Politologas apie Trumpo ir Bideno kovą rinkimuose: didysis mūšis verda vos keliose valstijose

JAV renka savo šalies prezidentą. Šį kartą juo pretenduoja tapti demokratų kandidatas Joe Bidenas ir dabartinis Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas. Kaip vertinti JAV prezidento rinkimų rezultatus, kai abu kandidatai teigia laimėję?

Apie tai TV3 studijoje kalbėjosi žurnalistė Jolanta Svirnelytė ir politologas Linas Kojala.

Vieni tų retų rinkimų, kai abu kandidatai tikina, kad rinkimus laimėjo. Joe Bidenas, kad žengė į pergalę ir ja tiki, o D. Trumpas irgi pareiškė, kad rinkimus jau laimėjo. Tai kaip čia dabar?

Kova gali užsitęsti, nes skirtumai yra labai minimalūs, žinant, kad balsavo apie 150-160 mln. amerikiečių. Tos procentinės dalys, kurios gali nulemti nugalėtoją, yra minimalios. Ko gero, nei vienas kandidatas nenorės nusileisti iki pat paskutinio vilties lašo.

D. Trumpas tikina, kad laimėjo. Ar galime manyti, kad tai tiesa?

Tikrai ne. Kol kas tokių duomenų neturime. Jo rezultatai yra geri, jis turi potencialo manyti, kad gali tapti šių rinkimų nugalėtoju, bet yra pakankamai daug neatsakytų klaustukų. Teigti, kad jis jau galėtų jaustis ramus negalime. Akivaizdu, kad tai prezidento taktika. Jis supranta, kad tie balsai, kurie yra atkeliaujantys paštu, jam nėra palankūs. Būtent prieš juos jis daro tokius pareiškimus.

Kada tie balsai bus galutinai suskaičiuoti ir kada mes žinosime tuos rezultatus?

Oficialūs rezultatai bus tik gruodžio mėnesį, bet mes tikimės, kad tos valstijos, kurios šiandien yra kovos laukas, galės pateikti bent jau preliminarius duomenis per 1-2 dienas. Šią savaitę turėtume turėti rezultatus. Klausimas, ar su jais kandidatai sutiks. Labai tikėtina, kad atskirose valstijose dėl keliolikos ar kelių šimtų tūkstančių balsų gali prasidėti ne vienas teismo procesas.

REKLAMA

Kuriam kandidatui ta situacija gali būti palankesnė? Kokių mes dar rezultatų nežinome?

Abu kandidatai turi galimybių laimėti. Kaip ir minėta, skirtumai yra labai maži tokiose valstijose, kaip Viskonsinas, Mičiganas ar ta pati Nevada. Jei J. Bidenui pavyktų bent dalį tų valstijų atkovoti iš D. Trumpo, lyginant su tuo, koks rezultatas buvo 2016-aisiais metais, tai tada jis galėtų laimėti rinkimus. Jei D. Trumpas savo ruožtu įrodys, kad jis yra tas kandidatas, kurį pasirinko valstijų gyventojai, tuomet jis bus tas laimėtojas. Trijose, keturiose valstijose šiandien ir verda didysis mūšis.

Visą pokalbį žiūrėkite video reportaže.


Rašyti komentarą...
A
As
2020-11-04 22:24:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Politologui pienelis nuo lupu dar nenuvalytas
Atsakyti
-4

X
Xxx
2020-11-07 12:24:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Smėlio dėžėj smėliuką žarstyt, ekspertas pasaulio lygio. Nejuokink svieto, pranaše. Čia kaip palmyra su savo horoskopais, tik šito horoskopai šūdamalos tema. Unitazan nuleist, tuos politologus, su politikais.
Atsakyti
-1

J
Je
2020-11-06 06:58:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Je ,ne tas žmogus aiškina apie JAV prezidento rinkimus. Amerikos lietuviai ir tai nežino. Žurnalistui kaukė neleidžia pamaitint smegenų,mąstyti?
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų