Grybauskaitei skirta tūkstantinė renta ir 4 padėjėjai

Vos po dviejų savaičių postą Gitanui Nausėdai perleisianti Dalia Grybauskaitė jau gali drąsiai planuotis asmeninį biudžetą. Vyriausybė, kaip ir reikalauja to įstatymai, paskyrė jai tūkstantinę rentą. Beje, D. Grybauskaitei bus skirta ne tik apsauga, asmeninis vairuotojas, bet ir keturi padėjėjai. Tai – daugiau nei savo laiku gavo kadencijas baigę Valdas Adamkus ir Algirdas Brazauskas. Būtent keturių padėjėjų paprašė pati šalies vadovė.

Paskutiniai susitikimai su paprastais tautiečiais ir koncertas dar laukia po poros dienų, o šįryt D. Grybauskaitė paskutinį kartą susikvietė Lietuvoje dirbančius Europos Sąjungos ambasadorius. Kol postą paliekanti prezidentė skaičiuoja pasiekimus ir likusius formalumus, Vyriausybei teko paskaičiuoti būsimą jos rentą. Jau patvirtinta: nuo pat liepos 13 dienos, kai postą perims G. Nausėda, D. Grybauskaitė kas mėnesį sąskaitoje sulauks beveik 3,7 tūkst. eurų. Tai, beje, maždaug šimtu eurų mažiau nei V. Adamkaus renta, nes D. Grybauskaitė per krizę buvo susimažinusi algą.

(24 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Dalios Grybauskaitės namas

Pagal įstatymą, kadenciją baigusio šalies vadovo rentą sudaro beveik 40 proc. buvusios algos. Tiesa, tai ne viskas. D. Grybauskaitė – jau pensininkė, taigi prie minėtos sumos prisidės ir beveik 700 eurų „Sodros“ pensija. Fonduose senatvei šalies vadovė, beje, nekaupė. Taigi, kasmėnesinės D. Grybauskaitės įplaukos sieks maždaug 4,3 tūkst.eurų. O po trejų metų, kai sulauks 66-erių, D. Grybauskaitė kas mėnesį gaus dar ir eurokomisaro pensiją, o jau tada, viską sudėjus, jos mėnesio pajamos perkops 8 tūkst. eurų. Be abejonės, kadenciją baigusiai prezidentei bus skirtas ir automobilis su vairuotoju bei apsaugininkas.

„Aš manau, jie susiję su tinkamu Lietuvos Respublikos prezidentės, kuri baigia kadenciją, aprūpinimu, saugumu ir atstovavimu“, – sakė premjeras Saulius Skvernelis.

Beje, savo pageidavimus dėl aptarnaujančio personalo ar būsto skyrimo besitraukiantis šalies vadovas išsako raštu, skirtu Vyriausybei. Jame, skirtingai nei pirmtakas V. Adamkus, d. Grybauskaitė išdėstė kiek kitokius dalykus.

Rezidenciją Turniškėse D. Grybauskaitė turės apleisti. Jos namas Vilniaus pašonėje, greta miško, jau visai baigiamas statyti. Ir gali būti, kad čia nuolatos bus ne tik ji pati, jos apsauga, bet ir vienas kitas padėjėjas.

REKLAMA

Prezidentė sklypą Bajorų kalvose pirko ir namą statėsi už savus pinigus. Būstas jau beveik paruoštas gyventi, baigiamas įrenginėti vidus, kieme jau želia žolė ir augalai, iki pat kiemo išklotas asfaltas. Taigi D. Grybauskaitė nesinaudos iš mokesčių mokėtojų išlaikomu akylai saugomu namu Turniškėse.

Kalbant apie padėjėjus, D. Grybauskaitė jų užsiprašė net keturių. Tiesa, nei ji, nei dabartiniai patarėjai neatskleidžia, kokias funkcijas jie atliktų. Galbūt prezidentei norėsis pagalbininko namų ruošai ar aplinkai tvarkyti, o gal ji numačiusi nemažai veiklos referentams. Premjeras šį kartą su šalies vadove ginčytis nesiryžo. Gal ir nespinduliuodamas laime, bet D. Grybauskaitės poreikius jis savo parašu patenkino.

„Jeigu reikia keturių, vadinasi, poreikis yra pagrįstas. Prezidentei turi būti užtikrinamas tinkamas veikimas. Statusas niekur nedingsta, neabejoju, kad prezidentė bus aktyvi tiek vidaus, tiek užsienio politikos dalyvė“, – sakė S. Skvernelis.

Kaip atrodo kadenciją baigusio prezidento kasdienybė, atskleidžia V. Adamkaus gyvenimas. Ir šiandien į vieną renginį jį atveža vairuotojas tarnybiniu automobiliu, tiesa, nebe pirmos jaunystės „Audi A8“. O išlipusį prezidentą visur lydi jam priskirtas apsaugos darbuotojas. Dar V. Adamkui su žmona Alma gelbsti namų tvarkytoja, o kitus reikalus padeda tvarkyti referentė. Kadangi apsaugą skiria Vadovybės apsaugos departamentas, V. Adamkus turi tris jam priskirtus pagalbininkus. Išgirdęs, kad D. Grybauskaitė nori keturių, jos pirmtakas reaguoja pokštaudamas.

„Ji pasirinko keturis, aš išgyvenau iki šiol su trimis, bet, jeigu ji gaus keturis ir aš gausiu vieną papildomą, tikrai tuo nesiskųsiu“, – juokavo V. Adamkus.

Adamkus pasakoja, kad svarbiausia jam – referentės pagalba.

„Mano patarėja visais bendraisiais reikalais, čia pats pagrindinis asmuo, kuris su manim dirba kartu, visą laiką stengiamės atsakyti ir bendrauti su Lietuvos žmonėmis“, – tikino kadenciją baigęs prezidentas.

REKLAMA

Su apsaugos palyda V. Adamkus gyvena jau kone du dešimtmečius – beveik dvi kadencijas, kol buvo prezidentu ir jau dešimtmetį po to. Nusiteikti tokiai kasdienybei prezidentas linki ir savo įpėdinei.


Rašyti komentarą...
R
Romualdas
2019-06-26 21:13:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip gaima skirti tokius pinigus valdinikams kai paprasti žmonės dirbo visa gyvenima ir pensija pskirta 220eurų kur net pragyventi negali už kokius nuopelnus mokami tuokie pinigai pasitičiojimas iš dirbančiu žmoniu daugiau nieko
Atsakyti
-5

N
Nijole
2019-06-26 21:38:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
siaubu siaubas, nejaugi niekada nebus teisingumo
Atsakyti
-3

d
dejas
2019-06-26 20:14:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
tegul ir moka tie kas ja rinko
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (37)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų