REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos karinės pajėgos smogė pietų Ukrainos Mykolajivo miesto gynėjams. Dramatiškai su gausiomis Rusijos pajėgomis besikaunančius Ukrainos karius raketos užklupo miegančius. Pranešama, kad per išpuolį galėjo žūti 40 100 karių, tikslus skaičius dar nustatinėjamas.

Rusijos karinės pajėgos smogė pietų Ukrainos Mykolajivo miesto gynėjams. Dramatiškai su gausiomis Rusijos pajėgomis besikaunančius Ukrainos karius raketos užklupo miegančius. Pranešama, kad per išpuolį galėjo žūti 40 100 karių, tikslus skaičius dar nustatinėjamas.

REKLAMA

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

00:23 | JAV analitikai: Ukraina įveikė Rusiją per pradinę karo kampaniją

Ukrainos pajėgos, remiantis Vašingtone įsikūrusio Karo studijų instituto analizės rezultatais, nugalėjo Rusiją per pradinę karo kampaniją, kuri galiausiai atsidūrė aklavietėje. Ateities prognozė: Rusijai negalint užimti didžiųjų miestų, galimai bus tęsiamas civilių teroras ir miestų bombardavimas.

20:44 | Kyjivas: nuo karo pradžios mieste žuvo 228 žmonės, įskaitant 4 vaikus

Kyjivo valdžia paskelbė, kad 228 žmonės, įskaitant 4 vaikus žuvo Rusijos karo veiksmų mieste metu. Dar daugiau nei 900 (16 vaikų) buvo sužeista. Apšaudymų metu nukentėjo apie 40 gyvenamųjų namų, šešios mokyklos ir keturi vaikų darželiai.

REKLAMA
REKLAMA

19:48 | Ukrainoje laikomi 562 Rusijos kariuomenės belaisviai

Ukrainoje šiuo metu oficialiai yra 562 Rusijos kariuomenės belaisviai, pareiškė vicepremjerė Irina Vereščuk.

REKLAMA

Valdininkės teigimu, su visais karo belaisviais yra elgiamasi atitinkamai tarptautinei humanitarinei teisei. Nepatvirtintais duomenimis, Rusijos nelaisvėje yra atsidūrę 270 Ukrainos karių, iš kurių 92 yra saloje Zmejnyj buvę kariai.

19:28 | Rusija: atitrūkusios ukrainiečių Juodojoje jūroje naudojamos minos gali dreifuoti tolyn

Rusija šeštadienį pareiškė, kad minos, kurias neva ukrainiečiai padėjo Juodojoje jūroje priešindamiesi Maskvos vykdomai „karinei operacijai“, gali atitrūkusios dreifuoti iki Bosforo sąsiaurio ir Viduržemio jūros.

REKLAMA
REKLAMA

19:14 | JAV gynybos sekretorius nemato papildomų Rusijos pajėgų sutelkimo Ukrainos pasienyje

JAV gynybos vadas Lloydas Austinas patvirtino, kad kol kas nemato papildomų Rusijos kariuomenės pajėgų prie Ukrainos sienų.

18:36 | Japonijos premjeras ketina paraginti Indiją laikytis griežtesnės linijos Rusijos atžvilgiu

Japonijos ministras pirmininkas Fumio Kishida šeštadienį susitinka su indų premjeru Narendra Modi, o derybose pažadėjo paraginti savo kolegą iš Indijos laikytis griežtesnės linijos dėl Rusijos invazijos į Ukrainą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

18:21 | Bulgarija atsisako rusiškų dujų

Bulgarijos finansų ministras Assenas Vasiljevas patikino, kad šiais metais pasibaigsiantis kontraktas su „Gazprom“ pratęsiamas nebus.

„Dabartinėje situacijoje jokių derybų su „Gazprom“ ir būti negali“, – pareiškė A. Vasiljevas Bulgarijos nacionaliniam radijui.

17:55 | JT: iš Ukrainos pabėgo per 3,3 mln. žmonių, apie 6,5 mln. pabėgėlių – pačioje šalyje

Nuo Rusijos invazijos pradžios iš Ukrainos išvyko jau daugiau kaip 3,3 mln. pabėgėlių, o dar beveik 6,5 mln. pabėgėlių, manoma, yra šalies viduje, šeštadienį pranešė Jungtinės Tautos.

REKLAMA

17:50 | Ukraina paragino Kiniją „pasmerkti Rusijos barbarizmą“

Ukraina šeštadienį paragino Kiniją prisijungti prie Vakarų šalių ir pasmerkti „Rusijos barbarizmą“, JAV perspėjus Pekiną dėl pasekmių, jei jis apsispręstų paremti Maskvos puolimą.

„Kinija gali būti svarbiu pasaulinės saugumo sistemos elementu, jei priims teisingą sprendimą palaikyti civilizuotų šalių koaliciją ir pasmerkti Rusijos barbarizmą,“ – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Ukrainos prezidento padėjėjas Mychailo Podoliakas.

REKLAMA

Kinija atsiribojo nuo tarptautinės reakcijos į Rusijos veiksmus Ukrainoje ir atsisakė pasmerkti prezidento Vladimiro Putino invaziją.

JAV prezidentas Joe Bidenas penktadienį Kinijos lyderiui Xi Jinpingui pareiškė, kad bet kokia parama Rusijai kare Ukrainoje Kinijai brangiai brangiai.

Baltieji rūmai nurodė, kad J. Bidenas išdėstė, kokios būtų bet kokios Pekino paramos Rusijai „pasekmės ir padariniai, [lauksiantys], jei Kinija teiks materialinę paramą Rusijai, kuri vykdo žiaurius išpuolius prieš Ukrainos miestus ir civilius gyventojus“. Koks buvo Kinijos lyderio atsakymas, nepranešama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Xi Jinpingas ir V. Putinas susitiko praėjusį mėnesį žiemos olimpinėse žaidynėse Pekine, prieš pat Rusijos prezidentui pradedant invaziją į Ukrainą.

17:26 | Pateikė Rusijos ekonomikos prognozę: sankcijos atims 20 vystymosi metų

Tyrimų grupė „Cerb“ paskelbė savo darbo apie Vakarų sankcijų poveikį Rusijos ekonomikai ataskaitą.

Analitikai nustatė, kad realus darbo užmokestis (prekių ir paslaugų kiekis, kurį galima įsigyti už gaunamą atlyginimą) jau per artimiausius metus Rusijoje sumažės 18 proc. Iki 2024-ųjų gruodžio jis gali sumažėti 25,7 proc. Sankcijos taip pat turėtų sumažinti Rusijos BVP 14 proc. Iki 2023-ųjų pradžios infliacija Rusijoje gali siekti 30 proc.

REKLAMA

„Realybėje kainos išaugs daugiau nei 50 proc. (technika, elektronika, automobiliai, atsarginės detalės jau pabrango 100-150 proc.), BVP kris mažiausiai 25 proc., perkamoji gyventojų galia nukris iki 2001-ųjų lygio“, – skelbia žymus Rusijos ekonomistas Vladislavas Žukovskis.

16:15 | Rusijos raketų išpuolis Mykolajive: ukrainiečių kariai žuvo miegodami

Rusijos pajėgoms apšaudžius ukrainiečių kareivines pietiniame Mykolajivo mieste žuvo dešimtys karių, šeštadienį naujienų agentūrai AFP sakė liudininkai.

REKLAMA

Anksti penktadienį, kai rusų pajėgos smogė kareivinėms, ten „miegojo ne mažiau kaip 200 karių“, AFP sakė įvykio vietoje esantis 22 metų ukrainiečių karys Maksymas, nenurodydamas savo pavardės.

Vyksta gelbėjimo operacija. „Paimta mažiausiai 50 lavonų, bet nežinome, kiek dar yra po griuvėsiais“, – sakė Maksymas. Kitas karys sakė, jog galėjo žūti apie 100 žmonių. Iš griuvėsių taip pat ištrauktas vienas gyvas žmogus.

Pareigūnai kol kas oficialaus žuvusiųjų skaičiaus nepateikė. Ukrainos žiniasklaida anksčiau pranešė, kad Rusijos pajėgos surengė didelį antskrydį Mykolajive ir kad žuvo mažiausiai 40 ukrainiečių karių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kelios raketos visiškai sugriovė kareivines miesto šiaurėje. Mykolajivo meras Oleksandras Senkevyčius vietos žurnalistams sakė, kad miestas, kur prieš karą gyveno beveik pusė milijono žmonių, buvo apšaudytas iš dabar rusų kontroliuojamo kaimyninio Chersono regiono.

Rusai jau daug dienų apšaudo Mykolajivą, esantį prie kelio į strateginę reikšmę turintį Odesos uostamiestį už maždaug 130 kilometrų.

15:23 | Buvęs ilgametis Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas pareiškė, kad Vakarų sankcijos „Rusijai tik į naudą“ ir žadėjo „izoliuoti JAV ir Europą“

REKLAMA

Rusijos politikas mano, kad Vakarų taikoma agresorės valstybės izoliavimas bus „atvirkštinis“. „Kas ką izoliuos – labai svarbus klausimas. Rusija turi daug patikimų partnerių posovietinėje erdvėje, Kinijoje, Pietryčių Azijoje ir Afrikoje, o tai yra milžiniška rinka“, – pasakojo jis.

Savo kalbą D. Medvedevas baigė eiliniu grasinimu, kad „mūsų nedraugai, kurie dabar bando apriboti mūsų vystymąsi ir sugadinti mūsų gyvenimus, dar ne sykį skaudžiai pasigailės, kad tai padarė“.

REKLAMA

15:08 | Kyjive nuo karo pradžios buvo sulaikyti 127 rusų diversantai

Ukrainos pajėgos Kijeve nuo Rusijos invazijos pradžios sulaikė 127 diversantus, įskaitant 14 inflitravimo grupių, cituojama sostinė kariuomenės administracijos vadas Mykola Žyrnovas.

Anot jo, sėkmingo darbo pagrindu tapo patikros postai keliuose.

„Jie yra įtvirtinimų, inžinerinių užtvarų, transporto priemonių ir žmonių kontrolės punktų ir kitų sistemų, įskaitant ugnies panaudojimą, konstrukcijų pagrindas“, – teigia Žyrnovas, praneša naujienų agentūra „Unian“.

REKLAMA
REKLAMA

Kariuomenės atstovo teigimu, Kyjive veikia 35 turgūs ir 635 parduotuvės, sostinė turi pakankamai maisto atsargų net ir ilgalaikei gynybai.

14.50 | Johnsonas: Putinas išsigando Ukrainos

Vladimiras Putinas padarė „katastrofišką klaidą“, įsiverždamas į Ukrainą, sako Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas.

Kalbėdamas Konservatorių partijos konferencijoje Blekpule, premjeras sakė, kad šalis palaiko Ukrainos žmones. 

„Kiekvieną dieną, kai Ukrainos didvyriškas pasipriešinimas tęsiasi, akivaizdu, kad Putinas padarė katastrofišką klaidą“, – sakė jis.

Johnsonas suabejojo, kodėl V. Putinas pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą, atmetęs mintį, kad tai įvyko, kaip pati Rusija teigia, susirūpinus, kad Ukraina įstos į NATO.

„Jis išsigando Ukrainos, nes Ukrainoje jie turi laisvą spaudą, Ukrainoje buvo laisvi rinkimai ir su kiekvienais metais Ukraina progresavo. <...> Jis bijojo Ukrainos pavyzdžio ir bijojo numanomo priekaišto sau“, – sakė B. Johnsonas.

14.36 | Rusija perkelia karius iš Tolimųjų Rytų

Ukrainos generalinis štabas praneša, kad Vladimiras Putinas perkelia Rusijos karius iš Tolimųjų Rytų į Baltarusiją.

Kariai perkeliami iš Vladivostoko ir Petropavlovsko, siekiant kompensuoti aukas Ukrainoje, pranešė Generalinis štabas.

REKLAMA

14.24 | Įsitikinęs santykių gerėjimu

Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo teigimu, dėl dabartinės politinės situacijos stiprės Rusijos santykiai su Kinija.

„Tuo metu, kai Vakarai akivaizdžiai griauna visus pagrindus, kuriais remiasi tarptautinė sistema, žinoma, mes, kaip dvi didžiosios galios, turime galvoti, kaip elgtis šiame pasaulyje“, – teigia S. Lavrovas.

Penktadienį telefonu JAV prezidentas Joe Bidenas perspėjo Kinijos lyderį Xi Jinpingą dėl pasekmių, kurios laukia Kinijos, jei Pekinas suteiks paramą Rusijai kare, pranešė Baltieji rūmai.

Kinijos valstybinė žiniasklaida pranešė, kad Xi apibūdino karą kaip „niekam nenaudingą“, tačiau nebuvo užsiminta apie jokią karą pradėjusio Rusijos prezidento Vladimiro Putino tiesioginę prezidento Putino kritiką.

Remiantis keletu naujausių žiniasklaidos pranešimų, Rusija paprašė Kinijos karinės technikos, kad paremtų jos invaziją į Ukrainą.

14.01 | Žuvo septyni žmonės

Šeštadienį Rusijos karinės pajėgos apšaudė Makarovo miestą, esantį Kyjivo srityje. Ukrainos naujienų agentūra „Unian“ skelbia, kad išpuolio metu žuvo septyni žmonės, dar penki buvo sužeisti. Sugriauti gyvenamieji namai, apgriautas administracinis pastatas.

REKLAMA

13.52 | Išskyrė labiausiai puolamus miestus

Ukrainos kariuomenė per pastarąją parą nepastebėjo jokių reikšmingų poslinkių fronto linijose, teigia Ukrainos prezidento patarėjas Oleksijus Arestovičius.

Jis išskyrė pagrindinius Rusijos pajėgų puolimo taškus: Mariupolis, Mykolajivas, Chersonas, Iziumas.

13.30 | Oficialių aukų skaičius perkopė 800

Pasak Jungtinių Tautų Žmogaus teisių biuro, nuo Rusijos invazijos pradžios vasario 24 d. patvirtinta, kad iš viso žuvo 816 Ukrainos civilių, o 1 333 buvo sužeisti. Tačiau teigiama, kad išties skaičiai gerokai didesni. Ukrainos pareigūnai praneša apie tūkstančius žuvusiųjų.

13.10 | Traukia kūnus iš po griuvėsių

Penktadienį subombardavus karinę bazę Ukrainos mieste Mykolajive, gelbėjami po griuvėsiais esantys žmonės. Kai kuriuose vaizdo įrašuose matyti, kad pavyksta išgelbėti gyvus žmones.

Tačiau įvykio vietoje apsilankęs belgų reporteris Robinas Ramaekersas teigė, kad kol kas iš griuvėsių ištraukta „mažiausiai 80 kūnų“.

Ryte skelbta, kad per išpuolį žuvo mažiausiai 40 Ukrainos karių.

12.45 | Belgija dėl karo Ukrainoje dešimtmečiu vėlina branduolinės energijos atsisakymą

Belgija penktadienį dešimtmečiui atidėjo planą, iš pradžių numačiusį branduolinės energijos atsisakymą 2025-aisiais, sunerimusi dėl didžiulio energijos kainų kilimo Rusijai tęsiant invaziją į Ukrainą.

REKLAMA

„Federalinė vyriausybė nusprendė imtis būtinų veiksmų ir pratęsti dviejų vėliausiai pastatytų branduolinių reaktorių eksploatavimo trukmę dešimčia metų“, – tviteryje parašė ministras pirmininkas Alexanderas De Croo.

12.21 | Rusijos įgula kosmose vilki Ukrainos vėliavos spalvomis

Trys Rusijos kosmonautai praėjusią naktį į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) atvyko vilkėdami Ukrainos vėliavos spalvų – geltonos ir mėlynos – skrydžio kostiumus. Tai galima laikyti drąsiu kosmonautų pareiškimu prieš karą, rašo The Times.

Olegas Artemjevas, Denisas Matvejevas ir Sergejus Korsakovas penktadienį išskrido iš Baikonūro kosmodromo Kazachstane ir šešis mėnesius praleis TSK kartu su rusų, amerikiečių ir vokiečių įgula.

Trys nauji įgulos nariai atvyko vilkėdami ryškiai geltonus kombinezonus su mėlynomis juostelėmis, o ne į standartinę mėlyną uniformą.

Tokį Rusijos kosmonautų sprendimą NASA pareigūnai pasitiko šūkiais: „Oho. Tiesiog Oho“.

Per spaudos konferenciją, kurią tiesiogiai transliavo Rusijos kosmoso agentūra, paklaustas apie kombinezonus, įgulos vadas O. Artemjevas rusiškai juokavo, kad gaminant skrydžio kostiumus sandėlyje susikaupė „daug geltonos medžiagos“.

12.00 | Karas Ukrainoje sutrikdė GPS Suomijoje, Viduržemio jūros regione

Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios Pasaulinės vietos nustatymo sistemos (GPS) trikdžiai suintensyvėjo net tokiose tolimose vietose kaip Suomija, Viduržemio jūros regionas ar Irakas, priversdami lėktuvus keisti maršrutus ar kelionės tikslą, pranešė Europos Sąjungos aviacijos saugos agentūra (EASA).

REKLAMA

Pasaulinės palydovinės navigacijos sistemos (GNSS), apimančios GPS, trikdžius lemia palydovų signalų slopinimas ar klastojimas.

Nuo vasario 24-osios, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, „slopinimas ir/ar galimas klastojimas suintensyvėjo geografiniuose rajonuose aplink konflikto zoną, taip pat kituose rajonuose“, sakoma šią savaitę internete paskelbtame EASA biuletenyje.

EASA nurodė, kad problema pastebėta Rusijos Kaliningrado srityje, Baltijos valstybėse, Suomijos rytuose, Juodosios jūros regione, Viduržemio jūros regiono rytuose ir Irako šiaurėje.

Lėktuvai sutrikimus pastebėjo įvairiais savo skrydžių etapais ir kai kuriais atvejais turėjo keisti maršrutą ar net kelionės tikslą, nes buvo neįmanoma saugiai nutūpti, informavo agentūra.

Tačiau ji nurodė, jog mažai tikėtina, kad teks sustabdyti skrydžius.

EASA paprašė visų oro tranzito darbuotojų pranešti apie bet kokius GPS sutrikimus ir įspėjo, kad lėktuvų operatorės turėtų pasirengti prireikus pasinaudoti kitais navigacijos būdais.

11.38 | Mieste neįmanoma išgelbėti civilių

Mariupolio meras Vadymas Boyčenka sako, kad gatvių mūšiai Mariupolio miesto centre trukdo išgelbėti šimtus žmonių, kurie dabar įstrigę Rusijos pajėgų subombarduoto dramos teatro griuvėsiuose, skelbia BBC.

REKLAMA

„Toje vietoje yra tankai... ir artilerijos apšaudymai, ir visokie ginklai“, – sako jis.

„Mūsų pajėgos daro viską, ką gali, kad išlaikytų savo pozicijas mieste, bet priešo pajėgos, deja, didesnės nei mūsų“, – pridūrė meras.

Penktadienį pareigūnai pranešė, kad iš griuvėsių pavyko išgelbėti apie 130 žmonių, o dar daugiau nei tūkstantis buvo įstrigę griuvėsiuose.

11.13 | Sąlygos Mariupolyje – „viduramžiškos“

Vienas Ukrainos parlamentaras apibūdino sąlygas apgultame Mariupolio mieste kaip „viduramžius“.

Parlamento narys Dmitrijus Gurinas, kurio tėvai yra įstrigę pietrytiniame uostamiestyje, BBC sakė, kad maisto ir vandens atsargos mieste pasiekia pavojingai žemą lygį.

„Žmonėms trūksta maisto, o dar svarbiau – vandens“, – sakė D. Gurinas. „O prieš kelias dienas tankai pradėjo šaudyti į devynaukščius, todėl žmonės negali išeiti. Visi sėdi savo butuose ir rūsiuose ir galvoja, ar per artimiausią valandą nenumirs“.

„Apšaudymas niekada nesiliauja“, – pridūrė jis. „Lėktuvai numeta šimtus bombų per 24 valandas“.

10.51 | Kaltina Rusiją naudojant nekonvencinius ginklus

Jungtinės Karalystės Gynybos ministerija teigia, kad kare Ukrainoje Rusija panaudojo termobarinius ginklus, geriau žinomus kaip vakuumines bombas. Kasetinių ir vakuuminių bombų Rusijoje buvo pastebėta ir anksčiau, tačiau Rusijos valdžia tai neigia.

REKLAMA

Tai nekonvenciniai ginklai, kurių naudojimas draudžiamas pagal tarptautinius susitarimus.

10.26 | Rusijos kariuomenės netektys

Ukrainos ginkluotosios pajėgos skelbia nuo karo pradžios nukovusios bent 14 400 Rusijos karių. 

Taip pat Ukrainos kariai sunaikino 95 lėktuvus, 115 sraigtasparnių, 466 tankus, 1470 šarvuočių, 213 artilerijos pabūklų, 72 raketų sistemas, 3 laivus, 914 mašinų, 60 kuro cisternų, 17 bepiločių orlaivių, 44 priešraketinės gynybos sistemas bei 11 specialiosios įrangos vienetų.

10.13 | Ukraina: taikos derybos su Rusija gali trukti „kelias savaites“

Anot Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjo Mykhailo Podolyako, yra ženklų, kad Maskvos pozicija tapo „adekvatesnė“, tačiau derybos tokiais klausimais kaip saugumo garantijos, Rusijos kariuomenės išvedimas ir paliaubos „gali užtrukti ilgiau“.

10.00 | Apšaudyta ligoninė

Sumų regiono karinės administracijos vadovas Dimitro Živitskis pareiškė, kad Rusijos kariai šeštadienį apšaudė Trostianeco ligoninę.

„Apie 4500 žmonių sugebėjo likti karo zoną Sumų regione. Vis dar yra norinčių evakuotis. Tai ypač pasakytina apie Trostianecą ir Krasnopilį“, – sakė jis, naujienų agentūrai „Ukrinform“.

Nepaisant apšaudymo ligoninėje, Živitskis patikino, kad sužeistųjų nėra. Jis taip pat pranešė, kad dėl sprogdinimo vienos įmonės sandėliuose kilo gaisras, tačiau žuvusiųjų ar sužeistųjų nebuvo.

09.50 | Rusija skelbia Ukrainos vakaruose panaudojusi hipergarsinius ginklus

Rusijos Gynybos ministerija paskelbė, kad penktadienį Ukrainos vakaruose pirmą kartą panaudojo savo naujausias hipergarsines raketas „Kinžal“.

„Aviacinių raketų sistema „Kinžal“ hipergarsinėmis aerobalistinėmis raketomis sunaikino didelį požeminį sandėlį su raketomis ir aviacijos amunicija“ Deliatyno kaime Ivano Frankivsko regione, sakoma ministerijos šeštadienio pareiškime.

Valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“ pranešė, jog tai pirmas „Kinžal“ panaudojimas per Maskvos „specialia karine operacija“ vadinamą karą provakarietiškoje Ukrainoje.

09.41 | Įvedama komendanto valanda

Ukrainos mieste Zaporižioje įvedama komendanto valanda. Ji galios nuo penktadienio 16 val. iki pirmadienio 6 val. ryto.

09.24 | Nerimą kelia oro kokybė

Kyjivo oro kokybė nuo karo pradžios pasiekė pavojingą lygį. Kyjivo miesto administracija prašo gyventojų neatidaryti langų ir be reikalo neišeiti iš namų dėl didelio taršos kiekio ore. Anot miesto mero Vitalijaus Klyčko, pokyčius sukėlė pasikeitusios oro sąlygos.

Tačiau penktadienį pranešama, kad teršalų koncentracija Kyjivo ore šiuo metu yra 27,8 karto didesnė už Pasaulio sveikatos organizacijos metinę oro kokybės gairę, skelbia „The Kyiv Independent“.

09.05 | Įspėja, kad augs civilių aukų skaičius

Jungtinės Karalystės gynybos ministerija teigia, kad Kremliui „iki šiol nepavyko pasiekti savo pirminių tikslų“ ir jį „stebina Ukrainos pasipriešinimo mastas ir nuožmumas“.

Naujausioje savo žvalgybos ataskaitoje JK Gynybos ministerija teigia, kad Rusija buvo priversta pakeisti savo veiklos metodą ir dabar laikosi išsekinimo strategijos. 

„Tikėtina, kad tai bus beatodairiškas ugnies panaudojimas, dėl kurio padaugės civilių aukų, bus sunaikinta Ukrainos infrastruktūra ir sustiprės humanitarinė krizė“, – perspėjama ataskaitoje.

Jungtinės Tautos teigia, kad nuo karo Ukrainoje pradžios žuvo 816 civilių, o 1 333 žmonės buvo sužeisti, daugiausia nuo sprogstamųjų ginklų. Kyjivo pareigūnai vakar pranešė, kad sostinėje žuvo 222 žmonės, tarp jų 60 civilių ir keturi vaikai.

08.38 | Žuvo mažiausiai 40 Ukrainos karių

Mažiausiai 40 Ukrainos karių žuvo po Rusijos aviacijos smūgio į kariuomenės kareivines pietiniame Mykolajivo mieste, rašo vietos žiniasklaida.

Mykolajivo meras Oleksandras Senkevičius penktadienį socialiniame tinkle „Facebook“ pareiškė, kad keli regiono kaimai buvo užimti ir miestas smarkiai apdegė, vadindamas tai „sunkia diena“.

08.20 | Sutarė dėl humanitarinio koridoriaus

Ukrainos Luhansko srities gubernatorius sakė, kad šeštadienį bus atidarytas humanitarinis evakuacijos koridorius. Jo teigimu, kad susitarta dėl „tylos režimo“ nuo 9 val. ryto Kyjivo laiku, rašo „Reuters“.

08.00 | Apšaudyti Sumai

Viename Ukrainos miestų, Sumuose, pranešama apie apšaudymą raketomis bei po to kilusį didžiulį gaisrą. Pirminiais duomenimis, dega nedidelis sandėlis.

07.25 | Situacija Mariupolyje

Mariupolio meras BBC patvirtino, kad susišaudymai pasiekė miesto centrą. Daugiau nei dvi savaites Mariupolyje buvo įstrigę iki 400 000 žmonių, tačiau Ukrainos pareigūnai teigia, kad penktadienį beveik 5 000 pavyko pabėgti.

Miestas buvo bombarduojamas, nutraukus elektros, šildymo ir vandens tiekimą. Ukrainos pareigūnai penktadienio vakarą pranešė, kad Mariupolis prarado priėjimą prie Azovo jūros. Gelbėtojai vis dar kasinėja po trečiadienį subombarduoto miesto teatro griuvėsius. Teigiama, kad daugiau nei 80 proc. miesto gyvenamųjų pastatų yra apgadinti arba sunaikinti.

06.52 | Ukraina: sunaikinta dar 12 Rusijos oro taikinių

Ukrainos ginkluotosios pajėgos pranešė, kad buvo sunaikinti mažiausiai 12 Rusijos oro taikinių – du lėktuvai, trys sraigtasparniai, tris bepiločiai orlaivius ir keturios sparnuotasios raketos, praneša BBC.

06.35 | „Bosh“ stabdo veiklą Rusijoje

Europoje pirmaujanti automobilių dalių gamintoja „Bosch“ stabdo gamybą savo Rusijos gamyklose. Kaltindama tiekimo grandinės problemas ir sutrikusius tiekimus, Vokietijos milžinė pripažino, kad gali tekti visam laikui nutraukti savo veiklą šalyje, praneša BBC. 

06.20 | Zelenskis: atėjo laikas deryboms su Maskva

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sako, kad atėjo laikas prasmingoms deryboms su Maskva.

V. Zelenskis paskelbė vaizdo kreipimąsi, kuriame sakoma, kad atėjo laikas taikos deryboms, perspėdamas, kad kitu atveju prireiks laiko, kol Rusija atsigaus po karo metu patirtų nuostolių.

„Tai vienintelė galimybė Rusijai sumažinti žalą dėl savo klaidų. Laikas susitikti, laikas kalbėtis, laikas atkurti Ukrainos teritorinį vientisumą ir teisingumą. Priešingu atveju Rusijos nuostoliai bus tokie, kad atsigauti prireiks kelių kartų“, – įspėja Volodymyras Zelenskis

06.14 | Buvę JAV prezidentai išreiškė paramą Ukrainai

Du buvę JAV prezidentai Billas Clintonas ir George'as W. Bushas penktadienį parodė savo paramą Ukrainai, prie bažnyčios Čikagoje pastatydami saulėgrąžų puokštes. Jie taip pat nešiojo mėlynus ir geltonus Ukrainos vėliavos spalvų kaspinus, o gėles padėjo priešais Šventųjų Vladimiro ir Olhos katalikų bažnyčią.

06.09 | Prarastas priėjimas prie Azovo jūros

Ukrainos gynybos ministerija penktadienio vakarą pranešė, kad „laikinai“ prarado priėjimą prie Azovo jūros, nes įsiveržusios Rusijos pajėgos ėmė griežčiau valdyti pagrindinį Mariupolio uostą, praneša „Reuters“.

Svarbiausi penktadienio įvykiai

► Apgultame Ukrainos Mariupolio uostamiestyje per Rusijos smūgį teatrui, kur slėpėsi civiliai gyventojai, buvo sunkiai sužeistas vienas žmogus, bet niekas nežuvo, pranešė miesto taryba.

► Baltieji rūmai pranešė, kad JAV prezidentas Joe Bidenas savo kolegai iš Kinijos Xi Jinpingui išdėstė, kokios būtų bet kokios Pekino paramos Rusijai jos kare prieš kaimyninę Ukrainą „pasekmės“.

► Rusijos Dūma ketina griežtinti bausmę už „tėvynės išdavystę“ ir vietoj 12–20 metų kalėjimo skirti įkalinimą iki gyvos galvos. 

► Lenkijos sienos apsaugos tarnyba penktadienį pranešė, kad jau daugiau kaip 2 mln. pabėgėlių atvyko į šalį Ukrainos, nuo vasario 24 dienos kovojančios su Rusijos karine invazija.

► Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad visi vežėjai, galintys gabenti ginklus Ukrainai, bus paskelbti kariniais taikiniais.

► Ukrainos ginkluotosios pajėgos skelbia nuo karo pradžios nukovusios bent 14 200 Rusijos karių. Taip pat Ukrainos kariai sunaikino 93 lėktuvus, 112 sraigtasparnius, 450 tankų, 1448 šarvuočius, 205 artilerijos pabūklus, 72 raketų sistemas, 3 laivus, 879 mašinas, 60 kuro cisternų, 12 bepiločių orlaivių, 43 priešraketinės gynybos sistemas bei 11 specialiosios įrangos vienetų.

► Didžiosios Britanijos žiniasklaidos reguliavimo institucija „Ofcom“ panaikino Rusijos remiamo televizijos kanalo RT licenciją transliuoti Jungtinėje Karalystėje. 

► Rusijos valstybinė televizija patvirtino, kad Ukrainoje žuvo aukšto rango Rusijos karininkas – Kostromos oro desantininkų pulko vadas pulkininkas Sergejus Sucharevas – ir su juo buvę keturi karininkai.

► Lvive ankstyvą rytą nuaidėjo mažiausiai trys sprogimai. Raketos pataikė į visai šalia tarptautinio oro uosto esančią lėktuvų techninės priežiūros įmonę, kuri kurį laiką nedirba. Aiškėja, kad šešios raketos buvo paleistos nuo Juodosios jūros.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame

Gamink išmaniai


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų