„Planuojame, kad iki metų vidurio bus įrengti pirmieji sektoriniai greičio matuokliai – jie pradės veikti. Iki 2020 metų apie 100 tokių ruožų turėtų būti (...) Mes įpratę, kad tie stacionarūs greičio matuokliai, vadinamieji „inkilai“, bet žmonės jau įsigudrina, numeta greitį, pravažiuoja ir vėl spaudžia greičio pedalą. Tai sektoriniai greičio matuokliai jau to neleis daryti, bent jau tame sektoriuje, kuris yra matuojamas“, – portalo alfa.lt konferencijoje antradienį sakė ministras R. Masiulis.
Pasak jo, daugės ir stacionarių greičio matuoklių, ypač ten, kur sunkiau stebėti sektoriais.
R. Masiulio teigimu, planuojama siūlyti neblaiviems vairavusiems eismo dalyviams įsirengti alkoblokus, neleidžiančius neblaiviam vairuotojui užvesti transporto priemonę. Savo noru įsirengusieji autobloką galėtų greičiau atgauti galimybę vairuoti.
„Bus siūloma, kad tiems, kurie išgėrę buvo pagauti prie vairo ir nubausti, – jiems šiek tiek greičiau grąžinti teises, jeigu jie sutinka savo noru įrengti alkobloką automobilyje (...) Jeigu šiaip iki pusantrų metų iš tavęs gali atimti teises, tai padaryti tokią galimybę, kad gal nuo šešių mėnesių iki metų jau grąžinti teises, bet tu įsirengi alkobloką“, – teigė ministras.
Anot jo, vairuotojo pažymėjime būtų įrašyta, kad automobilyje įrengtas alkoblokas.
Susisiekimo ministerijos teigimu, siekiant, kad šalies keliai ir gatvės būtų saugesni, iki 2020 metų pabaigos numatoma įdiegti daugiau nei 1000 saugaus eismo priemonių.
2020 metais magistraliniuose ir valstybinės reikšmės keliuose bus įrengti 37 daugiafunkciai pažeidimų fiksavimo prietaisai, 400 stacionarių greičio matuoklių, 2022 metais – 200 sektorinių greičio matuoklių, 20 neleistino priešpriešinio lenkimo fiksavimo prietaisų.
Į eismo saugos gerinimo priemones iki 2020 metų planuojama investuoti apie 40 mln. eurų. Ministerijos teigimu, į eismo saugą investuotas 1 euras atneša apie 10 eurų naudą valstybei ir žmonėms.