• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šią vasarą lengvosios atletikos pasaulį sudrebino žinia apie tai, kad net 4 tituluoti Jamaikos atletai nusprendė priimti Turkijos pilietybę ir sutiko atstovauti šiai šaliai.

Šią vasarą lengvosios atletikos pasaulį sudrebino žinia apie tai, kad net 4 tituluoti Jamaikos atletai nusprendė priimti Turkijos pilietybę ir sutiko atstovauti šiai šaliai.

REKLAMA

Olimpinis disko metimo čempionas Roje Stona, olimpinis rutulio stūmimo bronzos medalininkas Rajindra Campbellas, olimpinis šuolio į tolį vicečempionas Wayne‘as Pinnockas ir pasaulio jaunimo trišuolio čempionas Jaydonas Hibbertas sutiko sustiprinti Turkijos rinktinę. Už tai sportininkams bus sumokėta po 500 tūkst. JAV dolerių, be to, jie gaus mėnesines premijas.

„Manau, kad tai buvo pats protingiausias sprendimas dabartinėje karjeros stadijoje. Ar buvo sunku priimti šitą sprendimą? Nelabai. Čia nėra nieko asmeniško, aš tiesiog priėmiau geriausią sprendimą sau kaip profesionaliam lengvaatlečiui. Svarsčiau pasirašyti kontraktą ir su NFL komanda – tokiu atveju irgi nebebūčiau atstovavęs Jamaikai disko metime. Tiesiog rinkausi vieną iš dviejų variantų. Tarpsezoniu buvau susikoncentravęs į amerikietišką futbolą, todėl vėlai pradėjau pasiruošimą lengvosios atletikos sezonui“, – aiškino R. Stona.

REKLAMA
REKLAMA

R. Campbello teigimu, tokį sprendimą priimti paskatino Jamaikos lengvosios atletikos federacijos vadovų elgesys.

REKLAMA

„Jie nesupranta, kad metikai ar šuolininkai yra kitokioje situacijoje nei sprinteriai. Aš pats taip ir nesuradau rėmėjų. Pamenate, kaip Jamaikos lengvosios atletikos federacija atmetė „Adidas“ pasiūlymą? Priėmus tą pasiūlymą, situacija būtų pagerėjusi 100 kartų. Toje sutartyje buvo numatytos premijos atletams, o ne federacijai. Sportininkai būtų gavę daugiau kontrolės, o federacija tam prieštaravo ir tą sutartį ametė.

REKLAMA
REKLAMA

Mano požiūris yra toks, kad Jamaikos lengvosios atletikos federacijai mes paprasčiausiai nerūpime. Dėl tos priežasties aš šiuos metus pradėjau su kitokiu nusiteikimu – nusprendžiau, kad atėjo laikas pasirūpinti savimi. Galiausiai man teko priimti šį sprendimą.

Aš dar 2023 m. buvau gavęs pasiūlymą palikti Jamaiką, bet, kadangi esu savo šalies patriotas, nusprendžiau dar kurį laiką ginti jos garbę. Tikėjausi, kad per pastaruosius metus situacija pagerės, bet klydau. Suprantu, kad mano sprendimas įskaudino kai kuriuos jamaikiečius. Aš jų tik galiu atsiprašyti, bet, tuo pačiu, prašau suprasti mane: federacija ilgai pelnėsi iš mūsų, dabar atėjo laikas pasipelnyti ir man“, – teigė R. Campbellas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Panašiai savo sprendimą aiškino ir W. Pinnockas, bendravęs su „Inside Lane“: „Privalėjau priimti šitą pasiūlymą. Taip, aš myliu Jamaiką, bet ištikimybė šaliai sąskaitų neapmokės. Jaučiu, kad jei būčiau atmetęs šitą pasiūlymą, tai to galėčiausi. Dėkoju Dievui už man suteiktą šansą. Tuo tarpu Jamaikos federacijai linkiu pradėti geriau elgtis su savo atletais“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų