuvą atvykstantiems užsieniečiams ir juos kviečiančioms įmonėms. Po pateikimo už Užsieniečių teisinės padėties ir Užimtumo įstatymų pataisas ketvirtadienį balsavo 95 Seimo nariai, 14 parlamentarų susilaikė, prieš nebalsavo nė vienas Seimo narys.

Bilotaitė su Krašto apsaugos ministru aptarė bendradarbiavimą sienos apsaugos srityje

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė susitikusi su krašto apsaugos ministru Laurynu Kasčiūnu  aptarė bendradarbiavimo stiprinimą, pirmiausia – valstybės sienos apsaugos srityje. „Atsižvelgiant į karo prieš Ukrainą pamokas, mūsų prioritetas šiuo metu – kontrmobilumo priemonių įrengimas pažeidžiamiausiuose pasienio su Rusija ir Baltarusija ruožuose. Taip pat būtina stiprinti VSAT ir kariuomenės sąveiką“, – teigė ministrė A. Bilotaitė.

Po pranešimų specialiąja linija pradėta 15 ikiteisminių tyrimų dėl narkotikų platinimo

Atvėrus galimybę skambinti specialia linija dėl narkotikų platinimo, per du mėnesius pradėta 15 ikiteisminių tyrimų, nustatyta dešimt įtariamųjų. „Konkrečiai pradėta yra iš viso 15 ikiteisminių tyrimų, kuriuose nustatyta dešimt asmenų, kurie yra įtariami galimai padarę nusikalstamas veikas“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Ji taip pat pridūrė, kad per dvejus mėnesius – vasarį ir kovą – šia linija sulaukta 167 pranešimų.

Bilotaitė svarsto narkotikų prevencijos priemones taikyti visoms mokykloms: fiksuoti teisės aktų pažeidimai

Septyniose mokyklose vykdomas narkotikų vartojimo ir platinimo prevencijos projektas rodo teigiamus rezultatus, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Pasak jos, ateityje bus siekiama projekto metu išgrynintas priemones taikyti visose Lietuvos mokyklose. „Tikslas yra turėti standartizuotų priemonių paketą, kurį būtų galima pritaikyti visose Lietuvos mokyklose.

Bilotaitė pataisas dėl kilme įgytos pilietybės atėmimo žada dar šį mėnesį

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė dar šį mėnesį tikisi pristatyti pataisas, numatančias galimybę atimti kilmės pagrindu įgytą pilietybę, motyvuojant grėsme nacionaliniam saugumui. „Yra visiškai paruošti teisės aktai, tik dar derinamės, kokiu būdu teiksime – ar per Vyriausybę, ar per Seimą“, – BNS šią savaitę sakė A. Bilotaitė. „Manau, kad to galima tikėtis dar šį mėnesį“, – pridūrė ji.

VRM: Ukrainos pareigūnai gegužę Lietuvoje surengs civilinės saugos mokymus

Ukrainos pareigūnai gegužę Lietuvoje surengs civilinės saugos mokymus, sekmadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM). Dėl to sutarė Kyjive viešinti ministrė Agnė Bilotaitė ir Ukrainos kolega Ihoris Klymenko. „Turime mokytis iš ukrainiečių išmoktų pamokų – mums itin aktualios jų patirtys tiek apsaugant gyventojus, tiek stiprinant valstybės sienas įrengiant fortifikacijas, tiek užtikrinant kritinės infrastruktūros apsaugą.

Europos Parlamentas priėmė istorinį sprendimą: į šalį neįleidus nelegalių migrantų – 3 milijonų bauda

Lukašenkos metodai nesikeičia. Prie Lenkijos sienos jis pasiuntė pusę tūkstančio nelegalių migrantų. Agresyvūs nelegalai mėtė akmenis į lenkų pasieniečius, badė juos vinimis. Kad sutramdytų sieną šturmuoti bandžiusius migrantus, Lenkija pasitelkė kariuomenę. Incidentas vyko už pusantro šimto kilometrų nuo Lietuvos. Vidaus reikalų ministrė sako, kad nors prie Lietuvos sienos padėtis stabili, mūsų pasienio pareigūnai aukščiausioje parengtyje. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
2024-04-12

Bilotaitė: didžiulė migrantų grupė agresyviai bandė patekti į Lenkiją

Didžiulė neteisėtų migrantų grupė iš Baltarusijos agresyviomis priemonėmis bandė patekti į Lenkijos teritoriją, pranešė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Anot jos, tai galima vertinti kaip Baltarusijos režimo organizuotą ataką. „Vakar buvo didžiulė grupė, 450 asmenų grupė, kuri agresyviomis priemonėmis bandė patekti į Lenkijos teritoriją. Panašu, kad tai nėra pats savaime vykstantis procesas. Tokia didelė grupė iš Azijos ir Afrikos šalių negalėjo pati susiburti.

Patvirtinus ES migracijos reformą, Lietuvai tektų 158 migrantai arba 3 mln. eurų mokestis

Europos Parlamentui (EP) patvirtinus migracijos įstatymų reformą, Lietuvai per metus tektų priimti maždaug 158 migrantus arba sumokėti 3,16 mln. eurų, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. „Lietuvai tenkanti dalis tokiu atveju būtų apie 158 perkeliamus asmenis arba finansine išraiška būtų 3,16 mln. eurų“, – trečiadienį nuotolinėje spaudos konferencijoje sakė A. Bilotaitė. Vėliau ji patikslino, kad tiek finansų skirti arba migrantų priimti šaliai reikėtų kasmet.

Bilotaitė: tokie objektai kaip automobilių laužynas neturėtų būti šalia gyvenamųjų namų

Reaguodama į trečiadienį įvykusį gaisrą Vilniaus traukinių stoties teritorijoje vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad tokie objektai kaip automobilių laužynas neturėtų būti šalia gyvenamųjų namų bei netoli miesto centro. „Tai daugiau aplinkosauginiai dalykai, bet jeigu paklaustumėte mano nuomonės apie tokių objektų buvimą miestuose, miesto centruose, tai žinoma, manau, kad tai labai didelis pavojaus šaltinis.

Daliai vilniečių negavus perspėjimo apie gaisrą, ministrė Bilotaitė mato poreikį peržiūrėti techninį pranešimų siuntimo įgyvendinimą

Daliai gyventojų negavus perspėjimo pranešimų apie gaisrą Vilniuje, Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė mato poreikį peržiūrėti techninį pranešimo siuntimo įgyvendinimą, jei išties gaisro zonoje buvo gyventojų, kurie perspėjimo pranešimų savo telefonuose neišvydo. „Yra nustatymas, pagal kurį į tam tikrą zoną patenkantys gyventojai gauna žinutes – taip turėjo ir būti.

Živilė Pinskuvienė dūrė pirštu į Bilotaitę: „Palikote tiesiog ant ledo“

Vakar, kovo 21 dieną, Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė kreipėsi į vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę. Pranešime, kurį paskelbė merė, kvietimas ministrei atvykti padirbėti į Širvintų rajono savivaldybę. Ž. Pinskuvienė vaizdo įraše žodžių į vatą nevyniojo. Kreipėsi į ministrę „Facebook“ Įraše Ž. Pinskuvienė kelia problemą dėl naujų valstybės reikalavimų, kurie prašo užtikrinti parinkties pareigūno buvimą kiekvienoje iš šalies savivaldybių.
2024-03-22
Į viršų