Lietuvoje – seniai regėtas COVID-19 infekcijos šuolis

Po ilgo ramesnio laiko kasdien dažniausiai nustatant iki 10-ies naujų susirgimų koronavirusine infekcija Lietuvoje fiksuojamas COVID-19 protrūkis. Naujausiais Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, iš viso per vakar nustatyta 21 naujų atvejų.

Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms skaičius siekia 1882, šiuo metu serga 209 asmenys. Per vakar dieną ištirta 3730 ėminių dėl įtariamo koronaviruso. Iki šiol iš viso ištirta 465396 ėminių dėl įtariamo koronaviruso.

Mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius išlieka toks pats – 79, sirgusiųjų koronavirusu, bet mirusių dėl kitų priežasčių – 12.

1582 asmenys pasveiko, izoliacijoje 127 žmonės.

Iš viso nuo birželio 1 d. fiksuota 52 įvežtiniai atvejai.

Savivaldybės, kuriose šiuo metu nustatytas didžiausias sergamumas koronaviruso infekcija, dėl ko šią savaitę bus atliekama daugiau profilaktinių tyrimų: Vilniaus r., Anykščių r., Trakų r. ir Kretingos r.

5 atvejai įvežtiniai

Kaip informavo NVSC Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė, per vakar dieną oficialiai buvo patvirtinti nauji 7 atvejai. Taip pat sužinota apie 14 papildomų atvejų, kurie buvo nustatyti transporto įmonėje Kaune.

Iš fiksuotų 7 atvejų 5 yra įvežtiniai. Po vieną vietinį atvejį registruota Klaipėdos ir Marijampolės apskrityse, trys Vilniuje, du – Kaune.

„Klaipėdoje nustatytas įvežtinis atvejis iš Ukrainos, asmuo vėlgi yra tolimųjų reisų vairuotojas. Tad, panašu, kad tai tampa tam tikra problema, tą rodo statistiką. Jis liepos 4 d. grįžo iš Ukrainos ir liepos 12 d. pajutęs pirmuosius simptomus kreipėsi į Klaipėdos universitetinę ligoninę“, – komentavo R. Lingienė.

Pirminiais duomenimis, šiuo metu nustatyti 4 kontaktiniai didelės rizikos asmenys.

Antrasis atvejis taip pat įvežtinis, nustatytas Vilniaus apskrityje, grįžęs iš Ispanijos, jis izoliavosi, kontaktiniai asmenys nustatomi.

Dėl vieno įvežtinio atvejo informaciją dar tikslina

Trečias atvejis irgi, įtariama, kad įvežtinis, bet informacija dar tikslinama.

„Asmuo 6 dieną grįžo Lenkijos, 7 d. pajuto simptomus, šeimos nariai taip pat izoliavosi. Taip pat yra nustatyta, kad šeimoje yra mažametis, kuris lanko lopšelį-darželį „Karuselė“.

Kadangi šiame darželyje birželio 25 d. buvo nustatytas susirgęs vaikas, buvo atliktas sąlytį turėjusių asmenų tyrimas, bet tyrimai buvo neigiami. Dabar organizuojamas visų šio darželio netiesioginį sąlytį turėjusių darbuotojų ištyrimas. Tik tada paaiškės, ar vietinis plitimas, ar įvežtinis“, – sakė NVSC atstovė.

Dar vienas atvejis nustatytas Šalčininkų rajono gyventojui, jis liepos 11 d. pajuto būdingus simptomus, silpnumą, apetito stoką, buvo hospitalizuotas į Šalčininkų ligoninę ir liepos 14 d patvirtinta COVID-19 infekcija.

REKLAMA

Nustatyta 16 didelį sąlytį turėję asmenys – 5 artimieji, 2 greitosios pagalbos medikai ir 9 Šalčininkų rajono ligoninės darbuotojai.

Kontaktą turėjusieji izoliuoti, bet užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios.

Dar vienas, penktasis, atvejis – Marijampolės apskrities gyventojas, simptomus pajutęs liepos 10 d. Jis buvo pristatytas į Šakių ligoninę, kur buvo nustatyta COVID-19 liga. Kontaktinių asmenų dar nenustatyta, epidemiologinis tyrimas tęsiamas.

„Gali būti, kad jų ir nebus, jei medikai laikėsi tinkamų apsaugos priemonių ir asmuo su niekuo nebendravo buityje ir socialinėje aplinkoje“, – sakė specialiostė.

Per vakar dieną 16 naujų atvejų patvirtinta Kaune veikiančios transporto įmonės darbuotojams. Šie asmenys į Lietuvą yra atvykę iš Uzbekistano. Nustatyta, kad šioje įmonėje šiuo metu iš viso COVID-19 liga patvirtinta 18-likai asmenų. Šiuo metu įmonėje dirba Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai. Šiuo metu tiriama apie 200 šios įmonės darbuotojų. Turimais duomenimis, kontaktai yra žemos rizikos.


Rašyti komentarą...
J
JO
2020-07-15 12:13:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
nu va pūtė pūtė tą antrą bangą ir su įvežtinių uzbekų komanda pagaliau įpūtė tą bangą,realiai iš to 21 atvejo tik 2 Lietuvoje,o kiti įvežtiniai
Atsakyti
-2

A
As
2020-07-15 12:13:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal laikas vėl visiems ivaziuojantiems be isimties karantinuotis 14 dienų! Ar geriau sulaukti ,kad vėl visa šalis porą mėnesių namie sėdės!
Atsakyti
-4

L
LINAS
2020-07-15 12:11:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
CENTRAI IVEZTINIAI I LIETUVA RUSIJA UKRAINA BALTARUSIJA TAI NEREIKIA IS TEN ILEISTI KODEL ? MAT TOKIA VYRIAVSYBE SAVUS TIK ZIURI NUOLAIDAS DARO
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų