REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Turkijoje pirmadienį sustiprinto saugumo sąlygomis pradėta svarstyti keturių policininkų, kurie kaltinami per didžiulius antivyriausybinius protestus pernai birželį mirtinai sumušę 19-metį studentą, byla.

 Turkijoje pirmadienį sustiprinto saugumo sąlygomis pradėta svarstyti keturių policininkų, kurie kaltinami per didžiulius antivyriausybinius protestus pernai birželį mirtinai sumušę 19-metį studentą, byla.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 Ši didelio dėmesio sulaukusi byla pradedama nagrinėti premjerui Recepui Tayyipui Erdoganui (Redžepui Tajipui Erdohanui) grumiantis su didžiausia krize per 11 savo valdymo metų, kuri smogė ekonomikai ir kelia grėsmę jo prezidentinėms ambicijoms.

REKLAMA

Maždaug 2 tūkst. riaušėms pasirengusių policininkų buvo dislokuota šalies centriniame regione esančiame Kaiserio mieste, kur buvo blokuotos gatvės aplink teismo rūmus ir „saugumo“ sumetimais uždraustos demonstracijos.

Aktyvistai sakė, kad keliems autobusams su demonstrantais nebuvo leista įvažiuoti į miestą.

Tačiau keliems šimtams žmonių visgi pavyko surengti demonstraciją – jie žygiavo mojuodami vėliavomis, nešdami transparantus ir reikalaudami teisingumo.

REKLAMA
REKLAMA

Ali Ismailas Korkmazas (Alis Ismailas Korkmazas) mirė šalies vakaruose esančiame Eskišechire birželio 2 dieną sumuštas beisbolo ir policininkų lazdomis. Jis yra vienas iš šešių žmonių, žuvusių per tuos tris savaites šalį krėtusius protestus.

Brutalus A.I.Korkmazo užpuolimas buvo nufilmuotas saugumo kamerų. Šis jaunas vyras, kuris vilkėjo marškinėlius su užrašu „Taika pasaulyje“, mirė po 38 komos dienų dėl kraujavimo smegenyse.

Atsakovai, kurie nuo praėjusių metų laikomi tardymo izoliatoriuje, yra kaltinami įvairiais nusikaltimais, tarp jų – tyčine žmogžudyste. Kaltintojai pirmadienį ragino skirti jiems kalėjimo bausmes nuo 10 metų iki kalėjimo visam gyvenimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per birželio protestus, kurie prasidėjo kaip taikus sėdimasis streikas prieš vieno Stambulo parko užstatymą, daugiau nei 8 tūkst. žmonių buvo sužeisti, nurodo Turkijos medicinos asociacija.

R.T.Erdoganas pavadino demonstrantus „vandalais“, o policija prieš juos panaudojo ašarines dujas, plastikines kulkas ir net kovinę amuniciją.

59 metų R.T.Erdoganas dabar grumiasi su dar didesnėmis problemomis – gruodžio mėnesį kilo korupcijos skandalas, kuriame yra įtariami jo artimiausios aplinkos žmonės ir jų šeimų nariai.

Premjeras į tai reagavo atleisdamas šimtus policininkų ir prokurorų ir apkaltindamas buvusio draugo, o dabar – priešininko Fethullah Guleno (Fetulos Giuleno), JAV gyvenančio musulmonų dvasininko, šalininkus rezgant „purviną“ sąmokslą nuversti jo vyriausybę.

REKLAMA

R.T.Erdoganas padėjo įsteigti islamiškų šaknų turinčią „Teisingumo ir plėtros partiją“ (AKP), kuri Turkijos politikoje dominuoja nuo 2002 metų ir kuriai valdant ekonomika klestėjo, o gyvenimo standartai kilo.

Tačiau korupcijos skandalas ir tai, kaip buvo reaguojama į birželio protestus, kritikams atskleidė kažką bloga R.T.Erdogano Turkijoje, kuri kažkada buvo vadinama pavyzdine musulmoniška demokratija ir kylančia ekonomika.

Abu šie dalykai taip pat iškėlė klausimų dėl R.T.Erdogano vilčių rugpjūtį būti išrinktam prezidentu, ir dabar daug kas priklausys nuo kovo 30 dieną įvyksiančių vietos valdžios rinkimų. Jis nebegali siekti naujos premjero kadencijos.

REKLAMA

Nerimas dėl R.T.Erdogano valdymo taip pat prisidėjo prie to, kad liros vertė per pusmetį smuko trečdaliu. Dėl to centrinis bankas praėjusią savaitę turėjo padidinti palūkanų normą – nepaisydamas premjero protestų.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų