• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

TRYS KLAUSIMAI KRIMINALISTUI

Galvos skausmas - pradingstantys vaikai

Šiuo metu Marijampolės kriminalinių nusikaltimų tyrimo skyriaus Paieškos grupės pareigūnai turi devynias, galima sakyti, mažai vilčių teikiančias, seniai ieškomų piliečių bylas. Seniausios jų siekia 1994-uosius, kai Marijampolėje klestėjo ir tarpusavyje bruzdėjo kelios turto prievartautojų (reketininkų) grupuotės. Pastaruoju metu padaugėjo nepilnamečių, panorusių pagąsdinti tėvus. Apie tai korespondentė Irena Zubrickienė kalbėjosi su dešimt metų policijoje dirbančiu Paieškos grupės vyresniuoju inspektoriumi Virūnu Vilučiu (29 m.).

REKLAMA
REKLAMA

- Gal pastebėjote, kuriuo metų laiku turite daugiausia darbo?

- Jeigu manote, kad atsakysiu, jog prasidėję žiemos šalčiai kelia didžiulį pavojų valkatoms ir benamiams, ištinkamiems įvairiausių bėdų ir gyvenantiems be asmens dokumentų, tai turiu jus nuvilti. Tokia tendencija galbūt ir yra didžiuosiuose miestuose. Tačiau Marijampolė - palyginti nedidelė teritorija, kurioje vieni kitus neblogai pažįsta. O štai ieškant nuo teisėsaugininkų pasislėpusių asmenų tikrai pastebimas, vadinkime, sezoniškumas. Daugiausia darbo turime metų gale - matyt, nė vienas nenori metų pabaigos švenčių sutikti nelaisvėje, tad ir slapstosi.

REKLAMA

- Turbūt buvo įdomių situacijų sulaikant pasislėpusius žmones?

- Galima sakyti, kiekvienas sulaikymo atvejis kitoks ir savaip įdomus. Dažniausiai mus, įėjusius į butą, iškeikia ieškomo asmens artimieji, esą jų žmogus apšmeižtas, nekaltas, o mes tik drumsčiame visų ramybę. Patys sulaikomieji dažniausiai būna ramūs, nesipriešina ir nebėga, nes būna užklupti netikėtai. Randame pasislėpusius spintoje, sofos patalynės dėžėje, palėpėje - visur, kur tamsiau ir kur galima užsidaryti. Kartais apsimetame eiliniais praeiviais, paklydėliais, net "bomžais". Yra buvę, kad patys atrakiname svetimo buto duris, jeigu įsitikiname, kad už jų yra mūsų ieškomas asmuo ir neįsileidžia. Bet tai jau mūsų darbo paslaptys. Kartais "slapukai" mus pergudrauja, kartais - mes juos.

REKLAMA
REKLAMA

- 2000 metais jums teko ieškoti dviejų daugiau nei tris paras namuose nepasirodžiusių nepilnamečių. Pernai šis skaičius patrigubėjo - ieškojote jau septynių. Kas, jūsų nuomone, skatina vaikus bėgti iš namų?

- Iš tiesų didėjantis ieškomų vaikų skaičius mums kelia didžiulį nerimą. Vieni susipyksta su tėvais ir pradingsta, kiti nori savarankiško gyvenimo, treti įsigudrino dėl įvairių priežasčių šitaip pagąsdinti savo gimdytojus. Neseniai vienas dešimtmetis berniukas iš namų pradingo palikęs tėvams mįslingą laiškelį su brėžiniu. Buvo nupiešęs pagrindinius savo gyvenamojo kvartalo kelius, tiltą per upę, pažymėjęs pastatus - savo mokyklą, ligoninę, pripiešęs medžių ir pakaruoklį ant vieno iš jų, taip pat kryžių. Šalia parašyta: "Iššifruokite šitą žemėlapį ir rasite mano kūną. Man mirtis, nes bijau, kad manęs nemuštumėte". Laimei, "mirtininkas" liko gyvas ir sveikas. Tokių vaikų bėdų "priežastys" kartais būna juokingos - esą negali toliau gyventi "su tokia nuodėme", kaip tvirtino viena iš namų pabėgusi paauglė, pradėjusi rūkyti. Tikrai neramu, nes iš namų bėgančių vaikų amžius jaunėja. Ir ne man spręsti, kas ir kada tuose namuose pražiūrėta.

- Dėkoju už pokalbį.

Kornelijos EŽERSKYTĖS nuotr. : Virūnas Vilutis

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų