jungtinės tautos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „jungtinės tautos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „jungtinės tautos“.

JT: „labai tikėtina“, kad Kyjivo vaikų ligoninė nukentėjo nuo tiesioginio rusų raketos smūgio

Jungtinės Tautos antradienį paskelbė, jog „labai tikėtina“, kad vaikų ligoninė Kyjive nukentėjo nuo „tiesioginio smūgio“, kai į ją pataikė „Rusijos Federacijos paleista“ raketa. JT žmogaus teisių stebėjimo misijos Ukrainoje vadovės Danielle Bell teigimu, dar būtina atlikti nuodugnesnį šio incidento tyrimą, tačiau filmuotoje medžiagoje „matyti, kaip ginklas pataiko tiesiai į ligoninę“, – Ženevoje kalbėdama su žurnalistais pasakė ji.
2024-07-09

Lietuva pagal JT plėtros tvarumą indeksą gerokai atsilieka nuo Latvijos ir Estijos

Lietuva Jungtinių Tautų kasmet skelbiamame plėtros tvarumo indekso naujausiame reitinge užima 31-ą eilutę (78,1 punkto) ir gerokai atsilieka nuo Latvijos ir Estijos. Latvija šių metų 167-ių valstybių reitinge „Transforming our world: Agenda for Sustainable Development 2023“ – 13-a (80,9 punkto), o Estija – 15-a (80,5 punkto). Šalys surikiuotos pagal pažangą siekiant 17 darnaus vystymosi tikslų ir 169 potikslių.
2024-07-08

JT perspėja dėl naujų stipriai veikiančių sintetinių opioidų

Jungtinių Tautų kovos su narkotikais agentūra trečiadienį perspėjo dėl stipriai veikiančių sintetinių opioidų grupės, baiminantis, kad dėl sumažėjusios opijaus gamybos Afganistane gali padidėti sintetinių narkotikų vartojimas.
2024-06-27

Rusija ketina JT Saugumo Taryboje kelti Krymo apšaudymo artilerijos sviediniais klausimą

Liepą JT Saugumo Tarybai pirmininkausianti Rusija ketina pateikti tarybai svarstyti laikinai okupuoto Krymo pusiasalio apšaudymo Ukrainos gynybos pajėgų artilerijos sviediniais klausimą. Apie tai Niujorke kalbėdamas su žurnalistais pirmadienį pranešė nuolatinis Rusijos atstovas Jungtinėse Tautose Vasilijus Nebenzya. Jo teigimu, kitame liepos mėnesį įvyksiančiame Saugumo Tarybos posėdyje bus svarstomas Sevastopolio apšaudymo klausimas.
2024-06-25

Jungtinių Tautų ekspertai įspėja įmones dėl ginklų tiekimo Izraeliui

Nepriklausomi JT žmogaus teisių ekspertai įspėjo ginkluotės įmones dėl tolesnio ginklų ir amunicijos tiekimo Izraeliui. Taip jos gali vykdyti žmogaus teisių pažeidimus, įskaitant nusikaltimus žmogiškumui, ketvirtadienį Ženevoje pareiškė ekspertai. Jie konkrečiai įvardijo 30 įmonių ir investuotojų, kurie, jų duomenimis, investuoja į ginklų įmones.
2024-06-20

Izraelio ambasadorius smerkia JT, kurios įtrauks Izraelį į per karą vaikų neapsaugančių šalių sąrašą

Izraelio ambasadorius Jungtinėse Tautose penktadienį pareiškė esąs pasibjaurėjęs tuo, kad jo šalies kariuomenė bus įtraukta į būsimą Jungtinių Tautų juodąjį šalių sąrašą dėl nesugebėjimo apsaugoti vaikų karo metu.  „Esu visiškai sukrėstas ir pasibjaurėjęs šiuo gėdingu sprendimu, – teigiama JT ambasadoriaus Gilado Erdano pareiškime. – Izraelio kariuomenė yra moraliausia pasaulyje ir jūs tai žinote.
2024-06-07

JT reikalauja nedelsiant paleisti 11 Jemene sulaikytų jų darbuotojų

Jungtinės Tautos penktadienį paragino nedelsiant paleisti 11 jų darbuotojų, kuriuos įvairiose karo draskomo Jemeno dalyse sulaikė Irano remiami husių sukilėliai per akivaizdžiai koordinuotą operaciją. „Husių de facto valdžia sulaikė 11 Jemene dirbančių Jungtinių Tautų nacionalinių darbuotojų“, –  sakė JT generalinio sekretoriaus atstovas spaudai Stephane'as Dujarricas.
2024-06-07

Šaltiniai: Jemeno hučiai sulaikė 12 Jungtinių Tautų darbuotojų

Proiranietiški Jemeno hučių sukilėliai per specialią operaciją įvairiose karo niokojamos šalies srityse sulaikė 12 Jungtinių Tautų darbuotojų, penktadienį pranešė JT grupėms artimi vietos šaltiniai. Šaltiniai taip pat pridūrė, kad areštus smogikų saugumo ir žvalgybos agentūros ketvirtadienį įvykdė hučių kontroliuojamose Sanos, Hadžos ir Hodeidos provincijose.
2024-06-07

Danija, Graikija, Pakistanas, Panama ir Somalis gavo vietas JT Saugumo Taryboje

Danija, Graikija, Pakistanas, Panama ir Somalis ketvirtadienį gavo vietas Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje. Tarybą sudaro galingas penkių nuolatinių, veto teisę turinčių narių organas, kurio sudėtis atspindi jos įkūrimo po Antrojo pasaulinio karo aplinkybes: Kinija, Prancūzija, Rusija, Jungtinė Karalystė ir Jungtinės Valstijos. Taip pat joje yra 10 besikeičiančių šalių, kurios dirba dvejų metų kadenciją. Jas renka 193 JT narės, slaptu balsavimu nuspręsdamos dėl regioninių grupių kandidačių.
2024-06-07

JK, Prancūzija, Vokietija TATENA valdybai įteikė Iraną kritikuojantį rezoliucijos projektą

Jungtinė Karalystė, Prancūzija ir Vokietija vėlai pirmadienį Jungtinių Tautų branduolinės energijos priežiūros valdybai pateikė rezoliucijos, kurioje Iranas smerkiamas už nepakankamą bendradarbiavimą su agentūra, projektą, pranešė du diplomatai. Toks žingsnis žengtas nepaisant JAV nepritarimo. Tai – vienas iš daugelio diplomatinių manevrų, kurių ėmėsi Vakarų galybės, baimindamosi, kad Iranas gali siekti pasigaminti branduolinį ginklą. Tai Teheranas visada neigė.
2024-06-04
REKLAMA
REKLAMA

JK, Prancūzija, Vokietija sieks pareikšti Iranui kritiką dėl nebendradarbiavimo su TATENA

Jungtinė Karalystė, Prancūzija ir Vokietija pirmadienį sieks pareikšti Iranui papeikimą dėl nepakankamo bendradarbiavimo su Jungtinių Tautų branduolinės veiklos priežiūros institucija, naujienų agentūrai AFP nurodė diplomatai.  Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) duomenimis, Iranas yra vienintelė branduolinio ginklo neturinti valstybė, sodrinanti uraną iki 60 procentų. Tuo pat metu Teheranas kaupia didesnes urano atsargas.

JT: nuošliauža Papua Naujojoje Gvinėjoje pražudė daugiau kaip 670 žmonių

Manoma, kad Papua Naujojoje Gvinėjoje didžiulei nuošliaužai nuniokojus kaimą, žuvo daugiau kaip 670 žmonių, sekmadienį naujienų agentūrai AFP sakė Jungtinių Tautų pareigūnas. „Apskaičiuota, kad dabar palaidota daugiau kaip 150 namų“, – sakė JT migracijos agentūros pareigūnas Serhanas Aktoprakas, pridūręs, kad manoma, jog žuvo daugiau kaip 670 žmonių. „Padėtis baisi, o žemė vis dar slenka. Vanduo teka, o tai kelia didžiulį pavojų“, – pridūrė Port Morsbyje įsikūręs pareigūnas.
2024-05-26

Šios tragiškos mirtys užgniaužė pasauliui kvapą: Europos lyderiai, žuvę lėktuvo katastrofose

Nesenai nuskambėjusi naujiena apie Irano prezidento Ebrahimo Raisi mirtį nukritus lėktuvui šokiravo pasaulį. Tačiau tai ne pirmas atvejis, kai žymus politinis veikėjas žuvo tokio tipo katastrofoje. Dauguma mirtinų sraigtasparnių ar lėktuvų avarijų įvyksta dėl techninių gedimų, pilotų klaidų ar prastų oro sąlygų, tačiau kai kurios jų susijusios ir su sąmokslo teorijomis. Portalas „Euronews“ išskyrė kelis tokius paslaptingus atvejus.
2024-05-26

JT žmogaus teisių vadovas: didelio masto puolimas Rafache negalimas

Jungtinių Tautų žmogaus teisių vadovas Volkeris Turkas sekmadienį pareiškė, kad visapusiškas Izraelio puolimas Gazos Ruožo pietuose esančiame Rafache „negali vykti“ ir kad jis nesiderintų su tarptautine teise. Pastarosiomis savaitėmis dėmesys yra nukrypęs į Rafachą, kur žmonių skaičius išaugo iki maždaug 1,5 mln., šimtams tūkstančių palestiniečių dėl kovų pabėgus iš kitų Gazos Ruožo vietų.
2024-05-12

JT reiškia susirūpinimą dėl policijos veiksmų prieš protestuotojus JAV universitetuose

Jungtinės Tautos antradienį išreiškė susirūpinimą griežtais veiksmais, kurių imtasi vaikant propalestinietiškus protestus JAV universitetų miesteliuose. „Esu susirūpinęs, kad kai kurie teisėsaugos veiksmai virtinėje universitetų atrodo neproporcingi savo poveikiu“, – sakė JT žmogaus teisių vadovas Volkeris Turkas.
2024-04-30

JT: Iranas imasi griežtų priemonių prieš moteris

Irane sulaikyta aibė moterų ir merginų, nesilaikančių reikalavimų dėvėti galvos apdangalą, bei uždaryta šimtai įmonių, neužtikrinusių, kad tokių reikalavimų būtų laikomasi, Ženevoje penktadienį pranešė JT žmogaus teisių pareigūnai. Šalies dorovės policija apie tai, kad bus atliekamos griežtesnės patikros, pranešė prieš keletą savaičių, paaiškino JT vyriausiasis žmogaus teisių komisaras Volkeris Türkas.
2024-04-26

Izraelis iškvies šalių, balsavusių už palestiniečių narystę JT, ambasadorius

Izraelis sekmadienį išsikvies šalių, balsavusių už visateisę palestiniečių narystę Jungtinėse Tautose, ambasadorius „protesto pokalbiui“, pranešė Užsienio reikalų ministerijos atstovas. Tai įvyko po to, kai Palestinos autonomija pareiškė, kad persvarstys savo santykius su Jungtinėmis Valstijomis po to, kai Vašingtonas šią savaitę vetavo palestiniečių paraišką dėl visateisės narystės JT.
2024-04-21

JAV Saugumo Taryboje vetavo Palestinos prašymą dėl narystės JT

Jungtinės Valstijos ketvirtadienį vetavo Saugumo Tarybos rezoliuciją dėl Palestinos prašymo suteikti jai pilnateisės Jungtinių Tautų narės statusą. Už Alžyro pristatytą rezoliuciją, kuria „Generalinei Asamblėjai rekomenduojama suteikti Palestinai Jungtinių Tautų narės statusą“, balsavo 12 organizacijos narių, dvi narės balsuojant susilaikė, viena balsavo „prieš“....
2024-04-19

JT klimato vadovas: pasaulinis atšilimas nualins G-20 šalių ekonomiką, jei nebus vienybės

Jungtinių Tautų kovos su klimato kaita vadovas Simonas Stiellas trečiadienį paragino Didžiojo dvidešimtuko (G-20) nares susivienyti kovojant su visuotiniu atšilimu ir pabrėžė, kad dėl geopolitinių nesutarimų nereaguojant į šią grėsmę gali žlugti šių valstybių ekonomika.
2024-04-10

JT vadovas susirūpinęs dėl pranešimų, kad Izraelis naudoja dirbtinį intelektą taikiniams nustatyti

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas penktadienį išreiškė rimtą susirūpinimą dėl pranešimų, kad Izraelis naudoja dirbtinį intelektą taikiniams Gazos Ruože nustatyti. Izraelio žurnalo „+972“ pranešime teigiama, kad šalis naudojo DI, kad nustatytų taikinius Gazos Ruože, kai kuriais atvejais vos 20 sekundžių prižiūrint procesą žmogui.
2024-04-05

Palestiniečiai vėl siekia visateisės narystės JT, nepaisant galimo JAV veto

Palestiniečių, siekiančių visateisės narystės Jungtinėse Tautose, šalininkai antradienį paprašė JT Saugumo Tarybos atnaujinti 2011-aisiais pateiktą prašymą, nepaisant to, kad Jungtinės Valstijos beveik neabejotinai jį užblokuos.
2024-04-03

JT Žmogaus teisių taryba svarstys raginimą įvesti ginklų embargą Izraeliui

Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryba penktadienį svarstys rezoliucijos projektą, kuriame raginama įvesti ginklų embargą Izraeliui, motyvuojant „galima genocido grėsme Gazos Ruože“. Jei šis rezoliucijos projektas bus priimtas, tai bus pirmas kartas, kai JT Žmogaus teisių taryba užims kokią nors poziciją dėl Gazos Ruože šiuo metu vykstančio karo. Naująjį tekstą 55 iš 56 JT šalių narių, priklausančių Islamo bendradarbiavimo organizacijai (OIC), išskyrus Albaniją, vardu pateikė Pakistanas.
2024-04-03

JT: dėl nepakankamos humanitarinės pagalbos Sirijai augs migracija į Europą

Jungtinės Tautos (JT) atkreipia dėmesį į tai, kad dėl karų ir konfliktų Ukrainoje, Gazos Ruože ir kitur sumažėjo dėmesys humanitarinei krizei Sirijoje. Tai turi dramatiškų padarinių žmonėms vietoje, tačiau kartu gali paskatinti migraciją Europos kryptimi, sakė JT humanitarinių reikalų Sirijoje koordinatorius Adamas Abdelmoula. „Migracija smarkiai išaugs, jei nebus patenkinti žmonių poreikiai šalyje“, – pažymėjo jis.
2024-03-22

55 JT valstybės pasmerkė Putino „rinkimus“ laikinai okupuotose Ukrainos teritorijose

Daugiau nei 50 valstybių Jungtinėse Tautose (JT) pasmerkė taip vadinamus Rusijos Federacijos prezidento rinkimus, kuriuos Kremlius rengia laikinai okupuotose Ukrainos teritorijose, praneša naujienų portalas „rbc.ua“. Bendrą pareiškimą Jungtinėse Tautose pasirašė 55 valstybių atstovai.
2024-03-16

JT vadovas kritikuoja Rusijos rinkimus okupuotose Ukrainos teritorijose

Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Antonio Guterresas kritikuoja Rusijos prezidento rinkimus okupuotose Ukrainos teritorijose. A. Guterresas primena, kad bandymas neteisėtai aneksuoti šiuos Ukrainos regionus pagal tarptautinę teisę negalioja, penktadienį Niujorke sakė jo atstovas Stéphanas Dujarricas. „Jungtinės Tautos toliau remia Ukrainos suverenumą, nepriklausomybę, vienybę ir teritorinį vientisumą tarptautiniu mastu pripažįstamų sienų ribose“, – pažymėjo jis.
2024-03-15

JT ataskaita: daugiau kaip 230 mln. moterų ir mergaičių patyrė lytinių organų žalojimą

Jungtinių Tautų vaikų agentūros penktadienį paskelbtoje ataskaitoje teigiama, kad daugiau kaip 230 mln. moterų ir mergaičių, iš kurių dauguma gyvena Afrikoje, yra patyrusios moteriškų lytinių organų žalojimą. Tarptautinę moters dieną UNICEF paskelbtoje ataskaitoje teigiama, kad per pastaruosius aštuonerius metus maždaug 30 mln. moterų buvo atlikta ši procedūra, kurios metu iš dalies arba visiškai pašalinami išoriniai lytiniai organai.
2024-03-08

Landsbergis JT Saugumo Taryboje ragino tarptautinę bendruomenę prabusti dėl Ukrainos

Kreipdamasis į Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybą Rusijos invazijos į Ukrainą antrųjų metinių išvakarėse, Niujorke viešintis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ragino tarptautinę bendruomenę priimti teisingus istorinius sprendimus ir paragino ją prabusti. Į tarybą G. Landsbergis penktadienį kreipėsi Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Čekijos vardu.

Tarptautinio Teisingumo Teismas pradės posėdžius dėl Izraelio vykdomos palestiniečių teritorijos okupacijos pasekmių

Jungtinių Tautų aukščiausios instancijos Tarptautinio Teisingumo Teisme (TTT) pirmadienį prasidės posėdžiai dėl Izraelio nuo 1967 metų vykdomos palestiniečių teritorijos okupacijos teisinių pasekmių.  Kelios dešimtys valstybių, įskaitant JAV, Rusiją ir Kiniją, kreipsis į teisėjus savaitės trukmės sesijoje Taikos rūmuose Hagoje, TTT būstinėje.
2024-02-19

UNRWA vadovas: Izraelis siekia sunaikinti šią JT agentūrą

Izraelis vykdo suderintą kampaniją, kuria siekiama sunaikinti UNRWA, šeštadienį paskelbtame interviu teigė šios Jungtinių Tautų agentūros palestiniečiams remti vadovas. Philippe'as Lazzarini teigė, kad raginimai atsistatydinti yra Izraelio vyriausybės spaudimo dalis.
2024-02-18

JT vadovas ragina atlikti skaidrų Aleksejus Navalno mirties tyrimą

Jungtinių Tautų vadovas Antonio Guterresas (Antoniju Guterišas) penktadienį paragino atlikti išsamų tyrimą dėl žinomo Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno mirties kalėjime.
2024-02-16

Šaltiniai: JT Saugumo Taryba surengs skubų posėdį dėl JAV smūgių Irake ir Sirijoje

Pirmadienį Jungtinių Tautų Saugumo Taryba surengs skubų posėdį dėl JAV atsakomųjų smūgių Irake ir Sirijoje, naujienų agentūrai AFP pranešė diplomatiniai šaltiniai. Pasak diplomatinių šaltinių, susitikimas, kurį inicijavo nuolatinė JT Saugumo Tarybos narė Rusija, įvyks pirmadienį 16 val. vietos (23 val. Lietuvos) laiku. Jie pridūrė, kad bus aptartas Vašingtono smūgis Irano remiamoms grupuotėms, kurias JAV kaltina puolant amerikiečių karius regione.
2024-02-03

Izraelyje viešinti JT pasiuntinė prašo „Hamas“ seksualinės prievartos aukų nutraukti tylą

Izraelyje pirmadienį viešinti Jungtinių Tautų pasiuntinė paragino prabilti įtariamos seksualinės prievartos aukas per spalio 7 dieną islamistų grupuotės „Hamas“ įvykdytą išpuolį po to, kai ji pradėjo rinkti su tuo susijusią informaciją.
2024-01-29

Gabrielius Landsbergis: kol vyksta JT tyrimas, Lietuvos parama palestiniečiams nebus sustabdyta

Pirmadienį Europos Sąjungai (ES) pareikalavus atlikti Jungtinių Tautų (JT) agentūros Palestinos pabėgėliams auditą, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tikina, kad finansavimas šiai agentūrai nebus nutrauktas, kol tyrimas nebus baigtas. „Lietuva šiuo metu neturėjo sprendimų, kuriuos reikėtų priimti dėl finansavimo. Esame dar ne tame finansiniame laikotarpyje, kada tie sprendimai yra svarstomi. Pirmiausia, laukiame tyrimo“, – pirmadienį žurnalistams Seime sakė G. Landsbergis.

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius: palestiniečių teisę kurti savo valstybę „turi pripažinti visi“

Palestinos žmonių teisę kurti savo valstybę „turi pripažinti visi“, JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas sakė šeštadienį Ugandoje vykusiame Neprisijungusių judėjimo viršūnių susitikime. „Atsisakymas priimti dviejų valstybių sprendimą, tinkamą izraeliečiams ir palestiniečiams ir Palestinos žmonių teisės į valstybingumą yra nepriimtini“, – Ugandos sostinėje Kampaloje tvirtino JT vadovas.
2024-01-20

JT: Izraelio pajėgos galimai sulaikė tūkstančius Gazos Ruožo gyventojų

Nuo karo pradžios spalio 7 d. Izraelio pajėgos galimai sulaikė tūkstančius Gazos Ruožo gyventojų vyrų ir jie dažnai patyrė netinkamą elgesį, kuris gali prilygti kankinimui, penktadienį pareiškė Jungtinių Tautų (JT) žmogaus teisių atstovas palestiniečių teritorijose.
2024-01-19

JT organizacijos įspėja dėl bado katastrofos Gazoje

2,2 mln. žmonių Gazos Ruože, anot Jungtinių Tautų (JT), gresia badas ir epidemijos. Humanitarinės pagalbos, patenkančios į teritoriją, toli gražu nepakanka, kad būtų užkirstas kelias „mirtinai bado, neprievalgio ir ligų kombinacijai“, pirmadienį bendrame pareiškime pareiškė kelios JT pagalbos organizacijos. Į Gazą esą turi būti gabenami didesni prekių kiekiai ir saugiai paskirstomi kenčiantiems žmonėms.
2024-01-15

Jungtinės Tautos: 100 dienų karo Gazos Ruože „teršia mūsų bendrą žmogiškumą“

Izraelio ir „Hamas“ karas Gazos Ruože „teršia mūsų bendrą žmogiškumą“, šeštadienį, konflikto apsiaustoje teritorijoje šimtadienio išvakarėse, pareiškė Jungtinių Tautų (JT) aukšto rango pareigūnas. „Pastarųjų 100 dienų masinės mirtys, naikinimas, žmonių perkėlimas, badas, netektys ir sielvartas teršia mūsų bendrą žmogiškumą“, – sakė Jungtinių Tautų agentūros palestiniečių pabėgėliams remti (UNRWA) vadovas Philippe'as Lazzarini (Filipas Lazarinis), lankydamasis Gazos Ruože.
2024-01-13

JAV planuoja pirmą kartą įvykdyti egzekuciją naudojant azotą

Jungtinių Tautų (JT) žmogaus teisių ekspertai pareiškė susirūpinimą dėl JAV planų pirmą kartą šalyje įvykdyti mirties bausmę naudojant azotą. „Nerimaujame, kad azoto hipoksija sukels skausmingą ir žeminančią mirtį“, – Ženevoje pareiškė keturi nepriklausomi JT ekspertai.
2024-01-03

JT žmogaus teisių vadovas ragina Rusiją nedelsiant nutraukti atakas Ukrainoje

Jungtinių Tautų žmogaus teisių komisaras Volkeris Turkas penktadienį pasmerkė Rusijos smūgių bangą Ukrainoje ir paragino Maskvą nedelsiant nutraukti atakas. Ukrainos karinės oro pajėgos kiek anksčiau sakė, kad per šią masinę ataką sunaikinti 114 iš 158 oro taikinių. Ukrainoje penktadienį žuvo mažiausiai 20 žmonių, o dar per šimtą buvo sužeisti. „Esu sukrėstas dėl dar vienų Rusijos Federacijos koordinuotų plataus masto raketų ir dronų atakų Ukrainoje naktį“, – pareiškime teigė V. Turkas.
2023-12-29

Jungtinėms Tautoms paraginus vežti daugiau pagalbos į Gazos Ruožą, Izraelis tęsia smūgius

Izraeliui šeštadienį toliau tęsiant puolimą Gazos Ruože, palestiniečių islamistų grupuotė „Hamas“ pranešė apie intensyvų apšaudymą keliuose miestuose. Pranešimas pasirodė kelios valandos po to, kai pasaulio galios pareikalavo leisti į apsiaustą palestiniečių teritoriją vežti daugiau pagalbos. „Hamas“ kontroliuojama Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad centrinėje teritorijos dalyje esančioje Nuseirato pabėgėlių stovykloje per smūgį vienam namui žuvo 18 žmonių.
2023-12-23

JT Saugumo Taryba balsavo už pagalbos didinimą Gazos Ruože

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba penktadienį balsavo už rezoliuciją, kurioje reikalaujama, kad „nedelsiant būtų sudarytos sąlygos saugiai ir netrukdomai patekti humanitarinei pagalbai“ į Gazos Ruožą Po kelias dienas trukusio delsimo rezoliucijoje taip pat raginama sudaryti „sąlygas tvariam karo veiksmų nutraukimui“, tačiau neraginama nedelsiant nutraukti kovas.
2023-12-22

JT įspėja dėl bado Gazos Ruože, Saugumo Taryba rengiasi balsuoti dėl pagalbos didinimo

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba penktadienį turi balsuoti dėl pagalbos Gazos Ruožui padidinimo, pasaulinei organizacijai įspėjus, kad Izraelio ir „Hamas“ karas stumia šią palestiniečių teritoriją bado link. Atskirai taip pat vykdomos diplomatinės pastangos dėl naujos kovų pertraukos šiame didžiausiame Gazos Ruožo kare, išprovokuotame spalį „Hamas“ įvykdytos beprecedentės atakos Izraelyje.
2023-12-22

JT biuras gavo pranešimų, kad Izraelio kariai įvykdė neteisminę egzekuciją palestiniečiams

Jungtinių Tautų žmogaus teisių biuras nurodė gavęs pranešimų, jog Izraelio kariai Gazos Ruože galimai įvykdė neteisminę egzekuciją mažiausiai 11 neginkluotų palestiniečių, o tai prilygtų karo nusikaltimui. JT vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuras (OHCHR), įsikūręs Ramaloje, Vakarų Krante, teigė, kad įtariama, jog nužudymai buvo įvykdyti šią savaitę Gazos miesto Rimalo rajone.
2023-12-21

JT: Izraelis nurodė evakuoti daugiau pagrindinio miesto Gazos Ruožo pietuose rajonų

Izraelis trečiadienį nurodė evakuotis žmonėms iš didelių pagrindinio miesto Gazos Ruožo pietuose teritorijų, pranešė Jungtinės Tautos. Pasak JT humanitarinės pagalbos agentūros OCHA, Izraelis paskelbė žemėlapius su naujais evakuotinais rajonais, sudarančiais apie 20 proc. Kan Juniso miesto. Prieš karą tuose rajonuose gyveno daugiau kaip 110 tūkst. žmonų, nurodė OCHA. Pažymėtoje teritorijoje taip pat yra 32 prieglaudos, kur prisiglaudė daugiau kaip 140 tūkst.
2023-12-21

JT Saugumo Taryba balsuos dėl rezoliucijos dėl karo Izraelyje

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba trečiadienį balsuos dėl ilgai atidėliotos rezoliucijos, kuria raginama sustabdyti Izraelio ir islamistų grupuotės „Hamas“ karą. Iki šiol nariai ginčijosi dėl formuluotės, o pagalbos pastangos Gazos Ruože ėmė strigti. Humanitarinė padėtis Gazos Ruože sparčiai blogėja, o vienas aukšto rango JT pareigūnas teigė, kad Izraelio veiksmai dėl pagalbos įleidimo toli gražu neatitinka didėjančių poreikių.
2023-12-20

JT: Izraelio veiksmai įsileidžiant pagalbą į Gazos Ruožą yra nepakankami

Izraelio veiksmai, kuriais siekiama įsileisti pagalbą į Gazos Ruožą, yra visai ne tokie, kokių reikia, antradienį pareiškė Jungtinių Tautų pareigūnas. „Humanitarinės pagalbos teikimas (Gazos) Ruože ir toliau susiduria su beveik neįveikiamais sunkumais“, – sakė JT specialusis koordinatorius Artimųjų Rytų taikos procesui Toras Wenneslandas. „Dėl neįsivaizduojamo masto gyventojų perkėlimo ir aktyvių karo veiksmų humanitarinės pagalbos sistema atsidūrė ant ribos.
2023-12-19

JT ekspertė: Aleksejaus Navalno dingimas kelia nerimą

Jungtinių Tautų teisių ekspertė Mariana Kacarova pirmadienį sakė, kad Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno priverstinis dingimas kelia nerimą, ir pareikalavo Maskvos nedelsiant jį paleisti. Kremliaus kritiko advokatams neleidžiama su juo susitikti nuo gruodžio 6-osios, o penktadienį jis nepasirodė teismo posėdyje, kaip buvo planuota.
2023-12-18

COP28 priimtame susitarime raginama atsitraukti nuo iškastinio kuro

Trečiadienį šalys priėmė pirmąjį Jungtinių Tautų susitarimą dėl klimato kaitos, kuriuo pasaulis raginamas atsitraukti nuo iškastinio kuro. „Turime pagrindą įgyvendinti permainingus pokyčius“, – sakė COP28 pirmininkas Sultanas al Jaberas Dubajuje vykusiame JT aukščiausiojo lygio susitikime dėl klimato kaitos prieš bendru sutarimu priimant susitarimą.
2023-12-13

Nuo „Hamas“ karo su Izraeliu pradžios sugriauta 18 proc. Gazos Ruožo infrastruktūros

Jungtinės Tautos antradienį pranešė, kad jų palydovų centras UNOSAT nustatė, jog nuo „Hamas“ karo su Izraeliu pradžios buvo sunaikinta 18 proc. Gazos Ruožo infrastruktūros. Agentūros teigimu, šis įvertinimas pagrįstas lapkričio 26 dieną daryta nuotrauka. Karas prasidėjo po precedento neturinčio spalio 7-osios „Hamas“ kovotojų išpuolio, per kurį, Izraelio pareigūnų teigimu, žuvo 1,2 tūkst. asmenų, dar 240 buvo paimti įkaitais.
2023-12-12

Azerbaidžanas ir Brazilija rengs būsimas JT derybas dėl klimato kaitos

Azerbaidžanas ir Brazilija pirmadienį buvo oficialiai patvirtinti 2024 ir 2025 metų Jungtinių Tautų klimato derybų šeimininkais.  Sprendimas oficialiai paskelbtas Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) vykstančioje JT klimato kaitos konferencijoje COP28. Pasaulio lyderiai susitikime intensyviai diskutuoja apie iškastinio kuro likimą. Azerbaidžane, kurio ekonomika labai priklauso nuo naftos ir dujų eksporto, COP29 susitikimas vyks kitų metų lapkričio 11–22 dienomis.
2023-12-12
Į viršų