Apie tai rašo CNN, remdamasi šaltiniais iš M. Johnsono aplinkos. Šaltinių teigimu, M. Johnsonas neseniai išklausė Centrinės žvalgybos agentūros direktoriaus Williamo Burnso pranešimą, kuriame skelbta apie sudėtingą padėtį fronte Ukrainoje ir gresiančias pasaulines JAV neveiklumo pasekmes.
„Informacinis pranešimas paliko jam neišdildomą įspūdį, ir M. Johnsonas vis labiau įsitikino, kad Vakarų demokratijos likimas gula ant jo pečių“, – CNN sakė politikui artimi žmonės.
Lemtingas sūnaus sprendimas
Antroji priežastis buvo ta, kad M. Johnsono vyriausiasis sūnus ketina stoti į Karinio jūrų laivyno akademiją.
„Kalbant tiesiai šviesiai, verčiau siųsiu į Ukrainą kulkas, o ne amerikiečių vaikinus. Mano sūnus šį rudenį stos į Karinio jūrų laivyno akademiją. Man, kaip ir daugeliui amerikiečių šeimų, tai yra išbandymas šūviais. Tai ne žaidimas, ne pokštas“, – pats M. Johnsonas sakė žurnalistams.
Atstovų Rūmų užsienio reikalų pirmininkas Michaelas McCaulas sakė, kad M. Johnsonas meldėsi naktį prieš įstatymo projekto pristatymą.
„Jis blaškėsi tarp siekio išsaugoti savo darbą ir teisingo sprendimo“, – pridūrė M. McCaulas.
Istorinis sprendimas: Atstovų rūmai pritarė, kad Ukrainai būtų suteiktas 61 mlrd. pagalbos paketas
Atstovų rūmai balsavo už tai, kad Ukrainai būtų suteiktas 60,8 mlrd. dolerių karinės pagalbos paketas, rašo BBC.
Tai lemiamas momentas Ukrainai, kuri jau daugiau nei dvejus metus kovoja su plataus masto Rusijos invazija. Tikimasi, kad Senatas šį paketą patvirtins artimiausiomis dienomis, o po to ją pasirašys prezidentas Joe Bidenas.
Pareigūnai JAV žiniasklaidai teigė, kad dalis amunicijos Ukrainą galėtų pasiekti per savaitę.
Ukraina jau kurį laiką prašė partnerių daugiau paramos.
JAV yra pagrindinė Ukrainos rėmėja ginklais pastarajai ginantis nuo Rusijos agresijos. Tačiau JAV Kongresas didelio paramos paketo savo sąjungininkei nebuvo patvirtinęs jau beveik pusantrų metų. Pagrindinė to priežastis – nesutarimai tarp abiejų partijų.
Prezidentas J. Bidenas ir demokratų nariai Kongrese seniai siekė patvirtinti naują paramos ginklais paketą. Tačiau kandidato į JAV prezidentus Donaldo Trumpo įtakoje esantys respublikonai nenorėjo, kad Ukrainai būtų skirtas finansavimas.
Ilgai dvejojęs, Atstovų rūmų pirmininkas Mike‘as. Johnsonas galiausiai parėmė 61 mlrd. JAV dolerių vertės pagalbos paketą Ukrainai, kurį sudaro ekonominė parama ir ginkluotė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!