Emorio universiteto (JAV) mokslininkai pranešė išsiaiškinę, kokio amžiaus prasideda vaikystės amnezija vadinamas reiškinys. Tai toks žmogaus amžiaus tarpsnis, kai iš jo atminties ima nykti patys ankstyviausi gyvenimo prisiminimai.
Emorio universiteto tyrėjų teigimu, vaikiška amnezija vidutiniškai prasideda sulaukus 7 metų. Nors šis fenomenas kiekvieną paliečia savaip, vis dėlto labai retas suaugęs žmogus sugeba atsiminti, kas vyko jo gyvenime, kai jis buvo iki 3 metų amžiaus.
JAV mokslininkai skelbia pirmieji eksperimentais įrodę vaikiškos amnezijos reiškinį: jie pradėjo 83 vaikų iki 3 metų amžiaus apklausas apie įvairius įvykius jų gyvenime. Po kelerių metų tų pačių vaikų jie prašė prisiminti tuos pačius įvykius. Tai buvo daroma vaikams sulaukus 5, 6, 7 ir 9 metų.
Rezultatai atskleidė, kad vidutiniškai vaikiškoji amnezija prasideda sulaukus 7 metų. Pasak tyrėjų, panašaus pobūdžio suaugusiųjų žmonių tyrimais nustatyta, kad patys ankstyviausi jų gyvenimo prisiminimai siekia 3 metų amžių.
Eksperimento vykdytojų teigimu, tėvams pavykdavo iš 3 metų amžiaus savo vaikų atminties „ištraukti“ daugiau prisiminimų apie įvykius. Būdami 5–7 metų vaikai galėdavo prisiminti apie 63– 72 proc. savo gyvenime nutikusių įvykių, o sulaukę 8–9 metų – tik 35 proc.