„Visų pareigūnų sveikata ir gyvybė turi būti saugoma tinkamai. Mano apsauga yra tokio paties režimo, kokio buvo ir anksčiau, aš jos neatsisakiau. Gaila, kad kiti mūsų aukščiausi vadovai atsisakė tos normalios apsaugos ir dabar kyla klausimų, ar tikrai tai nėra pernelyg didelė prabanga šiuo sudėtingu metu“, – žurnalistams Jonavoje teigė G. Nausėda, pažymėdamas, kad incidentas Slovakijoje rodo visuomenės radikalizavimąsi.
„Šis incidentas rodo, kad visuomenė, radikalizuojasi. (...) Vidinė taika ir santarvė yra gyvybiškai reikalinga, atsižvelgiant į tai, kad išorėje tos santarvės nėra“, – kalbėjo šalies vadovas.
Seimas dar 2022 m. liepą priėmė įstatymo pataisas, pagal kurias Vadovybės apsaugos tarnyba (VAT) ir toliau saugo prezidentą 24 valandas per parą, o kiti vadovybei priskiriami asmenys, tarp kurių ir premjeras bei Seimo pirmininkas, saugomi tik užsienio vizitų, oficialių susitikimų metu ir kai vykdys funkcijas, dėl kurių jiems skirta apsauga.
Iki šių pataisų priėmimo ir premjerė, ir Seimo pirmininkė buvo saugomos 24 valandas per parą.
Visgi, G. Nausėda tikina, kad, ar po incidento Slovakijoje reikėtų dar labiau stiprinti jo apsaugą, turi vertinti VAT.
ELTA primena, kad trečiadienį Handlovos mieste Slovakijoje buvo pašautas šalies ministras pirmininkas Robertas Fico. Pasak žurnalistų, po išvažiuojamojo vyriausybės posėdžio premjerui sustojus pasikalbėti su susirinkusiaisiais, nuaidėjo keli šūviai. R. Fico buvo nuvežtas į ligoninę, įtariamą užpuoliką sulaikė policija.
Ketvirtadienio rytą pranešta, jog po kelias valandas trukusios operacijos R. Fico atgavo sąmonę, jo gyvybei pavojus nebegresia.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!