M. Juknienės teigimu, dabar Lietuvoje populiarūs skandinaviški interjerai. Namų erdvę jie daro šviesesnę bei didesnę – tai svarbu, mat mūsų klimato zonoje apie pusę metų saulės šviesos trūksta.
„Lietuviams norisi būti arti gamtos, patinka natūralios apdailos medžiagos: medis, linas, medvilnė, oda, metalo detalės. Pirmenybė teikiama neutralioms, ramioms spalvoms: pilkiems, smėlio, baltiems atspalviams. Atsisakoma simetrijos, tiesių linijų – taip sukuriama „jauki netvarka“, – sako dizainerė.
Anot jos, gyvenantiems Lietuvoje jaukūs neįpareigojantys skandinaviški interjerai yra prie širdies, nes puikiai tinka leisti laiką su draugais ir šeima. Be abejo, ne paskutinėje vietoje yra pasaulinės tendencijos, mat skandinaviškos stilistikos namai populiarūs ne tik pas mus.
„Kuo toliau, tuo labiau dizaine įsivyraus minimalistinis stilius, aukštos kokybės natūralios apdailos medžiagos, matiniai paviršiai. Lavėjant skoniui, populiarės interjero paprastumas, elegancija ir santūrumas, bus mažiau puošnumo bei įmantrumo“, – toliau vardija M. Juknienė.
Interjerą veikianti tendencija – būstai darysis vis išmanesni
„Kuriant šiuolaikišką būstą, šalia estetikos vis dažniau tenka pasirūpinti ir gyvenimo kokybės reikalavimus užtikrinančios pastatų automatikos įrengimu, – sako automatizuotų namų valdymo sistemų mokymo bei techninės priežiūros centro „Jung Vilnius“ vadovas Raimundas Skurdenis. – Mat interjero lengvumas, švarumas neatsiejamas ir nuo būsto valdymo paprastumo, aiškumo“.
Jam antrina ir dizainerė, kuri pastebi, jog dabar žmonės nori komfortiško, tačiau kartu ir paprasto būsto: „Jie svajoja apie namus, kurių sistemos veiktų lyg mostelėjus burtų lazdele bei žavisi įrenginiais, valdomais judesiu, prisilietimu ar balsu.
Šiuolaikiniame būste jungikliai, valdikliai bei davikliai tampa neišvengiama ir funkcionaliai svarbia interjero dalimi ir tai yra naujas iššūkis ir interjero specialistams, kuriems būsto erdvėje tenka itin atidžiai paskirstyti daugiafunkcinius protingo namo valdiklius – tam, kad ši namuose ar net kiekviename kambaryje esanti detalė nevirstų svetimkūniu ir darniai įsilietų į aplinką bei bendrą būsto stilistiką“.
Pasak dizainerės, geriausias sprendimas, kuomet visos pagrindinės būsto funkcijos valdomos vos viena sistema – tuomet ir interjerų nereikia perkrauti daugybe skirtingų valdiklių ar jungiklių.
Didžiausios klaidos kuriant interjerą
Kuriant namų interjerą populiarumas ne visada geras patarėjas. Pasak dizainerės, viena iš klaidų – rinktis madingus sprendimus.
„Madingus interjero sprendimus turėtų rinktis tie, kurie gali sau leisti interjerą keisti kas 3–5 metus. Kai drabužiai išeina iš mados, jų nebenešiojame, bet interjero lengvai neišmesi. Tai, kas madinga, greitai tampa nebeaktualu ir senamadiška. Todėl patarčiau orientuotis į ilgaamžiškus, laiko patikrintus sprendimus.
Žinoma, kuriant ilgalaikį interjero dizainą, reikia kokybiškų medžiagų. Jos brangesnės, tačiau ilguoju laikotarpiu atsiperka, mat yra lengviau prižiūrimos, patvaresnės, lėčiau dėvisi“, – teigia M. Juknienė.
Anot jos, projektuojant būsto interjerą, geriausi rezultatai pasiekiami tik detaliai, kruopščiai suplanavus, kur stovės baldai, kokia bus kiekvieno interjero elemento spalva, dydis, forma ir kiti sprendimai.