Neramumai Abromiškių ligoninėje: Covid-19 sergantis uzbekas grasina medikams užkrėsti kitus

Vienas iš Covid-19 sergančių Uzbekistano piliečių šokdina Abromiškių reabilitacijos ligoninę, kurioje šiuo metu yra gydomas. Vyras grasina, kad, jei nesulauks medicininės pagalbos, išeis iš gydymo įstaigos ir Covid-19 užkrės aplinkinius. Tuo metu gydymo įstaigos vadovas tvirtina, kad medicininė pagalba pacientams yra suteikiama, o, jei sergantis vyras nenurims, jam bus kviečiama policija.

4

19-ai iš Uzbekistano į vieną Kauno įmonę atvykusių darbuotojų nustatyta Covid-19 infekcija. 14 iš jų perkelti į Abromiškių reabilitacijos ligoninę.

Kraštutiniu atveju kvies policiją

Ligoninės vadovas Vitalijus Glamba portalui tv3.lt patvirtino, kad vienas iš šių pacientų ligoninės personalui kelia sunkumų.

„Vienas iš jų, taip, yra neramus. Jam pakartotinai vis aiškinama, jis netiki, kad jis serga, kad užkrėstas yra, jis neigia. Jis pyksta, kaip sako, ant sistemos. Tada visokius dalykus kalba. Bet jie yra perspėti, kad pas mus yra ir policija. Kol kas neprireikė, bet, jeigu reikės, mes pakviesime pareigūnus“, – tv3.lt kalbėjo V. Glamba.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Abromiškių reabilitacijos ligoninė (V. Girčės nuotr.)

Ligoninės vadovo teigimu, kitų 13 ligoninėje gydomų Covid-19 užsikrėtusių uzbekų nuotaikos yra normalios. Visi asmenys gyvena viename korpuse.

„Mes kalbamės, mes tikrai daug kalbamės su jais, tikrai daug aiškiname. Tai vyksta nuolatos. Mes suprantame, kad žmonės turėjo vienus planus, dabar planai pasikeitė. Mes stengiamės juos užimti, suteikėme laisvalaikio užsiėmimo priemonių, kad jie turėtų, ką veikti. Tai stengiamės atsižvelgti į jų pageidavimus dėl maitinimo, jie nevalgo kiaulienos. Manau, kad sąlygos yra neblogos“, – sakė V. Glamba.

Jis primena, kad į Abromiškių reabilitacijos ligoninę pacientai izoliacijai priimami jau nuo karantino pradžios kovą. Didžioji dalis jų – lietuviai, atvyko ir keli užsienio piliečiai.

„Bet jie viskuo buvo patenkinti, visiems viskas tiko. Čia yra vienas atvažiavęs toks... Kaip ir visuomenėje yra žmonių, kurie neigia viruso buvimą, taip ir čia vienas pasitaikė“, – kalbėjo V. Glamba.

Abromiškių reabilitacijos ligoninėje neramumus keliantis Uzbekijos pilietis pirmiausiai kreipėsi į portalą lrytas.lt, kuris paskelbė apie jo elgesį.

Protrūkis Kaune

Portalas tv3.lt primena, kad antradienį Kauno įmonėje „Hegelmann Transporte“ registruotas koronaviruso protrūkis – infekcinė liga iš viso nustatyta 18 asmenų, kurie atvyko iš Uzbekistano. Trečiadienį sergančiųjų skaičius išaugo iki 19.

Apie du užsikrėtusius asmenis įmonė pranešė jau prieš porą dienų.

Anot ministerijos, pirminiais duomenimis, visi koronavirusu užsikrėtę asmenys liepos pradžioje atvyko įsidarbinti į tarptautinius pervežimus vykdančią įmonę.

Kaip teigia SAM, šiuo metu visi užsikrėtusieji yra izoliuoti. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai aiškinasi, ar užsikrėtę asmenys turėjo kontaktą su kitais asmenimis. NSVC darbuotojai taip pat atlieka kitus būtinus veiksmus ligos protrūkiui valdyti.


Rašyti komentarą...
A
Algis
2020-07-15 17:22:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jie turėtų už gydymą susimokėti patys arba už juos sumokėti darbdavys, o jeigu dar kelia triukšmą reiškė pretenzijas tiesiog panaikinti viza ir darbo leidimą ir depirtuoti
Atsakyti
-3

K
Klaipėdietė
2020-07-15 17:36:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar mažai užsieniečių,dar iš Uzbekijos įsileidžia čia į Lietuvą dirbti ir dar užsikrėtę covidu,o kodėl jų niekas netikrino?Ir aplamai,lietuviams darbo trūksta,na bet lieguviai darbdaviai godūs,juk lietuviui daugiau mokėti reikės.
Atsakyti
-5

D
Dalia
2020-07-15 17:32:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas atsivežė tas tegu gabena atgal dar šokinėja į skafandra ir namo o tegu atsako kaltieji ką savų darbininkų mažai ar pigios jėgos ieško
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (52)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų