maskva

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „maskva“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „maskva“.

Rusų nuotaikos: karo nebenori, bet atiduoti okupuotų teritorijų neplanuoja

Praėjus daugiau nei dvejiems metams po Rusijos invazijos į Ukrainą, rusų, pritariančių taikos deryboms dėl karo užbaigimo, skaičius smarkiai išaugo. Tam pritaria net 58 proc. šalies gyventojų.
2024-07-20

Buvusiam JAV desantininkui dėl su narkotikais susijusių kaltinimų Rusijoje skirta 13 metų kalėjimo bausmė

 Buvęs JAV desantininkas ir roko muzikantas, kuris dėl su narkotikais susijusių kaltinimų buvo prieš metus sulaikytas Rusijoje, ketvirtadienį nuteistas kalėti 13 metų, pranešė Maskvos teismų tarnyba. Miesto Chamovničesko teismas už prekybą uždraustomis narkotinėmis medžiagomis skyrė Michaelui Travisui Leake‘ui „13 metų kalėjimo, bausmę atliekant griežtojo režimo kolonijoje“, platformoje „Telegram“ pranešė teismų tarnyba.
2024-07-18

Maskva pareikalavo, kad „Google“ atblokuotų 200 rusiškų jutubo kanalų

Rusija antradienį pareikalavo, kad „Google“ platformoje „YouTube“ atkurtų prieigą prie daugiau nei 200 rusiškų kanalų, kuriuos ši JAV bendrovė užblokavo, nes jie skleidė Kremliaus propagandą – įskaitant ir apie konfliktą Ukrainoje. Oficialūs Rusijos asmenys ir politikai ne kartą grasino blokuoti šią vaizdo įrašų platformą, tačiau kol kas nesiėmė to daryti.
2024-07-16

Maskvos patriarchatui pavaldūs stačiatikiai liko nepakviesti į Nausėdos inauguraciją

Maskvos patriarchatui pavaldžios Lietuvos stačiatikių arkivyskupijai arkivyskupijos dvasininkai buvo nepakviesti į penktadienį vykusius prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos renginius, BNS patvirtino valstybės institucijų atstovai. Juose dalyvavo visų kitų tradicinių ir valstybės pripažintų religinių bendruomenių atstovai, įskaitant šiemet vasarį pripažintos Konstantinopolio patriarchatui pavaldžių stačiatikių Lietuvoje vadovus.

Po ilgos pertraukos Ukraina dronu puolė Maskvą

Pirmą kartą per ilgą laiką Ukrainos drona naktį puolė Rusijos sostinę Maskvą. Tačiau ketvirtadienį miesto meras „Telegram“ kanale teigė, kad nepilotuojamas orlaivis buvo numuštas. Maskvos meras Sergejus Sobianinas sakė, kad incidentas baigėsi be rimtų padarinių, nes dronas buvo numuštas netoli mažo Stupino miestelio į pietus nuo sostinės. Maskva yra beveik už 700 kilometrų nuo Rusijos sienos su Ukraina ir retai tampa Ukrainos taikiniu.
2024-07-11

Rusės kyla prieš Kremlių – prie Gynybos ministerijos atsinešė miegmaišius, reikalauja būti išklausytos

Šią savaitę rusai pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame matyti, kad mobilizuotų Rusijos karių žmonos ir motinos, siekiančios juos grąžinti iš karo Ukrainoje, surengė sėdimąjį protestą prie Gynybos ministerijos Maskvos centre, skelbia „The Moscow Times“. „Mes atsinešėme miegmaišius ir viską, ko reikia, kad galėtume laukti, kol pagaliau būsime išgirstos“, – viena moteris sako prie grupės priėjusiam policijos pareigūnui. Vaizdo įrašas paviešintas liepos 8 dieną.
2024-07-11

Maskvos metro užpulta rusų atlikėja: išprievartausiu ir tave, ir tavo draugą

Rusijoje dėl militarizacijos, nacionalizmo, šovinizmo ir jėgos kultūros suvešėjimo vis dažnėja išpuoliai prieš moteris. Vienas vyras, buvęs milicininkas, Maskvos metro užsipuolė atlikėją Nastią Jermak ir jos draugą, dėl jos išvaizdos. Pagrasinęs susidorojimu jis privertė ją išlipti iš vagono.
2024-07-10

Maskva teigia užkirtusi kelią dviem Ukrainos rengtiems išpuoliams

Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FST) teigia užkirtusi kelią dviem Ukrainos rengtiems išpuoliams – prieš rusų karo laivą ir aukštus kariškius. FST pranešime sakoma, kad Ukrainos karinė žvalgyba gegužę užverbavo 30-metį Rusijos pilietį, kuris, pasinaudodamas kurjerio paslaugomis, už užmokestį trims aukštiems kariškiams turėjo nusiųsti kaip dovaną užmaskuotus sprogstamuosius įtaisus.
2024-07-10

Maisto deficitas: paaiškėjo, kad Rusija maisto produktuose naudoja draudžiamus „mėsos klijus“

Pranešta, kad Rusijos įmonės vis dažniau naudoja šalyje uždraustą maisto priedą – transglutaminazę, kitaip vadinamą „mėsos klijais“. Šią medžiagą gamyboje rusai naudoja tam, kad sumažintų gamybos sąnaudas, skelbia „Newsweek“. Rusijos dienraštis „Izvestija“, remdamasis valstybinės žemės ūkio saugos agentūros „Rosselchoznadzor“ ir visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos „Rospotrebnadzor“ duomenimis pranešė, kad 2023 m. užfiksuoti 25 atvejai, kai mėsos ir pieno produktų gamintojai naudojo ši...
2024-07-10

Orbanas laiške ES lyderiams papasakojo apie savo kelionę į Maskvą

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas parašė laišką ES lyderiams, kuriame trumpai nupasakojo neskelbtą savo kelionę į Maskvą. Laiške, su kuriuos Briuselyje susipažino agentūra dpa, jis išdėstė Rusijos prezidento Vladimiro Putino požiūrį į karą prieš Ukrainą. Be kita ko, čia teigiama, kad Rusija dalyvaus tik tokiose taikos derybose, kuriose dalyvaus ir Ukraina. V. Putinas esą taip pat turi planą, kaip po karo galėtų atrodyti Europos saugumo architektūra.
2024-07-09
REKLAMA
REKLAMA

Maskvą talžo uraganinis vėjas ir liūtis: po rekordinių karščių dalijamasi apokaliptiniais vaizdais

Maskvą užklupo uraganinis vėjas, smarki liūtis  – po visą savaitę trukusių rekordinių karščių Rusijos sostinėje užfiksuoti apokaliptiniai vaizdai. Penktadienį Rusijos sostinėje uždaromi kultūros ir poilsio parkai bei vasaros verandos, pranešama oficialioje Maskvos mero Sergejaus Sobjanino interneto svetainėje. Be to, siekiant išvengti ekstremalių situacijų, buvo uždarytas Maskvos zoologijos sodas. Visos miesto tarnybos priverstos dirbti sustiprintu režimu.
2024-07-05

Sumuštas šimtmečio karščio rekordas Rusijoje – įkaito net Sibiras

Maskvoje (Rusija), kur žiemos metu temperatūra gali nukristi iki 40 laipsnių, liepos 3 d. termometrai rodė 32,7 laipsnius karščio ir puse laipsnio pagerino 1917 m. tos pačios dienos rekordą, skelbia naujienų agentūra „Reuters“. Rekordai buvo sumušti nuo Rusijos Ramiojo vandenyno pakrantės ir Sibiro dykumų iki europinės Rusijos dalies. Dėl karščio išaugo oro kondicionierių ir ventiliatorių paklausa, o maskviečiai suvalgė rekordinį kiekį ledų ir gėrė šaltus gėrimus.
53 2024-07-04

Ukraina smogė eilėms tankų, bet pataikė į Kremliaus brangiausius ginklus

Kyjivo valdžia pranešė, jog Ukraina išvedė iš rikiuotės kelias Rusijos oro gynybos sistemas. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis taip pat paragino nukreipti dėmesį į Kremliaus raketų paleidimo įrenginius ir sustiprinti Kyjivo oro gynybą.
80 2024-07-03

Maskva už akių nuteisė populiarų Ukrainos laidų vedėją, žurnalistą

Rusijos karinis teismas pirmadienį už akių nuteisė populiarų Ukrainos „YouTube“ vaizdo tinklaraštininką ir žurnalistą Dmytro Gordoną už viešus raginimus nužudyti prezidentą Vladimirą Putiną. Maskvos karinis teismas D. Hordonui, dar žinomam kaip Dmitrijus Gordonas, skyrė 14 metų laisvės atėmimo bausmę, pranešė naujienų agentūra TASS. Nuo pat plataus masto karo Ukrainoje pradžios Rusija teisia savo oponentus už akių, toliau vykdydama represijas.
2024-07-02

Įsilaužta į Medvedevo padėjėjo paštą – paaiškėjo, kur Rusija nori plėstis toliau

Buvo įsilaužta į buvusio Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo padėjėjo elektroninį paštą. Atrastuose susirašinėjimuose buvo išdėstyti Maskvos planai didinti Rusijos teritoriją Arktyje, skelbia „Newsweek“. Įsilaužėliai iš grupės „InformNapalm“, savanoriškos iniciatyvos, sukurtos reaguojant į Rusijos agresiją Ukrainoje, pranešė, kad prisijungė prie Aleksejaus Zakliazminskio elektroninio pašto. A. Zakliazminskis yra vienas iš D. Medvedevo padėjėjų.
2024-06-28

Palestiniečių prezidentas Mahmoudas Abbasas lankysis Maskvoje

Palestiniečių prezidentas Mahmoudas Abbasas, anot Rusijos naujienų agentūrų, lankysis Maskvoje, informuoja agentūra „Reuters“. Rusijos prezidento Vladimiro Putino patarėjas užsienio politikos klausimais Jurijus Ušakovas vizito datos nenurodė, tačiau sakė, kad ji suderinta, pranešė TASS. Agentūros „RIA Novosti“ duomenimis, M. Abbasas pradžioje planavo vykti į Rusiją praėjusių metų lapkritį. Tačiau kelionė esą buvo atidėta palestiniečių pusės pageidavimu.
2024-06-25

Didžiulis gaisras netoli Maskvos: žuvo bent 8 žmonės

Netoli Maskvos kilo didžiulis gaisras, žuvo mažiausiai aštuoni žmonės, rašo BBC. Gelbėjimo tarnybų pareigūnai „Tass“ teigė, kad iš degančio pastato Friazine, maždaug už 25 km į šiaurės rytus nuo sostinės, buvo išgelbėtas tik vienas žmogus. Du žmonės žuvo iššokę pro langą, o šeši žuvo gaisro metu sugriuvus biuro vidui. Internete paskelbtuose įrašuose matyti, kaip iš viršutinių aštuonių aukštų komplekso aukštų veržiasi tiršti dūmai.
60 2024-06-24

Maskvoje praūžė mirtinas tornadas: stichija talžė viską savo kelyje

Ketvirtadienio popietę Rusijos sostinėje Maskvoje praūžė galinga audra, pražudžiusi mažiausiai vieną žmogų. Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos vietos padalinys pranešė, kad šiaurinėje Maskvos dalyje žuvo vyras, kai maždaug 18-23 m/s vėjo gūsiai išvertė medį ir jį prispaudė. Pranešama, kad per audrą, kurią, meteorologų teigimu, buvo sužeista dar ir mažiausiai 10 žmonių.
2024-06-20

Maskvos srityje per stiprią audrą ketvirtadienį susiformavo viesulas: užfiksavo vaizdo įraše

Ketvirtadienį galinga audra nuo Europos pasiekė ir Rusiją. Liudininkai užfiksavo Maskvos srityje susiformavusį viesulą, praneša rusų „Telegram“ kanalai „Topor“ ir „Baza“. Viename iš vaizdo įrašų matyti, kaip viesulas dar tik formuojasi. O kitame kanale paviešintoje nuotraukoje matyti jau siaučianti stichija. Maskvą nusiaubė stipri audra Visoje Europoje siautėjusi audra pasiekė ir Maskvą.
2024-06-20

Lenkiją ir Latviją apniokojusi audra pasiekė ir Maskvą – rekordinės liūtys užtvindė gatves, numatomas uraganas

Visoje Europoje siautėjusi audra pasiekė ir Maskvą. Vaizdo įrašais, kuriais dalinasi „Telegram“ vartotojai rodo, kad Rusijoje perkūnija gerokai įsismarkavusi – skęsta gatvės. Pasak sinoptikų, šiandien sostinę pasieks rekordinės liūtys, kruša ir audra. Numatomas gūsingas vėjas, kurio gūsiai sieks 18–23 metrus per sekundę. Festivalių teritorijos uždarytos, o restoranų ir kavinių savininkų paprašyta neatidaryti vasaros verandų ir sutvirtinti savo statinius.
75 2024-06-20

Estija įkalino rusą universiteto profesorių už šnipinėjimą Maskvai

Estijoje antradienį už grotų buvo pasiųstas universiteto profesorius, pripažintas kaltu dėl šnipinėjimo Rusijai. Rusijos pilietis Viačeslavas Morozovas, dėstęs prestižiškiausiame šalies universitete, buvo nuteistas šešeriems metams ir trims mėnesiams kalėti už tai, kad rinko informaciją apie Estijos gynybos ir saugumo politiką bei su ja susijusius asmenis ir infrastruktūrą, pranešė Harju apygardos teismas.
2024-06-18

Asmenukę pasidaryti bandžiusi dviejų vaikų motina Maskvoje iškrito po 16 aukšto langą

Maskvoje 37 metų dviejų vaikų mama, bandydama pasidaryti asmenukę, iškrito pro 16 aukšto langą. Kaip praneša „Baza“, 37 metų Anastasija birželio 14 d. vakare iškrito pro Aminevskoje plente esančio namo langą. Norėjo gražios nuotraukos Pasak liudininkų, mergina sėdėjo ant tvoros nugara į atvirą langą ir darėsi asmenukę. Kad nuotraukos būtų geresnės, Anastasija išlenkė nugarą. Tačiau tą akimirką mergina neišlaikė pusiausvyros ir nukrito. Moteris žuvo. Našlaičiais liko du vaikai.
2024-06-18

Maskvoje apsinuodiję maistu ligoninėje atsidūrė dešimtys žmonių

Maskvoje per įtariamą reto ir itin pavojingo apsinuodijimo maistu protrūkį medikų pagalbos prireikė daugiau nei 120 žmonių, mažiausiai 30 gyventojų atsidūrė reanimacijoje, pirmadienį pranešė sveikatos priežiūros tarnautojai. Į ligoninę paguldytiems pacientams įtariamas per maistą plintantis botulizmas – mirtinai pavojingas sveikatos sutrikimas, dėl kurio nukenčia nervų sistema ir kuris gali sukelti kvėpavimo nepakankamumą ir paralyžių.
2024-06-17

Nausėda: Šveicarijoje vykstanti konferencija sukuria spaudimą, kurio Rusija negali ignoruoti

Šveicarijoje vykstanti Ukrainos taikos konferencija daro reikalingą spaudimą Rusijai, tvirtina prezidentas Gitanas Nausėda. Anot jo, nors Kremlius tai neigia, jam rūpi tarptautinės bendrovės spaudimas, tad prie derybų stalo kviečiant vis daugiau valstybių galima paveikti ir Maskvos sprendimus. „Iš tikrųjų tai, kas padaryta Šveicarijoje, yra puikus visų darbas. Bet pirmiausia Ukrainos vadovų, kurie sugebėjo daugelį valstybių surinkti prie bendro stalo. Tai yra jau tam tikras spaudimas.

EŽTT ėmėsi bylos dėl Rusijos karo Ukrainoje, prie jos prisijungusi ir Lietuva

Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) Didžioji teisėjų kolegija pradėjo nagrinėti kelias tarpvalstybinės bylas, kuriose Kyjivas ir Amsterdamas kaltina Maskvą sisteminiais žmogaus teisių pažeidimais, įskaitant Rusijos invaziją į Ukrainą.
2024-06-16

Mušami nauji rekordai – Rusija prarado kaip niekad daug artilerijos

Kyjivas teigia, jog Rusija ir toliau masiškai praranda didžiulį kiekį savo karinės įrangos mūšio lauke. Naujausi duomenys taip pat rodo, kad birželį Kremlius gali prarasti daugiausia artilerijos sistemų nuo karo Ukrainoje pradžios. Ukrainos Gynybos ministerijos duomenys rodo, kad gegužę Rusija prarado 1 160 artilerijos sistemų. Tai gerokai lenkia aukščiausią mėnesinį skaičių – 947. Toks skaičius buvo užfiksuotas 2023 m. rugsėjį.
59 2024-06-14

Pranešama, kad Maskvoje dega „Suchoj“ lėktuvų projektavimo biuras

Pranešama, kad Maskvoje dega karinių lėktuvų „Suchoj“ projektavimo biuras, rašo UNIAN. „Suchoj“ yra viena iš pirmaujančių rusų lėktuvų projektavimo ir gamybos įmonių. Lėktuvai naudojami kare prieš Ukrainą Kompanija yra sukūrusi tokius orlaivius kaip Su-35, Su-25 ir kitus, kurie buvo naudojami Ukrainai atakuoti.
381 2024-06-13

Ekstremalūs orai Rusijoje – Maskvą nusiaubė liūtys, Istrą – masyvi kruša

Rusiją trečiadienį užklupo netikėtai blogi orai. „Telegram“ kanalas „Topor“ dalinasi vaizdais, kuriuose užfiksuota, kaip Maskvą siaubia stiprios liūtys, o kituose šalies miestuose net iškrito kruša. „Maskvą vėl užklupo smarkios liūtys. Primename, kad per 3 dienas Maskvoje turėtų iškristi apie 90 proc. mėnesio kritulių normos. Apie tai įspėjo orų prognozių specialistai.
2024-06-13

Rusija nurodė Austrijos žurnalistei palikti šalį

Rusijos užsienio reikalų ministerija panaikino Austrijos žurnalistės akreditaciją ir nurodė jai išvykti iš šalies. Taip buvo reaguota į nuolatinės akreditacijos panaikinimą Rusijos naujienų agentūros TASS korespondentui Austrijoje, pirmadienį pranešė ministerija. Savo ruožtu ORF korespondentė dabar turi palikti Rusiją. Agentūros dpa žiniomis, ORF radijo ir televizijos studijoje anksčiau dirbo du korespondentai.
2024-06-11

Maskvoje vidury dienos šaltakraujiškai sumedžiotas 34-erių buvęs profesionalus riedlentininkas

Rusijos sostinėje Maskvoje ketvirtadienį vidury dienos aidėjo šūviai. Vaizdo įrašuose ir nuotraukose užfiksuota, kaip juodai apsirengęs ir automatu apsiginklavęs vyras tiesiogine to žodžio prasme sumedžiojo 34-erių Konstantiną Bališanskį. Dėl nužudymo iškelta baudžiamoji byla, praneša Maskvos Tyrimų komiteto pagrindinės būstinės spaudos tarnyba. Įtariamasis paspruko iš įvykio vietos.
2024-06-06

Maskvos policija sulaikė Irano turistą, dėvintį nertinį su Ukrainos simbolika

Antradienį Maskvos centre buvo sulaikytas turistas iš Irano, dėvėjęs prekinio ženklo „Balenciaga“ nertinį su ant jo pavaizduota Ukrainos vėliava, trišakiu ir kvietimu padėti be namų likusiems ukrainiečiams, praneša platformos „Telegram“ naujienų kanalas „ASTRA“. Trisdešimtmetis turistas buvo nugabentas į Kitai gorodo policijos nuovadą, kur jam buvo pareikšti kaltinimai dėl Rusijos armijos „diskreditavimo“. Administracinė byla buvo perduota Maskvos teismui.
2024-06-05

Protestas Maskvoje: moterys reikalavo grąžinti į karą Ukrainoje pašauktus jų vyrus

Pirmadienį priešais Rusijos gynybos ministeriją Maskvoje klūpojo grupelė moterų, reikalaudamos grąžinti į karą Ukrainoje pašauktus jų vyrus bei galimybės susitikti su naujuoju gynybos ministru. Prie pastato susirinko maždaug 15 moterų, laikydamos plakatus su ranka rašytais užrašais „Grąžinkite mano mobilizuotą vyrą namo“. Moterys socialiniuose tinkluose skelbė savo nuotraukas, kai kurios iš jų į protestą atėjo su savo vaikais.
2024-06-03

Maskvos valdžia: iš metropoliteno dėl techninio gedimo evakuota 150 žmonių

 Maskvoje penktadienį dėl techninio gedimo iš metropoliteno buvo evakuota per 150 žmonių, pranešė pareigūnai. Socialiniuose tinkluose paskelbtuose įrašuose matyti tuneliu einantys keleiviai. Naujienų agentūra TASS citavo gelbėjimo tarnybų informaciją, kad buvo evakuotas 171 žmogus. Daugiausiai šių žmonių evakuota iš metropoliteno stoties „Sportivnaja“. Miesto valdžia kaltino „nedidelį techninį gedimą“ ir nurodė, kad keleivių saugumui pavojus nebuvo iškilęs.
2024-06-01

Maskvoje kilo milžiniškas gaisras – jam gesinti pasitelkti net sraigtasparniai

Rusijos sostinėje Maskvoje ketvirtadienio rytą kilo gaisras 2 000 kv. m ploto gamybos ir sandėliavimo pastate. „Dega daugiaaukštis gamybinis ir sandėliavimo pastatas, kurio plotas 2 000 kvadratinių metrų“, – „Telegram“ rašė ministerija. Ji pridūrė, kad darbuotojai jau gesina gaisrą.   Pasitelkė sraigtasparnius „RIA Novosti“ skelbia, kad gesinant šį didelio masto gaisrą pasitelkti sraigtasparniai.
2024-05-30

Karas Ukrainoje. Macronas griežtėja: Ukrainai turėtų būti leista neutralizuoti Rusijos karines bazes

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas sako, kad Ukrainai turi būti leista neutralizuoti Rusijos karines bazes, iš kurių yra atakuojama šalis.  Svarbiausi įvykiai: 23:59 | Mažam berniukui teko suaugti per naktį – netekęs tėvų nuo raketos smūgio trokšta jų paklausti, kaip jam toliau gyventi Donecko srityje rusų raketai smogus į gyvenamąjį namą 10-metis Nikolajus neteko abiejų savo tėvų.
2024-05-28

Naujasis Rusijos gynybos ministras lankstosi Putinui: „Svarbiausias uždavinys – prezidento tikslai“

Antradienį naujasis Rusijos gynybos ministras pareiškė, kad Maskvos prioritetas yra užsitikrinti pergalę mūšio lauke Ukrainoje su kuo mažesniais kareivių nuostoliais. Prezidentas Vladimiras Putinas sekmadienį paskyrė ekonomistą Andrejų Belousovą Rusijos gynybos ministru vietoj Sergejaus Šoigu. Tai – netikėtas žingsnis jau daugiau nei dvejus metus vykstant karui, kurį Rusija tikėjosi užbaigti per kelias dienas.
2024-05-14

Rusija skubiai perkelia savo elitinius dalinius į rytus – laukia naujas strateginių miestų puolimas

Pranešama, kad Rusijos kariuomenė perkelia savo elitines oro desanto (VDV) divizijas iš pietinio Ukrainos fronto, kad sustiprintų puolimą rytuose, kur Maskva toliau didina savo pajėgas. Portalas „Newsweek“ skelbia, jog prokremliški ir ukrainietiški šaltiniai teigė, kad Rusijos 76-oji ir 7-oji oro desanto (VDV) divizijos, 2023 m. vasarą dislokuotos Robotynės rajone Zaporižios srityje, kad suvaldytų Kyjivo kontrpuolimą, buvo išsiųstos į kitas fronto dalis.
2024-05-06

Ukraina praneša apie smūgį Rusijos naftos perdirbimo gamyklai

Ukraina trečiadienį smogė Rusijos naftos perdirbimo gamyklai Riazanėje, į pietus nuo Maskvos, per naują drono ataką prieš Rusijos energetikos infrastruktūrą, pranešė pareigūnai. Nuo praėjusių metų, užsitęsus abiejų šalių karui, Ukraina reguliariai paleidžia dronus į Rusiją, vis dažniau taikydamasi į tokius objektus kaip gamyklos toli nuo bendros sienos.
2024-05-01

Maskvietis dėl savo plaukų spalvos apkaltintas kariuomenės „diskreditavimu“

Vyras, atvykęs į Maskvos policijos nuovadą pranešti, kad buvo sumuštas, apkaltintas Rusijos kariuomenės „diskreditavimu“, nes jo plaukai buvo dažyti mėlyna ir geltona Ukrainos vėliavos spalvomis, antradienį pranešė teisių gynimo grupės. Nuo 2022 m., kai įsiveržė į Ukrainą, Rusija ėmėsi susidorojimo su kitaminčiais.
2024-04-30

Rusija suėmė dar vieną įtariamąjį dėl 144 gyvybes nusinešusio išpuolio koncertų salėje

Maskvos teismas nurodė suimti dar vieną įtariamąjį, prisidėjusį prie užpuolikų išpuolio vienoje Pamaskvės koncertų salėje, per kurį kovo mėnesį žuvo 144 žmonės, šeštadienį pranešė Maskvos miesto teismų kanalas platformoje „Telegram“. Tadžikistano pilietis Džumochonas Kurbonovas kaltinamas aprūpinęs užpuolikus ryšio priemonėmis ir finansavimu.
2024-04-27

Rusai įsiutę – duona pabrango 30 proc., antkainis vietomis siekia net 50–75 proc.

Duonos kainos Rusijoje per metus pakilo net 30 proc. Toks kainų šuolis užfiksuotas Maskvoje, Maskvos srityje, Sankt Peterburge, Leningrado, Sverdlovsko ir Kemerovo srityse, skelbia nepriklausomas Rusijos leidinys „The Moscow Times“. Tokia padėtis privertė šalies Žemės ūkio ministeriją surengti susitikimą su gamintojais ir imtis specialios kontrolės, „Kommersant“ sakė trys susitikime dalyvavę gamintojai.
2024-04-24

Didelis gaisras Maskvos srityje: liepsnos apėmė gamybinį pastatą

Maskvos srities Orechovo Zujevo mieste gamybiniame pastate kilo didelis gaisras, kuris apėmė 1200 kvadratinių metrų plotą. Kaip rašo „Ukrinform“, tai pranešė Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerija. „Maskvos srities Orechovo Zujevo mieste Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos ugniagesiai gesina gaisrą gamybiniame pastate. Preliminariais duomenimis, ugnis apėmė 1200 kvadratinių metrų. Vietoje dirba priešgaisriniai gelbėjimo daliniai“, – rašoma pranešime.
73 2024-04-22

Tragišką teroro išpuolį Maskvoje vis dar gaubia paslaptis: FSB sprendimas kainavo 150 teatro lankytojų gyvybių

2002 m. spalio 23 d. po sunkios darbo dienos, kuri, atrodė, galėjo tęstis amžinai, rusai turėjo galimybę pasižiūrėti dramos kupiną istorinį miuziklą „Nord Ost“. Nuo lietaus lašų spindintis šaligatvis vedė meno mylėtojus tiesiai į Dubrovkos teatrą Rusijos sostinėje – Maskvoje. Įpusėjus graudžiai operai, žiūrovai įsikibę į kėdes laukė dramos kulminacijos. Tačiau vietoje dainuojančių aktorių, stebėtojai išvydo į sceną išbėgusių 40 kaukėtų ir ginkluotų vyrų.
2024-04-20

Rusija iškvietė prancūzų ambasadorių dėl Maskvai nepriimtinų komentarų

Rusija penktadienį išsikvietė Prancūzijos ambasadorių Maskvoje, kad pasiskųstų dėl jai nepriimtinų Prancūzijos užsienio reikalų ministro Stephane'o Sejourne komentarų, pranešė rusų užsienio reikalų ministerija. Pirmadienį S. Sejourne pareiškė, kad Prancūzija nėra suinteresuota kalbėtis su Kremliumi.
2024-04-12

Kremliaus žvalgybos fiasko: kol tęsia karą Ukrainoje, Rusija rizikuoja sulaukti daugiau teroro išpuolių

Šokas po kovo 22 d. teroristinio išpuolio Maskvos „Crocus City Hall“ koncertų salėje pamažu atslūgsta, tačiau nepatogūs klausimai, keliami Rusijos žvalgybos ir saugumo tarnyboms, išlieka. Panašu, kad Vladimiras Putinas bet kokius perspėjimus palaikė provokacija, o saugumo tarnybų dėmesys išlieka išskaidytas. Rusijos sostinė ir visa šalis vis dar gedi dėl įvykusios tragedijos.
2024-04-06

Rusija pareiškė, kad įtariamojo teroro išpuoliu Pamaskvėje telefone rastas su Ukraina susijęs turinys

Rusijos tyrėjai penktadienį pranešė, kad vieno iš įtariamųjų, kaltinamo praėjusį mėnesį dalyvavus vykdant teroro aktą Pamaskvėje esančioje koncertų salėje, telefone rado su Ukraina susijusios medžiagos. Už kovo 22 dieną surengtą išpuolį, per kurį žuvo daugiau kaip 140 žmonių, atsakomybę ne kartą prisiėmė ekstremistų grupuotė „Islamo valstybė“ (IS), tačiau Maskva visais būdais stengiasi dalį kaltės suversti Kyjivui ir Vakarams, nors šie neigia bet kokias sąsajas.
2024-04-05

Rusijoje tiriama informacija, kad Ukraina gali būti susijusi su žudynėmis Maskvos koncertų salėje

Rusijos tyrėjai penktadienį pranešė tiriantys informaciją apie tai, kad Ukraina gali būti susijusi Maskvos koncertų salėje praėjusį mėnesį įvykusiomis žudynėmis, už kurias atsakomybę prisiėmė Islamo valstybė. Islamo valstybė kelis kartus pareiškė esanti atsakinga už kovo 22 d. Maskvoje įvykdytą išpuolį, per kurį 140 žmonių žuvo ir dar 360 buvo sužeisti, tačiau Maskva nuolat kartoja, kad su juo yra susijęs Kyjivas arba Vakarai.
2024-04-05

Po teroro akto – policijos reidai Maskvoje: šukuoja gyventojų butus

Rusijos sostinės Maskvos policija pradėjo vaikščioti po namus, ieškodama migrantų gyvenamųjų vietų ir prašydama maskviečių parodyti jų registracijos dokumentus, praneša RTVI. „Jie klausia, ar jūs nuomojatės, ar būstas nuosavas. Jie užrašo gyventojų vardą, pavardę ir gimimo datą, taip pat mobiliojo ryšio telefonus.
2024-04-04

Putinas pasiekė savo tikslą: po teroro akto masiškai išaugo kariauti norinčių rusų skaičius

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasiekė tikslą, kurio, analitikų teigimu, Rusijos saugumo tarnybos galėjo siekti surengdamos teroristinį išpuolį koncertų salėje „Crocus City Hall“ Pamaskvėje, teigiama naujausioje JAV Karo studijų instituto (ISW) ataskaitoje.  Po teroristinio išpuolio Maskvos srityje, kur žuvo daugiau kaip 140 žmonių, Rusijos Federacijoje užfiksuotas kritiškai didelis piliečių aktyvumas prie karinės komplektacijos punktų.
2024-04-04

Maskvoje – kratos Rusijos superginklo „Cirkon“ gamintojų biuruose

Maskvoje policijos, Rusijos nacionalinės gvardijos ir FSB pareigūnai atliko kratas Automatizuotų projektavimo sistemų tyrimų centro (SRC ASK) ir bendrovės „Sirena-Travel“ biuruose. Apie tai praneša „Radio Svoboda“. Žurnalistų teigimu, tyrimų centras ASK yra Taktinių raketų korporacijos dalis. Būtent ji užsiima hipergarsinių raketų „Circon“, kuriomis Rusija neseniai pradėjo atakuoti Ukrainą, gamyba. Be to, pranešama, kad tuo pačiu metu kratos buvo atliktos ir bendrovės „Sirena-Travel“ biure.
2024-04-04
Į viršų