REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skyrybos – nemalonus ir sunkus gyvenimo tarpsnis, paliekantis nuosėdas širdyje net tuo atveju, jei pati buvote skyrybų iniciatore.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau blogiausia yra tai, kad neturite galimybės tiesiog užversti šį savo gyvenimo puslapį ir pamiršti, kad jame buvo žmogus, kuris dabar vadinamas buvusiuoju. Nepavyksta ne todėl, kad to nenorėtumėte, o todėl, kad jums neleidžia to padaryti.Beje, kalbėsime apie normalius buvusiuosius, o ne tuos vyrus, kurie net ir po skyrybų kelia panišką baimę buvusioms žmonoms ir vaikams. Pastaruosius atvejus palikime nagrinėti psichiatrams ir policijai.

Jei jis turi mokėti alimentus

Paprastai šioje situacijoje slypi net du povandeniniai akmenys: tai alimentai ir tėvo bendravimo su vaikais klausimas. Su alimentais svarbu viską sutvarkyti oficialiai ir visiems laikams. Bet kokie žodiniai susitarimai pernelyg dažnai virsta tiesiog niekuo, vyrai suranda tūkstančius pasiteisinimų, kodėl delsia sumokėti sutartą sumą.Turint oficialius dokumentus viskas kur kas paprasčiau – bet jau turėsite galimybę išieškoti viską, kas priklauso jūsų vaikui. Kita kalba jei alimentai skaičiuojami iš oficialios vyro algos, kuri yra išties maža, o liūto dalį jis gauna neoficialiai.Tokioje situacijoje viskas priklauso nuo vyro geranoriškumo: jei jis nenorės mokėti sąžiningai, vargu ar pavyks situaciją pakeisti.Tuo atveju, jei vyras neatsisako mokėti alimentų, tačiau kiekvienas susitikimas su juo jums kelia nemalonias emocijas, paprašykite alimentus pervesti į specialią kortelę.

Jei jis nori bendrauti su vaiku

Jokiu būdu neturėtumėte drausti tėvui matytis su vaiku ar tą bendravimą riboti vien dėl to, kad tai kelia nemalonias emocijas jums. Šiaip ar taip, vaikams reikia ir mamos, ir tėčio. Taigi bendrauti su buvusiuoju vis dėlto teks. Be abejo, jei tas buvusysis – adekvatus ir pajėgus pasirūpinti vaiku.

vaikais. Kad ir kokie būtų judviejų santykiai, jei jis trokšta matytis su vaikais – džiaukitės ir neužkirskite tam kelio: tai kur kas geriau nei situacija, kai tėvui visiškai nerūpi jo vaikai.

Santykiai su vyru po skyrybų

Be abejo, nevalia ir pinti intrigų bei nuteikinėti vaiko prieš tėvą kad tik jie bendrautų mažiau. Sulaukę tam tikro amžiaus vaikai ima stipriai idealizuoti tuos, kuriuos, jų manymu, nepelnytai skriaudžia. Taigi tegul ūgtelėjęs vaikas pats pasidaro savo išvadas apie tėvą, remdamasis savo patirtimi ir bendravimo kokybe. Jei jūs pati kategoriškai nenorite matyti akyse savo buvusio vyro, paprašykite, kad vaiką į pasimatymus su tėčiu atvestų trečias asmuo – giminaitis, draugė ar kas nors iš senelių.



Ištekate antrą kartą

Visų pirma, jūs neprivalote teisintis buvusiajam dėl to, kad mėginate susitvarkyti savo asmeninį gyvenimą – juk darote tai jau po skyrybų. Nebesate jam niekuo įsipareigojusi. Ypač tuo atveju, jei skyrybų iniciatorius buvo jūsų vyras.Antra, anksčiau ar vėliau jūsų buvusysis taip pat susiras antrąją pusę (arba jau susirado). Jei išties abu pradėjote naują gyvenimą ir jaučiatės laimingi, įmanoma netgi šiokia tokia draugystė šeimomis – bent jau susitikti pakalbėti vaikų auklėjimo ar jų atostogų planavimo klausimais. Tačiau jei antrąją pusę susirado tik vienas iš jūsų, trise sėsti prie derybų stalo – netinkamas sprendimas, tai tik provokuos naujas nuoskaudas ir konfliktus.Svarbiausia – leiskite sau būti laiminga. Jei pasitikėdama savimi, ramiai pranešite buvusiajam apie savo gyvenimo pokyčius, ir jei jis nepajus jūsų balse kaltės gaidelių, vargu ar ryšis prieštarauti ar kaip nors kitaip reikšti nepasitenkinimą susiklosčiusia situacija. Tiesa, nepamirškite: jei turite bendrų vaikų, jų tėtis, kaip buvo, taip ir lieka jūsų buvęs sutuoktinis, tad nemėginkite iš jo atimti šio statuso.

O jei į gyvenimą kišasi buvusi anyta?

Vienareikšmišką patarimą duoti šioje situacijoje sunku. Juk gali būti, kad po skyrybų gyvenate su anyta po vienu stogu arba ji daug laiko praleidžia su jūsų vaikais. O galbūt jums tenka ją slaugyti? Tokiose situacijose belieka tik ieškoti galimybių atriboti anytą nuo jūsų asmeninio gyvenimo.Šiaip ar taip, jei pajutote, kad anyta mėgina kištis į jūsų gyvenimą ar santykius su jos sūnum, jūsų buvusiuoju, jūs turite moralinę teisę pasakyti atvirai, ką apie tokį jos kišimąsi galvojate, ir nesijausti kalta. Juk po oficialių skyrybų jums pačiai anyta tampa visiškai svetimu žmogumi ir į draugystę ar jūsų palankumą ji gali pretenduoti tik kaip draugė, sielai artimas žmogus, bet nebe kaip artima giminaitė. Beje, ir nepainiokite į šią situaciją buvusio vyro – taip tik visiškai sugriausite savo santykius su juo. Aiškinkitės pati, tuo pačiu parodydama, kad jums anyta tapo visiškai svetima.

Jis skambina ir pasakoja apie save...

Kai kuriems buvusiesiems būdinga skambinti jau nebe žmonoms ir pasakoti joms apie savo meilės nuotykius: vieni giriasi, kiti – guodžiasi, o efektas vis dėlto vienas. Buvusi žmona kenčia, jai tai girdėti skaudu ir nemalonu.Nenorite, kad tektų tapti išklausytoja ir guodėja? Neklausykite. Pasakykite, kad jums nemalonu tai girdėti. Jei jis nesiliaus, tiesiog atjunkite telefoną, neatsakinėkite į jo skambučius.Tiesa, galima ir kitokia taktika: jį išklausyti visiškai abejingai ir netgi duoti vieną-kitą protingą patarimą. Jei pasitikite savimi – būtinai pamėginkite. Tai leis buvusiajam suprasti, kad jausmų jam nebepuoselėjate ir jo kalbos jūsų širdies nebeužgaus.

Jis ateina pas jus kaip į savo namus...

Jis tebeturi raktą nuo jūsų buto durų? Pakeiskite spynas. Žinoma, jei jūsų buvusysis nėra buto savininkas. Jei reikia susitikti – darykite tai neutralioje aplinkoje

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų