REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos užmačia kitąmet egzaminuoti vienuoliktokus tapo tikru galvos skausmu kai kurioms mokykloms, mat tarpiniams patikrinimams reikalingo skaičiaus kompiuterių mokyklos neturi.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos užmačia kitąmet egzaminuoti vienuoliktokus tapo tikru galvos skausmu kai kurioms mokykloms, mat tarpiniams patikrinimams reikalingo skaičiaus kompiuterių mokyklos neturi.

REKLAMA

O štai vienoje gimnazijoje, kuriai reikia įsigyti net 100 kompiuterių, kilo tėvų pasipiktinimas – esą ministerija tvarką įvedė, o kaip ir už ką tuos kompiuterius reikės įsigyti – taip ir nepaaiškino.

Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos moksleiviai sugužėjo į informatikos pamoką ir sėda prie kompiuterių. Jų gimnazija iš viso turi 85. Tiesa, dėl kitąmet įvyksiančių vienuoliktokų tarpinių egzaminų patikrinimo, kuriuos pernai gruodį sugalvojo įvesti Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, gimnazija suka galvą iš kur gauti dar 100 egzaminams reikalingų kompiuterių.

„Mes orientuojamės į nešiojamus kompiuterius tam, kad užtikrintume vienodas sąlygas visiems vaikams, tai na vienas kompiuteris kainuoja dabar nuo 700–800, tai paskaičiuoti nesudėtinga“, – sako Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos direktorė Jolanta Knyvienė.

REKLAMA
REKLAMA

Tad gimnazija susidūrė su labai dideliu iššūkiu iš kur gauti solidžią sumą – apie 80 tūkstančių eurų kompiuteriams įsigyti.

„Panaudosim mokyklai skiriamas lėšas tikėdamiesi dar gauti paramą iš savivaldybės ir ministerijos ir galbūt tada dar panaudodami dalį tėvelių paramos lėšų“, – kalba J. Knyvienė.

REKLAMA

Gimnazija neatmeta ir kompiuterių nuomos varianto, nes nupirktų kompiuterių ugdymo procese gali nepanaudoti, jie pasens. Su tokiu pat iššūkiu dėl kompiuterių, pasak direktorės, susiduria ir kitos didžiosios šalies gimnazijos: „Prie kiekvieno kompiuterio dar turi būti ir pelė, nes tokie yra reikalavimai.“

Į žinią, kad vaikams reikės supirkti kompiuterius, sureagavo ir Simono Daukanto gimnazijos tėvai ir kreipėsi į žurnalo „Reitingai“ vyriausiąjį redaktorių: „Dalyvauju gimnazijos susirinkime ir esu pakraupusi – per metus mokykla turi nupirkti per 100 nešiojamų kompiuterių, nes reikia 185 tam, kad vaikai III gimnazijos klasėje galėtų laikyti tarpinį egzaminą pagal naują tvarką. Ministerija įvedė tvarką, o lėšų kompiuteriams arba technologijai neskyrė.“

REKLAMA
REKLAMA

„Tėvai šoke. Ir sako, mes nustebę ir pastėrę. Kaip taip gali būti. Čia visiškai nauja tvarka. Priminsiu, kad ji priimta praėjusių metų gruodžio pabaigoje“, – teigia žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas.

Anot Sarafino, kai kurioms mokykloms ne tik trūksta kompiuterių – joms išvis neaišku, kaip pasiruošti vienuoliktokų egzaminams.

„Ministerija bandė raminti mokytojus sakydama, žinot, brangieji, čia jūsų ne tiek daug reikės, nes vienuoliktoje klasėje patikrinimai vyks technologijų pagalba, tai šiek tiek nesąmonė, nes kiek girdėjau, tai lietuvių kalbos patikrinimas bus žodžiu, tai dar nesu girdėjęs dirbtinio intelekto, kuris žodžiu įvertintų lietuvių kalbos žinias“, – sako G. Sarafinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak gimnazijos direktorės, klausimą būtų lengviau išspręsti, jei mokyklos žinotų, kada ir kokios paramos dėl kompiuterių gali tikėtis iš savivaldybės ir švietimo, mokslo ir sporto ministerijos. Vilniaus miesto savivaldybės švietimo skyriaus atstovai šiuo metu skaičiuoja, kiek kompiuterių gali pritrūkti.

„Yra skiriama kiekvienam mokiniui, čia būtent Vilniaus savivaldybė skiria 65 eurus kitų lėšų, iš kurių mokyklos nusimato ir gali nusipirkti ir kompiuterių ar ausinių, to ko joms reikia“, – tvirtina Vilniaus miesto savivaldybės atstovė Loreta Lisauskienė.

O Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pati dėl kompiuterių aiškintis nepanoro ir į klausimus pavedė atsakyti jai pavaldžiai Nacionalinei švietimo agentūrai, kurios atstovai tame išvis jokios problemos nemato.

REKLAMA

„Tai kokio lygio ten direktorius apie kurį jūs kalbate, kuris nesugeba susiplanuoti mokyklos išteklių, kurių reikia tokiam tarpiniam patikrinimui. Bendri reikalavimai, vykdymo instrukcija yra“, – aiškina nacionalinės švietimo agentūros atstovas Vidmantas Jurgaitis.

Nacionalinė švietimo agentūra aiškina, kad kompiuterių Lietuvos mokyklose yra pakankamai ir dar daugiau negu reikia. Juolab, ministerija mokyklų skaitmenizacijai šiemet skyrė beveik pusketvirto milijono eurų.

„Kompiuterių perdavimas iš pagrindinių mokyklų, iš pradinių mokyklų tarpinių patikrinimų metu taip pat galimas ir savivaldybės už šituos dalykus, kaip atsakingos už egzaminavimą jos turės tuos dalykus ir suplanuoti ir sudėlioti“, – kalba V. Jurgaitis.

Nacionalinė švietimo agentūra aiškina, kad kitąmet vyksiantys vienuoliktokų lietuvių ir matematikos tarpiniai patikrinimai bus dviejų lygių – bendrojo ir išplėstinio kurso, taigi šie egzaminai vyks srautais, tad daugiau kompiuterių negu, kad yra dabar, neprireiks. Visgi gimnazijų atstovai aiškina, kad jų moksleiviai daugiau rinksis išplėstinį kursą, tad ir kompiuterių laikant egzaminą vienu metu reikia daugiau negu, kad mokyklos yra šiuo metu apsirūpinusios.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų