BBC duomenimis, „kol kas neaišku, kiek branduolinių reaktorių turės kiekviena elektrinė - du ar tris“.
Galimybė Japonijos kapitalui įsiskverbti į Didžiosios Britanijos energetikos sektorių tapo reali po to, kai „Hitachi“ paskelbė apie savo planus nusipirkti britų branduolinės pramonės įmonę „Horizon Nuclear Power“. Dabartiniams įmonės savininkams E.ON ir RWE, besitraukiančioms iš Jungtinės Karalystės branduolinės rinkos, pasiūlyta 700 mln. svarų sterlingų (1,1 mlrd. JAV dolerių). Kaip antradienį skelbia laikraštis „The Financial Times“, ši suma daugiau kaip du kartus viršijo analitikų prognozes.
„Hitachi“ šiam sandoriui įgyvendinti sukūrė konsorciumą su Kanados inžinerijos grupe „SNC-Lavalin“. Šis Japonijos korporacijos žingsnis rodo, kad ji ketina atnaujinti planus statyti naujas atomines jėgaines Jungtinėje Karalystėje.
E.ON ir RWE atsisakė planų statyti naujus reaktorius Velse ir Vakarų Anglijoje ir nusprendė susitelkti ties trumpalaikėmis investicijomis. Vėliau Vokietijos koncernai apskritai nusprendė parduoti šį projektą, nes Vokietija atsisakė branduolinės energijos dėl katastrofos Fukušimoje.
Tuo tarpu Japonijos korporacija dėl sumažėjusios paklausos tėvynėje siekia panaudoti savo gamybos pajėgumus užsienyje. Pasak „The Financial Times“ šaltinio, artimai susijusio su „Hitachi“, jai prireiks vidutiniškai 3,5 metų reaktoriui pastatyti.