REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neretai girdime istorijas, kaip studentai vakarais ruošia vieną mažiausiai išlaidų reikalaujančių patiekalų – keptas bulves. Pasak jų, studentiškas gyvenimas tikrai nelengvas – kad pragyventų, dirbti tenka net ir dieninių studijų metu. Įdomiausia tai, jog Valstybinio studijų fondo skiriamų socialinių stipendijų skaičius, dažniausiai tenkantis asmenims iš nepasiturinčių šeimų, kasmet vis auga, tačiau studentai neslepia pinigus leidžiantys ir pramogoms. Jau nuo sausio 20 dienos studentai galės teikti paraiškas socialinei stipendijai gauti. Pasak Valstybinio studijų fondo Stipendijų ir finansinės paramos skyriaus vyriausios specialistės Jūratės Marcinkevičienės, kriterijai gauti socialinę stipendiją pavasario semestre studentams nesikeičia. Elektroninės paraiškos bus priimamos iki vasario 20 dienos (imtinai).

REKLAMA
REKLAMA

Per metus Valstybinio studijų fondo išlaidos padidėjo beveik 3 mln. litų

2012-ųjų metų rudenį socialines stipendijas – 390 litų kiekvieną semestro mėnesį gavo 8456 studentai, kuriems buvo skiriama daugiau nei 18 mln. litų. Palyginti su 2011-aisiais, išmokėta pinigų suma didesnė beveik 3 mln. litų. Praėjusiame semestre 6846 socialines stipendijas gavo studentai, atitikę pirmąjį socialinį kriterijų, t. y. gyvenantys vieni, esantys iš nepasiturinčių šeimų, turintys teisę gauti ar gaunantys socialinę pašalpą. Asmenims, kurie turi 45 proc. ar mažesnį darbingumo lygį, socialinė stipendija paskirta 656 studentams. Stipendijos skirtos ir 954 studentams, kuriems iki pilnametystės buvo nustatyta globa (rūpyba) arba kurie yra netekę abiejų tėvų.

REKLAMA

Studentai neslepia, kam išleidžia pinigus

Lietuvos Edukologijos universiteto studentas Robertas M. mano, kad socialinė stipendija besimokant universitete leidžia jaustis užtikrinčiau, o svarbiausia – palengvina šeimos materialinę padėtį. „Išlaidos nėra išskirtinės, dažniausiai tai būna maisto produktai, drabužiai, studijoms reikalingos prekės, kartais leidžiu sau nusipirkti ir knygų, nors tai – prabanga, nes gera literatūra kainuoja nemažai. Jei negaučiau socialinės stipendijos, tai mano gyvenime nebūtų didelių permainų. Žinoma, tektų sumažinti kai kurias išlaidas, tačiau tai neturėtų labai skaudžiai atsiliepti gyvenimo sąlygoms. Galbūt reiktų atsisakyt kai kurių dalykų: tektų rečiau grįžti į savo gimtąjį miestą, taip pat pinigų nebeliktų ir pramogoms“, – teigia antrakursis.

REKLAMA
REKLAMA

Kalbintas Vilniaus kolegijos studentas Leonidas A. teigė, kad gautą stipendiją dažniausiai skiria maistui, drabužiams įsigyti, tačiau priešingai nei ankstesnis pašnekovas, pramogoms jis pinigų neleidžia. Trečiakursis neslepia, kad jei stipendijos nebegautų, gyvenimas pasikeistų – sumažėtų nemaža dalis pajamų, palengvinančių sąlygas gyvenant didmiestyje. Šį pavasarį, kaip ir praėjusį semestrą, socialinės stipendijos bus skiriamos tik tiems asmenims, kurie neturi akademinių skolų. Studentui nepakanka atitikti kurį nors iš esamų socialinių kriterijų, tačiau reikalingas ir geras mokymasis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Socialinės stipendijos daliai jaunų žmonių, manau, tikrai pagerina pačių bei jų šeimų padėtį, tačiau tikrai ne visiems. Pagal Europos Komisijos duomenis, mes esame vieni pirmaujančių Europoje, kur jaunimo nedarbas siekia beveik 30 %. Esu įsitikinusi, kad turėtume ne didinti socialines stipendijas gaunančių studentų skaičių, o galvoti, kaip juos įtraukti į darbo rinką, tuomet nekiltų abejonių, ar socialinės stipendijos skiriamos tikrai tiems, kuriems labiausiai jos reikia“, – nuomonę išsakė Jaunimo organizacijos DARBAS (JOD) Garbės pirmininkė Ieva Kačinskaitė.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų