Oro uostas (nuotr. Fotodiena.lt)

Oro uostas (nuotr. Fotodiena.lt)

Seimas po audringų diskusijų nusprendė paremti Jungtinių Tautų Migracijos paktą. Kol vieni kalba apie tai, kad tai neįpareigojantis dokumentams, susitarimo kritikai atkerta, kad tai gali sukelti naują migrantų krizę.

Pusantrų metų rengtame susitarime išdėstyti 23 tikslai dėl legalios migracijos ir geresnio migracijos srautų tvarkymo. Jungtinės Tautos kalba apie tokios deklaracijos būtinybę, kai migruojančių žmonių visame pasaulyje skaičius padidėjo iki 250 milijonų.

Seimas nusprendė paremti šį paktą. 73 nariai balsavo už, 21 – prieš, tiek pat parlamentarų susilaikė.

Susitarimą vadina utopija

„Skaitėme dokumentą ir matėme nuostatas, kurios kelia klausimų, ar tai atitinka Lietuvos nacionalinius interesus, ar tai atitinka visos Europos Sąjungos interesus migracijos politikos srityje“, – tv3.lt kalbėjo Seimo narys Laurynas Kasčiūnas.

REKLAMA

Jo manymu, šis susitarimas siunčia signalą trečiojo pasaulio valstybėms ir jų piliečiams, kad Europos durys yra atviros, o migracija – prigimtinė žmogaus teisė. Politikas tvirtina, kad siunčiant tokį signalą, yra neatsižvelgiama į problemą, su kuria Europa susidūrė prieš keletą metų – ekonominė migracija.

„Važiuoja žmonės ne dėl karo grėsmės, bet dėl geresnio gyvenimo. Važiuoja ir sunkiai integruojasi į mūsų visuomenę. Vakarų Europoje nėra rasta sėkmingų integracijos receptų“, – tikino L. Kasčiūnas.

Seimo nario nuomone, šiuo metu reikalingas paktas, kuris spręstų būtent ekonominių migrantų antplūdžio grėsmę.

„O šis paktas visiškai nesprendžia jokių problemų“, – įsitikinęs pašnekovas.

Laurynas Kasčiūnas (nuotr. Eimanto Genio)

Laurynas Kasčiūnas (nuotr. Eimanto Genio)

L. Kasčiūnas tvirtino, kad nors migracija yra globali, kiekvienos šalies asmeniniai interesai yra skirtingi. Dėl to, jo nuomone, neįmanoma kalbėti apie susitarimo siūlomus su migracija susijusios informacijos mainus tarp šalių.

„Tai visiška utopija“, – tv3.lt sakė L. Kasčiūnas.

Politikas primena, kad paktą remia Rusija, o Jungtinės Valstijos susitarimo nepalaiko.

„Aš keliu klausimą, kad migracija į Europą naudinga Rusijai tam, kad tai skaldo Vakarų Europos visuomenę. Natūralu, kuo daugiau politinės ir socialinės įtampos Europoje, tuo daugiau naudos Rusijai“, – kalbėjo Seimo narys.

REKLAMA

L. Kasčiūno nuomone, Europa dabar turėtų ieškoti regioninių sprendimų kaip spręsti migracijos klausimą. Jo teigimu, Europos Sąjunga turėtų stiprinti savo išorinių sienų apsaugą, tokiu būdu mažindama ekonominių migrantų srautus. 

Nepagrįsta baimė

Valstiečių ir žaliųjų frakcijos narė Agnė Širinskienė buvo viena iš rezoliucijos, skatinančios paremti Jungtinių Tautų susitarimą dėl migracijos, iniciatorių. Portalui tv3.lt politikė teigė, kad tai neįpareigojantis dokumentas, nekeičiantis dabar Lietuvoje galiojančių teisės aktų.

„Problema, kad nėra lietuvių kalba vertimo ir ne visi Seimo nariai gali perskaityti. Todėl susidarė mitas, kad tai tarptautinis susitarimas“, – kalbėjo A. Širinskienė.

Seimo narė tv3.lt sakė, kad susitarimo nuostatos skatina valstybes bendradarbiauti migracijos klausimų srityje, keistis informacija, kurti sistemą, kurioje būtų galima kaupti duomenis apie atvykstančiųjų srautus. Tai, jos nuomone, palengvina valstybių tarpusavio darbą.

Politikė mano, kad baimė, jog ši deklaracija paskatins nelegalią migraciją, yra nepagrįsta, nes susitarime kaip tik sakoma, kad valstybės įsipareigoja kovoti su nelegaliais atvykėlių srautais.

„Baimių yra daug, bet realiai žiūrint, kaip ir visos deklaracijos, tai minkštosios teisės dokumentas, skatinantis bendradarbiavimą. Dėl to ir buvau viena rezoliucijos iniciatorių“, – savo motyvus aiškino A. Širinskienė.

REKLAMA

Agnė Širinskienė (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Agnė Širinskienė (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Valstiečių ir žaliųjų frakcijos narė nesureikšmino, kad kai kurios didžiosios valstybės, tokios kaip Jungtinės Valstijos ar Australija, nusprendė neparemti Jungtinių Tautų susitarimo.

„Neturėtume aklai sekti vienos ar kitos valstybės pavyzdžiu ar nuostatomis, nebandydami formuluoti savo pozicijos“, – tv3.lt sakė Seimo narė.

Politikės tvirtinimu, šį kartą Lietuva turi savo poziciją: šalis dalyvauja diskusijose dėl pakto, o jei jis bus priimtas, pasisakys dėl nacionalinės teisės apsaugos nuostatų.

„Manau, pakankamai išmintinga pozicija“, – tikino A. Širinskienė.

Kaimynų nuomonės išsiskyrė

Jungtinių Tautų deklaracijai nepritars nemaža dalis pasaulio valstybių. Tarp jų – kaimyninė Lenkija, Jungtinės Valstijos, Australija, Šveicarija, Vengrija, Čekija ir kitos.

Portalas tv3.lt kreipėsi į Estijos ir Latvijos vyriausybes su prašymu, paaiškinti savo šalių poziciją šiuo klausimu. Estijoje pirmiausia svarstyta nepritarti šiam susitarimui, tačiau galiausiai parlamentas parėmė Jungtinių Tautų deklaraciją. Už balsavo 41, prieš – 27 parlamento nariai.

„Migracija yra tarptautinis iššūkis. Estijos pozicija yra ta, kad svarbu skatinti bendradarbiavimą tarp tų šalių, iš kurių migrantai išvyksta, per kurias keliauja ir į kurias atvyksta“, – taip portalui tv3.lt savo šalies motyvus paremti deklaraciją aiškino Estijos Užsienio reikalų ministerijos atstovė Britta Tarvis.

REKLAMA

Jos teigimu, vyriausybė nusprendė šiuo klausimu daugiau nediskutuoti, o šalies poziciją užsienio reikalų ministras perdavė Estijos atstovui Jungtinėse Tautose, kuris ir balsuos už šią deklaraciją. Lietuvai balsavime atstovaus vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Portalas tv3.lt gavo Latvijos Užsienio reikalų ministerijos atsakymą kiek anksčiau, parlamentui dar nepriėmus sprendimo. Tuomet latvių atstovai teigė, kad šalies vyriausybė dar nepriėmė galutinio sprendimo dėl Jungtinių Tautų pakto. Prie atsakymo buvo pridėta Latvijos užsienio reikalų ministro Edgaro Rinkevičiaus citata iš šalies žiniasklaidoje, kurioje sakoma, kad Latvija norėtų dalyvauti diskusijose dėl pasaulinės migracijos politikos, tad planuojama paremti deklaraciją.

Tačiau kaimynų parlamentas priėmė kitokį sprendimą. Gruodžio 6 d. vykusio balsavimo metu 43 Saeimos nariai balsavo, kad latviai nepalaikytų Jungtinių Tautų susitarimo, 31 balsavo už tai, kad šalis paremtų deklaraciją.

Jungtinių Tautų Migracijos paktas, kurio galutinis tekstas buvo suderintas liepos mėnesį, turi būti priimtas per konferenciją Marakeše, Maroke gruodžio 10–11 dienomis.

Mimi
2018-12-09 18:12:24
Tai jau dabar skvernas verkia,kad maištas.Kas bus,kai musulmonų privažiuos?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

Nu jo 2018-12-10 09:30:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Išdavikų sąrašas:

26. Kernagis Vytautas TS-LKDF +
27. Kindurys Gintautas LVŽSF +
28. Kirkilas Gediminas LSDDF +
29. Kreivys Dainius TS-LKDF +
30. Kubilienė Asta LVŽSF +
31. Kubilius Andrius TS-LKDF +
32. Kupčinskas Andrius TS-LKDF +
33. Landsbergis Gabrielius TS-LKDF +
34. Liesys Jonas LSF +
35. Masiulis Kęstutis TS-LKDF +
36. Matelis Bronislovas MG +
37. Matulas Antanas TS-LKDF +
38. Mažeika Kęstutis LVŽSF +
39. Miliūtė Rūta LVŽSF +
40. Morkūnaitė-Mikulėnienė Radvilė TS-LKDF +
41. Navickas Andrius TS-LKDF +
42. Navickienė Monika TS-LKDF +
43. Nevulis Petras LVŽSF +
44. Norkienė Aušrinė LVŽSF +
45. Olekas Juozas LSDPF +
46. Pavilionis Žygimantas TS-LKDF +
47. Popovienė Raminta LSDPF +
48. Pranckietis Viktoras +
49. Pupinis Edmundas TS-LKDF +
50. Rastenis Vytautas LVŽSF
Lietuva dar rūpi šitiems:

Šitie balsavo prieš
1 Ažubalis Audronius TS-LKDF +
2 Dagys Rimantas Jonas TS-LKDF +
3 Gaižauskas Dainius LVŽSF +
4 Gražulis Petras MG +
5 Gumuliauskas Arūnas LVŽSF +
6 Jedinskij Zbignev LLRA-KŠSF +
7 Kamblevičius Vytautas TTF +
8 Kasčiūnas Laurynas TS-LKDF +
9 Kravčionok Vanda LLRA-KŠSF +
10 Mackevič Michal LLRA-KŠSF +
11 Matkevičienė Laimutė LVŽSF +
12 Olševski Česlav LLRA-KŠSF +
13 Papirtienė Aušra LVŽSF +
14 Puidokas Mindaugas LVŽSF +
15 Puteikis Naglis LVŽSF +
16 Rozova Irina LLRA-KŠSF +
17 Saudargas Paulius TS-LKDF +
18 Talmont Leonard LLRA-KŠSF +
19 Tamašunienė Rita LLRA-KŠSF +
20 Tumėnas Stasys LVŽSF +
21 Urbšys Povilas MG +    ATSAKYTI
xxL 2018-12-10 09:12:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tos Jungtinės tautos yra nieko nereiškianti formali organizacija. Mūsų seimūnai deja tikri komjaunuoliai - nesuprasdami ką darp smagiai prabalsavo. Ar jie turi Tautos mandatą tokiems veiksmams net nepasivargino Lietuvos piliečių paklausti. Čia tai GĖDA! Įdomu būtų pamatyti sąrašą seimūnų balsavusių prieš Lietuvos interesus.    ATSAKYTI
Arunas 2018-12-09 21:48:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Latviai balsavo kaip patriotai o musu vagys kaip vatnykai   ATSAKYTI
Juozas 2018-12-09 21:01:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Butu labai gera .jeigu zurnalistai paskelbtu sarasus seimo nariu kas uz ka balzavo.tai labai praverstu pries seimo rinkimus rinkejams   ATSAKYTI
Vicka 2018-12-09 20:56:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tikras durniu laivas- lyg savo dykaduoniu butu mazai, privaziuos visokiu juoduku, tai dar ir pasprogdins ar papjaus ka nors.tai gal kas pasirase ta istatyma, tegul ir priima pas save tuo migrantus, kad jau tokie galestingi.   ATSAKYTI
fui 2018-12-09 20:07:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
idomu sirinske gyveno tarp emigrantu, net neisivaizduoja , kas tai yra.    ATSAKYTI
Jonas 2018-12-09 20:05:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Trumpas saudo nelegalus, o Europos valdzia su kanapemis praskiestomis smegenimis isileidzia, tyli kai prievartaujamos moterys ir paaugles ir dar skiria pasalpas didesnes negu vietiniams   ATSAKYTI
Lietuva 2018-12-09 19:52:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
lietuvos politikai akli , net nesuvokiantys realios gresmes lietuvai. Ir vel tie prakeikti valstieciai. Zmones!!! Ka rinkti i prezidentus, ka rinkti i seima??? Zemes, miskai Lietuvos isparduodami, tukstanciai zmoniu zemiau skurdo ribos, dar ir emigrantus isikvieciam i savo sali . Ka Austrija, Vengrija, Australija, Lenkija , JAV ir kitos salys, norite pasakyti , kad jos kvailos. Tai valstybes , kurios rupinasi savo salies gyventojais, pagarba joms   ATSAKYTI
Liucijus 2018-12-09 18:43:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nesuprantu, kodėl "nėra vertimo"? Kaip buvo galima priimti tokią svarbią rezoliuciją, jeigu nebuvo lietuviško teksto?   ATSAKYTI
Rimas 2018-12-09 18:33:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kas ten ligoniai.toi valdzioi.juodasikniu nori .tinginiu.valkatu prisileisti i sali   ATSAKYTI
Tomas 2018-12-09 18:26:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Musu isrinktieji viska daro kad tik Lietuvai butu blogiau ir nori tokie geri buti kitiems Nemiuluoti sulystu .   ATSAKYTI
Gintaras 2018-12-09 18:26:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ukrainietis savo šalyje dar bent kažką nusipirkti gali su lietuvišku atlyginimu, o ką gali lietuvis Lietuvoje? Apie tai pagalvokite, o ne apie lietuvių išpyzdėjimą rašykite. Ukrainoje su 250€ pragyveni visą mėnesį. O pas mus? Tai va...   ATSAKYTI
Mimi 2018-12-09 18:12:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai jau dabar skvernas verkia,kad maištas.Kas bus,kai musulmonų privažiuos?   ATSAKYTI
cha 2018-12-09 19:55:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
gaus musulmonas per maza ismoka, susprogdins seima   
Pastebejimas 2018-12-09 17:46:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jau atvertos sienos migrantams vasaros laikotarpiu. Kelio bei vandentiekio tiesimo darbuose savo akimis maciau ir kalbejau su ukrainieciais. Brigadininkas ir aukstesnieji lietuviai, o tokie kaip pagalbiniai visi ukrainieciai. Kas netinka lietuvems tinka ukrainiecems, nera ispindeja zmones..   ATSAKYTI
liudna 2018-12-09 20:03:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ukrainietis, tai vis artimesnis lietuviui, savo religija, kultura, mastymu. Bet musu valdzia nesuvokia , kas yra migrantas is musulmonisku krastu, is afrikos.......Kuo virto Europa, siaubas......plesimai, zudymai, prievartavimai, narkotikai.CITATA ,,Kaip praneša Deutsche Welle, neseniai nutekintas ir į Vokietijos dienraštį Bild patekęs Vokietijos Federalinės kriminalinės policijos agentūros pranešimas atskleidžia, kad 2014-aisiais ir 2015-aisiais metais atvykėliai iš Trečiųjų šalių Vokietijoje atliko daugiau nei 200 tūkst. nusikaltimų.  
Rolis123 2018-12-09 17:44:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O ir Sirinskiene prie lovio   ATSAKYTI
Jomajo 2018-12-09 17:43:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tūpa,tūpa boba Agnė..m   ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Kruvinos Velykos Panevėžyje: mirus porai 13-metė liko našlaite
DABAR RODOMA
Kruvinos Velykos Panevėžyje: mirus porai 13-metė liko našlaite
DABAR RODOMA
Tragiškos Velykos turistų rojuje: žuvo 215 žmonės, nugriaudėjo aštuoni sprogimai
DABAR RODOMA
Gedimino kalnas – pinigus ryjanti vieta: reikalauja daugiau
DABAR RODOMA
Aiškėja tikroji motociklininko žūties priežastis
DABAR RODOMA
Šimtmečių radybos Vilniuje – paaiškėjo ir pikantiškos detalės
DABAR RODOMA
Meschino ruoštos velykinės vaišės supykino Jankevičių
DABAR RODOMA
Valdas Adamkus žmonėms siunčia svarbią žinią
DABAR RODOMA
Naujausi kandidatų į prezidentus reitingai: užvirė žūtbūtinė kova
DABAR RODOMA
Pateko į aferisto pinkles: patikli kaunietė prarado 4 kambarių butą
DABAR RODOMA
LFF burtų traukimas virto sensacija: aistras kurstė pusnuogė mergina
REKLAMA
Dviračiai (nuotr. stop kadras)
Seimo nariai ėmėsi kurti naujas kelių eismo taisykles. Parlamentarai svarsto, ar dviratininkams leisti dienos metu keliuose važinėti be šviesą atspindinčių liemenių ir įjungtų ...
Krovininė barža (nuotr. stop kadras)
Nemuno upėje atgimsta krovininė upinė laivyba. Šiandien tarptautiniame Marvelės uoste prisišvartavo pirmoji nepriklausomoje Lietuvoje krovininė barža. Šimtus tonų sveriantį ...
Grigory Leps (nuotr. SCANPIX)
Užsienio reikalų ministerija (URM) į Lietuvoje nepageidaujamų asmenų sąrašą siūlo įtraukti garsų rusų atlikėją Grigorijų Lepsą. Kaip BNS teigė URM atstovė spaudai Rasa ...
Pinigai  (nuotr. Fotodiena.lt)
Lietuvos banko (LB) analitikai skaičiuoja, kad minimali mėnesio alga (MMA) 2020 metais galėtų didėti apie 10 procentų. „Kalbant apie kitų metų minimalios algos dydį, jis, rodo ...
Ingrida Šimonytė (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)
Naujausių kandidatų į prezidentus reitingų, kurių lydere tapo, Ingrida Šimonytė nesureikšmina ir teigia, kad tikruosius „reitingus“ pamatysime būtent rinkimų dieną. Vis tik ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų