• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Sąjungos užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis sekmadienį pareiškė, kad Briuselis yra pasirengęs įvesti naujas sankcijas Baltarusijai, jei Minske bus laikomi Rusijos branduoliniai ginklai.

Europos Sąjungos užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis sekmadienį pareiškė, kad Briuselis yra pasirengęs įvesti naujas sankcijas Baltarusijai, jei Minske bus laikomi Rusijos branduoliniai ginklai.

REKLAMA

Svarbiausios dienos naujienos:

20:11 | Baltarusijai gresia sankcijos

„Rusijos branduolinių ginklų priėmimas Baltarusijoje reikštų neatsakingą eskalaciją ir grėsmę Europos saugumui. Baltarusija vis dar gali tai sustabdyti, tai yra jos pasirinkimas. ES yra pasirengusi atsakyti tolesnėmis sankcijomis“, – rašė J. Borrellis tviteryje.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį paskelbė, kad jo šalis dislokuos taktinius branduolinius ginklus Baltarusijoje.

V. Putinas sakė, kad šis dislokavimas panašus į Jungtinių Valstijų, kurios tokius ginklus laiko Belgijoje, Vokietijoje, Italijoje, Nyderlanduose ir Turkijoje esančiose bazėse, veiksmus, o Vakarų sąjungininkai šį palyginimą pavadino klaidinančiu.

REKLAMA
REKLAMA

Po Rusijos invazijos į Ukrainą, didėjant branduolinio karo baimei, ekspertai mano, kad bet koks Maskvos smūgis greičiausiai būtų susijęs su nedideliais koviniais ginklais, vadinamais „taktiniais“, o ne „strateginiais“ didelės galios tolimojo nuotolio branduoliniais ginklais.

REKLAMA

Ukrainos užsienio reikalų ministerija apkaltino Rusiją pažeidus savo įsipareigojimus ir pakenkus „branduolinio nusiginklavimo architektūrai ir apskritai tarptautinei saugumo sistemai“.

Ji paragino „visus tarptautinės bendruomenės narius pareikšti nusikalstamam Putino režimui, kad jo naujausios branduolinės provokacijos yra kategoriškai nepriimtinos“.

V. Putinas šeštadienį transliuotame interviu sakė, kad taktinių branduolinių ginklų dislokavimas Baltarusijoje nėra „nieko neįprasto“.

REKLAMA
REKLAMA

18:29 | Berlynas smerkia Rusijos branduolinio ginklo dislokavimą Baltarusijoje

Vokietija sekmadienį pasmerkė Rusijos prezidento Vladimiro Putino sprendimą Baltarusijoje dislokuoti taktinius branduolinius ginklus ir taip priartinti šią ginkluotę prie Europos Sąjungos sienos.

Su anonimiškumo sąlyga kalbėjęs Vokietijos užsienio reikalų ministerijos pareigūnas naujienų agentūrai AFP sakė, kad tai dar vienas Rusijos bandymas gąsdinti branduoliniu ginklu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Maskvos žingsnis neprivers Vokietijos „nukrypti nuo mūsų kurso“, teigė šaltinis.

„Prezidento Putino palyginimas su branduolinių ginklų dalijimusi NATO yra klaidinantis ir nepateisina Rusijos paskelbto žingsnio“, – pridūrė jis.

Pasak šaltinio, Baltarusija taip pat prieštarautų savo pačios tarptautinėms deklaracijoms, kad yra nebranduolinė zona.

Šeštadienį V. Putinas pateisino savo žingsnį, sakydamas, jog „čia nėra nieko neįprasto: JAV tai daro jau dešimtmečius“.

REKLAMA

„Ji jau seniai savo taktinius branduolinius ginklus laiko savo sąjungininkų teritorijoje“, – duodamas interviu Rusijos televizijai teigė šios šalies vadovas.

16:18 | Kyjivas ragina surengti posėdį dėl Rusijos branduolinio ginklo dislokavimo Baltarusijoje

Ukraina sekmadienį paragino surengti nepaprastąjį Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdį dėl Rusijos pranešimo, kad ji dislokuos taktinius branduolinius ginklus Baltarusijoje.

REKLAMA

„Ukraina tikisi, kad Jungtinė Karalystė, Kinija, Jungtinės Amerikos Valstijos ir Prancūzija imsis veiksmingų veiksmų prieš Kremliaus branduolinį šantažą... Reikalaujame, kad šiuo tikslu nedelsiant būtų sušauktas neeilinis JT Saugumo Tarybos posėdis“, – pareiškė Ukrainos užsienio reikalų ministerija.

15:46 | Iš NATO – perspėjimas Putinui: tai pavojinga ir neatsakinga

Praėjus parai po to, kai Rusijos režimo lyderis Vladimiras Putinas pareiškė, kad Rusija Baltarusijoje dislokuos taktinius branduolinius ginklus, į tai sureagavo NATO, rašo „The Guardian“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

NATO atstovas sukritikavo tokią V. Putino retoriką kaip „pavojingą ir neatsakingą“.

„NATO yra budri ir atidžiai stebi situaciją. Nepastebėjome jokių Rusijos branduolinės politikos pokyčių, dėl kurių turėtume koreguoti savo branduolinę poziciją.

Rusijos nuoroda į NATO branduolinių pajėgų pasidalijimą yra visiškai klaidinanti. NATO sąjungininkai veikia visiškai laikydamiesi savo tarptautinių įsipareigojimų. Rusija nuolat pažeidinėja savo ginklų kontrolės įsipareigojimus, o pastaruoju metu sustabdė savo dalyvavimą Naujojoje START sutartyje“, – cituojamas NATO komentaras.

REKLAMA

15:23 | Taiklus ukrainiečių smūgis: sunaikino rusų stebėjimo postą, įrangą ir dalį karių

Pietuose Ukrainos pajėgos sunaikino rusų stebėjimo postą ir inžinerinę įrangą, taip pat buvo likviduoti aštuoni rusų kariai, rašo UNIAN.

„Mūsų aviacija sudavė tris smūgius priešo pajėgų ir turto koncentracijai kairiajame Dniepro krante. Raketiniai ir artilerijos daliniai įvykdė ugnies užduočių rinkinį. Remiantis patvirtintais pranešimais, buvo sunaikintas priešo stebėjimo postas ir inžinerinė įranga, demilitarizuoti aštuoni rašistai“, – cituojama Ukrainos Pietų operatyvinė vadovybė.

REKLAMA

Detalesni smūgio rezultatai kol kas tiriami.

Rusijos nuostoliai jos kare prieš Ukrainą jau viršijo 170 tūkst. karių, skaičiuoja ukrainiečiai. Ukrainos generalinio štabo duomenimis, vien praėjusią parą ukrainiečiai nukovė 660 rusų.

Iš viso nuo karo pradžios rusai neteko 170 550 karių, tai reiškia, kad šeštadienį peržengta dar viena svarbi riba – 170 tūkst. nukautų karių.

Rusija taip pat neteko 3 595 tankų, 6 947 šarvuočių, 305 lėktuvų, 291 sraigtasparnio, 2 216 dronų, 18 laivų ir daugybės kitos technikos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

14:53 | Melitopolyje nelaisvėje laikoma apie 500 civilių

Laikinai okupuotame Melitopolyje rusai sustiprino filtravimo priemones, dabar nelaisvėje laiko daugiau nei 500 gyventojų, sako miesto meras Ivanas Fiodorovas, rašo UNIAN.

Anot jo, pagrindinė to priežastis – nusivylimas, mat rusai manė, kad po metus trukusios okupacijos ukrainiečių pasipriešinimas išnyks. Vis dėlto civiliai gyventojai ir toliau gina Ukrainą.

REKLAMA

I. Fiodorovo teigimu, su nelaisvėje laikomais gyventojais elgiamasi labai blogai.

14:40 | Anušauskas: žinia apie branduolinio ginklo dislokavimą Baltarusijoje siekiama įbauginti

Pranešdamas apie branduolinio ginklo dislokavimą Baltarusijoje Rusijos prezidentas siekia įbauginti Ukrainą remiančias šalis, teigia Lietuvos krašto apsaugos ministras.

„Rusija imasi naujų žingsnių mėgindama sukelti Vakaruose dalies politikų nepasitenkinimą parama Ukrainai arba įbauginti Ukrainą remiančias šalis. Prie tokio žingsnio priskirtinas Putino pareiškimas apie branduolinio ginklo dislokavimą Baltarusijoje iki šių metų liepos mėnesio“, – savo „Facebook“ paskyroje sekmadienį parašė Arvydas Anušauskas.

REKLAMA

Jo teigimu, dėl šių Rusijos planų nereikėtų kaip nors išskirtinai reaguoti.

„Blaškytis dėl to, šaukiant „o kas dabar bus“, – neverta. NATO šalies gynyba nuo branduolinio ginklo grėsmės garantuota, nepriklausomai nuo to, ar ta ginkluotė dislokuota į vakarus nuo mūsų sienų (Kaliningrado sr.), ar į rytus (Baltarusijoje), ar šiaurėje (Leningrado sr.)“, – tvirtino ministras.

Jis atkreipė dėmesį, kad ir JAV šį Vladimiro Putino žingsnį vertina nuosaikiai – „jokių savo branduolinio atgrasymo planų nesiruošia keisti“.

REKLAMA
REKLAMA

Rusijos prezidentas V. Putinas šeštadienį pareiškė, kad kaimyninėje Baltarusijoje dislokuos taktinius branduolinius ginklus. Anot jo, šiuo atveju Rusija elgiasi taip pat kaip JAV, savo taktinius branduolinius ginklus laikanti sąjungininkų teritorijoje.

13:58 | Rusai paleido raketas į Avdijivką

Rusijos kariuomenė raketomis atakavo du daugiaaukščius pastatus Avdijivkoje, esančioje Donecko srityje, rašo „Ukrinform“.

„Rusai toliau apšaudo Avdijivką. Jie raketomis atakavo du daugiaaukščius pastatus“, – cituojamas Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovas Andrijus Jermakas.

Pirminiais duomenimis, aukų nėra.

Naktį rusai raketomis atakavo Kramatorsko pramoninę zoną.

13:53 | Oro pavojus

Šiaurės Ukrainoje paskelbtas oro pavojus, skelbia „Telegram“ kanalas „Ukraina Online“.

Preliminari priežastis – balistinių ginklų panaudojimo grėsmė. Detalesnė informacija tikslinama.

13:46 | Pričiupo Putiną meluojant: atskleidė diktatoriaus kliedesius apie tankus

Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino teiginys, kad Rusija per metus pagamina apie 1 600 tankų yra pigus melas, sako karinis ir politinis apžvalgininkas Aleksandras Kovalenko, rašo UNIAN.

Eksperto mintims artimas išvadas kiek anksčiau sekmadienį pateikė ir JAV Karo studijų institutas (ISW).

V. Putinas savaitgalį pareiškė, kad iki 2023-ųjų pabaigos šalyje bus pagaminta daugiau kaip 1 500 tankų.

REKLAMA

„Rusijos kriminalinė vadovybė puikiai žino, kas vyksta su jų tankų gamyba. Ir jie meluoja bandydami nuraminti vietinius marginalus, o NATO gąsdina savo „pajėgumais“. Bet mes puikiai žinome apie jų pajėgumus“, – sako A. Kovalenko.

Pasak jo, pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į tai, kad Rusijos karinis pramoninis kompleksas šiandien užsiima ne gamyba, o tankų restauravimu, remontu ir modernizavimu.

„Todėl pati sąvoka „gamyba“ skamba manipuliatyviai. Bet ko dar galima tikėtis iš melagio Putino?“ – pastebi ekspertas.

Antra, kaip teigia jis, ankstesniais metais Rusijos karinė pramonė pranešdavo tik apie 160–300 tankų per metus tiekimą.

„Tai buvo ne nauji tankai, o modernizuotos anksčiau eksploatuotos arba iš eksploatacijos išvestos transporto priemonės. Tai reiškia, kad maksimalus tokios technikos perdavimo potencialas buvo 25 per mėnesį“, – tikina A. Kovalenko.

„Tuo metu, kai Rusijos žiniasklaida informacinio greito maisto vartotojams aiškina, kad tankas T-62 (negaminamas nuo 1975 m.) yra geriausias tankas pasaulyje, o Rusijos televizija bando paaiškinti T-54/55 (priimtas į tarnybą 1946 m.) išėmimą, Putinas kalba apie 1 600 tankų gamybą!“ – pažymi jis.

Amerikiečių analitikai pateikė panašių įžvalgų apie V. Putino teiginį dėl tankų gamybos. ISW teigimu, Rusijos tankų gaminimo pajėgumai yra kur kas menkesni, nei bando įteigti V. Putinas.

REKLAMA

Vienintelė tankų gamintoja „Uralvagonzavod“ per mėnesį pagamina tik 20 tankų. Tokiais tempais pasiekti V. Putino tikslą prireiks ne metų, o daugiau nei šešerių metų, o „Uralvagonzavod“ vargu ar sugebės greitai padidinti tempą, teigia ISW analitikai.

V. Putino komentarai yra „informacinė operacija“, kuria siekiama atgaivinti galingos sovietų karinės pramonės aurą. Jo žodžiai neatspindi Rusijos realijų ir neatitinka Rusijos bei Vakarų ekonominės galios ir karinio-pramoninio potencialo pusiausvyros, sako ekspertai.

13:11 | Grėsmė iš Juodosios jūros: Ukraina nurodė, kiek raketų yra pasiruošę rusai

Sekmadienio ryto duomenimis, Juodojoje jūroje yra du sparnuotųjų raketų „Kalibr“ nešėjai, rašo UNIAN.

Anot Ukrainos karinių jūrų pajėgų, bendra salvė siekia iki aštuonių raketų.

Ukrainos duomenimis, iš viso Juodosios jūros vandenyse kovinę prievolę vykdo 10 priešo laivų.

„Azovo jūroje – du priešo laivai, Viduržemio jūroje – iki septynių priešo laivų, įskaitant tris sparnuotųjų raketų „Kalibr“ nešėjus, iš viso salvė iki 20 raketų“, – cituojamas pranešimas.

12:20 | Podoliakas: Putinas pripažįsta, kad yra išsigandęs

Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino pareiškimas apie taktinių branduolinių ginklų dislokavimą Baltarusijoje rodo, kad jis yra išsigandęs ir pralaimi, pareiškė Ukrainos prezidento patarėjas Mychailo Podoliakas, rašo UNIAN.

REKLAMA

„Putinas yra labai nuspėjamas. Pareiškimu apie taktinį branduolinį ginklą Baltarusijoje jis pripažįsta, kad yra išsigandęs, pralaimi ir turi tik taktinę baimę“, – cituojamas jis.

M. Podoliakas taip pat pabrėžia, kad V. Putinas savo veiksmais pažeidžia Branduolinio ginklo neplatinimo sutartį.

„Jis dar kartą fiksuoja savo dalyvavimą darant nusikaltimą. Pažeisdamas Branduolinio ginklo neplatinimo sutartį“, – teigia jis.

11:40 | Putinas: Rusija ir Kinija nekuria karinio aljanso

Rusija ir Kinija nekuria karinio aljanso, sekmadienį pareiškė Rusijos režimo lyderis Vladimiras Putinas, rašo „The Guardian“.

Anot jo, abiejų šalių karinis bendradarbiavimas yra skaidrus.

Kremliaus diktatorius taip pat pareiškė, kad tai Vakarai kuria naują „ašį“.

„Mes nekuriame jokio karinio aljanso su Kinija.

Taip, mes bendradarbiaujame karinės ir techninės sąveikos srityje. Mes to neslepiame.

Viskas skaidru, nėra nieko slapto“, – „Interfax“ cituoja jį.

Šią savaitę Kinijos lyderis Xi Jinpingas lankėsi Maskvoje kur susitiko su V. Putinu.

Nors Pekinas bando įrodyti, kad laikosi neutraliteto karo Ukrainoje kontekste, kalbos apie Kinijos ir Rusijos stiprią partnerystę ir naują santykių erą rodo ką kitą.

Derybose lyderiai demonstravo vienybę prieš Vakarus ir išreiškė susirūpinimą dėl didėjančio NATO buvimo Azijoje bei susitarė gilinti partnerystę, kuri tapo glaudesnė V. Putinui pradėjus puolimą Ukrainoje.

REKLAMA

11:04 | Ukraina: Rusija pavertė Baltarusiją branduoline įkaite

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui paskelbus apie taktinių branduolinių ginklų dislokavimą sąjungininkėje Baltarusijoje, Kyjivas sekmadienį pareiškė, kad Maskva laiko Minską branduoliniu įkaitu.

„Kremlius paėmė Baltarusiją kaip branduolinę įkaitę“, – socialiniame tinkle „Twitter" parašė Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas.

Jis pridūrė, kad tai yra žingsnis į šalies vidaus destabilizaciją.

Šeštadienį V. Putinas pareiškė, jog jis ir autokratinis kaimyninės šalies lyderis Aliaksandras Lukašenka susitarė, kad Rusija Baltarusijoje dislokuos taktinius branduolinius ginklus.

Beveik 30 metų Baltarusijoje valdantis A. Lukašenka yra svarbus V. Putino sąjungininkas.

2022-ųjų vasarį Minskas leido Kremliui  iš savo šalies teritorijos pradėti invaziją į Ukrainą.

Vėliau kilo nuogąstavimų, kad Baltarusija gali prisijungti prie savo sąjungininkės puolimo, tačiau A. Lukašenka teigė taip pasielgsiantis tik tuo atveju, jei jo šalis bus užpulta.

O. Danilovo nuomone, V. Putino pranešimas „Baltarusijos visuomenėje maksimaliai padidina neigiamą Rusijos ir Putino suvokimą bei viešą atmetimą“.

10:30 | Britų žvalgyba įspėja: Rusija pradėjo reguliariai gauti Irano dronų siuntas

Rusija pradėjo reguliariai gauti nedideles Irano gamybos bepiločių orlaivių partijas, rašo UNIAN. Anot Jungtinės Karalystės gynybos ministerijos, nuo kovo pradžios Rusija į Ukrainą paleido mažiausiai 71 Irano gamybos bepilotį orlaivį.

Šios atakos surengtos po dviejų savaičių pertraukos. Vasario pabaigoje rusai buvo nustoję Ukrainą atakuoti Irano dronais.

„Tikėtina, kad Rusija pradėjo reguliariai gauti nedideles „Shahed“ bepiločių orlaivių partijas“, – cituojama britų žvalgyba.

Anot naujausios ataskaitos, Rusija šiuos dronus leidžia dviem kryptimis: į rytus iš Rusijos Krasnodaro krašto ir į šiaurės rytus iš Rusijos Briansko srities.

„Tai leidžia Rusijai manevruoti ir smogti dideliam Ukrainos sektoriui bei sutrumpinti skrydžio laiką iki taikinių šiaurės Ukrainoje. Be to, tikėtina, kad tai dar vienas bandymas įveikti Ukrainos oro gynybą“, – priduria žvalgyba.

10:10 | Rusai didina spaudimą Krymo gyventojams, jie raginami palikti regioną

Rusai stiprina kontrdiversinį režimą laikinai okupuoto Krymo teritorijoje, rašo UNIAN. Okupantai taip pat stiprina represijas prieš vietos gyventojus ir Krymo totorių persekiojimą.

REKLAMA

„Nepaisant ilgus metus trukusio teroro, rusams vis dar nepavyko nuslopinti vietos gyventojų pasipriešinimo laikinai okupuoto pusiasalio teritorijoje. Todėl, vadovaudamiesi geriausiomis enkavedistų tradicijomis, rusai stiprina represijas prieš vietos gyventojus. Pagrindinis okupantų dėmesys skiriamas Krymo totorių persekiojimui“, – cituojamas Ukrainos Nacionalinio pasipriešinimo centras.

Pažymima, kad okupantai padidino slaptųjų tarnybų darbuotojų, kurie stebi aktyvius piliečius ir aktyviai klausosi okupuoto Krymo gyventojų mobiliųjų įrenginių, skaičių. Taip pat užfiksuota, kad padaugėjo Krymo totorių suėmimų ir šaukimų į teismą išdavimo atvejų.

Nacionalinio pasipriešinimo centras paragino Krymo gyventojus būti atsargius ir, jei įmanoma, palikti regioną.

Krymą Rusija aneksavo dar 2014 m. Vakaruose Krymas yra laikomas Ukrainos dalimi, Rusijos okupacija yra smerkiama.

Ukraina ne kartą yra pabrėžusi, kad susigrąžins visas rusų okupuotas teritorijas, tarp jų – ir Krymą.

09:27 | Analitikai: Putino žodžiai apie branduolinius ginklus Baltarusijoje yra informacinė operacija

Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino žodžiai apie taktinių branduolinių ginklų dislokavimą Baltarusijoje yra „informacinė operacija“, tolima tikrovei, pareiškė Karo studijų institutas (ISW), rašo „BBC Russian“.

REKLAMA

Šeštadienį V. Putinas pareiškė, kad su autoritariniu Baltarusijos lyderiu Aliaksandu Lukašenka susitarė dėl branduolinių ginklų dislokavimo Baltarusijoje.

Jis taip pat pareiškė, kad iki 2023-ųjų pabaigos šalyje bus pagaminta daugiau kaip 1 500 tankų.

Amerikiečių ekspertai mano, kad V. Putinas pervertina galimybes mobilizuoti karinį-pramoninį kompleksą ir siekia sudaryti klaidingą įspūdį, kad tolesnis pasipriešinimas ir Vakarų parama Ukrainai yra nenaudingi.

V. Putinas teigia, kad Vakarai neva turės aukoti civilinius projektus, kad padidintų karinę gamybą. Vis dėlto ISW mano, kad tokie teiginiai yra nepagrįsti, nes JAV BVP yra net 10 kartų didesnis nei Rusijos, o Didžiosios Britanijos, Vokietijos ir Prancūzijos ekonomikos kartu sudėjus yra beveik penkis kartus didesnės nei Rusijos.

Apžvalgininkai sutinka, kad JAV ir jų sąjungininkės turi intensyviai apsvarstyti, kaip leisti lėšas, reikalingas Ukrainai paremti, tačiau, anot ISW, pasirinkimai nėra sunkesni nei Rusijos.

Kaip teigiama naujausioje ataskaitoje, išteklių ir pramonės pajėgumų pusiausvyra yra palanki Vakarams, o Rusijos kariniai ir pramoniniai pajėgumai yra beviltiškai menkesni už Vakarų pajėgumus.

ISW nuomone, V. Putinas bando įtikinti Vakarus nukreipti mažiau savo pajėgumų Ukrainai paremti, klaidingai įtikinėdamas, kad jie negali prilygti Rusijai. Nors būtent Rusijai gali tekti pereiti prie karo meto ekonomikos, kad galėtų palaikyti operacijas Ukrainoje, o Vakarai gali ir toliau remti Ukrainą neperkeldami savo ekonomikos į karo meto ekonomiką, teigia ekspertai.

Analitikų teigimu, Rusijos tankų gaminimo pajėgumai taip pat yra kur kas menkesni, nei bando įteigti V. Putinas.

Vienintelė tankų gamintoja „Uralvagonzavod“ per mėnesį pagamina tik 20 tankų. Tokiais tempais pasiekti V. Putino tikslą prireiks ne metų, o daugiau nei šešerių metų, o „Uralvagonzavod“ vargu ar sugebės greitai padidinti tempą, teigia ISW analitikai.

V. Putino komentarai yra „informacinė operacija“, kuria siekiama atgaivinti galingos sovietų karinės pramonės aurą. Jo žodžiai neatspindi Rusijos realijų ir neatitinka Rusijos bei Vakarų ekonominės galios ir karinio-pramoninio potencialo pusiausvyros, sako ekspertai.

Institutas taip pat „informacine operacija“ vadina V. Putino planus iki liepos 1 d. dislokuoti taktinius branduolinius ginklus Baltarusijoje kaip atsaką į Didžiosios Britanijos sprendimą siųsti nusodrinto urano amuniciją į Ukrainą.

ISW pastebėjimu, V. Putinas vengia rizikuoti ir nuolat grasina panaudoti branduolinius ginklus, tačiau iš tikrųjų neketina to įgyvendinti. Tikslas tas pats – palaužti Vakarų ryžtą. Jų nuomone, dislokuodamas branduolinius ginklus Baltarusijoje, V. Putinas dar kartą bando pasinaudoti branduolinės eskalacijos baime.

08:58 | Paskelbė naujausius Rusijos nuostolius: peržengta dar viena svarbi riba

Rusijos nuostoliai jos kare prieš Ukrainą jau viršijo 170 tūkst. karių, skaičiuoja ukrainiečiai.

Ukrainos generalinio štabo duomenimis, vien praėjusią parą ukrainiečiai nukovė 660 rusų. Iš viso nuo karo pradžios rusai neteko 170 550 karių, tai reiškia, kad šeštadienį peržengta dar viena svarbi riba – 170 tūkst. nukautų karių. Rusija taip pat neteko 3 595 tankų, 6 947 šarvuočių, 305 lėktuvų, 291 sraigtasparnio, 2 216 dronų, 18 laivų ir daugybės kitos technikos.

08:13 | Po Putino žinios apie branduolinius ginklus Baltarusijoje – atsargi JAV reakcija

Rusijos režimo lyderiui Vladimirui Putinui pareiškus, kad su Aliaksandru Lukašenka susitarta dėl branduolinių ginklų dislokavimo Baltarusijoje, atsargiai sureagavo JAV, praneša „Reuters“.

Baltieji rūmai pabrėžė, kad Rusija ir Baltarusija tokį susitarimą aptarė dar praėjusiais metais. Anot jo, nėra jokių požymių, jog Kremlius planuoja panaudoti savo branduolinius ginklus.

„Nematome priežasčių koreguoti savo strateginę branduolinę poziciją, taip pat nematome jokių požymių, kad Rusija ruošiasi panaudoti branduolinius ginklus. Mes ir toliau esame įsipareigoję kolektyvinei NATO aljanso gynybai“, – cituojamas pareiškimas.

Rusijos režimo lyderis V. Putinas šeštadienį pareiškė, kad kaimyninėje Baltarusijoje, kuri taip pat yra Maskvos sąjungininkė, dislokuos taktinius branduolinius ginklus.

„Čia nėra nieko neįprasto: JAV tai daro jau dešimtmečius. Ji jau seniai savo taktinius branduolinius ginklus laiko savo sąjungininkų teritorijoje“, – sakė V. Putinas.

Jis pridūrė, kad kalbėjosi su Baltarusijos autoritariniu prezidentu A. Lukašenka ir nurodė, kad abiejų šalių lyderiai susitarė daryti tą patį. 

Svarbiausi šeštadienio įvykiai:

  • Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį pareiškė, kad kaimyninėje Baltarusijoje, kuri taip pat yra Maskvos sąjungininkė, dislokuos taktinius branduolinius ginklus.
  • Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį pagrasino Ukrainoje dislokuoti nusodrintojo urano amuniciją, jei Kyjivas tokią ginkluotę gautų iš Vakarų.
  • Įgyvendindama Europos Sąjungos (ES) finansuojamą projektą, Centrinė projektų valdymo agentūra už beveik 2 mln. eurų Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms nupirks ir perduos 12 padidinto pravažumo autobusų.
  • Kyjivas sako, kad jo pajėgoms pavyksta stabilizuoti padėtį aplink Bachmutą Rytų Ukrainoje, kuriame vyksta ilgiausias mūšis per Rusijos invaziją.
  • JAV teisingumo departamentas penktadienį pateikė kaltinimus šnipinėjimu rusui, kuris, apsimetęs brazilu, studijavo viename Vašingtono universitete, o vėliau bandė infiltruotis į Tarptautinį baudžiamąjį teismą (TBT) Hagoje.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų