• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo kitų metų birželio 1 d. vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus susietas su sveikatos medicininės pažymos galiojimu. Socialiniuose tinkluose vis daugėja gyventojų klausimų, ar sveikatos patikros metu būtina apsilankyti pas psichiatrą, ką tikrina ir kaip vyksta procesas. Apie tai pakomentavo šeimos gydytoja ir viską paaiškino.

Nuo kitų metų birželio 1 d. vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus susietas su sveikatos medicininės pažymos galiojimu. Socialiniuose tinkluose vis daugėja gyventojų klausimų, ar sveikatos patikros metu būtina apsilankyti pas psichiatrą, ką tikrina ir kaip vyksta procesas. Apie tai pakomentavo šeimos gydytoja ir viską paaiškino.

REKLAMA

Nuo 2024 m. birželio 1 d. nustojus galioti vairuotojo medicininei pažymai, bus stabdomas ir vairuotojo pažymėjimo galiojimas, nepaisant to, jei pažymėjimo galiojimo data dar nebus pasibaigusi. Atlikus sveikatos patikrinimą ir gavus pažymą, vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus vėl atstatomas automatiniu būdu.

Gyventojai turi suskubti pasitikrinti sveikatą, jei medicininės pažymos galiojimas yra pasibaigęs. Nors sveikatos apsaugos ministerija ir pratęsė pereinamąjį laikotarpį, nes anksčiau buvo skelbta, kad pokytis įsigalios sausio 1 d., tačiau gyventojai raginami vizito pas gydytoją neatidėlioti.

REKLAMA
REKLAMA

Daug žmonių tą ir skuba padaryti, tačiau kai kuriems kyla įvairiausių klausimų, ypač tiems, kurie nori pradėti mokytis vairuoti arba tiem, kurie sveikatą tikrinosi jau seniai. Socialiniuose tinkluose žmonės klausia, ar sveikatos patikrinimą gydytojai atlieka nuodugniai, ar reikia apsilankyti pas psichiatrą, jei reikia, ko ten klausia ir panašiai.

REKLAMA

Žmonės pasakoja savo patirtis

Socialiniuose tinkluose netrūksta įvairiausių klausimų, tokių kaip: „Ko klausinėja pas psichiatrą ar ką daro, kai eini dėl teisių?“.

Skaitytoja Inga naujienų portalui tv3.lt teigia, kad apsilankymas pas psichiatrą, kai vairuotojai tikrinasi sveikatą, daugumai tik formalumas.

„Mano būklę tikrino taip: pamatavo kraujo spaudimą, davė anketą užpildyti dėl vairavimo. Buvo klausimai apie mano būklę vairuojant, ar nemigdo ir taip toliau. Po to tikrino akis, akių spaudimą. Sekantis kabinetas buvo narkologas-psichiatras. Nuėjus į bendrą kabinetą buvau patikrinta bendroje bazėje, paklausė, ar anksčiau lankiausi pas psichiatrą. Atsakiau, kad ne. Pasirašė ir siuntė pas vidaus gydytoją pabaigai“, – sako pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA

Kiti tvirtina turėję panašią patirtį.

„Nieko neklausė, davė supildyti lapą ir viskas“, – teigia moteris.

Kai kurie žmonės tvirtina, kad per apsilankymą pas psichiatrą specialistas gali paklausti kelių klausimų.

„Kai ėjau, paklausė vieno klausimo, kuo skiriasi paukštis nuo lėktuvo“, – taip teigia gyventojas.

Šeimos gydytoja: apsilankymas pas psichiatrą priklauso nuo psichinės sveikatos būklės

Antakalnio poliklinikos šeimos gydytoja Raimonda Kungytė tvirtina, kad apsilankymas pas psichiatrą priklauso nuo psichinės sveikatos būklės. Jei ji – stabili, tada apsilankymas ilgai netruks.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu yra viskas tvarkoje, žmogus neturi jokių problemų, nesilanko pas psichiatrą, negauna gydymo, tai tiesiog pateikia tą pažymą darbinę. Jeigu žmogus turi kažkokių problemų, diagnozių, kurios, tikėtina, trukdytų vairavimui, tai tada jie turi praeiti išsamesnę patikrą pas psichiatrą“, – sako gydytoja.

„Jeigu žmogus neturi psichinių ligų, nesigydo, tai pas psichiatrą ten labai greitai yra patikrinama, ar asmuo gauna kažkokį gydymą, ar ne“, – priduria R. Kungytė.

REKLAMA

Šeškinės poliklinikos vyriausioji specialistė Loreta Kliučininkienė teigia, kad siuntimas pas psichiatrą – privalomas.

„Pas gydytoją psichiatrą siunčiami visi pacientai (tiesiogiai, tą pačią dieną)“, – priduria ji.

Keičiasi tikrinimo periodiškumas

Primenama, kad sveikatos apsaugos ministro įsakymu taip pat keičiamas ir sveikatos patikrų periodiškumas

Atnaujintas sveikatos apsaugos ministro įsakymas numato, kad sveikatą profilaktiškai dažniau nei kas 10 metų vairuotojai privalės nuo 65 metų, kai anksčiau tą daryti reikėjo jau nuo 55 metų.

REKLAMA

Atitinkamai jei iki šiol žmonėms, kurie yra 66–79 m. amžiaus, reikėjo tikrintis kas 2 metus, tą dabar jiems reikės daryti kas 5 metus.

Sveikatos tikrinimai retėja ir 80-mečiams ir vyresniems – jie bus tikrinami ne kasmet, o kas dvejus metus.

Gresia baudos

Kaip nurodė Lietuvos kelių policijos atstovė Jorūnė Liutkienė, nuo birželio 1 d. laiku nepasitikrinusiųjų sveikatą vairuotojų laukia baudos.

„Jei vairuotojai, kurie nuo birželio 1 d. nori dalyvauti eisme, nebus „Regitroje“ pasitikrinę, ar jų sveikatos pažymėjimas galioja, nebus užsiregistravę ir neišsiėmę naujos pažymos, policija bus tas pirmasis šaltinis, kuris juos apie tai ir informuos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Patikrinti, ar galioja vairuotojo pažymėjimas, galime keletu būdų. Pirmiausia – sustabdę vairuotojus bet kurio organizuojamo reido metu. Tuo metu policijos pareigūnai per susietas sistemas patikrina, ar galioja vairuotojo pažymėjimas ir ten mato priežastis, dėl kurių vairuotojo pažymėjimas negalioja“, – kalbėjo ji.

Už tai, kad asmuo vairuoja nepasitikrinęs sveikatos nustatytu periodiškumu, gresia bauda nuo 30 iki 50 eurų.

Ministres pirmininkes paklausus kiek yra lyciu kalba apie ledo lytis tai ji gali valdyt valstybe o vairavimui toks atsakymas tiktu? ar butu nuodugniau istiriamas?
O kas tikrina psichiatrų psichine būsena. Yra dirbančių psichiškai nestabiliu psichiatrų . Ir tokie israsineja pažymas ?
Ministrui per sunkūs klausimai
Ministrui per sunkūs klausimai
Įdomu, o švietimo ministras turi teises ? Kai jo paklausė kiek yra lyčių jis atsakė, kad nežinau, nespecialistas...
Tai gal tegul gražina, jei turi tokias ?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų