Verygai protrūkio Kaune detalės kelia klausimų: pasakė, ar imsis ribojimų

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikina, kad dėl koronaviruso protrūkio vienoje Kauno transporto įmonių kažkokių naujų ribojimų ar kaukių grąžinimo imtis neketinama. Vis dėlto tam tikros istorijos detalės jam dar keliančios abejonių, tad paaiškėjus pažeidimams žadėtų keisti esamas tvarkas.

Paprašytas įvertinti situaciją Kaune, įmonėje „Hegelmann Transporte“, kur iš viso jau nustatyta 16 koronavirusu susirgusių iš Uzbekistano atvykusių asmenų, ministras tikino, kad tvarkos bus peržiūrimos, nes kai kurios detalės kelia abejonių.

„Ką tikrai padarysime – tai dar kartą peržiūrėsime tvarkas, peržiūrėsime procesą, kaip žmonės atvyko. Tokia galimybė šiems darbuotojams atvykti, dirbti yra, nes puikiai suprantame, kad jokia šalis negali gyventi be transporto, be prekių pristatymo.

Bet, aišku, turi būti ir tvarka, nes iš dabar turimos informacijos yra tam tikrų klaustukų, kurie tikrai kelia tam tikrų abejonių. (...) Nes jei atvyko dar tam tikroms procedūroms, kaip ir apmokymams, tai reikės įvertinti, ar buvo laikomasi visų procedūrų, ar turėjo vežėjų pažymėjimus“, – trečiadienį žurnalistams kalbėjo ministras.

Padėtų privalomas testavimas?

Paklaustas, ką manantis apie Kauno mero Visvaldo Matijošaičio viešai išsakytą idėją privalomai testuoti iš rizikos šalių atvykstančius asmenis, A. Veryga sakė, kad apie daug ką galima svarstyti, tačiau pasibaigęs karantinas neleidžia priimti tam tikrų imperatyvių sprendimų.

„Viską galima padaryti. Aišku, reikia pasižiūrėti, ką būtų logiška testuoti, iš kurių šalių atvykstančius. 

Nes ir dabar galima testuotis – darbdaviai puikiai žino galintys tą daryti. Matyt, tuo pasinaudojant tas siūlo galas šiuo atveju ir buvo apčiuoptas, buvo daugiau darbuotojų ištirta. 

Tai tuo kaip ir naudojasi, o dėl tam tikro privalomumo – pasižiūrėsime, gal tam tikras šalis bus galima išskirti. Nes nereikia pamiršti, kad ne viską galime imperatyviai nustatyti – karantino juk nebėra, o tik ekstremalioji padėtis“, – aiškino ministras.

Darbo leidimų tvarkos keisti neketina

Jis patvirtino, kad taip pat kol kas neketinama keisti ir darbo leidimų užsieniečiams išdavimo kriterijų:

„Pasižiūrėsime pačią tvarką, bet išdavimų stabdyti tikrai neketinama. Būtina, kad žmonės dirbtų tam tikrose srityse.

Ir ministrai gali prašyti išimtine teise prašyti leisti jiems atvykti, ypač tai svarbu energetikos įmonėms, būna, atvyksta vienetiniai specialistai.

Tačiau tada ir sąlygos yra nustatomos atitinkamos – jie negali ir bet kur vaikščioti, turi tik į darbo vietą važiuoti. Tad jei reikalavimų laikomasi, tai neturėtų būti kažkokių rizikų.“

Imsis naujų ribojimų?

Paklaustas, ar šis protrūkis turės įtakos galvojimui apie privalomą kaukių dėvėjimo ar kitų priemonių grąžinimą, A. Veryga ramino, kad apie tai kalbėti dar anksti.

REKLAMA

„Pagal turimą informaciją nebūtų pagrindo siūlyti grąžinti kaukes, nes kalbama apie konkrečią įmonę – tai lokalizuotas, izoliuotas atvejis. 

Nebent paaiškėtų, kad žmonės nesilaikė taisyklių, labai daug kur apsilankė, bet tai tik teorija. Bet jei paaiškėtų, kad žmonės galėjo daug kur vaikščioti, gali visko būti“, – neslėpė A. Veryga.

Jis žadėjo, kad kol kas neplanuojama ir kažkokių naujų ribojimų reaguojant į šią situaciją:

„Kaip sakiau, pasižiūrėsime, kaip jie atvažiavo, žinoma, kad atvyko per Rygą, ar buvo laikomais visų reikalavimų, kaip įmonė deklaravo. 

Jei visko buvo laikomasi ir iš savo šalies jie jau atvyko užsikrėtę, viskas buvo laiku nustatyta, nėra pagrindo nieko griežtinti. Bet jei matysime, kad buvo piktnaudžiaujama ir kažko nesilaikoma, tada visko gali būti.“

Portalas primena, kad Kauno poliklinika dar antradienį pranešusi, kad ėmėsi padidintų atsargumo priemonių ir į įstaiga įleis tik iš anksto užsiregistravusius pacientus.

Per vakar dieną 16 naujų atvejų patvirtinta Kaune veikiančios transporto įmonės darbuotojams. Šie asmenys į Lietuvą yra atvykę iš Uzbekistano. Nustatyta, kad šioje įmonėje šiuo metu iš viso COVID-19 liga patvirtinta 18-likai asmenų. Šiuo metu įmonėje dirba Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai. Šiuo metu tiriama apie 200 šios įmonės darbuotojų. Turimais duomenimis, kontaktai yra žemos rizikos.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė, kalbėdama apie Kauno transporto įmonėje užfiksuotą koronaviruso protrūkį, teigė, kad kol kas serga tik tie asmenys, kuriems anksčiau buvo nustatytas koronavirusas.

NVSC vadovės teigimu, asmenys tvirtina, kad laikėsi saviizoliacijos taisyklių, tačiau negalima atmesti, kad uzbekai saviizoliacijos nesilaikė. Vienas Uzbekijos pilietis gydomas Kauno klinikose, kiti – Abromiškių reabilitacijos ligoninėje.


Rašyti komentarą...
L
Liietuv
2020-07-15 14:45:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal nereikia emigrantų jeigu valstybė nesugeba susitvarkyti.Atvyko sergantys gal mokėkim saviem daugiau nei gydyti emigrantus iš LT lėšų ir užkrėsti savus pirmoje eilėje sutvarkyti verslininkų gaunamas pajamas peržiůrėti išmokas ,,kur parodo minimumą" ir visi LT Lietuvaičia dirbs čia
Atsakyti
-2

R
Rimas
2020-07-15 15:41:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik savus zmones baudzia ir persekioja
Atsakyti
0

L
Lietuvos tauta
2020-07-15 15:10:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Verslas -verslui Bet kur Vryga ir visi kiti kur trokšta semo kėdės -gal nors iki rinkimų pagavotų kaio Neužkrėsti Lietuvos Covid-19 -ar lakia covd 20-21 gal truputį priveriam sienas darom didesnę patikrą ar žudom senukus kad nemokėt pensijų ir sutaupyt valstybės ir sodros biudžetą
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų