Visi mato juodai baltą paveikslą ir spalvotą paveikslą, tačiau tik nedaugelis gali pastebėti, kuris iš vaizdų iš tikrųjų yra spalvotas, rašo thesun.co.uk.
Taigi sutelkite dėmesį, kad pavyktų išspręsti iliuziją, kurioje vaizduojamos dvi skirtingos klasikinio meno kūrinio versijos, turinčios daugiau bendro, nei manote.
Kuri nuotrauka iš tiesų yra spalvota?
Jei jums pavyks teisingai atsakyti ir pamatysite, kur nuotraukoje yra tikrosios spalvos, nepamirškite pasidžiaugti, nes priklausote tik devyniems procentams žmonių, kuriems pavyksta atsakyti teisingai.
Tačiau jei nepavyksta atskirti, kuris vaizdas iš tikrųjų yra spalvotas, turite susikaupti ir sutelkti dėmesį į vaizdo, kuriame matomos linijos, detales.
Atidžiai įsižiūrėkite, kad suprastumėte, kaip gudriai atskirti linijas ir dažų spalvą. Londone įsikūręs iliuzijų atrakcionas „Twist“ muziejus pasidalino keistu galvosūkiu, kuris suglumino ne vieną.
Eksponatas „Mergina su perlo auskaru“ yra „spalvų asimiliacijos“ pavyzdys, kai žiūrint iš tolo gali atrodyti, kad originali nuotrauka buvo perspausdinta spalvotai.
Kad būtų lengviau spręsti tokius ir kitus galvosūkius, verta dažniau pasižiūrėti į įvairias optines iliuzijas. Tyrimų duomenimis, dažnai spręsdami galvosūkius galite lavinti kognityvinius gebėjimus ir regėjimą.
Apdovanojimus pelniusi psichologė daktarė Lalitaa Suglani netgi atskleidė, kad suvokimu pagrįsta veikla, įtraukianti smegenis, pavyzdžiui, pateiktas paveikslėlis, gali išryškinti įvairius žmogaus asmenybės aspektus, įskaitant jo emocinę ir psichinę būseną.
Ji sakė: „Tai, kaip mes interpretuojame optines iliuzijas, dažnai parodo, koks unikalus ir subjektyvus yra mūsų suvokimas“.
Užsiėmimas tokia veikla, kaip optinių iliuzijų ir galvosūkių sprendimas, gali turėti daug naudos pažinimo srityje, nes gali stimuliuoti įvairias smegenų sritis.
Kai kurie privalumai yra šie:
- Kognityvinė stimuliacija: Užsiėmimas šia veikla yra iššūkis smegenims, skatinantis protinį judrumą ir lankstumą;
- Problemų sprendimo įgūdžiai: Reguliari praktika stiprina analitinį mąstymą ir problemų sprendimo gebėjimus;
- Atminties gerinimas: Šios užduotys dažnai reikalauja prisiminti ir gali padėti pagerinti atmintį;
- Kūrybiškumas: Jie skatina nestandartinį mąstymą, skatina kūrybiškumą ir novatorišką mąstymą;
- Susikaupimas ir dėmesys: Dirbant su optinėmis iliuzijomis ir galvosūkių užduotimis reikia susikaupti, o tai padeda geriau sutelkti dėmesį;
- Streso mažinimas: Malonus šių galvosūkių pobūdis gali padėti atsipalaiduoti ir sumažinti stresą.
Atsakymas nustebino ne vieną
Jei vis dar nesugebate išspręsti šios užduoties, nesijaudinkite. Muziejaus darbuotojai iš tikrųjų atskleidė atsakymus savo svečiams.
Jie sakė: „Pažvelkite į paveikslėlį iš tolo, jis spalvotas, tiesa? Dabar pažvelkite iš arčiau. Iš arti matote, kad iš tikrųjų paveikslėlis yra juodai baltas. Ant jo tik yra spalvotų linijų.
„Mergina su perlo auskaru“ – tai Londono Vest Ende įsikūrusiame daugybę pojūčių sukeliančiame iliuzijų atrakcione „Twist Museum“ įrengtas eksponatas, kuriame rodomi du tos pačios merginos atvaizdai – vienas iš jų yra juodai baltas, o kitas – spalvotas.“
Muziejaus atstovai paaiškino abiejų atvaizdų skirtumus, taip pat atskleidė už iliuzijos slypintį triuką. Iš arti matyti, kad vaizdas iš tikrųjų yra juodai baltas. Ant jo yra spalvotų linijų.
Taigi atsakymas iš tiesų nustebins ne vieną – abi nuotraukos iš tikrųjų yra juodai baltos, tačiau dešiniajame vaizde yra spalvotų linijų, kurios apgauna ne vieną. Dėl linijų atrodo, kad nuotrauka yra spalvota, nors iš tikrųjų ji yra identiška kairiajam paveikslėliui.
Iš toli žiūrint atrodo, kad nespalvotos nuotraukos spalva pereina į linijų spalvą, taip apgaudinėjant protą, kad tai spalvota to paties paveikslo versija. Kodėl taip atsitinka?
Tai vadinama „spalvų asimiliacija“. Kol kas tiksliai nežinoma, kodėl taip atsitinka, tačiau vienas iš paaiškinimų yra „nervinis susiliejimas“, kai smegenų ląstelės pakeičia į jas krintančius šviesos signalus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!