• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Darbietė“ norėjo patyrinėti europarlamentarų kišenę

Seimo valdyba sulaukė „darbietės“ Virginijos Baltraitienės prašymo kreiptis į Europos Parlamentą (EP) ir pasidomėti, kaip Lietuvoje išrinkti politikai naudoja jiems skirtas lėšas, rašo Alfa.lt

REKLAMA
REKLAMA

Seimo narė mano, kad tuo reikėtų pasidomėti po EP kilusio skandalo dėl piktnaudžiavimo išmokomis.

REKLAMA

Tačiau Lietuvos parlamento valdyba trečiadienį nepritarė šiai iniciatyvai. „Nėra pagrindo tokiam kreipimuisi. Kodėl turime iš su Seimu nesusijusios institucijos prašyti informacijos, kuri ir taip tikriausiai viešai prieinama? – stebėjosi Seimo valdybos narys Gintaras Steponavičius. – Neprivalome kontroliuoti žmonių, kurie nors ir išrinkti nuo Lietuvos, bet priklauso kitai institucijai.“

REKLAMA
REKLAMA

Partijos kolegės iniciatyva gerokai nustebino ir europarlamentarą Šarūną Birutį. Jo teigimu, toks kreipimasis būtų juokingas. „Europos Parlamentas nepavaldus Lietuvos Seimui, – sakė jis. – Čia yra auditas, įvairios kontrolės institucijos, sakyčiau, finansiniai dalykai kontroliuojami griežtai, griežčiau nei Seime, todėl toks raštas būtų savotiškas nepasitikėjimas šiomis institucijomis.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot Š. Biručio, pranešimas apie galimą piktnaudžiavimą išmokomis EP didelės reakcijos nesulaukė. „Yra žmonių, kurie gali piktnaudžiauti tokiais dalykais, – svarstė politikas. – Tačiau prieš rašant tokius raštus, Seimo nariai galėtų paklausti savo atstovų EP.“

REKLAMA

Slaptoje Europos parlamento vidaus audito ataskaitoje buvo teigta, jog kai kurie iš 784 Europos parlamento narių įdarbindavo savo šeimos narius arba deklaruodavo išlaidas firmoms, kurios iš tiesų neegzistavo. Manoma, jog vykdant panašias machinacijas, galėjo būti iššvaistyta per 100 mln. eurų.

REKLAMA

Lietuvos europarlamentarai po skandalo sakė, kad EP sukurta administravimo sistema neleidžia Parlamente dirbantiems šalių atstovams piktnaudžiauti, o susiklosčiusi situacija stebina.

Kiekvieno EP nario padėjėjams iš viso per mėnesį skiriama apie 16 tūkst. eurų. Dalis jų dirba Briuselyje, dalis - europarlamentarų gimtosiose šalyse. Iš viso EP narių pagalbiniam personalui per metus sumokama apie 140 mln. eurų - tai sudaro apie 10% visų EP išlaidų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų