Premjeras Saulius Skvernelis Gitanui Nausėdai galiausiai į rankas įdavė popierių su siūlymu, kas turėtų tapti naujuoju ekonomikos ir inovacijų ministru. Poste S. Skvernelis norėtų matyti savo patarėją Luką Savicką. Tačiau svarbiausi šalies vadovai randa dėl ko susipykti net ir lygioje vietoje. Nors premjeras jau pora savaičių viešai aiškina, kad L. Savicko kandidatūra su Nausėda seniai suderinta, dėl Narkevičiaus nepatenkinta Prezidentūra net ir šiandien tai neigia. Politologai mano, kad besimėtydami kandžiomis replikomis ir rodydami ambicijas prezidentas su premjeru jau pradeda užsižaisti.

Premjeras Saulius Skvernelis prie Gitano Nausėdos kabineto penktadienį atėjo gerai nusiteikęs – laidė juokelius ir net parodė, ką turi segtuve. Jame – dokumentas, kuriame parašyta, kad į ekonomikos ir inovacijų ministro postą premjeras siūlo savo patarėją Luką Savicką.

Tačiau G. Nausėda S. Skvernelį pasitiko pabrėžtinai rūstus, ar bent jau tokiu bando dėtis. Nei vienas, nei kitas pasibaigus susitikimui viešai nieko nekomentavo, tačiau Prezidentūra išplatino štai tokį pareiškimą:

REKLAMA

„Iki šiol šis kandidatas į ministrus nebuvo bent kiek išsamiau aptartas. Prezidentūra šiuo metu vertina šį kandidatą.“

O čia ir yra įdomioji istorijos dalis. Nežinia, kuri pusė sako netiesą, tačiau S. Skvernelio patarėjai tvirtina, kad L. Savicko kandidatūra prezidentui ne tik žinoma, bet ir jau seniai neformaliai suderinta. O pats G. Nausėda visai neseniai buvo pareiškęs, kad pretendentų į postą yra net ne vienas.

Neoficialiomis žiniomis, G. Nausėda norėtų, kad eurokomisaru tapusio Virginijaus Sinkevičiaus vietą poste perimtų kuris nors iš dabartinių viceministrų. Esą iki kadencijos pabaigos liko nebedaug, o viceministrai užtikrintų darbų tęstinumą. Tačiau pats S. Skvernelis jau gal pora savaičių kalba atvirkščiai.

„Negali būti daugiau kandidatų. Tai yra absurdas, jei kas galvoja, kad gali pasiūlyti kandidatą ar kandidatus. Tai yra ministro pirmininko kompetencija. Tai aš ir darau. Tai yra vienintelis kandidatas, jokių kitų kandidatų nėra, su prezidentu apie tai buvo kalbėta“, – sako Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

S. Skvernelis, nesirinkdamas žodžių, dėsto ir ką mano apie tai, kad G. Nausėda turi savo nuomonę, ką derėtų skirti ministru.

„Gal ko nors mes nežinome, gal kas nors iš patarėjų pasiūlė kokiam nors žmogui tapti ministru. Bet dar tokios praktikos nebuvo istorijoje, kad Prezidentūra rinktų asmenis į ministrų kabinetą“, – pasakoja S. Skvernelis.

Pats kandidatas į ministrus, 29-erių premjero patarėjas ekonomikos ir strateginių pokyčių valdymo klausimais kol kas lakoniškas.

REKLAMA

„Norėčiau padėkoti Ministrui Pirmininkui už pasitikėjimą, kuris buvo įvardytas mano atžvilgiu ir pateiktą kandidatūrą. Dabar negaliu nieko daugiau daryti, kaip tik laukti Prezidento sprendimo“, – kalbėjo kandidatas į ministrus Lukas Savickas.

O palaukti dar teks. G. Nausėda šiandien nesuskubo L. Savicko išsikviesti pokalbiui, tai jis ketina padaryti galbūt kitą savaitę.

„Reikia pripažinti, kad kandidatūra pateikta tikrai ne pati blogiausia ir šitas prezidentas jau yra patvirtinęs blogesnes kandidatūras“, – teigia politologė Rima Urbonaitė.

Kaip pastebi politologai, net ir šiuo atveju priežastimi, kodėl svarbiausi šalies politikai vienas ant kito griežia dantį, yra ne kas kitas, o Jaroslavas Narkevičius. Daroma prielaida, kad Nausėdai sunku susitaikyti su tuo, kad valdantieji nepakluso jo norui skandaluose skęstantį ministrą mesti iš posto, tad dabar prezidentas rodo ambicijas ir delsia patvirtinti kitą jų kandidatą.

Tiesa, tai ekspertams jau labiau primena ne aukštąją politiką, o akmenį užantyje laikančių asmenų elgesį. Juolab, kad apsižodžiavimai – tiesioginiai ar per patarėjus – tarp Nausėdos ir Skvernelio vyksta jau seniai.

„Lyg ir palikti kažkokią abejonę, intrigą, pasiųsti kažkokią žinutę vieni kitų adresu. Man atrodo, matome užsižaidimą, kai paprasti, aiškūs procesai tampa apipinti papildomomis intrigėlėmis“, – sako R. Urbonaitė.

Pasak R. Urbonaitės, kandidatus aptariant už uždarų durų prezidentas turi teisę išsakyti savo nuomonę, tačiau tai turėtų vykti kitaip nei dabar:

REKLAMA

„Normali praktika būtų tai, kad prezidentas galėtų užsiminti pokalbio metu su premjeru privačiai, kad „matau dar vieną pretendentą“. Bet turėkim omeny – prezidentas turi svarbų vaidmenį, bet tai nereiškia, kad jis yra visa lemiantis. Esmė, kad turi būti rastas kompromisas.“

O jeigu prezidentui pasiūlytas kandidatas netinka, jis turėtų argumentuotai paaiškinti, kodėl tą kandidatą atmeta. Bent kol kas kritikos iš Prezidentūros L. Savicko atžvilgiu nebuvo girdėti. Pats L. Savickas valstiečių partijai nepriklauso, tačiau S. Skvernelio komandoje jis darbuojasi nuo pat kadencijos pradžios. Jungtinėje Karalystėje ir Olandijoje mokslus baigęs kandidatas mano, kad turi užtektinai patirties stoti prie ministerijos vairo.

„Ekonomikos srityje veikiu jau ilgą laiką, karjeros pradžioje dirbau agentūroje „Investuok Lietuvoje“, vadovavau grupei, atsakingai už verslo aplinkos gerinimą, dirbau verslo asociacijoje lygiai tais pačiais klausimais ir dabar tai buvo vienas iš mano kuruojamų klausimų kaip premjero komandos nario“, – pasakoja kandidatas į ministrus Lukas Savickas.

Jeigu prezidentas nesuskubtų L. Savicko patvirtinti kitos savaitės pradžioje, jo paskyrimas galimai nusikeltų net porai mėnesių. Tam, kad užimtų pareigas, paskirtasis ministras turi prisiekti Seimo posėdyje, o po kitos savaitės parlamentas į posėdžius rinksis tik kovą.

Tai va
2020-01-27 10:44:25
Šita košė ir pasipūtimas darbui pliusų neprideda. Vyksta šlykštus ambicijų ir pasipūtimo karas tarp aukščiausių šalies vadovų. Vyrai, čia ne darželis
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Petras 2020-02-01 09:31:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gerai ,kad Prezidentas neskuba patvirtindamas ministrus.Pirmieji blynai prisvilo: tai Veryga ir Narkevičius,katrie priskaldo malkų ir nenori pripažint padarytų valdymo klaidų.   ATSAKYTI
Premjeras valdo! 2020-01-28 15:13:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Premjeras valdo, o prezidentas nepatenkintas, bet bejėgis. Premjeras neturi ko prarast, jam labai naudinga būtų pertrauka iki kitų rinkimų. Įtampa tik didės. Darosi vis įdomiau.   ATSAKYTI
Taip 2020-02-01 09:33:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip,Skveneliui išdygo ragai ,gal dėl ligos , gal pagal kiniečių pasakėlę "drakonas"...  
Bezeme 2020-01-28 10:36:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
As tai siulyciau paskirti zydu tautybes zmogu,tai jis tikrai itiktu visiems......   ATSAKYTI
Stanislovas 2020-01-28 10:32:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Įdomiai gaunasi visą vyriausybės atsakomybę tenka Premjerui,o prezidentas nori pats skiri Premjerui netinkamą žmogų tam, kad ateity apkaltinti tautai vyriausybę priešaky su Premjeru dėl blogo darbo. Logikos nėra.   ATSAKYTI
siaip 2020-01-28 08:32:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kadangi grybauseda valdo lansbergis, tai nieko gero Lietuvai nezadama.   ATSAKYTI
Augis 2020-01-27 19:27:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Prezidentas su savo patarėjais važiuoja ne ita pusę, kažkur tai į dausas, būti išrinktam prezidentu tai nereiškia kad esi protingiausias ir aukštesnis už visus.   ATSAKYTI
Temidė 2020-01-27 16:38:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
O už kieno funduotais ir kokios kilmės bei kokio dydžio pinigais buvo apmokėti tie legionieriškojo premjero į ministrus peršamo legionieriaus - de facto svetimšalių lobistinio agento - mokslai Jungtinėje Karalistėje ir Olandijoje? Kas galėtų atskyti ir paaiškinti apie tą fenomeną Lietuvoje, kai aukščiausios valdžios postus užvaldo tikie legionieriai - lobizmo agentai. Pavizdžiui, JAV tokiems agentams taikomas ypatingas statusas ir reikalavimai jais tapti bei deklaruoti savo veiklą. Pažeidus tuos reikalavimus jiems gresia ilgi metai kaliuzės, o tapti valdžios pareigūnais jie net negali. Nejaugi Marijos žemė - tai jau anticivilizacijos žemė ir ją jau užvaldė legionieriai? Kas galėtų tai paneigti?   ATSAKYTI
Gz 2020-01-27 15:58:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Intrigantas,o ne gerovės valstybės kūrėjas   ATSAKYTI
Gz 2020-01-27 15:58:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Intrigantas,o ne gerovės valstybės kūrėjas   ATSAKYTI
Kažkaip 2020-01-27 14:06:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
Bankininkas pasidarė protingesnis už visą valdančiąją koaliciją Visi durni tik jis protingas su savo iš melagiais patarejais iš kurmrausiu išlindusiais.   ATSAKYTI
Brima 2020-01-27 12:13:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Koks kvailas turi būti pretendentad kad bruktusi į ministrus ,kai tiek mažai liko laiko iki naujų seimo rinkimų.Yra ne vienas pavad.tai reika jį ir siūlyti.SS elgiasi,kaip Buridano asilas
   ATSAKYTI
LINAS 2020-01-27 12:01:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
KA CIA TAS NAUSEDA TERLIOJASI SU VISOKIAIS APOKAIS AS JI PASIUSCIAU PO VELNIU IR ZAISTI NEREIKIA   ATSAKYTI
Nuomonė 2020-01-27 16:02:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Linai,pats esi "apokas",eik kartoti kurso į pirmą klsę  
Gintautas 2020-01-27 21:19:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nuomuone, paskaityk ka parasei.  
gedas 2020-01-27 11:59:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
na, tai Nausėda nieko tai pat nedaro gero dėl žmonių gerovės, mes labai tikėjome juo , tenka sparčiai nusivilti,,,   ATSAKYTI
As 2020-01-27 13:50:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ką įveiktumėt prieš buldozerį, pastumt?  
cia 2020-01-27 11:56:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
karbauskis rodo savo galia o skvernelis vykdo prikazus nieko naujo kad islikti valdzioje verta nusizengti istatymams tokia valdanciuju pono filosofija   ATSAKYTI
as 2020-01-27 13:08:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
is visu veiksmu matosi, kad ministras pirmininkas nori,ar tik jam garantuojama uz toki darba, gera ateitis  
as 2020-01-27 13:08:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
is visu veiksmu matosi, kad ministras pirmininkas nori,ar tik jam garantuojama uz toki darba, gera ateitis  
Marija 2020-01-27 11:26:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Gerb. Ministre Pirmininke, panaši situacija buvo ir su prezidente Grybauskaite, tik kitais gal klausimais...
O kur diplomatiškumas? Tikrai galima išspręst viską aptarus, . Tikrai protingas esat, tai ir spręskite kitaip. Sėkmės!    ATSAKYTI
Pilietis 2020-01-27 11:04:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-17
Su valstiečiais nepasiginčysi , nes visada dalis kaltės bus permesta oponentui .Visada būdavo kalti konservatoriai , o dabar esančios sumaišties vyriausybėje pradėtas kaltinti ir prezidentas . Ekspertai tai vertina pagal politikos algoritmus , o visuomenė pagal moralę ir teisingumą . Todėl nuomonės skiriasi .    ATSAKYTI
Tai va 2020-01-27 10:44:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Šita košė ir pasipūtimas darbui pliusų neprideda. Vyksta šlykštus ambicijų ir pasipūtimo karas tarp aukščiausių šalies vadovų. Vyrai, čia ne darželis
   ATSAKYTI

Top Video

Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Vairuotojo elgesys pareigūnus išvertė iš koto: mašina nevažiavo, o vyras „vairavo“
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Po 12 metų kartu Dianos gyvenimas virto pragaru: istorija – pamoka kiekvienam
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Gimtadienio šventė porai virto pragaru: atėmė keturis vaikus, tarnybos reikalauja tūkstančių
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Skambinas įvardijo skyrybų su Krysko priežastį: galutinis taškas padėtas tik dabar
REKLAMA
Nužudė šunį (nuotr. stop kadras)
Nesuvokiamai žiaurus elgesys su mūsų mažesniaisiais broliais kaskart verčia krūptelėti. Antradienį Žarėnuose 67-erių vyras, atėjęs į svečius pas giminaitį, kirviu uždaužė ...
Kaukė (nuotr. stop kadras)
Koronavirusui Vakarų Europoje vis labiau plintant, lietuviai imasi saugumo priemonių. Viruso atvejų šalyje dar neturint, Vilniuje įsakyta dezinfekuoti ir viešąjį ...
Vytautas Usonis (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Pasaulį kaustantis koronavirusas verčia skelbti ekstremalią situacija ir mūsų šalyje. Nors pas mus nenustatytas nė vienas koronoviruso atvejis, panika jau prasidėjo. Kiek ...
Viešasis transportas Andrius Ufartas/Fotobankas
Pasaulyje siaučiant koronavirusui, vis daugiau lietuvių išreiškia susirūpinimą, kaip apsisaugoti nuo šio klastingo viruso, galinčio pasibaigti mirtimi. Be to, didžioji dalis ...
Lietuvos paštas  Andrius Ufartas/Fotobankas
Italijoje plintant koronavirusui, daugėja Šiaurės Italijos vietovių, iš kurių ar į kurias nebus siunčiamos siuntos iš Lietuvos. Lietuvos paštas savo svetainėje paskelbė ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų