• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pernykštės žolės deginimas vėl baigėsi mirtimi - Vilniaus universitetinėje ligoninėje pirmadienio vakarą mirė 80-metė senutė, kuri buvo rasta apdegusioje pievoje.

REKLAMA
REKLAMA

Garbaus amžiaus moteris į Antakalnio rajone esančią ligoninę buvo atvežta apie 20 val. 30 min. iš Arturiškių viensėdžio Butvydžių seniūnijos. Medikai jai diagnozavo kūno nudegimą ir paguldė gydymui.

REKLAMA

Pasak policijos, senolė medikų globoje praleido daugiau nei dvi valandas ir nuo patirtų nudegimų mirė.

Tai antroji pernykštės žolės deginimo auka šiemet Lietuvoje.

Pirmadienio vakarą degindamas pernykštę žolę Anykščių rajone, Kryžokų kaime žuvo 63 metų vyras. Jo apdegęs kūnas buvo rastas pirmadienio vakarą išdegusioje pievoje.

REKLAMA
REKLAMA

Apie 17 val. 50 min. Anykščių policijos komisariato budėtojas gelbėtojams pranešė, jog Kryžokų kaime, degančioje pievoje rastas negyvas žmogus. Atskubėję ugniagesiai, išdegusios pievos plote rado apdegusį Utenos gyventojo kūną.

Pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, įtariama, kad vyriškis žuvo degindamas pernykštę žolę. Taip teigia įvykio liudininkai ir žemės savininkė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gaisras buvo užgesintas parankinėmis priemonėmis.

Nuo praėjusios savaitės pabaigos, kai atšilo orai, ugniagesiai įvairiose Lietuvos vietose kasdien vyksta gesinti degančios pernykštės žolės.

Pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, antradienį ugniagesiai gesino net 224 gaisrus atvirose teritorijose. Daugiausia - 93 karus degančias pievas ir laukus gesino Vilniaus apskrities ugniagesiai.

REKLAMA

37 kartus degančią sausą žolę malšino Kauno apskrities gaisrininkai, 21 kartą - Šiaulių ugniagesiai. Ugnis siautėjo ir visuose kitose apskrityse.

,,Atrodo, kad žolės padegėjams - pats darbymetis. O į atkakliausiųjų padegėjų vidų išties sunku ir prisibelsti. Jų atrodo, nejaudina ir tokių gaisrų padaroma žala gamtai, sukeliami pavojai savo ir kaimynų pastatams. Pagaliau, ir kylantis pavojus žmonėms", - sako ugniagesiai.

REKLAMA

Žolės deginimas daro milžiniškus nuostolius gamtai ir žmonių turtui. Nuo liepsnojančios žolės ugnis dažnai persimeta į miškus, durpynus, gyventojų sodybas, ūkinius pastatus. Tokiuose gaisruose beveik kasmet žūsta ir žmonės.

Ugniagesiai dar kartą prašo nedeginti žolės ir įspėja, kad jos deginimas kelia pavojų ne tik gamtai, gyventojų turtui, bet ir jų gyvybei. Aitrūs dūmai apsvaigina, žmogus praranda sąmonę ir nukritęs ant žemės, užsidegus drabužiams, mirtinai apdega. Pernai tokių nelaimių pavyko išvengti, o užpernai išdegusiose atvirose teritorijose rasta net 12 žuvusių gyventojų.

Gamtininkai sako, kad pernykštės žolės deginimas jokios naudos ūkininkams neduoda - po gaisro atauga tik menkos vertės žolės rūšys. Ugnis visiškai sunaikina dobilus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų