Bijo ir žada prevencinius smūgius: Maskva sunerimo dėl Baltijos šalių (nuotr. SCANPIX) tv3.lt fotomontažas

Bijo ir žada prevencinius smūgius: Maskva sunerimo dėl Baltijos šalių (nuotr. SCANPIX) tv3.lt fotomontažas

Rusijos Valstybės Dūmoje liepos 11-ąją vyko diskusija ir svarstymas, „kaip užtikrinti strateginį saugumą šalyje“. Jo metu pasigirdo siūlymų ir „griežtai perspėti Europą su JAV“, ir „nevengti smogti prevencinių smūgių“.

Rusijos parlamente kalbėjęs akademikas Sergejus Rogovas aiškino, kad netrukus Rusija turės nuspręsti, kaip su Vakarais tartis dėl raketų dislokavimo. „Mūsų vertinimais, jau artimiausiais metais gali prasidėti naujos kartos amerikiečių raketų dislokavimas Rytų Europoje. Iki 2021-ųjų Valstijos gali dislokuoti ir balistines, ir sparnuotąsias raketas Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Gali būti, ir Rumunijoje“.

Mokslininkas paaiškino, ką tai jų manymu reiškia: „Iš Baltijos šalių paleista balistinė raketa Maskvą pasiekti gali per 4 minutes“.

Praėjusio amžiaus pabaigoje amerikiečių raketos iš Vakarų Vokietijos, Didžiosios Britanijos ar Italijos iki tuometinės Sovietų Sąjungos sostinės Maskvos būtų skridusios 12-15 minučių. Dabar teorinis laikas įvertinti situaciją ir priimti sprendimą sumažėtų 3-4 kartus.

REKLAMA

Rusija baiminasi, kad „jokia priešraketinė sistema ir jokie superkompiuteriai“ per 3-4 minutes nesugebės aptikti raketos paleidimo, ją identifikuoti, nustatyti trajektoriją ir paleisti jos sunaikinimo komandą.

„Gyvenkime draugiškai“

Akademikas Sergejus Rogovas kaip vieną iš „draugiško sugyvenimo“ būdų pasiūlė Rusijai „atitraukti už Uralo savo raketų brigadą, kuri, kaip baiminasi JAV, yra ginkluota „neteisinga“, pažeidžiančia INF sutartį, raketa 9M729“.

Maža to, mokslininkas taip pat pasiūlė suteikti amerikiečiams prieigą prie šios raketos, kad dingtų bet kokios abejonės dėl rugpjūtį nustosiančios galioti sutarties pažeidimų. Tokiu atveju, anot akademiko, „Rusija bus balta ir pūkuota“, o Europos šalys nesiims atsakomųjų veiksmų ir savo teritorijoje nedislokuos vidutinio nuotolio amerikiečių raketų.

Tačiau toks pacifistinis požiūris Rusijos Dūmoje pritarimo nesulaukė.

9M729 raketų paleidimo sistema (nuotr. SCANPIX) tv3.lt fotomontažas

9M729 raketų paleidimo sistema (nuotr. SCANPIX) tv3.lt fotomontažas

„Prevencinis smūgis“

Rusijos komunistų partijos lyderis Genadijus Ziuganovas „be pagrąžinimų ir be panikos“ taip apibūdino situaciją, kurioje jis dabar mato Rusiją: „Jeigu NATO pasirodys Charkove, o Ukrainoje esančios labai įtakingos jėgos to nori, (raketos) iki valdymo centrų Maskvoje skris 3-4 minutes“.

REKLAMA

Todėl, jo teigimu, „reikėjo jau seniai oficialiai pareikšti Europai ir amerikiečiams, kad mes nepakęsime raketinių-branduolinių pajėgų dislokavimo nei Baltijos šalyse, nei Ukrainoje“.

„Tai mūsų gyvybiškai svarbių interesų zona ir mes saugosime ją visomis turimomis priemonėmis. Tai turi žinoti ir amerikiečiai, ir Europa. Priešingu atveju mes galime atsidurti prastesnėje situacijoje, negu 41-aisiais“, – pareiškė pagrindinis šalies komunistas Genadijus Ziuganovas.

Šiuo klausimu jį palaikė ir kitas Kremliaus parankinis, „liberaldemokratas“ Vladimiras Žirinovskis. Jis taip pat rekomendavo „nesikuklinti ir smogti prevencinius smūgius“ ir kritiškai atsiliepė į vietos ekspertų siūlymus „ką nors atitraukinėti už Uralo“.

Rusijos Dūmos Gynybos komiteto pirmininkas, armijos generolas Vladimiras Šamanovas emocingai dėstė, kad „visi siūlymai nusileisti yra demagogija ir paistalai“. Jo teigimu, tokia politika Rusijai jau nulėmė tai, kad „Valstijos daugiau nei 14 metų mūsų negirdi“. „Spjaudo ant mūsų, ir atstumas to vis trumpėja – nuo 12 minučių (raketos) atskridimo laiko – iki keturių“.

Parlamentinės diskusijos išvadas pateikė Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto pirmininkas Leonidas Sluckis: visi vieningai sutariame, kad reikia ieškoti būdų, įskaitant ir parlamentinius, kad sustabdytume planetą nuo Trečiojo pasaulinio karo ir branduolinės katastrofos.

REKLAMA

V. Žirinovskis (nuotr. SCANPIX) tv3.lt fotomontažas

V. Žirinovskis (nuotr. SCANPIX) tv3.lt fotomontažas

Pasitraukimas iš INF sutarties

Jungtinės Valstijos daug metų skundėsi dėl Rusijos turimų antžeminio bazavimo raketų sistemų 9M729, o vasarį pranešė, kad pasitrauks iš INF sutarties, jeigu Rusija tų sistemų nesunaikins.

29 Aljanso narės vienbalsiai palaikė Vašingtoną, kad Rusija savo nauja raketų sistema pažeidė 1987 metais pasirašytą paktą, draudžiantį visas nuo žemės paleidžiamas sparnuotąsias ir balistines raketas, nuskriejančias nuo 500 iki 5,5 tūkst. kilometrų.

Pasak diplomatų, kelios sąjungininkės, nusprendusios nesikliauti vien Vašingtono vertinimu, pačios atliko nepriklausomus tyrimus ir priėjo tos pačios išvados.

„Raginame Rusiją eiti atsakingu keliu, – kalbėjo J. Stoltenbergas. – Bet, deja, nematome jokių požymių, kad Rusija ketintų tai daryti. Iš tiesų ji toliau kuria ir dislokuoja naująsias raketas.“

Ilgai neigusi turinti INF uždraustų raketų sistemą, Rusija dabar tvirtina, kad ji nepažeidžia minėto susitarimo ir savo ruožtu kaltina JAV sutarties pažeidimu.

Rusijos raketos Berlyną pasiekti gali per 4 minutes

„Stratfor“ 2010-aisias savo ataskaitoje pateikė penkias vietas Rusijoje, kur buvo dislokuotos trumpojo nuotolio „Iskander“ raketų (gali pasiekti taikinį už ~400 kilometrų) paleidimo sistemos. Po vieną netoli Sankt Peterburgo, Penzos, Ulan Udė (Mongolija), Semistočnyj (Tolimieji Rytai) ir Znamensko Šiaurės Kaukaze.

REKLAMA

2013-aisiais paaiškėjo, kad Rusija dislokavo kelias „Iskander-M“ balistinių raketų paleidimo sistemas Armėnijoje.

2018-ųjų pradžioje V. Šamanovas oficialiai patvirtino, kad Rusija dislokavo „Iskander“ Kaliningrade. Taip pat buvo paskelbta, kad analogiškas įrenginys yra dislokuotas Šiaurės Osetijoje.

„Iskander“ raketos gali nešti branduolinį užtaisą. Raketa, paleista iš Kaliningrado, galėtų pasiekti Vokietijos sostinę Berlyną per kiek daugiau nei 4 minutes.

 

....
2019-07-12 23:29:48
Bet nesazininga ir kad Rusija turi tokia galinga kariuomene ,galingesne nei puses Europos tikrai ir dar ja mosikuoja. Valdzios tikiu kad pasistengusios galetu prieiti prie tinkamu sprendimu,jei noretu
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
dzonis_dideliu_b 2019-07-16 15:08:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Rasija jau seniai yra banditu valdoma valstybe,
taip taip Grigorijau,    ATSAKYTI
Grigorij 2019-07-16 17:59:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
dzonis_dideliu_,
uztai LR yra Teisybes bei Demokratijos pavyzdis! Tiesa, kazkodel, netycia, siame rojuje jau jusu liko maziau 2 mln. Be abejo, paspruko tik patys blogiausi, kurie is gedos nerado sau vietos tarp geriausiu. :)))  
QQ 2019-07-14 17:54:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O Kinijai duos prevencini smugi ? ;))) Nes ji tik stipreja ir stipreja.... ir nebus taip kad su ja sutars VISADA....    ATSAKYTI
Grigorij 2019-07-15 00:06:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
QQ,
su Kinija sutars VISADA, nes ji vadovaujasi Rytu filosofija, Ismintimi. Nelygink su Vakarais! Paziurek, kaip ji nepasiduoda Trampo provokacijoms, kaip sugeba apsiginti. Kaip sumaniai sugeba stabdyti maišta Honkonge! Восток - дело тонкое! (с). Ir palygink, kaip nieksiskai savanaudiskai, izuliai, isdavikiskai elgiasi JAV, Trampas - kaip dramblis indu parduotuveje! Kaip JAV pokaryje per "Amerikos balsa" iki pat 1953 liepe "Misko broliams" beprasmiskai lieti lietuvisko kraujo upes (zuvo mazdaug 25 000 lietuviu), net nesiruosiant vaduoti Lietuvos! Ir dabar jus, gruzinai, ukrainieciai joms reikalingos tik kaip patranku mesa, pasiutes suo, puolantis RU.  
bajarin 2019-07-14 14:24:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Sakai , jokia valstybė, neleistų dislokuoti raketų savo pašonėje, tai mes ir neleisime..... o tu gali varyt į savo Rusiją ir ten zombintis. Ar tau kaip visiems ruskiam žemės per mažai, teritorijos truksta? Išteklių trūksta? Brolytis mat atsirado , kuris bando čia savo tvarką įvesti... Pagal rusijos planus tokios kaip Lietuvos jau seniai neturėjo būti... Pribaltyskaja gubernija, va tada jau tau bus zb , vatnikas suknistas. Ten kur ruskis pasirodo, ten intrigos , karas , prievarta, banditizmas ir bomžynas ir viskas dėl teritorijos, dėl rusiškos nacistinės ideologijos, Stalino šlovinimas. Ką ruskių banditai veikia Donbase? Saugo taikius žmones nuo fašizmo? kažkaip Slovianske visi gerai gyvena ir ten tvarka ir niekas nieko nieko nežudo, skirtingai nei Donecke ir Luganske...Tredždalį žemės turite uriukai, ko dar trūksta? Jei bus karas , tai patikėk tu man, kad ruskiams bus pizdets, liks tik uriukai , praskiesti su kiniečiais, akmens amžiuje.    ATSAKYTI
Grigorij 2019-07-14 15:40:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
bajarin,
eilinis kaunietis, Landsbergio anukas? Su lansberginiais-grybauskinias nesiruosiu brolytis. Jie - atmatos, lietuviu tautos geda, sakyciau, "šudlietuviai". "Pagal rusijos planus tokios kaip Lietuvos jau seniai neturėjo būti" - nuo medzio nukrites? O kaip su LTSR (jokios "Pribaltijskaja gubernija") 50-meciu? Gal paneigsi, kad per tiek metu LTSR suklestejo, "okupanto" buvo padaryta TSRS Vitrina Vakarams? Kodel po ziauraus "genocido" ir "rusinimo", kai buvo grieztai prisilaikoma Dvikalbystes, taip suklestejo lietuvybe, kaip nesisapnavo Kudirkai ir Basanaviciui, gavot prasvilptus Vilniu ir Klaipeda (tik Stalino deka), lietuviu pasidare kaip niekad daug - apie 3,5 milijono?
Kodel dabar tylu Slavianske? O todel, kad jis atsidure uznugaryje, toli nuo fronto linijos. O PRIES TAI kiek ten zmoniu zuvo? Kodel tylu Kryme? Todel, kad fasistus atgrase ten listi. Zinai, o JAV su galingiausiais kosminiais palydovais iki siol NIEKAIP negali aptikti RU kariuomenes Donbase! :)))

Jus taikaus Astravo bijote, kai BY IAES nebijojo. Tai, jeigu bus karas (gink, Dievie, nuo nerozumnu NEbroliu landsberginiu), tai vienos bombikes (raketos) LR kaip tik uzteks... Vaikai, nezaiskit su degtukais!!!  
Grigorij 2019-07-14 15:45:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
bajarin,
negasdink mus kinieciais. Jie - musu draugai. Verciau bijok savo draugu jankiu: isduos, kaip "misko brolius", taip ir nedristant "isvaduoti" Lietuvos!  
KKK 2019-07-14 10:36:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Keisti Jūs žmonės...pilstot iš tuščio į kiaurą... bus kaip bus ir nieko čia nepakeisi, o drąskytis ir rodyti savo istorijos žinias nematau prasmės. Gyvenkit ir džiaukitės gyvenimu...   ATSAKYTI
manau 2019-07-13 17:46:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kas prisimenat sovietmečiu,juk Kremlius kariavo irgi su Amerika,ginklavimosi varžybos vyko,kol sovietai subirėjo.Ką ruskis turi tegul turi,jei panaudos jei ,bet ir ruskeliams galas.Juk rusijos caras rusams siūlė į rojų,o visi kiti išdvės,kai nesveiko proto caras valdo valstybę,visko gali tikėtis.O man regis žmonija sunaikins klimato pasikeitimai ,o ne branduolinei karai.Girxėjau caro noras yra prisijunkti ir užkariauti europa.Kiek pamenu Hitleis norėjo užkariauti visą pasaulį.,ir žinom kuo to baigėsi,juk rusijos sąjunginimkas iš pradžių buvo.   ATSAKYTI
2019-07-13 22:23:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
Eiktu blet ne tas rusas tavo protėviai seniai šudą būtų uoste ir tavęs tokio pridurko nebūtų. Nei vieno karo rusas dar ne pralaimėjęs. Istorija prisimink durnelis.....   
Kaunas 2019-07-13 17:36:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Aha rusijos gudručei,gali palei Nato šalių sienas apsistatyti raketomis,matai o Nato šalys negali to daryti.Ruskeli juk patogu užpulti nepasoruošusius.JEI Sakartvelas ,Moldova ,Ukraina būtu laiku istoje į Nato,toms šalims nereikėtu ,gyventi tarp grouvėsoų,ir artimųjų žučių.O mes gerai žinojome ir patirties su tą teroristinę valstybę,ir suskubome ir ačių dievui,nes rusijoje ,kas be vadovautu,jie kitokio būdo nežino,kaip žudyti,vokti,grobti.Tą mes ir matom.   ATSAKYTI
&&& 2019-07-13 22:15:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Piznentas tu per visą galva pridurkas!!!!!!!
Visiškai istorijos nežinodamas loji kaip šuva. Sutraiskis ruselis tave daune tu ruoškis.....   
Grigorij 2019-07-14 08:50:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
&&&,
Kaunas yra Kaunas - landsberginis sirsynas-gyvatynas. :))) To "p...to", durnelio joks "ruselis" netraiskys - neteps ranku. Durnelis per visa galva: po Saltojo karo pabaigos (1991) RU tiesiog puole i Vakaru glebi. JOKIU bandymu apsupti NATO valstybes branduolinem raketom per 30 metu nebuvo. Tai LR, nieksiskai apgave RU, soko i priesiska jai NATO. TSRS savo gynybini bloka - Varsuvos Pakta geranoriskai paleido. Tai tos Rytu Europos valstybes, pirmiausia, sukos Vysegrado valstybes, "is dekingumo" soko i priesiska RU NATO. Tai NATO klastingai, labai pavojingai priartejo prie RU. O isprotejusios PL ir Rumunija dar JAV raketas dislokuoja, vietoj kuriu itin lengva dislokuoti branduolines raketas. Na o ŠunGrybė dar pas mus prikviete Milziniska NATO kariauna, ir "turtinga" LR ja papildomai sers uz tai, kad... LR pelnytai atsiduria RU kariniame taikinyje. Paskui skundziates, kad Kaliningrade dislokuojamos papildomos raketos. Kada Trampas nutrauks sutarti del mazo ir vidutinio nuotolio branduoliniu raketu Europoje dislokavimo - laukit nauju RU branduoliniu raketu savo pasoneje. Durnelis is Kauno pamirso, kad ESBO komisija pripazino, kad pirma Saakasvilio Gruzija ivygde agresija ir uzpuole lengvai ginkluotus RU taikdarius, dali ju nuzude. Galejo RU Gruzijos nenubausti? Bet, ziurek tu man, Gruzija - ne NATO sali, okupuota nebuvo, islaisvintos nuo jos PO ir Abchazijos respublikos nebuvo prijungtos prie RU. Ir Moldavija su Ukraina kazkodel dar neokupuotos. :))) Kaunietis gali nuvaziuoti i Kryma ir ivertinti, kaip jo gyventojai masiskai palaiko prijungima prie RU. Prisimenat, kaip jums 1991 masiskai pavaziavo stogas begti is broliskos TSRS ir visiskai atsiduoti Vakarams? Tai jums tada karas negrese, o Krymo gyventojai pagristai bijojo Kijevo neobanderovieciu represiju, "Antiteroristines Operacijos", kaip Donbase. Reiskia, lietuviams begti buvo galima, o Krymui ir Donbasui begti nuo fasistu-perversmininku - NE??? O kaip su "LIE-TU-VA, BUK LAIS-VA!"? Ir dar durnelis burnoja apie "teroristine valstybe"! :)))  
Lietuvos 2019-07-13 16:35:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pridesiu dar kad karini tonusa palaikyti reikalinga ir butina.   ATSAKYTI
Lietuvos gyventojas tikintis kad bus tik 2019-07-13 16:27:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Jus net nezinote kad rusu s gali buti ginkluotosir atomine prieslektuvine galvute. Kad visos rusu raketos galinesti atominius uztaisus. O kur dar savaeige artilerija turinti tokius sviedinius. Okur dar rusu realiai turimi 100megatonu uztaisai. Net vienas toks niekur nepaleistas ir sproges Kalingrade nepaliktu gyvu lietuviu. Ruostis nato karui surusija gresia mirtimi visiem ir musu politikam taip pat.   ATSAKYTI
Grigorij 2019-07-13 17:20:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Lietuvos,
bet jus ir kietas su "atomine prieslektuvine galvute" :))) VISOS branduolines raketos apskaiciuotos tam, kad sprogtu pakankamai toli nuo dislokacijos vietos, kad "atominis grybas" savu nenusluotu. O prieslektuvines gynybos koks nuotolis, veikimo spindulis? Tas pats ir su savaeige artilerija. Na, II Pasaulinio karo metu vokieciai labai sekmingai naudojo ilgas 88 mm zenitines patrankas kovai su TSRS gerai sarvuotais tankais, kai kitos ju patrankos buvo bejeges. Bet cia nebuvo kalbos apie branduolini ginkla.

Be abejo, kai LR yra pasienyje su RU, tai JAV malonumui PIRMIEMS gabenti cia kruva ginkluotes, dar svajojant apie raketas, kaip isprotejusios PL ir Rumunija, yra ITIN pavojinga. Jus gi tylit, kai Trampas zadejo panaikinti sutarti su RU del trumpo ir vidutinio nuotolio branduoliniu raketu Europoje NEdislokavimo. Tai laukit raketu Kalinigrade.  
Klaipėda 2019-07-13 13:03:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Na bet tu ir kvailys, Karoli.   ATSAKYTI
Kestas 2019-07-13 11:19:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ponas Karolis jau nuo smegenu trukumu pradejo dusti jeigu nenuotoki tai geriau patilek    ATSAKYTI
Saulius 2019-07-13 09:24:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
Ko cia lojat lansberginiai,prisikvietet jankiu dabar dziaukites,istorija rusus gerai pamokius,draugauk bet paraka laikyk sausa,.taip kad kol jankiai daugiau ves cia savo metalo lauzo,tol matysim naujus rusu siurprizus,sekmes...   ATSAKYTI
Akibrokštas 2019-07-13 10:23:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Putlaižys atsirado stribo anūkas prabilo rusomongolo nori , tai ir lėk ten , nes pats ir loji kaip pasiutęs koks .  
Grigorijuj dalbajobuj 2019-07-13 08:14:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
Pasakyk savo numyletiniams ruskiams kad is kaliningrado patrauktu raketas tada vapsek cia   ATSAKYTI
rim 5514 2019-07-13 06:41:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
.....nukaršę rusų seniai ,....bukapročiai,....   ATSAKYTI
.... 2019-07-12 23:29:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Bet nesazininga ir kad Rusija turi tokia galinga kariuomene ,galingesne nei puses Europos tikrai ir dar ja mosikuoja. Valdzios tikiu kad pasistengusios galetu prieiti prie tinkamu sprendimu,jei noretu   ATSAKYTI
Grigorij 2019-07-13 01:36:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
....,
o neprisimenat 1962 m. Karibu krize? Tada, atsakant i JAV, NATO saliu branduoliniu raketu dislokavima Eurooje, TSRS paslapcia dislokavo savo raketas Kuboje. Ir, kai JAV netycia tai pastebejo - pagrasino tas raketas savo pasoneje sunaikinti, jei jos nebutu demontuotos. Tuomet JAV vadovavo ismintyngas, atsakingas prezidentas - R.Kenedis. Jis grasino, bet visokeriopai stengesi isvengti III Pasaulinio branduolinio karo. Krize baigesi kompromisu: TSRS savo raketas demontavo ir isveze, bet ir JAV buvo priverstos demontuoti savo naujas galingas branduolines raketas Europoje.

Taigi, broliukai, neuzsiraukit, lendant i uzpakali JAV bei NATO! Laikykit tai ispejimu. JOKIA valstybe neleistu savo pasoneje dislokuoti branduoliniu raketu!   
Karolis 2019-07-13 07:00:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-23
Grigorijau. Raketos dislokuotos kaliningrade, tai prie Lenkijos ir Lietuvos, bet labai arti ir Vokietija. Tai reikia užsimerk it nematyt? Man tai jau zajabal. Greičiau tas karas greičiau ta Rusija bus nudusinta ir atgims naujomis spalvomis....   
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Planuojami nauji apribojimai keliuose
DABAR RODOMA
Planuojami nauji apribojimai keliuose
DABAR RODOMA
Kurėno iškėlimo operacija
DABAR RODOMA
Skurdi grybavimo sezono pradžia
DABAR RODOMA
Palanga skaičiuoja lietaus žalą
DABAR RODOMA
Amžino poilsio vietą verčia sąvartynais
DABAR RODOMA
Policija tikrins paspirtukininkus
DABAR RODOMA
Krakėse rastas lavonas
DABAR RODOMA
Skvernelis keliasi į Turniškes
DABAR RODOMA
Žiaurus poelgis su šinšilomis
DABAR RODOMA
Policijos reidą „nuspalvino“ peštukas
REKLAMA
Favorite į Europos Vadovų Tarybos vadovo postą laikoma Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen. (nuotr. SCANPIX)
Vokiečių politikė Ursula von der Leyen antradienį užsitikrino Europos Parlamento palaikymą ir taps įtakingos Europos Komisijos pirmininke ateinantiems penkeriems metams, ...
Lenkijoje dingęs Dawidas Žukowskis (policijos nuotr.)
Jau savaitę kaimyninės šalies visuomenę slegia nežinia, vaiko paieškoms mestos didžiausios pajėgos. Iš netoli Varšuvos esančio miestelio be žinios dingo penkiametis berniukas. ...
Kinijos vėliava (nuotr. SCANPIX)
JAV ir Rusijos delegacijos šią savaitę turėtų susitikti Ženevoje aptarti ginklų kontrolės ir galimybės įkalbėti Kiniją derėtis dėl naujo, trišalio branduolinės ginkluotės ...
D. Trumpas ir Kim Jong Unas (nuotr. SCANPIX)
Šiaurės Korėja antradienį pareiškė svarstanti, ar toliau laikytis branduolinių ginklų ir raketų bandymų moratoriumo bei kitų iniciatyvų, turinčių gerinti santykius su JAV. ...
Favorite į Europos Vadovų Tarybos vadovo postą laikoma Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen. (nuotr. SCANPIX)
Atsistatydinanti Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen, siūloma į Europos Komisijos pirmininko postą, antradienį pažadėjo, jog jeigu būtų išrinkta, per savo darbo ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų