Vos po dviejų savaičių postą Gitanui Nausėdai perleisianti Dalia Grybauskaitė jau gali drąsiai planuotis asmeninį biudžetą. Vyriausybė, kaip ir reikalauja to įstatymai, paskyrė jai tūkstantinę rentą. Beje, D. Grybauskaitei bus skirta ne tik apsauga, asmeninis vairuotojas, bet ir keturi padėjėjai. Tai – daugiau nei savo laiku gavo kadencijas baigę Valdas Adamkus ir Algirdas Brazauskas. Būtent keturių padėjėjų paprašė pati šalies vadovė.

Paskutiniai susitikimai su paprastais tautiečiais ir koncertas dar laukia po poros dienų, o šįryt D. Grybauskaitė paskutinį kartą susikvietė Lietuvoje dirbančius Europos Sąjungos ambasadorius. Kol postą paliekanti prezidentė skaičiuoja pasiekimus ir likusius formalumus, Vyriausybei teko paskaičiuoti būsimą jos rentą. Jau patvirtinta: nuo pat liepos 13 dienos, kai postą perims G. Nausėda, D. Grybauskaitė kas mėnesį sąskaitoje sulauks beveik 3,7 tūkst. eurų. Tai, beje, maždaug šimtu eurų mažiau nei V. Adamkaus renta, nes D. Grybauskaitė per krizę buvo susimažinusi algą.

REKLAMA

Pagal įstatymą, kadenciją baigusio šalies vadovo rentą sudaro beveik 40 proc. buvusios algos. Tiesa, tai ne viskas. D. Grybauskaitė – jau pensininkė, taigi prie minėtos sumos prisidės ir beveik 700 eurų „Sodros“ pensija. Fonduose senatvei šalies vadovė, beje, nekaupė. Taigi, kasmėnesinės D. Grybauskaitės įplaukos sieks maždaug 4,3 tūkst.eurų. O po trejų metų, kai sulauks 66-erių, D. Grybauskaitė kas mėnesį gaus dar ir eurokomisaro pensiją, o jau tada, viską sudėjus, jos mėnesio pajamos perkops 8 tūkst. eurų. Be abejonės, kadenciją baigusiai prezidentei bus skirtas ir automobilis su vairuotoju bei apsaugininkas.

„Aš manau, jie susiję su tinkamu Lietuvos Respublikos prezidentės, kuri baigia kadenciją, aprūpinimu, saugumu ir atstovavimu“, – sakė premjeras Saulius Skvernelis.

Beje, savo pageidavimus dėl aptarnaujančio personalo ar būsto skyrimo besitraukiantis šalies vadovas išsako raštu, skirtu Vyriausybei. Jame, skirtingai nei pirmtakas V. Adamkus, d. Grybauskaitė išdėstė kiek kitokius dalykus.

Rezidenciją Turniškėse D. Grybauskaitė turės apleisti. Jos namas Vilniaus pašonėje, greta miško, jau visai baigiamas statyti. Ir gali būti, kad čia nuolatos bus ne tik ji pati, jos apsauga, bet ir vienas kitas padėjėjas.

REKLAMA

Prezidentė sklypą Bajorų kalvose pirko ir namą statėsi už savus pinigus. Būstas jau beveik paruoštas gyventi, baigiamas įrenginėti vidus, kieme jau želia žolė ir augalai, iki pat kiemo išklotas asfaltas. Taigi D. Grybauskaitė nesinaudos iš mokesčių mokėtojų išlaikomu akylai saugomu namu Turniškėse.

Kalbant apie padėjėjus, D. Grybauskaitė jų užsiprašė net keturių. Tiesa, nei ji, nei dabartiniai patarėjai neatskleidžia, kokias funkcijas jie atliktų. Galbūt prezidentei norėsis pagalbininko namų ruošai ar aplinkai tvarkyti, o gal ji numačiusi nemažai veiklos referentams. Premjeras šį kartą su šalies vadove ginčytis nesiryžo. Gal ir nespinduliuodamas laime, bet D. Grybauskaitės poreikius jis savo parašu patenkino.

„Jeigu reikia keturių, vadinasi, poreikis yra pagrįstas. Prezidentei turi būti užtikrinamas tinkamas veikimas. Statusas niekur nedingsta, neabejoju, kad prezidentė bus aktyvi tiek vidaus, tiek užsienio politikos dalyvė“, – sakė S. Skvernelis.

Kaip atrodo kadenciją baigusio prezidento kasdienybė, atskleidžia V. Adamkaus gyvenimas. Ir šiandien į vieną renginį jį atveža vairuotojas tarnybiniu automobiliu, tiesa, nebe pirmos jaunystės „Audi A8“. O išlipusį prezidentą visur lydi jam priskirtas apsaugos darbuotojas. Dar V. Adamkui su žmona Alma gelbsti namų tvarkytoja, o kitus reikalus padeda tvarkyti referentė. Kadangi apsaugą skiria Vadovybės apsaugos departamentas, V. Adamkus turi tris jam priskirtus pagalbininkus. Išgirdęs, kad D. Grybauskaitė nori keturių, jos pirmtakas reaguoja pokštaudamas.

REKLAMA

„Ji pasirinko keturis, aš išgyvenau iki šiol su trimis, bet, jeigu ji gaus keturis ir aš gausiu vieną papildomą, tikrai tuo nesiskųsiu“, – juokavo V. Adamkus.

Adamkus pasakoja, kad svarbiausia jam – referentės pagalba.

„Mano patarėja visais bendraisiais reikalais, čia pats pagrindinis asmuo, kuris su manim dirba kartu, visą laiką stengiamės atsakyti ir bendrauti su Lietuvos žmonėmis“, – tikino kadenciją baigęs prezidentas.

Su apsaugos palyda V. Adamkus gyvena jau kone du dešimtmečius – beveik dvi kadencijas, kol buvo prezidentu ir jau dešimtmetį po to. Nusiteikti tokiai kasdienybei prezidentas linki ir savo įpėdinei.

„Neišvengsiu nei aš, neišvengė niekas kitas, būdamas mano pozicijoje pasaulyje. Su tuo turiu gyventi ir gyventi, turbūt, iki paskutinės savo gyvenimo minutės“, – sakė V. Adamkus.

Kam tiksliai D. Grybauskaitei reikės keturių pagalbininkų, ji žada atsakyti po liepos 12-osios. Beje, visas planas ir dėl pagalbininkų, ir dėl ramaus gyvenimo naujame name dar gali griūti, jei D. Grybauskaitei būtų skirtas aukštas postas Briuselyje.

Tokiu atveju jos lauktų ne tik kitas būstas, apsauga ir padėjėjai su patarėjais, bet ir visas solidžias rentas smarkiai pranokstanti europinė alga.

Romualdas
2019-06-26 21:13:52
Kaip gaima skirti tokius pinigus valdinikams kai paprasti žmonės dirbo visa gyvenima ir pensija pskirta 220eurų kur net pragyventi negali už kokius nuopelnus mokami tuokie pinigai pasitičiojimas iš dirbančiu žmoniu daugiau nieko
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Buda prie namo 2019-06-28 19:31:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Saugos KONSERVATORIAI. O viduj 4 padejejos tik su juodais dirzais   ATSAKYTI
Ir vel tupi zurnalistai 2019-06-28 10:27:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Parasytu kad 4 padejejos --- tipo BOBOS. O tai raso padejejai Artistai subinlaiziai   ATSAKYTI
patarimas 2019-06-27 12:00:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
tokios rentos ir pensijos vakaruose yra apmokęstintos ,oLT tik nuo biednekų mokesčius žino lupti .Turtuoliai čia išsisuka nuo visų mokesčių .todėl ir skursta valstybė.   ATSAKYTI
Paul 2019-06-27 10:07:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nezinau kam 4 padejejai ? Negi vieno neuzteks??    ATSAKYTI
VAP 2019-06-27 15:21:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jei Tamsta nežinai, tai dar nereiškia, kad Prezidentei nereikia   
Jo 2019-06-28 10:29:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vienai greit APARATURA - Nusideves  
werner 2019-06-27 09:31:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tikra gėda ubagų valstybėje tokios privilegijos ,o dar didesnė gėda ,kad vadovai ,kurie nesugeba tvarkyti valstybės ,jas toleruoja ,priima.kokių dar padėjėjų?Tegul samdosi iš savo pajamų ,o ne iš mokesčių mokėtojų .apsaugos ,automobiliai ,tarnai ,rentos .Tiesiog iš fantastikos srities .Kokia visų žmonių padėtis ,kokia valstybės ekonominė padėtis ,pagal tai turi gyventi ir valdžia .Seime irgi nereikia tokių algų nes jie nieko ir nenori daryti ,juk visakas labai gerai .   ATSAKYTI
VAP 2019-06-27 15:29:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prezidento renta ir padėjėjai surašyti įstatyme , kurį priėmė Seimas. Nepatinka, tai pakeisk . Ar bent Seimą tinkamą išsirink .   
Ona 2019-06-27 08:02:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jo pridare tai pridare.Jai tas pats ji bega o kitiems reiks srebt.Pasla ji ......   ATSAKYTI
pensininkas 2019-06-27 06:36:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
viesa paslaptis kokia betvarke Kauno Raudonojo kryziaus ligonineje:truksta vienkartiniu pirstiniu, dezinfekciniu skysciu. Slauges, dirbancios pagal valandini grafika uz minimuma (pirmadienis-penktadienis) verciamos eiti i darba ir sestadieniais, sekmadieniais. Bet, uz ta darba negauna atlyginimo, nes vyr. slauge privercia pasirasyti sutikimo rastelius kad dirbs savanoriskai. Tokia padetis susidare todel, kad i 2 buvusius laisvus slaugiu etatus buvo priimti nekompetetingi bet reikalingi zmones, kurie padeda gydytojams suvedineti informacija i kompiuterius, o tiesioginiu pareigu neatlieka. Kalbu apie Vidaus ligu skyriu Gal pasidomekit Verygos, Kirkuciai, Kepeniai? Ar jus tik kukuciai? Ar Darbo inspekcijai, FNTT nebutu idomu, nezinau?
   ATSAKYTI
Daina 2019-06-27 04:38:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Gerbiu ir vertinu Prezidentę, bet tokią didelę rentą skirti tuo metu, kai vargšai pensininkai net būtiniausių higienos priemonių negali sau leisti nusipirkti, yra amoralu. Gal ir su padėjėjais reikėjo pataupyti.   ATSAKYTI
Jo 2019-06-26 23:32:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tokes Grybauskaitės reik teist o nemokėti tokius pinigus iš Lietuvos vargsu kesenes ką ji padarė Lietuvai žlugdė viską ir gyrėsi kad ji viena neklysta toky svolaciu pakart gėda !?!?   ATSAKYTI
VAP 2019-06-27 15:18:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ką konkrečiai blogo ji padarė, kad reikia teisti? Faktai kokie?   
Patycios 2019-06-26 23:19:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
To Lietuva nesitikėjo kat Grybauskaitė taip isdurs Lietuva. kas ji dovelnes kat gali tokiomis pinigų sumomis . Naudotis už kokius nuopelnus ką ji nusipelnė Lietuvai je reikėtų teist o ne mokėti tokes sumas pinigų arba nudet iš pasalų tą Lietuvos brudas !?!?!?!???!!???!!??!   ATSAKYTI
VAP 2019-06-27 15:33:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Už ką teisti? Konkrečius faktus prašau.   
Birutė 2019-06-26 23:02:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Ponas komentuotojau ''Kaimas '' , kokiame alubaryje darėte apklausą ? Kaltinti Gerb. Prezidentę ''vagilka '' - žema , gal jūs pats toks esate , išsipagiriokite !    ATSAKYTI
Vytas 2019-06-26 22:55:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Komentarui ''Nuomonė '' , pensininkė pensininkei nelygi ! Gal dar reikalingas išsilavinimas !?    ATSAKYTI
Tomas 2019-06-26 22:53:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Mano vale būtų aš tiesiog mūsų bendruomenė tą Lietuvos gėda melynaje
K
G
B Vyt iš Lietuvos padarė ubagyna ir tokį pinigai kur žiūri dabartinė valdze apsurdas ubagų valstybė pavertė šitą kgb sliundra atsibudskit ubagų šalie gėda !?!?!    ATSAKYTI
Rima 2019-06-27 08:46:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kad kaip bebūtų,bet prezidentę išvadint šliūndra,žema,matosi koks pats  
Ema 2019-06-26 22:46:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
Nepatiko komentaras ''Romualdas '' . Kas jums neleidžia pabandyti tapti Lietuvos prezidentu ? Nepavydėkite , tai labai sunkus ir atsakingas darbas . Gerb. Prezidentė nusipelnė dar didesnės rentos !    ATSAKYTI
Lietuva 2019-06-26 22:25:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Saunuole esi,neimk i galva rusu komentarus..   ATSAKYTI
Viltis 2019-06-26 22:22:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tai ka Prezidente padare Lietuvai ,ACIU,mes neviska zinome kas dejosi uzkuliuose europoje,ACIU....   ATSAKYTI
Emilija 2019-06-26 22:20:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Labai gerai ! Mūsų Gerb. Prezidentę išsirinkome dviems kadensijoms , dirbo puikiai , todėl ta paskirta renta galėtų būti ir didesnė . Ji atsisakė gyventi Turniškėse , p. Adamkus neatsisakė , p. Brazausko našlė niekaip nenorėjo apleisti prezidento namo - visi tylėjo ...    ATSAKYTI
werner 2019-06-27 09:41:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai gerai dirbo?Lietuva turės milijardą grąžinti už Snoro išparceliavimą ,ir nieko jums ,varguoliams net nebus pasakyta,tik nebus pinigų medicinai ,mokslui ,pensijom ,algom ,o kur jie eina -taip ir nesužinosite .Toliau galėsite mojuoti vėlaivytėm ,ir garbinti savo carus ,kurie jums gerai pakakoja ant galvų ir išplaukia įgiliesnius vendenis .snoro byla jau Paržiuje ,teisme ,ir čia visai ne juokai ,o milijardas nukris iš dangaus ant runkėlių sprando.Reika pirma plačiai domėtis ,kad galėtum pasakyti -dirbo puikiai ..Čia Snoras tik krislelis akyje ,sužlugdyta Lietuvos teisėsauga ,kuria valdo korumpuoti ,dar baisiau ir už valstybės skolas.
  
vita 2019-06-27 09:45:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Emilija ,gal nori damesti puikiai dirbusiai prezidentei, iš savo kišenės?Jai tavo Turniškės per prastos ,gyvens savo namuose su sargybos buda ,už kurią tu ir mokėsi .  
VAP 2019-06-27 15:42:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jei prireiks, tai ir damesiu . Ir ne tik Prezidentei , bet ir kitiems to nusipelniusiems!   
Nuomonė 2019-06-26 22:02:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
4 padėjėjai iš mokesčių mokėtojų pinigų? Tai gal iš rentos galima nusisamdyt, jei jau tiek jų reikia vienai pesininkei?   ATSAKYTI
Nijole 2019-06-26 21:38:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
siaubu siaubas, nejaugi niekada nebus teisingumo   ATSAKYTI
Liesbius 2019-06-27 08:20:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Teisingumo Prajuokinai  
Sveta 2019-06-26 21:20:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Pasaulio pabaiga.Idiotu salele.   ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Tragiška avarija Vilniaus rajone
DABAR RODOMA
Tragiška avarija Vilniaus rajone
DABAR RODOMA
Šiluma apleidžia Lietuvą: žadamas lietus, vietomis gresia kruša
DABAR RODOMA
Prabilo su ekskavatoriumi susidūrusio BMW vairuotojas: maniau, kad mane mato
DABAR RODOMA
Žmoną ir sūnų subadęs senolis teisme šaukėsi Dievo
DABAR RODOMA
Kelmėje vyras išžudė šeimą
DABAR RODOMA
„FaceApp“ kratosi kaltinimų
DABAR RODOMA
Įspėja dėl „FaceApp“
DABAR RODOMA
Romainiuose nudurtas jaunas vyras
DABAR RODOMA
Įtariamoji nužudymu suimta trims mėnesiams
DABAR RODOMA
Moteris pas gydytojus papuls tik 2021 m.
REKLAMA
Agnė Širinskienė (nuotr. Fotodiena.lt)
Seimo narė valstietė Agnė Širinskienė portalui tv3.lt antradienį patvirtino ketinanti trauktis iš partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos Seime, kurios nare tapo neseniai. ...
Lietuvos vėliava Fotodiena/Arnas Strumila
Lietuvos skyrius pašalintas iš tarptautinės nevyriausybinės organizacijos ICOMOS, besirūpinančios paminklų ir lankytinų vietų apsauga. Skyrius, kitaip vadinamas nacionaliniu ...
Aktorius Almantas Vaišnys (nuotr. „Youtube“)
Pirmadienį vakare Lietuvą pasiekė itin liūdna žinia. Mirė aktorius Almantas Vaišnys. Kaip praneša naujienų portalas 15min.lt, šią žinią patvirtino aktoriaus žmona Jolita ...
	Technologinė naujovė Lietuvoje – atsiskaityti bus galima paprasčiau
Nuo šiol už prekes ir paslaugas Lietuvoje jau galite atsiskaityti išmaniaisiais laikrodžiais bei apyrankėmis. Tiesa, kol kas naujove naudotis gali tik vieno komercinio banko ...
Liūtis Kedainiuose (nuotr. Dmitrijus Kurpijanovas)
Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Kėdainiuose siautė galinga liūtis. Gausus lietus pridarė nemažai bėdų miesto komunalininkams, ugniagesiams, kitų tarnybų darbuotojams. ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų