REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kadangi kiek anksčiau jau išrinkome didžiausius šių metų Europos futbolo nevykėlius, negalime nuskriausti ir nepagerbti tų komandų, kurios šį sezoną Senajame žemyne pasirodė geriausiai ir nustebino gerąja prasme - pasiekė įspūdingas pergales, užėmė aukštas vietas ar net iškovojo trofėjus.

REKLAMA
REKLAMA

Be abejo, kiekvienas jūsų gali turėti savo subjektyvią nuomonę, todėl net jei ir nesutiksite su mūsų išrinktais laureatais, mes neteigsime, kad jūs esate visiški futbolo analfabetai. Tiesa juk gimsta diskusijose! O mes savo ruožtu pasistengsime kiek įmanoma objektyviau aptarti šių metų Europos futbolo derlių.

REKLAMA

Sudarydami sėkmingiausių klubų sąrašą, dėmesį pirmiausia kreipėme į tai, ką klubai pasiekė savo nacionalinėse pirmenybėse, kaip jiems sekėsi Europos taurių turnyruose ir ko iš jų buvo tikimasi prieš sezono pradžią.

Taigi Balsas.lt skelbia sėkmingiausiai pasirodžiusių komandų penketuką: 



News Bridgepix nuotr.

5. „Celtic“ (Škotija). Nors iš pirmo žvilgsnio Glazgo žaidėjai didelių kalnų šį sezoną ir nenuvertė, vien ko vertas yra Škotijos čempionų titulas. Taip, jį beveik kasmet pasikeisdami laimi arba „Celtic“, arba „Rangers“ klubai, ir šiemet buvo ne išimtis, bet tai, kaip tas titulas buvo iškovotas, daug ką pasako.  Likus keliems turams iki Škotijos futbolo pirmenybių pabaigos „Rangers“ ekipa turėjo dviženklį taškų pranašumą prieš savo amžinus priešus, bet „Celtic“ žaidėjai nė neplanavo anksčiau laiko sudėti ginklų ir įspūdingai finišavę, nugvelbė aukso žiedus savo varžovams tiesiog iš panosės. Du kartus įveikę tą patį „Rangers: klubą ir sulaukę jų malonės dar keliose rungtynėse su visa galva silpnesnėmis komandomis, „Celtics“ ne tik pavijo, bet paskutiniame ture ir aplenkė savo konkurentus.

REKLAMA
REKLAMA

Europoje „Celtic“ žaidėjams sezonas irgi buvai visai neblogas. Iš pradžių labai sunkiai, bet vis dėlto sėkmingai buvo prasibrauta į UEFA Čempionų lygos pagrindinį turnyrą, kai tik po 11 metrų baudinių sudorotas Maskvos „Spartakas“. Grupės varžybose škotai į priekį praleido  „AC Milan“ vienuolikę, bet nebuvo tokie malonūs Lisabonos „Benfica“ ir Donecko „Shakhtar“ klubams. Vis tik prestižiškiausio Europos futbolo turnyro aštunfinalio barjeras „Celtic“ komandai pasirodė per aukštas. Du kartus, nors ne be kovos, pralaimėta Ispanijos grandui „Barcelonai“ - 2:3 namie ir 0:1 „Nou Campe“. Bet jau vien išėjimas ir nelengvos grupės Škotijos ekipai – puikus pasiekimas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA



News Bridgepix nuotr.

4. „Fiorentina“ (Italija). Po šiokios tokios pertraukos į Italijos futbolo elitą po truputį grįžtančiam Florencijos klubui šiuos metus galime pavadinti tikrai pavykusiais. Be abejo, kai kuriuose mačuose pritrūko šiek tiek fortūnos, o gal ir meistriškumo, bet žiūrėdami į galutinius rezultatus „Fiorentinos“ futbolininkus galime tik pagirti.

Italijos „Serie A“ čempionate Florencijos žaidėjai pasiekė beveik viską, ką galėjo – užėmė ketvirtąją vietą, kuri kitą sezoną garantuoja dalyvavimą UEFA Čempionų lygoje. Vertinant objektyviai, nacionalinėse pirmenybėse vargu bau ar „violetiniai“ galėjo pasiekti ko nors daugiau, nes pirmąsias tris vietas užėmusiems Milano „Inter“, „AS Roma“ ir Turino „Juventus“ klubams jie savo klase dar neprilygsta. Tuo tarpu „Fiorentinos“ puikiai pasinaudojo tuo, kad didžiąją sezono dalį savo žaidimo niekaip nerado „AC Milan“ futbolininkai ir aplenkė juos pirmenybių finiše.

REKLAMA

UEFA taurės turnyre Florencijos miesto klubas pasirodė taip pat sėkmingai – nužingsniavo iki pusfinalio, o pakeliui į jį susirinko tokių ekipų kaip Trondheimo „Rosenborg“, Liverpulio „Everton“ ir Eindhoveno „PSV“ skalpus. Pusfinalyje „Fiorentina“ pralaimėjo tik po 11 metrų baudinių visą laiką besigynusiems ir tik antifutbolą rodžiusiems Glazgo „Rangers“ žaidėjams: abu susitikimai baigėsi nykiomis lygiosiomis 0:0, o per pratęsimą gynyboje lindėję škotai taip pat sugebėjo atsimušti. Jei vis tik italams būtų pavykę tuose mačuose akivaizdų savo pranašumą paversti įvarčiais, ko gero, jiems skirtume ne 4-ą, o kur kas aukštesnę vietą. 

REKLAMA



News Bridgepix nuotr.

3. „Villarreal“ (Ispanija). Apie šios komandos pasiekimus daug ką pasako jau vien tas faktas, kad Ispanijos „La Liga“ čempionate „Villarreal“ užtikrintai ir pelnytai užėmė antrąją vietą, o žvaigždžių prikimštos „Barcelonos“ ekipą aplenkė net 10 taškų. Šis faktas taps dar iškalbingesnis, jei paminėsime, kad „Villarreal“ į aukščiausią Ispanijos futbolo lygą pirmą kartą koją įkėlė tik 1998 metais ir kad niekada nėra nieko laimėjęs – net ir antrojo diviziono titulo. Be kita ko, komanda atstovauja miesteliui, kuriame gyvena vos apie 49 tūkstančius žmonių (daugiau nei du kartus mažiau  nei Panevėžyje) ir kuriame veikia tik vienas viešbutis ir vienas restoranas, o nedideliame (Ispanijos mastais) „Villarreal“ stadione telpa tik 22 tūkstančiai sirgalių. Tad patys spręskite, ar antroji vieta viename stipriausių, jei ne pačiame stipriausiame, Europos futbolo nacionalinių čempionatų yra geras pasiekimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

UEFA taurės turnyre „Villarrealis“ startavo irgi įtikinamai: C grupėje užėmė pirmąją vietą, aplenkdamas „Fiorentina“, „AEK“, „Mlada Boleslov“ ir „Elfsborg“ ekipas. Deja, jau 1/32 etape Ispanijos klubas pasimovė ant būsimojo taurės laimėtojo Sankt Peterburgo „Zenit“ aštriai pagaląstų iečių ir, savaime suprantama, baigė savo pasirodymą. Rusijoje pralaimėję 0:1, ispanai namie atsigriebė 2:1, bet to neužteko. Ką gi, dovanojame „geltoniesiems submarinams“ trečiąją vietą ir linkime dar sėkmingesnio pasirodymo kitais metais.

REKLAMA



News Bridgepix nuotr.

2. „Manchester United (Anglija). UEFA Čempionų lygos ir Anglijos „Premier“ lygos nugalėtojai. Anglijos „Premier“ lygoje „Manchester United“ futbolininkai diktavo madas visą šį sezoną, bet pabaigoje kiek atsipalaidavo ir leido save pasivyti R. Abramovičiaus žaisliukui Londono „Chelsea“ klubui. Netikėtai dėl nugalėtojų titulo sugrįžusi intriga džiugino Anglijos futbolo gerbėjus, bet tikrai ne geriausiu metų treneriu pripažintą Aleksą Fergusoną. Gerai, kad viskas gerai baigėsi - „Chelsea“ ekipa paskutiniame ture įsigudrino sužaisti gimtajame „Stamford Brigde“ stadione su nieko neišsiskiriančiais „Bolton“ futbolininkais tik lygiosiomis – 1:1, o „raudonieji velniai“ išvykoje 2:0 įveikė „Wigan“ vienuolikę ir apgynė Anglijos čempionų titulą. Tiesa, net ir sužaidę lygiosiomis sero A. Fergusono auklėtiniai būtų užėmę pirmąją vietą, nes jų įmuštų-praleistų įvarčių santykis buvo kone dvigubai geresnis nei „mėlynųjų“ (80-22 prieš 65-26).

REKLAMA

UEFA Čempionų lygos kampaniją „Manchester United“ klubas taip pat baigė sėkmingai. Tiesa, kelią jiems užtverti vėl mėgino ne kas kiti, o „Chelsea“ futbolininkai ir jiems, tenka pripažinti, visai nedaug trūko. Grupės varžybose Mančesterio ekipai neiškilo jokių sunkumų - praradusi tik du taškus, ji daugiau nei užtikrintai užėmė pirmąją vietą ir pakeliui į finalą susitvarkė su varžovais iš Liono „Olympique“ (bendru rezultatu 2:1), „AS Roma“ (3:0) bei „Barcelona“ (1:0). „Old Trafford“ tvirtovėje per atkrintamąsias varžybas jiems niekas taip ir nesugebėjo įmušti įvarčio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Finalas Maskvoje susiklostė itin dramatiškai, bet „raudoniesiems velniams“ jame vėl šyptelėjo fortūna. Pirmajame kėlinyje visiškai kontroliavę žaidimą, jie nors ir sugebėjo išsiveržti į priekį, bet paskui prieš visą žaidimo logiką prasileido įvartį ir nuo to laiko atrodė sutrikę bei pasimetę. Nors „Chelsea“ žaidėjai kelis kartus sukirto kamuolį į E. van der Saaro vartų konstrukciją, viską lėmė 11 metrų baudinių seriją. Joje vartininkas iš Olandijos pademonstravo visą savo meistriškumą ir „Manchester United“ pakartojo 1999 metų triumfą. Kodėl mes neskiriame jiems pirmos vietos? O todėl, kad šiemet buvo surinkta ir sukomplektuota labai pajėgi komandą, kuri sau kėlė tik pačius aukščiausius tikslus, todėl iškovoti titulai tik įrodo jų jėgą, bet nėra netikėti.

REKLAMA



News Bridgepix nuotr.

1. „Zenit“ (Rusija). Sankt Peterburgo „Zenit“ komandos vardas šiemet nuskambėjo per visą Senąjį žemyną. Pradėję UEFA taurės kampaniją dar nuo antrojo kvalifikacinio etapo, Rusijos futbolininkai nužygiavo visą ilgą kelią iki pat finalo sėkmingai ir užkariavo Europą bei jos pagarbą. UEFA taurės kvalifikacijoje jie du kartus sutvarkė slovakų „Zlate Moravce“ ekipą 3:0, 2:0, o pirmajame etape nesulaukė didesnio pasipriešinimo ir iš Belgijos atstovų Liežo „Standard“ (3:0, 1:1) žaidėjų. Grupės turnyre rusų pasaka vos nesibaigė, bet išbandymas buvo įveiktas: vargais negalais per ketverias rungtynes surinkus vos 5 taškus buvo užimta trečia vieta – paskutinė, garantuojanti kelialapį į tolimesnį etapą.

REKLAMA

1/32 finale „Zenitui“ kliuvo grėsmingas varžovas – ispanų „Villareal“. Namie laimėję 1:0, rusai išvykoje nors ir nusileido varžovams 1:2, bet dėka pelnyto įvarčio tęsė savo įspūdingą pasirodymą. Tokiu pat būdu buvo eliminuotas ir kitas varžovas – Marselio „Olympique“ (2:0 ir 1:3). Tada eilė atėjo vokiečių klubams. Dicko Advocaato auklėtiniai Leverkūzene tiesiog sutrypė šeimininkų „Bayer“ ekipą 4:1, tad mačas namie jau buvo tik formalumas ir rusai galėjo sau leisti prabangą jį pralaimėti (0:1). Pusfinalyje laukė absoliučiais UEFA taurės turnyro favoritais laikytos Miuncheno „Bayern“ žvaigždės, bet „Zenit“ klubas dar kartą įrodė, kad A. Mamontovas, dainuodamas „žvaigždės kartais krenta“, yra visiškai teisus ir iliustravo tą aiškiau nei aiškiai – išvykoje atsilaikyta 1:1, o namie „Bayern“ buvo „sunešiotas“ 4:0. Finale Mančesteryje jau rusai buvo laikomi favoritais ir savo statusą su kaupu patvirtino – ramiai sutvarkė apgailėtinai atrodžiusius Glazgo „Rangers“ antifutbolininkus 2:0 ir parsivežė UEFA taurę į Rusiją.

REKLAMA
REKLAMA

Nacionaliniame čempionate „Zenitui“ žaidimas kol kas nesiklijuoja – tiesa, už visus savo varžovus jie yra sužaidę kone dvigubai mažiau rungtynių, o ir čempionatas dar tik neseniai startavo, todėl žvalgytis į turnyrinę lentelę ir kaip nors vertinti „Zenito“ kol kas užimamą trečią nuo galo vietą, nereikėtų. Viena aišku, apginti Rusijos čempionų titulą nebus lengva, bet viskas įmanoma.

Ką gi, aptarėme visus laureatus. Atskleisime, kad  į išsvajotąjį penketuką dar beldėsi Madrido „Real“, Stambulo „Fenerbahce“, „Bordeux“ ir kiti klubai, bet nuoširdžiai tikimės, kad išrinkome geriausius.

Dabar su nekantrumu lauksime artėjančio Europos futbolo čempionato ir žiūrėsime, kas jame bus nevykėliai, o kas didieji atradimai. Gal rusai dar kartą nustebins Europą?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų