• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Smegenų vėžys – tai pakitusių smegenų ląstelių funkcijų išraiška. Ši liga itin pavojinga, mat centrinė nervų sistema kontroliuoja bene visas mūsų organizmo funkcijas. Dėl to svarbu atkreipti dėmesį į simptomus, kurie išduoda šią ligą.

Smegenų vėžys – tai pakitusių smegenų ląstelių funkcijų išraiška. Ši liga itin pavojinga, mat centrinė nervų sistema kontroliuoja bene visas mūsų organizmo funkcijas. Dėl to svarbu atkreipti dėmesį į simptomus, kurie išduoda šią ligą.

REKLAMA

Apie ligą išduodančius ženklus ir pasekmes susizgribus per vėlai papasakojo Vilniaus Santarų klinikos neurochirurgas Karolis Bareikis.

Išskyrė keturias grupes

Nors smegenų vėžio simptomų gali būti galybė priklausomai nuo to, kurioje smegenų dalyje pasireiškia navikas, neurochirurgas pasidalijo, į kokias grupes šie simptomai skirstomi.

„Pirmoji simptomų grupė yra ta, kuri rodo padidėjusį slėgį galvoje, galvos skausmą, pykinimą, vėmimą, kuris dažniausiai pasireiškia rytais“, – atskleidė K. Bareikis.

Antrajai grupei priklauso epilepsijos priepuoliai. „Tai reiškia, kad visi pacientai, kurie pirmą kartą patyrė epilepsijos priepuolius, yra tikrinami tyrimais. Ši praktika taikoma visose gydymo įstaigose ir priėmimuose“, - tęsė gydytojas.

REKLAMA
REKLAMA

„Trečia grupė yra psichiatrinių simptomų. Tai čia psichiatrai juos diferencijuoja, atlieka vaizdinius tyrimus, kuriais ieško ar nėra priežasties, smegenų naviko, kuris galėtų sukelti vienokius ar kitokius psichinius simptomus. Kadangi žinoma, kad psichinės ligos atsakingos už tam tikras socialines elgsenas, priežasties-pasekmės ryšio suvokimą, pažintines funkcijas“, – kalbėjo neurochirurgas.

REKLAMA

Ketvirtoji grupė simptomų parodo, kad iš tam tikros smegenų vietos kyla smegenų vėžio simptomai: „Pavyzdžiui, iš kalbos centro gali kilti kalbos sutrikimai, o jeigu užspausime regos nervą, turėsime regos sutrikimą. Analogiškai, jeigu užspaudžiamas klausos nervas, tuomet bus klausos sutrikimai, o jeigu užspaudžiami smegenėlių nervai – koordinacijos sutrikimą“.

Pasakė, kada pasitikrinti

Gydytojas išdavė, kad patiems neretai yra sunku suprasti, ar tai smegenų vėžys. Todėl siūlo pasitikrinti dėl smegenų vėžio tuomet, kai simptomai nebeleidžia gyventi savo įprasto gyvenimo.

REKLAMA
REKLAMA

„Bet koks simptomas, kuris iš principo keičia gyvenimo kokybę, trukdo darbingumą, mobilumą, tas pats galvos skausmas, kuris nepraeina nuo analgetikų ragina pasitikrinti“, – pabrėžė jis.

Taip pat K. Bareikis paaiškino, kad neretai dėl smegenų naviko pasireiškia keli simptomai, tačiau jie gali būti silpni:

„Visa smegenų vėžio simptomatika yra labai plati, tačiau negili. Tai reiškia, kad simptomai būna silpni, pavyzdžiui, nusilpsta ranka, koja ar regėjimas. Vyksta toks lėtas procesas, bet kas yra svarbu, kad atsiranda kitų klinikinių simptomų“.

„Dėl to reikia kreiptis į specialistą, kuris galėtų specifiškai paieškoti tam tikrų greta esančių ženklų, kliniškai ištirti ir bandyti įtarti, kur čia galėtų būti problema. Tai tam kartais užtenka šeimos gydytojo, kuris atmeta vėžio diagnozę ir pasako, kad simptomams yra kita labai aiški priežastis, o kartais žmogų reikia siųsti vizitui pas neurologą. Radus problemą žmogus iš neurologo greitai atsiduria pas neurochirurgus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Medikai mato, kad yra itin specifinių simptomų, pavyzdžiui, galvoje padidėjęs slėgis, kas rodo, kad bėda bus rimta“, – atskleidė neurochirurgas.

Sveikata gali neatsistatyti

Pavojus kyla tuomet, kai žmonės delsia pasitikrinti. Neurochirurgas atskleidė, kad tuomet su laiku simptomai gali intensyvėti.

„Jeigu navikas yra toks, kuris biologiškai auga, tai su laiku simptomai grubėja. Taip pat jeigu smegenų navikas toks, kuris užspaudžia priekines struktūras, tuomet augdamas jis didėja savo tūriu ir toliau aplinkui spaudžia kitas smegenų struktūras“, – pavojus vardijo K. Bareikis.

Anot neurochirurgo, bėda yra tame, kad net jeigu auglys yra gerybinis, tačiau apčiuopiamas vėliau, tuo rizikingesnis yra paciento gydymas.

Dar viena problema yra ta, kad ilgas delsimas pasitikrinti gali itin stipriai paveikti užspaustas smegenų struktūras. „Ilgai užspaustos struktūros turi gana mažą tikimybę atsigauti. Tarkime, ilgai užspaustas regos nervas gali nebeatsigauti“, – perspėjo gydytojas.

tai jau rašykit viską
tai jau rašykit viską
į kokią privačią kliniką eiti ,kiek pinigų numelš.
Žmonių sveikata gydytojams ,valstybei rūoėjo iki 1990-tų metų ,dabar deja tik "nuomonių formavimas"-biznis
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų