REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kokių pamokų užklupus krizei teko išmokti net sėkmingiausių įmonių vadovams? Gegužės 20 dieną Europos parke, Vilniaus rajone, vyks „Finansų direktorių konferencija 2010“. „Balsas.lt savaitei“ apie praėjusių metų patirtį pasakojo vienas konferencijos pranešėjų, prekybos tinklą IKI valdančios bendrovės „Palink“ finansų vadovas Linas Obuolevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Racionalumas išliks

− Ar galima sakyti, kad krizė palietė visas be išimties įmones?

− Manau, kad taip.

− Kokie ryškiausi pokyčiai valdant įmonę atsirado sunkmečiu?

− Smarkiai sugriežtinta išlaidų kontrolė, iškelti tikslai darbuotojams, skyriams, kiek sumažinti išlaidas. Persvarstytos ir sumažintos investicijos. Įvairiausios priemonės atsargoms mažinti.

REKLAMA

− Kokios artimiausių metų tendencijos – ar verslas išliks taupus ir racionalus?

− Manau, kad taip. Tie, kurie atlaikė, buvo priversti daugiau ar mažiau susiveržti. Krizė parodė, kad naudojant mažiau resursų galima nuveikti tuos pačius darbus ar net daugiau. Todėl šis racionalumas turėtų dar kurį laiką išlikti.

Krizės pamokos

− Kuo versle labiausiai pasireiškė krizės pasekmės?

− Mūsų versle – pardavimo apimčių kritimu. Kitur šį procesą dar lydėjo ir atsiskaitymų vėlavimas, kas taip pat sužlugdė, ko gero, ne vieną įmonę.

REKLAMA
REKLAMA

− Ar tikėtina, kad jau šiemet sulėtės darbuotojų mažinimas įmonėse?

− Tai priklausys nuo kiekvienos įmonės ekonominės būklės ir jos atsigavimo po krizės. Įmonės, kurių verslas atsigaus, darbuotojų skaičiaus nebeturėtų mažinti, o tos, kurių atsigavimo dar nebus, mažins ir toliau. Tačiau mažėjimo tempai turėtų sulėtėti, nes tikėtina, kad įmonės jau yra atsisakiusios daugumos nereikalingų darbuotojų.

− Kokias įvardytumėte geriausias krizės pamokas/teigiamybes?

− Krizės teigiamybė, aišku, egzistuoja, nes tai yra pamoka. Bet tai labai skaudi pamoka, todėl šio reiškinio jokiu būdu negalima laikyti teigiamu, nors pagal ekonomikos teoriją jis – neišvengiamas. Pagrindinė pamoka, kad verslo plėtra turi būti subalansuota su finansiniais ištekliais, skolų lygis turi būti atsargus, kad būtų galima mokėti bent palūkanas net ir esant ryškiam verslo susitraukimui arba smarkiai sumažėjus galimybei refinansuotis. Tai, beje, tinka ir privatiems asmenims – investavimas ar vartojimas skolintais pinigais negali būti didesnis už realias galimybes grąžinti tokias skolas. Ir verslui, ir privatiems asmenims pakilimo laikotarpiu svarbu sukaupti santaupų, kurias būtų galima panaudoti esant nuosmukiui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų