REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje – 1141 naujas koronaviruso atvejis, 2 žmonės mirė

Papildyta 10.07 val.

Praėjusią parą šalyje nustatyti 1141 naujas COVID-19 atvejis, nuo šios infekcinės ligos mirė 2 žmonės, šeštadienį pranešė Statistikos departamentas.

Praėjusią parą šalyje nustatyti 1141 naujas COVID-19 atvejis, nuo šios infekcinės ligos mirė 2 žmonės, šeštadienį pranešė Statistikos departamentas.

REKLAMA

Šalyje atlikti 12 tūkst. 838 molekuliniai (PGR) ir 6877 antigeno tyrimai dėl įtariamo koronaviruso. Pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 570,2 atvejo. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 5,8 proc.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 264 tūkst. 724 žmonės.

Deguonis papildomai tiekiamas 964 ligoniams, 59 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 119 žmonės.

Praėjusią parą nuo COVID-19 mirė du žmonės, kuriems buvo nuo 70 iki 99-erių metų, Vienam mirusiajam buvo nuo 70 iki 79-erių, o kitas priklausė 90-99 metų amžiaus grupei. 

REKLAMA
REKLAMA

Statistikos departamentas atkreipia dėmesį, kad per parą mirusiųjų skaičius yra išankstinis ir per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais.

REKLAMA

Statistiškai pasveiko ir šiuo metu yra gyvi 239 tūkst. 702 asmenys, deklaruoti 192 tūkst. 489 pasveikusieji. Statistiškai šiuo metu serga 15 tūkst. 735 asmenys, deklaruotas sergančiųjų skaičius siekia 62 tūkst. 948. 

Deklaruotu sergančiuoju Statistikos departamentas laiko asmenį, kuriam buvo patvirtintas ligos atvejis, o ligos pabaiga nepatvirtinta gydytojo. Statistinis sergantysis yra asmuo, kuriam liga patvirtinta per pastarąsias 28 dienas. Praėjus šiam terminui, žmogus laikomas statistiškai pasveikusiu.

Anot departamento, statistinių sergančiųjų rodiklis gali būti tikslesnis vertinant populiacijos sergamumą, nes tarp deklaruotų sergančiųjų gali būti atvejų, kai asmuo jau nebeserga, bet šeimos gydytojas nėra patvirtinęs ligos pabaigos.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 4088 žmonės. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejamos 8264  mirtys.

Per praėjusią parą pirmą skiepo dozę gavo 15 tūkst. 299 žmonės, antrą – 13 tūkst. 808, šeštadienį skelbia Statistikos departamentas.

Šalyje nuo COVID-19 pirma vakcinos doze jau paskiepyti 860 tūkst. 310 žmonių, abiem – 438 tūkst. 949.

Bent viena vakcinos doze paskiepyta 50,9 proc. vyresnių nei 80-ies gyventojų, 64,9 proc. 75-79 metų gyventojų, 66,6 proc. 70-74 metų gyventojų ir 64,1 proc. 65-69 metų gyventojų.

55-64 metų amžiaus grupėje paskiepytųjų yra 43,5 proc., 45-54 metų amžiaus grupėje – 33,6 proc., o 35-44 metų grupėje – 26,7 proc. Jaunesnių gyventojų grupėse paskiepyta po keliolika procentų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje bent vieną skiepą nuo koronaviruso yra gavę 30,8 proc. žmonių.

Lietuva iš viso iki šiol yra gavusi 1 mln. 413 tūkst. 545 vakcinos dozes, 1 mln. 396 tūkst. 545 iš jų pristatytos į vakcinavimo centrus. Iš viso sunaudota 1 mln. 299 tūkst. 259 dozės.

Kol kas nepanaudota per 114 tūkst. dozių.

Karantino labiau kol kas nešvelnins 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad kol kas epidemiologinė situacija neleidžia labiau švelninti karantiną, pažymi ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė. Ji akcentuoja, kad epidemiologinė situacija Lietuvoje nesikeičia kelias savaites ir lieka vienodai sudėtinga. 

Vyriausybė trečiadienio posėdyje ėmėsi tik techninio karantino pakeitimo dėl savivaldybių, kur gali būti taikomas švelnesnis karantinas, sąrašo.

REKLAMA

Erdvės pokyčiams nėra

„Tikrai nėra šią savaitę jokių pasiūlymų. Artimiausiomis savaitėmis priklausys nuo epidemiologinės situacijos, kaip ji klostysis. Kol kas ji yra tokia pat stabili, kaip ir buvo. Ne patenkinama, bet stabili. Atvejų skaičius yra panašus. Įtampa ligoninėse Vilniaus regione vis dar išlieka, nors ir mažesnė negu prieš porą savaičių.

Vadinasi, kažkokiems ypatingiems laisvinimams didelės erdvės nėra. Kažkokiems techniniams pakeitimams ar mažesniems pokyčiams vietos gal ir atsirastų, bet iš anksto nenoriu spėlioti“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo I. Šimonytė.

Susitikimų su šeimomis dar teks palaukti

Taip pat premjerė pripažįsta, kad artimiausiu metu nebus keičiamos taisyklės dėl namų ūkių susitikimų uždarose erdvėse.

REKLAMA

„Yra skirtumas sąlygų, kuriomis jūs galite susidurti su kitais namų ūkiais. Pavyzdžiui, kine jūs turi sėdėti su kauke, tam tikru atstumu vieni nuo kitų, negalite valgyti. Tai nėra visiškai tapatus dalykas, kad mes galėtume imti ir prilyginti, kad, jeigu kine galime būti su kitu namų ūkiu, tai galime ir namie būti su kitu namų ūkiu.

Nes jau, kaip namuose jūs laikotės saugumo reikalavimų, niekas negali ir nėra pajėgus įvertinti. Kol kas šis apribojimas išlieka, bet nesakau, kad taip bus visą laiką“, – pridūrė I. Šimonytė.

Kol iki vasaros pradžios galioja karantinas, draudžiami daugiau nei vienos šeimos ar vieno namų ūkio artimi kontaktai. Nebent susitikimas vyksta atviroje erdvėje arba būtina suteikti pagalbą, ar pasirūpinti savimi pasirūpinti negalinčiais asmenimis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Leidžiama susitikti dviem šeimoms arba dviem namų ūkiams, jeigu viename iš jų yra ne daugiau kaip vienas suaugęs asmuo arba vienas asmuo ir jo nepilnamečiai vaikai, arba namų ūkis, kuriame yra nuolatinės priežiūros ir slaugos reikalaujantis asmuo.

Tačiau tokiems artimus kontaktus turintiems šeimų ar namų ūkio nariams būtų draudžiama turėti artimus kontaktus su kitais asmenimis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų