Gegužę trys ketvirtadaliai – 76 proc. – gyventojų manė, kad reikalai pastaruoju metu Lietuvoje iš esmės krypsta į blogąją pusę, o ketvirtadaliui – 23 proc. – apklaustųjų atrodė, kad reikalai šalyje pastaruoju metu gerėja. 1 proc. respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu.
Gegužę 3 procentiniais punktais padaugėjo gyventojų, manančių, kad reikalai Lietuvoje pastaruoju metu krypsta į gerąją pusę (per pastaruosius du mėnesius taip manančių padaugėjo 10 procentinių punktų), tačiau lyginant su vertinimais prieš metus (2011 metų gegužę) gerai vertinančių padėtį šalyje sumažėjo 5 procentiniais punktais.
Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ naujienų agentūros ELTA užsakymu gegužės 23-birželio 3 dienomis atlikto tyrimo duomenimis, daugiau už kitus dabartine padėtimi šalyje yra nepatenkinti vyresni nei 50 metų žmonės, kaimo ir mažesnių miestų gyventojai.
Gegužės mėnesį kas dešimtas – 10 proc. – suaugęs šalies gyventojas teigė, kad per pastaruosius 2 mėnesius ekonominė padėtis Lietuvoje pagerėjo, 44 proc. atsakė, kad ji nepasikeitė, o 42 proc. apklaustų gyventojų mano, kad ekonominė šalies padėtis per pastaruosius kelis mėnesius pablogėjo. 4 proc. respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu.
Gegužę 10 procentinių punktų padaugėjo gyventojų, teigiančių, kad ekonominė padėtis pastaruoju metu Lietuvoje nesikeičia (nei blogėja, nei gerėja), o pastebinčių ekonomikos pablogėjimą per gegužę sumažėjo 13 procentinių punktų (per pastaruosius du mėnesius taip atsakiusių respondentų sumažėjo net 22 procentiniais punktais). Palyginus su gyventojų atsakymais prieš metus, matyti, kad tada blogai vertinančių ekonominę padėtį buvo kiek daugiau (2011 metų gegužę ekonominę padėtį kaip blogėjančią įvertino 48 proc. respondentų – 6 procentiniais punktais daugiau nei dabar).
To paties tyrimo duomenimis, 9 proc. apklaustų šalies gyventojų atsakė, kad jų šeimos finansinė padėtis per pastaruosius du mėnesius pagerėjo, trys iš dešimties – 31 proc. nurodė, kad jų šeimos finansinė padėtis pastaruoju metu pablogėjo, o didžiausia dalis (šeši iš dešimties – 58 proc.) respondentų nurodė, kad jų šeimos finansinė padėtis per pastaruosius du mėnesius nepasikeitė.
Per pastarąjį mėnesį net 18 procentinių punktų sumažėjo gyventojų, teigiančių, kad jų šeimos finansinė padėtis pablogėjo, ir beveik tiek pat (16 procentinių punktų) padaugėjo teigiančių, kad ji nepasikeitė (nei pagerėjo, nei pablogėjo). Palyginus su gyventojų atsakymais prieš metus (2011 metų gegužę) šeimos finansinės padėties vertinimas pakito – sumažėjo atsakiusių, kad ji blogėja (14 procentinių punktų), o tiek pat padaugėjo manančių, kad ji stabili (nesikeičia).