kyjivas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kyjivas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kyjivas“.

Rusų raketų smūgis į Kyjivo vaikų ligoninę apsunkino vėžiu sergančių vaikų gydymą

Kyjive įsikūrusiame Nacionaliniame vėžio institute, į kurį po rusų raketos smūgio didžiausiai Ukrainos vaikų ligoninei buvo perkelta dešimtys vėžiu sergančių mažųjų pacientų, buvo daugiau darbo nei įprastai. Per smarkiausią per pastaruosius keturis mėnesius Rusijos įvykdytą Ukrainos sostinės bombardavimą pirmadienį buvo smarkiai apgadinta vaikų ligoninė „Ochmatdyt“. Smūgis išgąsdino šeimas, ypač vaikus, kurie ir taip kovoja su gyvybei pavojingomis ligomis.
2024-07-11

Kyjive iš rusų raketos sugriauto pastato griuvėsių ištraukti vaiko palaikai

Iš daugiabučio pastato, kuris buvo sugriautas per rusų raketų ataką, griuvėsių Kyjive buvo ištraukti dingusiu be žinios laikyto berniuko palaikai, antradienį pranešė miesto civilinės gynybos tarnyba. Per triuškinamus Rusijos antskrydžius Kyjive pirmadienį žuvo mažiausiai 27 žmonės, įskaitant vaikus, dar 117 asmenų buvo sužeista. Aukų būta ir pietuose esančiame Dnipropetrovsko regione.
2024-07-09

JT vadovas: Rusijos smūgiai Ukrainai ypač šokiruojantys

Jungtinių Tautų (JT) vadovas Antonio Guterresas Rusijos smūgius Ukrainoje, per kuriuos, Kyjivo teigimu, žuvo 33 žmonės, pavadino ypač šokiruojančiais, pirmadienį sakė jo atstovas. Raketų smūgiai „Nacionalinei specializuotai vaikų ligoninei Kyjive, kuri yra didžiausia pediatrijos įstaiga Ukrainoje, ir kitai medicinos įstaigai Kyjive yra ypač šokiruojantys“, sakė A. Guterreso atstovas Stephane'as Dujarricas.
2024-07-08

Žmonių, žuvusių per Rusijos raketų ataką Kyjive, skaičius padidėjo iki 17

Kyjive per Rusijos raketų ataką 17 žmonių žuvo, o dar 41 buvo sužeistas. Tai tinkle „Telegram“ pranešė Kyjivo miesto karinė administracija. „Dėl raketų atakos prieš sostinę žuvo 17 žmonių, o 41 buvo sužeistas“, – sakoma paskelbtame įraše.
2024-07-08

Kyjive driokstelėjo dar vienas sprogimas

Po naujo sprogimo Kyjive gelbėtojai skubėjo į vaikų ligoninę, kuri pirmadienį jau buvo apgadinta per ankstesnį Rusijos smūgį, matė naujienų agentūros AFP žurnalistai.  Sprogimas nugriaudėjo po to, kai Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paskelbė, kad Rusija į penkis Ukrainos miestus nukreipė daugiau kaip 40 įvairių tipų raketų.
2024-07-08

Operatorius: Rusija smogė trims energijos objektams Kyjive

Per Rusijos smūgius pirmadienį buvo apgadinti trys energijos objektai Kyjive, pranešė didžiausia privati Ukrainos energetikos bendrovė DTEK.  „Trys DTEK transformatorių pastotės buvo sunaikintos arba apgadintos Holosijivo ir Ševčenkos rajonuose. Taip pat buvo pažeisti elektros tinklai“, – socialiniuose tinkluose nurodė DTEK. Rusijos pajėgos pirmadienį į Ukrainą paleido kelias balistines ir sparnuotąsias raketas, pranešė Ukrainos karinės oro pajėgos.
2024-07-08

Ukraina smogė eilėms tankų, bet pataikė į Kremliaus brangiausius ginklus

Kyjivo valdžia pranešė, jog Ukraina išvedė iš rikiuotės kelias Rusijos oro gynybos sistemas. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis taip pat paragino nukreipti dėmesį į Kremliaus raketų paleidimo įrenginius ir sustiprinti Kyjivo oro gynybą.
80 2024-07-03

Po pasikėsinimo nužudyti Kyjive mirė Kazachstano opozicijos žurnalistas

Kyjive mirė Kazachstano opozicijos žurnalistas Aydosas Sadykovas, po pasikėsinimo ištiktas gilios komos. Apie tai feisbuke pranešė jo žmona Natalija Sadykova, pranešė „Ukrinform“. „Aydosas Sadikovas mus paliko šiandien 3 val. Kyjivo laiku. Mano brangus vyras, mūsų trijų vaikų tėvas, puikus kazachų tautos sūnus. Aydosas atidavė gyvybę už Kazachstaną, priėmė kankinio mirtį nuo žudikų rankų. Aydosas 13 dienų kovojo už savo gyvybę reanimacijoje, bet stebuklas neįvyko.
2024-07-02

Amerikiečių pareigūno mirtis Kyjive: JAV nurodė galimą priežastį

JAV valstybės departamentas patvirtino, kad Kyjivo viešbutyje mirė JAV ambasados Ukrainoje atašė, rašo UNIAN. Pasak departamento atstovo Matthew Millerio, JAV gali patvirtinti mirtį. „Manoma, kad jis mirė natūralia mirtimi“, – pareiškė M. Milleris. Kyjivo viešbutyje rastas JAV ambasados Ukrainoje atašė kūnas Ukrainos sostinėje esančiame „Hilton“ viešbutyje birželio 25 dieną buvo rastas JAV ambasados Ukrainoje atašė kūnas.
2024-06-27

Kyjive šimtai žmonių susirinko į pirmąsias „Pride“ eitynes nuo Rusijos invazijos pradžios

Kyjive šimtai žmonių sekmadienį lietui lyjant rinkosi į pirmąsias „Pride“ eitynes nuo Rusijos plataus masto karo pradžios. Eisenos dalyvių apsaugą užtikrino gausios policijos pajėgos. Netrukus po to, kai „Pride“ eitynių dalyviai po trumpo mitingo, kuris vyko už policijos kordono, išsiskirstė, nacionalistiškai nusiteikę kovotojai suorganizavo kontrdemonstraciją Kyjivo gatvėse, kur šaukė homofobiškus keiksmažodžius.
2024-06-16
REKLAMA
REKLAMA

Kyjivas teigia, kad Putino reikalavimai taikos deryboms „prieštarauja sveikam protui“

Ukrainos prezidento padėjėjas Mychaila Podoliakas penktadienį atmetė Rusijos prezidento Vladimiro Putino iškeltas taikos derybų pradžios sąlygas, tarp kurių – ir reikalavimas išvesti Ukrainos karius iš keturių regionų, kuriuos Rusija yra iš dalies okupavusi. „Visa tai yra visiška apgavystė.
2024-06-14

Mušami nauji rekordai – Rusija prarado kaip niekad daug artilerijos

Kyjivas teigia, jog Rusija ir toliau masiškai praranda didžiulį kiekį savo karinės įrangos mūšio lauke. Naujausi duomenys taip pat rodo, kad birželį Kremlius gali prarasti daugiausia artilerijos sistemų nuo karo Ukrainoje pradžios. Ukrainos Gynybos ministerijos duomenys rodo, kad gegužę Rusija prarado 1 160 artilerijos sistemų. Tai gerokai lenkia aukščiausią mėnesinį skaičių – 947. Toks skaičius buvo užfiksuotas 2023 m. rugsėjį.
59 2024-06-14

Kyjivo teigimu, naujosios JAV sankcijos Rusijai pataikė „į skaudžiausią vietą“

Kyjivas ketvirtadienį pareiškė „stipriai“ sveikinąs naują JAV sankcijų paketą, nukreiptą prieš daugiau nei 300 objektų tiek Rusijoje, tiek už jos ribų. „Turint omenyje, kaip garsiai inkščia didžiausi Rusijos režimo propagandininkai, šios priemonės pataikė į skaudžiausią vietą. V. Putino karo mašiną būtina uždusinti, kad būtų užtikrintas pasaulio saugumas.
2024-06-13

Naktinė ataka prieš Kyjivą: rasta civiliams itin pavojingų kasetinių ginklų fragmentų

Po naktinės Rusijos atakos Kyjivo srityje buvo rasta kasetinių ginklų fragmentų, rašo UNIAN. Tai leidiniui patvirtino Kyjivo srities policijos atstovė Jana Jermolenko. Rasta kasetinių ginklų fragmentų Ukrainos duomenimis, Rusija naktį surengė raketų ir dronų ataką prieš sostinę Kyjivą. Oro gynyba numušė visus prie miesto priartėjusius objektus. „Dokumentuodami nustatytus nusikaltimus, policijos pareigūnai iš tiesų rado tokių fragmentų – pavojingų kasetinių pabūklų regiono teritorijoje.
2024-06-12

Kyjivo srityje po rusų atakos dega pramonės objektas

Dėl rusų atakos viename iš Kyjivo srities pramonės objektų kilo gaisras. Tai socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė Kyjivo srities valstybinės administracijos vadovas Ruslanas Kravčenka, kuriuo remiasi „Ukrinform“. „Visą naktį priešas atakavo sritį dronais ir raketomis. Oro pavojus truko 4 valandas. Regione dirbo oro gynybos pajėgos. Dėl oro atakos viename iš srities pramonės objektų kilo gaisras. Nukentėjusiųjų nėra. Gaisro padariniai likviduojami“, – rašoma pranešime.
2024-06-07

Kyjivo valdžia neleidžia rengti „Pride“ eitynių miesto metro

Kyjivo savivaldybė, motyvuodama saugumo sumetimais, atsisako leisti surengti LGBTIQ eitynes miesto metro, organizatoriams paskelbus apie tokius planus. Ukrainos sostinėje dar nebuvo nė vienų „Pride“ eitynių nuo Rusijos plataus masto karo pradžios. Vėliausią kartą toks renginys Kyjive vyko 2021 metais. Praėjusiais metais Kyjivo „Pride“ eitynes priėmė Jungtinė Karalystė.
2024-06-04

Per raketinę ataką Kyjive numušti visi taikiniai

Rusija atakavo Kyjivą raketomis, Ukrainoje buvo paskelbtas oro pavojus, tačiau oro gynybos sistemos visus taikinius numušė, platformoje „Telegram“ pranešė miesto karinės administracijos vadovas Serhijus Popko. Preliminariais duomenimis, priešai naudojo sparnuotąsias raketas. Krentančios nuolaužos sukėlė gaisrą negyvenamajame pastate Kyjivo Holosijivsko rajone. Įvykio vietoje dirba avarinės tarnybos.
2024-05-31

Kyjivas mini Miesto dieną: jau trečius metus ši diena iš eilės pažymima karo padėties sąlygomis

Ukrainoje paskutinį gegužės sekmadienį švenčiama Kyjivo diena. Jau trečius metus ši diena iš eilės pažymima karo padėties sąlygomis, praneša „Ukrinform“. 482 metai yra oficialiai pripažinta Kyjivo įkūrimo data. Pasak legendos, jį įkūrė kunigaikštis Kijus ir jo broliai Ščekas bei Choryvas, taip pat jų sesuo Lybida. Miestas buvo pavadintas Kijaus vardu. Pirmą kartą Kyjivo diena buvo pažymima 1982 metais, kai miestui sukako 1500 metų. Nuo to laiko ši šventė švenčiama kasmet.
2024-05-26

Kyviškių aerodrome bus pristatomos lietuvių sukurtos bepiločių orlaivių sistemos

Penktadienį vyks Krašto apsaugos ministerijos (KAM) organizuojama kasmetinė dronų diena, kurios metu Kyviškių aerodrome bus pristatomos Lietuvos gamintojų sukurtos bepiločių orlaivių sistemos. Renginio „Dronų diena 2024“ metu taip pat bus aptariama bepiločių orlaivių svarba gynybos ir saugumo kontekste, jų vystymo perspektyva Lietuvoje ir panaudojimo galimybės krašto apsaugos sistemoje.
Aktualijos 2024-05-24

Ukrainos dangų ginantys kariai atvirauja – kariaujame su už mus senesniais ginklais

Ukrainos dangus yra nuolatiniame pavojuje. Rusijos dronai nesiliauja zvimbę virš ukrainiečių galvų. Teisėjai, kurie gali savanoriauti tik pusė dienos, turi vieną ypatingą misiją – apsaugoti Kyjivo dangų ir numušti dronus. Tačiau panašu, kad kiekvieną dieną ši misija gali būti vis sudėtingesnė – Ukraina neturi modernios ginkluotės. Kariai teigia, kad dėl šio ginklų trūkumo jiems sunku judėti į priekį. Dronų zvimbimas Nedideliame miške Kyjivo srityje Anatolijus Šyšakas žvelgė į tamsą.
2024-05-19

Ukrainos pareigūnai sutrukdė Rusijos specialiosioms tarnyboms gegužės 9-ąją įvykdyti teroro aktų Kyjive

Ukrainos saugumo tarnyba (UST) užkirto kelią teroro aktams, kuriuos Rusijos GRU planavo įvykdyti Kyjive gegužės 9-ąją. Tai UNIAN korespondentui pranešė UST atstovas spaudai Artiomas Dechtiarenka. „UST užbėgo priešui už akių, potencialūs teroro aktų vykdytojai sulaikyti su įkalčiais. Taip pat surinkta įrodymų bazė, kuri besąlygiškai patvirtina Rusijos pėdsaką“, – sakė atstovas. UST pareigūnai jokių detalių kol kas neatskleidžia, bet žada vėliau išsamiau papasakoti apie specialiąją operaciją.
2024-05-11

Kyjivas: Rusija pradėjo sausumos puolimą į Charkivo sritį

Rusija pradėjo sausumos puolimą į Ukrainos šiaurės rytuose esančią Charkivo sritį, ten vyksta kovos, penktadienį paskelbė ukrainiečių Gynybos ministerija. 2022 metų pabaigoje Ukraina išstūmė Rusijos pajėgas iš didžiosios Charkivo srities dalies, tačiau dabar Maskva vėl pradėjo puolimą, Kyjivui susiduriant su amunicijos trūkumu. „Maždaug 5 val. (ir Lietuvos laiku) priešas pabandė prasiveržti pro mūsų gynybos liniją prisidengdamas šarvuočiais“, – sakoma ministerijos pranešime.
2024-05-10

Ukrainos parlamentas pritarė įstatymo projektui, kuris leidžia kaliniams tarnauti fronte

Ukrainos parlamentas trečiadienį priėmė įstatymo projektą, kuris leidžia siųsti kalinius į frontą. Deputatė Olena Žuliak feisbuke pranešė, kad parlamentarai Kyjive antruoju svarstymu 279 balsais pritarė projektui. Jis leidžia mainais į amnestiją kaliniams tarnauti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų gretose fronte. O. Žuliak duomenimis, tais bus daroma tik savanoriškumo pagrindu.
2024-05-08

Rusija skubiai perkelia savo elitinius dalinius į rytus – laukia naujas strateginių miestų puolimas

Pranešama, kad Rusijos kariuomenė perkelia savo elitines oro desanto (VDV) divizijas iš pietinio Ukrainos fronto, kad sustiprintų puolimą rytuose, kur Maskva toliau didina savo pajėgas. Portalas „Newsweek“ skelbia, jog prokremliški ir ukrainietiški šaltiniai teigė, kad Rusijos 76-oji ir 7-oji oro desanto (VDV) divizijos, 2023 m. vasarą dislokuotos Robotynės rajone Zaporižios srityje, kad suvaldytų Kyjivo kontrpuolimą, buvo išsiųstos į kitas fronto dalis.
2024-05-06

Rusija sparčiai veržiasi į Ukrainos gilumą: ukrainiečių vadas Syrskis kalba apie blogėjančią padėtį

Vladimiro Putino pajėgos pasiekė naujų laimėjimų bent trijose Ukrainos rytinio fronto vietose, įskaitant pirmą kartą per kelis mėnesius pasiektą pažangą šiaurinėje Charkivo srityje. Toks Kremliaus proveržis tik dar kartą kartą pabrėžė, kad Ukrainai reikia šaudmenų ir ginklų iš Jungtinių Valstijų ir kitų sąjungininkių. Portalo CNN teigimu, Rusijos taktiniai pasiekimai dabar atspindi naują mūšio lauko tempą nuo vasario, kai krito pramoninis Avdijivkos miestas.
2024-05-04

Kyjivo srityje girtas pareigūnas partrenkė 4 žmones, tarp jų – vaikas

Penktadienio vakarą Kyjivo srityje, Brovaruose, girtas rajono administracijos pirmininkas Volodymyras Mayboženka sukėlė eismo įvykį, rašo UNIAN. Eismo įvykio metu keturi žmonės buvo sužeisti. Tarp sužeistų yra vaikas Skelbiama, kad alkotesteris parodė 2,31 prom. girtumą. Liudininkų teigimu, V. Mayboženka partrenkė keturis žmones, tarp jų – vaikas. Vienas iš nukentėjusiųjų buvo ištrauktas iš po automobilio.
2024-04-26

Klyčko parodė, kaip vyko dvejų Kyjivo ligoninių evakuacija

Kyjivo meras Vitalijus Klyčko paskelbė vaizdo įrašą ir parodė, kaip vyko evakuacija iš dvejų Kyjivo ligonių, rašo „Ukrinform“. Dvi ligoninės penktadienį evakuotos internete išplitus vaizdo įrašui, kuriame „anonsuojamas“ Rusijos smūgis, tariamai dėl jose slepiamų karių. Pacientai evakuoti Anot V. Klyčko, greitosios pagalbos automobiliai išvežė pacientus iš šių dvejų ligoninių į kitas gydymo įstaigas.
2024-04-26

Monika Navickienė lankysis Kyjive: dalyvaus Europos šalių socialinės politikos ministrų susitikime

Penktadienį Kyjive socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė dalyvaus Europos šalių socialinės politikos ministrų susitikime. Kaip nurodo ministerija, susitikimo metu planuojama aptarti strateginę šalių partnerystę, siekiant sutelkti pastangas ir padėti Ukrainai bei Moldovai jų eurointegraciniame kelyje siekti socialinės politikos reformų pažangos, rengti teisės aktus ir priderinti juos prie ES teisės, stiprinti administracinius gebėjimus.

Kremlių ištiko bėda: Rusijos aukų skaičius sparčiai perkopė paros vidurkį

Kyjivo paskelbti statistiniai duomenys rodo, kad 2024 metais Ukrainoje gali būti daugiau kaip 330 tūkst. Rusijos karių aukų. Analitikai teigia, jog rusų aukos kaip niekad auga ir perkopia bet kokį numatytą aukų vidurkį. Nuo 2024 m. sausio pradžios iki balandžio 1 d. Rusija prarado 82 tūkst. karių, rodo Ukrainos kariuomenės paskelbti duomenys. Jei Maskva ir toliau kasdien praras tiek pat karių, Kyjivo skaičiavimais, iki metų pabaigos Rusija neteks 331 480 karių.
2024-04-25

Kyjivas: stačiatikių bažnyčios kunigas atskleidė Maskvai ukrainiečių kariuomenės pozicijas

Kyjivo saugumo tarnyba SBU trečiadienį pranešė, jog įtaria vieną aukšto rango dvasininką – didžiausio vienuolyno rytų Ukrainoje viršininką atskleidus kariuomenės pozicijas rusų pajėgoms. SBU nurodė įteikusi „pranešimą apie įtarimus Sviatogirsko Lavros metropolitui, kuris „informavo“ rusų pajėgas apie ukrainiečių pozicijas Donecko regione. Nurodoma, kad metropolitas Arsenijus yra viduramžiais pastatyto vienuolyno viršininkas.
2024-04-24

Į Kyjivą atvyko dvipartinė JAV Kongreso delegacija

Dvipartinė Amerikos kongresmenų delegacija atvyko į Kyjivą, kad pademonstruotų tvirtą paramą Ukrainai. Tai pirmadienį socialiniame tinkle X pranešė JAV ambasada Ukrainoje, kuria remiasi „Ukrinform“. „JAV ambasada Kyjive džiaugiasi, galėdama šiandien pasveikinti dvipartinę JAV Kongreso delegaciją – Thomą Keane'ą, Billą Keatingą, Madeleine Dean ir Nathanielį Moraną. Jūsų vizitas yra dar vienas priminimas, kad mūsų parama Ukrainai yra tvirta“, – pažymėjo diplomatinė atstovybė.
2024-04-22

JAV svarsto nusiųsti į Kyjivą daugiau karinių patarėjų

Jungtinės Valstijos svarsto nusiųsti daugiau karinių patarėjų į ambasadą Kyjive. Jie nevykdys kovinių užduočių, o patarinės bei teiks paramą Ukrainos vyriausybei ir Ukrainos kariuomenei, sakė Pentagono atstovas generolas majoras Patas Ryderis, kurį cituoja amerikiečių leidinys „Politico“. „Per visą konfliktą Gynybos departamentas vertino ir koregavo mūsų buvimą šalyje, priklausomai nuo saugumo sąlygų.
2024-04-21

Naujas pavojus Ukrainai: Kremlius dislokuoja galingesnes raketas

Kremliui Ukrainoje dislokavus naują sparnuotąją raketą, kilo susirūpinimas, kad Vladimiras Putinas turi galimybę naudotis ginklu, kuris yra „pavojingesnis“ už greitesnę hipergarsinę balistinę raketą „Kinžal“, kuria Rusijos režimo lyderis anksčiau gyrėsi. JAV Karo studijų institutas (ISW) praėjusią savaitę pranešė, kad Rusija gamina ir dislokuoja naują sparnuotąją raketą, pavadintą „Ch-69“, skirtą Ukrainos energetikos infrastruktūros bombardavimui.
2024-04-16

Zelenskis paskyrė naują Nacionalinės gvardijos vado pavaduotoją

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį, balandžio 5-ąją, paskyrė naują Nacionalinės gvardijos vado pavaduotoją. Kaip praneša portalas „rbc.ua“, atitinkamas įsakas paskelbtas prezidento biuro tinklalapyje. Kaip sakoma dokumente Nr. 220/2024, naujuoju Nacionalinės gvardijos vado pavaduotoju paskirtas Volodymyras Hordeičukas.
2024-04-05

Kremlių užklupo ginklų problema: staiga nebegali atakuoti Ukrainos raketomis „Kalibr“

Kyjivo kariuomenės teigimu, Maskva sumažino iš jūros paleidžiamų sparnuotųjų raketų „Kalibr“ naudojimą. Rusija tai daro iš dalies dėl to, kad susiduria su logistikos problemomis, kai nori apšaudyti Ukrainos teritoriją. „Rusams dabar problematiška tiek pristatyti raketas, tiek tvarkytis su raketų įrenginiais, iš kurių paleidžiamos „Kalibr“, tiek ir perkrauti raketas“, – sakė Ukrainos pajėgų šalies pietuose atstovė spaudai Natalija Humeniuk.
2024-04-05

Kijevo regione atstatyta 130 nuo karo nukentėjusių mokyklų

Kyjivo regione jau atstatyta 130 mokyklų ir 70 vaikų darželių, kurie buvo sugriauti arba apgadinti per Rusijos invaziją. Prezidento kanceliarijos vadovo pavaduotojas Oleksijus Kuleba apie tai pranešė „Telegrame“. „Kyjivo regionas yra vienas iš labiausiai nukentėjusių Ukrainos regionų. Agresoriai čia sunaikino daugiau kaip 29 000 objektų. Dabar 17 000 iš jų atstatyta. Dauguma jų – gyvenamieji pastatai.
2024-04-01

Ukraina vis aršiau atakuoja silpniausią Rusijos tašką – rusų Juodosios jūros laivynui iškilo rimtų bėdų

Nuo pat pirmųjų karo dienų nuožmiai atsilaikanti Ukraina neketina sustoti – Kyjivas aktyviai naikina Rusijos Juodosios jūros laivyną. Trys pažeisti vertingojo Juodosios jūros laivyno laivai yra aiškus Ukrainos sėkmės ženklas. Ukrainos kariškiai užsiminė, kad trys Rusijos laivai – du dideli desantiniai laivai ir žvalgybos laivas, į kurį anksčiau taikėsi Ukraina, – galėjo nukentėti nuo Ukrainos raketų smūgių Krymo uostamiestyje Sevastopolyje.
2024-03-28

Per Rusijos raketų ataką Kyjive sužeisti penki žmonės

Pirmadienį per Rusijos raketų ataką Kyjive buvo sužeisti penki žmonės, įskaitant paauglę, krintančios nuolaužos apgadino mažiausiai du pastatus centriniuose sostinės rajonuose. „Pečioros rajone buvo sužeisti penki žmonės. Trims pagalba suteikta vietoje. Du nuvežti į ligoninę“, – socialiniame tinkle parašė Kyjivo meras Vytalijus Klyčko. Viena iš ligoninėje gydomųjų sužeistųjų yra 16-metė, kitame įraše sakė meras.
2024-03-25

Kyjive girdimi sprogimai

Kyjivo centre pirmadienį nugriaudėjo keli sprogimai, pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistai, Ukrainos sostinėje aidint sirenoms, o pareigūnams raginant gyventojus eiti į slėptuves. „Sprogimai Kyjive. Nedelsdami eikite į slėptuves“, – socialiniuose tinkluose parašė Kyjivo meras Vitalijus Klyčko. Kyjive dėl raketų atakos Pečersko rajone užfiksuotos krintančios nuolaužos Miesto administracijos duomenimis, buvo apgadintas gyvenamasis namas.
2024-03-25

Ukrainoje sulaikytas buvęs aukštas Gynybos ministerijos pareigūnas, įtariamas pasisavinęs per milijoną eurų

Ukrainoje sulaikytas buvęs aukštas Gynybos ministerijos pareigūnas, įtariamas vykstant karui pasisavinęs daugiau kaip milijoną eurų. Buvęs Kariuomenės aprūpinimo maistu skyriaus vadovas bei jo kontroliuojamos  įmonės per praėjusius dvejus įsigijo turto už 58 mln. grivinų (beveik 1,4 mln. eurų), o tai visiškai neproporcinga vyro atlyginimui, ketvirtadienį pareiškė korupcijos atvejus aukščiausiu lygiu tirianti valstybinė institucijas DBR. Buvusiam pareigūnui gresia iki 10 metų kalėjimo.
2024-03-22

Zelenskis ragina Vakarų šalis atrasti politinės valios padėti Kyjivui

Ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį paragino Vakarų valstybes atrasti politinės valios padėti Ukrainai po Maskvos įvykdyto naktinio išpuolio, kurio metu buvo atakuotas Kyjivas.  „Toks teroras tęsiasi kiekvieną dieną ir naktį. Jį būtų įmanoma sustabdyti pasaulio vienybe“, – pareiškė V. Zelenskis, ragindamas Vakarų šalis atsiųsti Ukrainai daugiau oro gynybos sistemų. „Tai visiškai įmanoma, jei mūsų partneriai parodys pakankamą politinę valią“, – pridūrė jis.
2024-03-21

Baltieji rūmai įspėjo Kyjivą negalintys pasakyti, kada bus suteikta pagalba Ukrainai

Aukšto rango JAV pareigūnas trečiadienį sakė, jog Vašingtonas negali numatyti, kada Kongresas patvirtins Ukrainai itin svarbų 60 mlrd. dolerių (54,9 mlrd. eurų) vertės karinės pagalbos paketą, ukrainiečių prezidentui Volodymyrui Zelenskiui paraginus perduoti Vakarų oro gynybos priemonių. Karui įžengus į trečiuosius metus smūgiai intensyvėja – trečiadienį per abiejų pusių bombardavimus iš oro vėl nusinešė civilių gyvybių.
2024-03-21

Ukrainos pajėgos praneša numušusios visas Rusijos paleistas raketas

Ukrainos karinės oro pajėgos tinkle „Telegram“ praneša naktį į ketvirtadienį numušusios visas Rusijos paleistas raketas. Anot duomenų, 11 rusų bombonešių paleido dvi balistines ir 29 sparnuotąsias raketas. Atremiant oro smūgius dalyvavo oro gynybos daliniai ir mobilieji ugnies daliniai, sakoma pranešime. Pagrindinis atakų taikinys buvo Kyjivas. Mero Vitalijaus Klyčko duomenimis, raketų nuolaužos nukrito įvairiose miesto dalyse.
2024-03-21

Per Rusijos raketų smūgį Kyjivui sužeista 10 žmonių

Per Rusijos raketų smūgį Kyjivui ketvirtadienio rytą buvo sužeista mažiausiai 10 žmonių, įskaitant vaiką. Yra apgadintų namų ir infrastruktūros. Tai buvo pirma didesnė ataka prieš Kyjivą per kelias savaites. Pastarąjį kartą Ukrainos sostinė atakuota sausio pabaigoje. Dešimtys sprogimų ir oro gynybos pajėgų ugnies garsai buvo girdimi nuo 5.00 val. ryto vietos laiku (3.00 val.
2024-03-21

Karas Ukrainoje. Podoliako perspėjimas: Moldova yra didžiulėje rizikos zonoje

Moldova yra didžiulėje rizikos zonoje, interviu „Kanal 24“ metu perspėjo Ukrainos prezidento patarėjas Mychaila Podoliakas. Anot jo, Rusija suinteresuota, kad Kišiniove būtų nuversta Maia Sandu vyriausybė ir grįžtų prorusiški politikai. Svarbiausi įvykiai: 23:51 | Zelenskis: kiekvienoje rusų raketoje, skrendančioje į Ukrainą, yra daugybė dalių iš laisvojo pasaulio Kiekvienas Rusijos išpuolis Ukrainoje įrodo, kad sankcijos Rusijai yra nepakankamai veiksmingos.
51 2024-03-21

Kyjivas nė nenori girdėti raginimų derėtis: „Žinome šią Vatikano strategiją iš XX amžiaus pirmosios pusės“

Ukraina sekmadienį pasmerkė popiežiaus Pranciškaus raginimą derėtis su Rusija, praėjus dvejiems metams po rusų invazijos pradžios, ir pažadėjo niekada nepasiduoti po to, kai pontifikas pareiškė, kad Kyjivas turėtų turėti „drąsos iškelti baltą vėliavą“. Katalikų lyderis supykdė Kyjivą po to, kai šeštadienį paskelbtame interviu pareiškė, kad Ukraina turėtų derėtis su Rusija, kuri per karą užgrobė didelę jos teritorijos dalį. „Mūsų vėliava yra geltona ir mėlyna.
2024-03-10

Rytų Ukrainoje per rusų surengtą apšaudymą žuvo trys žmonės

Rusijai sekmadienį apšaudžius Rytų Ukrainą žuvo trys žmonės, o per dar vieną Maskvos smūgį gyvenamajam pastatui Myrnohrade buvo sužeista keliolika gyventojų, pranešė Kyjivas. Ukraina taip pat pranešė, kad Maskva naktį į sekmadienį surengė raketų atakų šiaurės rytiniame Charkivo regione ir į daugelį regionų pasiuntė atakos dronų. Tuo metu Rusija pranešė, kad viena moteris žuvo per Ukrainos apšaudymą pasienio kaime.
2024-03-10

Ukraina ragina Vakarus perduoti jai įšaldytą Rusijos turtą

Kyjivas pirmadienį paragino Vakarus perduoti jam konfiskuoto Rusijos turto kontrolę, kad šį turtą būtų galima panaudoti Ukrainos atstatymui ir atsigavimui. Vašingtone ir Europoje vis dažniau pasigirsta raginimų įsteigti fondą Ukrainai, panaudojant milijardus dolerių, esančių Rusijos sąskaitose, investicijose ir kitame turte, kurį Vakarai įšaldė dėl Maskvos 2022 metų invazijos į kaimyninę šalį.
2024-03-04

Ukrainos ministras pirmininkas: JAV nepaliks Ukrainos

Ukrainos ministras pirmininkas Denysas Šmyhalis sekmadienį sakė Kyjivą tikint, kad Vašingtonas jo nepaliks, nors labai reikalingas milijardų dolerių (eurų) vertės pagalbos ukrainiečiams paketas vis dar yra įstrigęs JAV Kongrese dėl politinių nesutarimų. „Mes tvirtai įsitikinę, kad JAV nepaliks Ukrainos kalbant apie finansinę ir karinę [...] paramą“, – sakė D. Šmyhalis forume, skirtame antrosioms Rusijos didelio masto invazijos į Ukrainą metinėms.
51 2024-02-25

Ukrainos gynybos ministras: pusė vakarietiškų ginklų Ukrainai pristatoma pavėluotai

Pusė Vakarų karinės pagalbos Kyjivui pristatoma pavėluotai, sekmadienį teigė Ukrainos gynybos ministras Rustemas Umerovas. Ukrainai šiuo metu labai trūksta šaudmenų. „Šiuo metu įsipareigojimas nereiškia pristatymo“, – per forumą, skirtą Rusijos didelio masto invazijos į Ukrainą antrosioms metinėms, sakė R. Umerovas. „50 proc. įsipareigojimų nevykdomi laiku“, – sakė jis ir pabrėžė, kad tai padeda Rusijai.
2024-02-25
Į viršų