Veryga paneigė gandus, kad naujo karantino data jau numatyta

Visai neseniai socialiniuose tinkluose ėmė sklisti žinia, neva naujas visuotinis karantinas šalyje turėtų būti paskelbtas spalio mėnesį – esą numatyta net konkreti data ir pasirašytas ministro įsakymas. Tačiau pats Aurelijus Veryga neigė tai ir laikė tik nepagrįstais gandais.

117

„Tai – gandas. Niekas negali spėlioti apie karantiną, kol neturime kažkokių epidemiologinių duomenų, kurie rodytų, kad virusas plinta nevaldomai.

O kada tai gali atsitikti? Bet kada. Žiūrėkite, šalys, atrodo, buvo susitvarkiusios – Izraelis, Kroatija, ir staiga vėl dideli skaičiai“, –trečiadienį į klausimą apie galimą naują karantiną atsakydamas žurnalistams teigė ministras.

Prie kaukių grįžti dar nereikės

A. Veryga taip pat ramino, kad dėl protrūkio transporto įmonėje Kaune nėra planuojama ir grįžti prie privalomo kaukių dėvėjimo ar įvesti kokius naujus ribojimus.

„Pagal turimą informaciją nebūtų pagrindo siūlyti grąžinti kaukes, nes kalbama apie konkrečią įmonę – tai lokalizuotas, izoliuotas atvejis. 

Nebent paaiškėtų, kad žmonės nesilaikė taisyklių, labai daug kur apsilankė, bet tai tik teorija. Bet jei paaiškėtų, kad žmonės galėjo daug kur vaikščioti, gali visko būti“, – neslėpė A. Veryga.

(117 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Koronavirusas plinta Lietuvoje

Jis žadėjo, kad kol kas neplanuojama ir kažkokių naujų ribojimų reaguojant į šią situaciją:

„Kaip sakiau, pasižiūrėsime, kaip jie atvažiavo, žinoma, kad atvyko per Rygą, ar buvo laikomais visų reikalavimų, kaip įmonė deklaravo. 

Jei visko buvo laikomasi ir iš savo šalies jie jau atvyko užsikrėtę, viskas buvo laiku nustatyta, nėra pagrindo nieko griežtinti. Bet jei matysime, kad buvo piktnaudžiaujama ir kažko nesilaikoma, tada visko gali būti.“

Jis pridūrė, kad kai kurio protrūkio detales jam visgi kelia abejonių.

Portalas tv3.lt primena, kad naujausiais Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, iš viso per vakar nustatyta 21 naujų atvejų. Penki iš šių atvejai – įvežtiniai, kurie nesusiję su protrūkiu Kaune.

Per vakar dieną 16 naujų atvejų patvirtinta Kaune veikiančios transporto įmonės darbuotojams. Šie asmenys į Lietuvą yra atvykę iš Uzbekistano. Nustatyta, kad šioje įmonėje šiuo metu iš viso COVID-19 liga patvirtinta 18-likai asmenų. Šiuo metu įmonėje dirba Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai. Šiuo metu tiriama apie 200 šios įmonės darbuotojų. Turimais duomenimis, kontaktai yra žemos rizikos.

Trečiadienį dieną taip pat pranešta apie dar vieną teigiamą atvejį, susijusį su šia įmone.


Rašyti komentarą...
a
aqwapuko
2020-07-15 16:03:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Blefas yra viskas ir patys politikai tai gerai zino
Atsakyti
-1

D
Darmel
2020-07-15 16:42:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
As zinau kada bulves kasti o ne antra banga nustatyti asile ministre
Atsakyti
-4

T
Taigi
2020-07-15 16:24:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagal kieno dudele ministras šoka kad bus antra banga tai jis jau ruošia pagrindą vos keli sergantys o kalba apie pandemija įdomus dalykai vyksta
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų