Veryga galės spręsti, ar atvykėliams iš trečiųjų šalių privaloma 14 dienų izoliacija Papildyta 14.25 val.

Vyriausybė patikėjo sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai prireikus spręsti, ar į Lietuvą iš trečiųjų šalių atvykstantys asmenys turės būti privalomai izoliuojami dvi savaites. Taip pat ministras turės teisę spręsti, ar šalyje į dalį viešų vietų grąžinti prievolę dėvėti apsaugines kaukes.

Aurelijus Veryga (Fotobankas)

„Reaguojant į situaciją, kai COVID-19 infekcija buvo nustatyta atvykusiems į Lietuvą dirbti vairuotojams iš užsienio šalies, siūlytume įrašyti tokią formuluotę, kad užsieniečiams, atvykstantiems ne iš  Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos, Jungtinės Karalystės, išskyrus išimtis diplomatams, vykstantiems tranzitu, privaloma laikytis valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytų izoliavimosi sąlygų.

Ten būtų galima numatyti tą 14 dienų privalomą izoliaciją“, – sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Premjeras Saulius Skvernelis pažymėjo, kad tokia formuluotė „leistų, esant būtinybei, operacijų vadovui įvesti privalomą keturiolikos dienų izoliavimosi laikotarpį“.

REKLAMA

Grasinančius deportuos

Šis sprendimas priimtas po to, kai šią savaitę pranešta apie 20 iš Uzbekijos atvykusių asmenų užsikrėtimą koronavirusu. Jie visi atvyko dirbti tolimųjų reisų vairuotojais į Kaune registruotą įmonę „Hegelmann Transporte“. Šiuo metu tiriama apie pora šimtų šios įmonės darbuotojų.

Prieš Vyriausybės posėdį premjeras S. Skvernelis taip pat pareiškė, kad sergančiųjų užsieniečių grasinimai užkrėsti Covid-19 aplinkinius bus netoleruojami, jie bus deportuojami iš šalies.

„Netoleruosime tokių grasinimų, apie kuriuos skelbiama žiniasklaidoje. Į pasisakymus „išeisiu į miestą ir užkrėsiu kitus“ ir panašius arba atitinkamą elgesį bus reaguojama griežtai ir principingai. Viza tokiems asmenims bus naikinama, jie patys bus deportuojami iš Lietuvos“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė S. Skvernelis.

Poreikio dėvėti kaukes nėra

Taip pat ministrų kabinetas įtvirtino mechanizmą, leisiantį nustatyti apsaugos priemonių dėvėjimą, esant objektyvioms aplinkybėms. Šį sprendimą prireikus taip pat priimtų A. Veryga. Pirmiausiai apsauginės kaukės grįžtų į prekybos vietas, masinius renginius ir viešąjį transportą.

„Artimiausiu metu sveikatos apsaugos ministras nustatys kriterijus, kuriuos pasiekus, bus reikalinga grįžti prie kaukių dėvėjimo atskirose vietose. Tai svarbu, siekiant kiek įmanoma labiau užkardyti viruso plitimą ir palaikyti gerą  epidemiologinę situaciją šalyje“, – sakė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Tiesa, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ketvirtadienį patikino, kad šiuo metu nėra poreikio grįžti prie prievolės dėvėti apsaugines kaukes. Vis dėlto, pasak ministro, nors poreikio nėra dabar, jis gali atsirasti artimiausiomis savaitėmis, jei epidemiologinė situacija blogės.

„Kol kas poreikio grįžti prie privalomo kaukių naudojimo nėra“, – Žinių radijui sakė Aurelijus Veryga.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, dabar sergamumas Covid-19 Lietuvoje nesiekia dviejų atvejų 100 tūkst. gyventojų. 

Panaikino apribojimą renginių dalyvių skaičiui

Taip pat Vyriausybė nuo rugsėjo panaikino žiūrovų skaičiaus ribojimą uždarose ir atvirose patalpose vykstančiuose renginiuose. Vis dėlto premjeras Saulius Skvernelis akcentavo, kad tokiu atveju renginių organizatoriai turės prisiimti daugiau atsakomybės dėl renginių dalyvių saugumo. Jei epidemiologinė situacija šalyje blogės, taisyklių atlaisvinimo bus atsisakyta.

Praėjusią savaitę premjeras paprašė šios savaitės Vyriausybės posėdžiui parengti projektą dėl būtinųjų apsaugos priemonių taikymo viešajame transporte, prekybos vietose ir uždaruose renginiuose. 

„Šis planas galiotų ir kultūros, ir sporto renginiams, nuostatos būtų vieningos. Vasaros mėnesiais galiotų jau patvirtinti dalyvių skaičiai ir jų ribojimas. Nuo rugsėjo 1 dienos siūlome nuostatą, kad tiek uždarose, tiek atvirose erdvėse dalyvių skaičius būtų neribojamas. Tačiau vykdant renginius būtų laikomasi privalomų operacijų centro vadovo nustatytų sąlygų“, – posėdyje kalbėjo kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

Nuo liepos 17 dienos renginiuose uždarose patalpose gali dalyvauti ne daugiau nei 400 žiūrovų, nuo rugpjūčio 1 dienos – iki 500, nuo rugpjūčio 16 dienos – iki 600 žmonių, o nuo rugsėjo 1 dalyvių skaičius nebus ribojamas.

Renginiuose lauke iki rugsėjo gali dalyvauti ne daugiau kaip 1 tūkst. žiūrovų – tiek, kiek gali dalyvauti ir šiuo metu. Dabar galiojančiame Vyriausybės nutarime renginių dalyvių skaičius nustatytas iki rugpjūčio 16 dienos.

Panaikins atlaisvinimą, jei situacija blogės

Tiesa, panaikinus lankytojų skaičiaus renginiuose ribojimą renginių organizatoriai turės prisiimti daugiau atsakomybės – užtikrinti atstumą tarp žiūrovų, žiūrovų srautų reguliavimą ir kitas apsaugos priemones.

Vis dėlto S. Skvernelis akcentuoja, kad šis taisyklių atlaisvinimas taikomas tik dabartinėmis epidemiologinėmis sąlygomis. Joms pablogėjus, reikalavimai ir taisyklės keisis.

„Turime labai aiškiai pasakyti, kad, jeigu situacija neblogės, rugsėjo mėnesį tikrai bus galima organizuoti be apribojimų dalyvių skaičiui renginius tiek uždarose, tiek atvirose erdvėse, bet laikanti privalomų sveikatos apsaugos ministro nustatytų saugos reikalavimų. Jeigu reikalavimai nebus vykdomi, tai renginiai negalės vykti“, – sakė S. Skvernelis.


Rašyti komentarą...
V
Vėl
2020-07-16 14:33:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prasidės patyčios iš žmonių,jam tik duok valdyti,nes tiek sugeba,o ligoninėse betvarkė net nebando keisti į gerą.
Atsakyti
-2

V
Vau
2020-07-16 16:24:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pritariu negalintiems jo pakęsti.Duok psichiatrui valdžią,tai pavers gyventojus savo pacientais!
Atsakyti
0

G
Ghj
2020-07-16 14:39:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Negaliu į jį žiūrėti,neerzinkit žmonių.
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų