Emocinė sveikata

Patarė, kaip kovoti su perdegimu ir stresu darbe

Per pastaruosius keletą metų depresijos ir nerimo sutrikimų turinčių žmonių skaičius išaugo kone ketvirtadaliu, praneša Pasaulio sveikatos organizacija (PSO). Nors tokį emocinių problemų augimą lėmė tiek COVID-19 pandemija, tiek Ukrainoje prasidėjęs karas, vis daugiau žmonių su stresu, baime ir įtampa susiduria ir darbinėje aplinkoje. Šie neigiami pojūčiai gali būti ženklas, kad darbuotojas patyrė emocinį perdegimą – kaip to išvengti, pasakoja ekspertai.

Lietuviai gali būti dar laimingesni: siūlo išsiugdyti vieną įprotį

Ekspertai patvirtina, kad vien pasidaliję kukliu turtu su kitu ar gerai išsimiegoję galite šypsotis daugiau nei turtingiausias pasaulio žmogus. Psichoterapeutė-psichologė Genovaitė Petronienė ir BENU vaistinės vedėja Inga Norkienė pažėrė gausybę lengvų, mokslu grįstų receptų sustiprinti laimės jausmą. Negana to, pateikė konkrečių priežasčių, kodėl 2023 m. Pasaulio laimės indekse atsidūrėme pirmajame dvidešimtuke.

Prieš miegą išbandykite 1 triuką: užmigsite daug greičiau

Geras nakties miegas yra būtinas, tačiau kartais užmigti atrodo tiesiog neįmanoma, tačiau į pagalbą galite pasitelkti eterinius aliejus. Dr. Chrisas Etheridge‘as pasidalijo geriausiais eterinių aliejų mišiniais, padėsiančiais lengviau užmigti. Jis sakė: „Miegas yra geros sveikatos pagrindas. Tačiau „Puressentiel“ tyrimų duomenimis, devyni iš dešimties žmonių kenčia nuo miego sutrikimų.“ Apklausos rodo, kad 48 proc. respondentų dažnai susiduria su miego sutrikimais.

Kaip atrasti laimės jausmą savo veikloje?

Šiuolaikiniai žmonės nuolat besikeičiančiame pasaulyje susiduria su daugybe problemų – savojo pašaukimo paieškos, stresas, galiausiai – perdegimas. Tarp šio emocinio triukšmo, svarbu neprarasti laimės ir pilnatvės būsenos savo veikloje.

10 patarimų, kaip suvaldyti stresą

Šiuolaikiniam žmogui praktiškai neįmanoma išvengti streso – įvairios atsakomybės darbe ir namuose, netikėtos ir nemalonios situacijos verčia išeikvoti daug energijos, o tuomet patiriama vis daugiau įtampos, tampa vis sunkiau save kontroliuoti. Tačiau, kad ir kaip bebūtų sunku išmokti suvaldyti kylantį stresą ir nurimti – tai yra būtina. Lengviau sumažinti patiriamą stresą galėsite, pasitelkę 10 paprastų būdų: 1. Sportuokite.
Į viršų