Skvernelis kirto griežtai dėl sergančių Covid-19 elgesio, kai kam – privalomas testavimas

Premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kokios naujovės artimiausiu metu laukia Lietuvoje dėl plintančio Covid-19 viruso. Tiesa, šiems sprendimams dar turi pritarti ministrų kabinetas.

„Ką tik baigėsi COVID-19 komiteto posėdis. Trumpai – apie jame priimtus sprendimus, kuriuos, kaip visada, dar turės patvirtinti Vyriausybė.

Atvejis Kaune su koronavirusu užsikrėtusiais asmenimis iš Uzbekistano akivaizdžiai parodė, jog turime tobulinti užsieniečių atvykimo į Lietuvą tvarką. Sprendimas toks: atvykstantiems iš vadinamųjų trečiųjų, ne EBPO šalių, bus privalomas testavimas nuo COVID-19 ir dviejų savaičių izoliacija.

Noriu labai aiškiai pabrėžti dar vieną dalyką. Netoleruosime tokių grasinimų, apie kuriuos skelbiama žiniasklaidoje. Į pasisakymus „išeisiu į miestą ir užkrėsiu kitus“ ir panašius arba atitinkamą elgesį bus reaguojama griežtai ir principingai. Viza tokiems asmenims bus naikinama, jie patys bus deportuojami iš Lietuvos.

Šiuo konkrečiu atveju, mano žiniomis, policijos pareigūnai jau dirba, tyrimas atliekamas ir bus imamasi reikiamų priemonių.

Dėl kaukių dėvėjimo. Sveikatos apsaugos ministerijai pavesta nustatyti konkretų užsikrėtusių asmenų 100 tūkstančių gyventojų kriterijų. Jį pasiekus įsijungtų mechanizmas, leidžiantis svarstyti ir nustatyti privalomą kaukių dėvėjimą tam tikrose erdvėse – pvz., prekybos centruose, viešajame transporte ir kitur.

Dėl renginių. Artimiausiu metu atsakingos ministerijos pateiks rekomendacijas dėl būtinų saugumo priemonių užtikrinimo renginiuose, kurių laikantis dalyvių skaičius renginiuose nuo rugsėjo galės būti neribojamas.

Pabrėžiu, jog kol kas kalbame apie esamas sąlygas. Epidemiologinė situacija Lietuvoje yra ir toliau bus nuolat stebima, jei ji blogės – reikalavimai ir taisyklės keisis", – rašė premjeras feisbuke.

Priims sprendimus

Portalas tv3.lt primena, kad Vyriausybė ketvirtadienio posėdyje žada svarstyti saugių kelionių, apsaugos priemonių ir masinių renginių pandemijos metu klausimus.

Praėjusią savaitę premjeras paprašė šios savaitės Vyriausybės posėdžiui parengti projektą dėl būtinųjų apsaugos priemonių taikymo viešajame transporte, prekybos vietose ir uždaruose renginiuose. 

REKLAMA

Tuo metu S. Skvernelis teigė negalintis pasakyti, kad šis projektas bus priimtas ir privalomas kaukių dėvėjimas bus grąžintas, taip pat pridūrė besitikintis, kad grįžti prie privalomų nurodymų neprireiks.

Šią savaitę pranešta apie 20 iš Uzbekijos atvykusių asmenų užsikrėtimą koronavirusu, jie visi atvyko dirbti tolimųjų reisų vairuotojais į Kaune registruotą įmonę „Hegelmann Transporte“.

Šiuo metu tiriama apie pora šimtų šios įmonės darbuotojų.

Lietuvoje iki šiol patvirtinta beveik 1900 koronaviruso atvejų, registruotos 79 mirtys.


Rašyti komentarą...
A
Antanas
2020-07-16 10:38:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vyt lauk juos iš čia ir kuo greičiau, tuo geriau!!!
Atsakyti
-2

y
yyyyy
2020-07-16 10:36:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
....labai gerai pasakė, bet apie įmonės vadovą nieko neužsiminė...
Atsakyti
-3

S
Saulius
2020-07-16 11:57:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vyt lauk visus ,mūsų žmonės labai neatsakingai elgiasi taip pat turim gi pajūrį ežerų daug ko negalim pagyvent nors vieną vasarą tėvynėję kam ta rizika juk žmonių yra kurie puikiai poilsiauja ir Lietuvoj,tokia turim gamtą nuostabią ačiū
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų