gintaras sarafinas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gintaras sarafinas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gintaras sarafinas“.

„Tūkstantmečio mokyklos“ ir skirti pinigai ekspertus paliko be žado: „Taip dar nėra buvę Lietuvoje“

2025 metų birželio 30 dieną, pasak mokyklų direktorių, „Tūkstantmečio mokyklų“ programa  turėtų būti įgyvendinta. Tačiau realybė kiek kitokia, nes mokyklos dėl didelio permainų krūvio nesuspėja įgyvendinti joms iškeltų tikslų. Tuo tarpu ekspertas sako, kad programa primena parodiją ir problemos, kurias norima išspręsti, dėl šios programos tik didės.

Griebiasi už galvų – atsiskaitymai ant nosies, o vadovėlių nėra, mokytojai palikti: „Plaukit, chebra

Tarpiniai atsiskaitymai vienuoliktokams prasidės kovo 5 dieną, o baigsis gegužės 7, pagal Nacionalinę švietimo agentūrą (NŠA). Tačiau ekspertas nesusilaikė nuo kritikos švietimo politikai dėl trūkstamos medžiagos mokytojams ir apmokėjimo už papildomą darbą. Ministerija bando išsklaidyti šią miglą.

Švietimo sistemoje – pokyčiai, o ekspertas negali patikėti, kas vyksta: „Ką sugalvoja, tą ir daro“

Žurnalo „Reitingai“ vyriausias redaktorius Gintaras Sarafinas baiminasi dėl nelygių mokinių galimybių skirtingose savivaldybėse. Jo manymu, nėra aiškaus ir vienodo švietimo tinklo visoje Lietuvoje. Savivaldybės „ką sugalvoja, tą ir daro“. Kai kurių savivaldybių mokiniams dėl to tenka paaukoti ateities planus. G. Sarafino teigimu, savivaldybėje esant daug mokyklų, jos dažnai yra mažos ir jose mokosi sąlyginai po nedaug mokinių. Mažose mokyklose, pasak jo, mokytojų trūksta dar labiau.

Sarafinas apie mokyklų tinklo pertvarką: tai jau nebepaaiškinama

Pokyčiams „lieka nedaug laiko“ – apie mokyklų tinklo pertvarką kalba žurnalo „Reitingai“ redaktorius Gintaras Sarafinas. Situacija Lietuvoje išlieka prasta – daugelio šalies mokyklų mokinių pasiekimų rezultatai nėra geri, savivaldybės taiko skirtingus metodus, o geresniems rezultatams pasiekti reikalingi bendri ir efektyvūs sprendimai.

Žada proveržį – štai, kada Lietuvoje išvysime visiškai kitą mokyklų modelį

Įsibėgėjus Tūkstantmečio mokyklų (TŪM) programai, jos vykdytojai jau džiaugiasi pirmaisiais vaisiais. Vis dėlto pagrindinis tikslas – mokinių pasiekimų gerinimas – vis dar atrodo tolima siekiamybė: kaip rodo tyrimai, moksleivių rezultatai prastėja. TŪM programos vadovybė įvardija, kada galime tikėtis proveržio, o švietimo ekspertai nevynioja žodžių į vatą ir atkerta, kad tokios keistos švietimo programos mūsų šalyje dar nebuvo.

Skelbia stipriausių gimnazijų reitingą: šios mokyklos išmoko geriausiai

Žurnalo „Reitingai“ leidėjai skelbia stipriausių šalies gimnazijų reitingus ir vertinimus pagal atskirus dalykus. Lyderių pozicijas ir vėl užima didžiųjų miestų gimnazijos, vykdančios mokinių atrankas. Pastebima ir kita tendencija –  savivaldybių mokykloms darosi vis sunkiau konkuruoti su privačiomis mokyklomis, kurių kasmet daugėja.

Naujienų portalams Visuomenės informavimo etikos komisijoje atstovaus Gintaras Sarafinas

Interneto žiniasklaidos asociacija (IŽA) atstovauti šalies naujienų portalams Visuomenės informavimo etikos komisijoje (VIEK) paskyrė „Reitingų“ vyriausiąjį redaktorių Gintarą Sarafiną. Pasak IŽA pirmininkės Linos Bušinskaitės, asociacijos nariai dėl G. Sarafino atstovavimo komisijoje nusprendė vienbalsiai, jis ir prieš tai buvo deleguotas į VIEK.

Tūkstantmečio mokyklų programa: mokytojams iš šimtų milijonų nebus skirta nė cento

210 milijonų kainuosianti ir ant ministerijos stalo dvejus metus dulkėjusi tūkstantmečio mokyklų programa keliasi į šalies mokyklas. Švietimo, mokslo ir sporto ministrė žada, kad tokia programa mažins atskirtį tarp mokyklų. Kritikai atkerta – kaip toks projektas gali mažinti atskirtį, kai jame dalyvaus viso labo tik ketvirtadalis šalies mokyklų. O mokytojams iš šimtų milijonų nebus skirtas nė centas.

Švietimo ekspertai apie ministerijos paskelbtą 1400 eurų vidutinę mokytojų algą: „Kažkas meluoja“

Valdžia švietimo vežimą pastatė prieš arklį: atnaujino ugdymo programas, tačiau iki galo neapmokė mokytojų, kaip reikia jomis naudotis. Pedagogai skundžiasi, kad naujovių daug, o konkretumo trūksta, esą nėra net naujų vadovėlių, kurie reikalingi naujoms programoms, o iki naujų mokslo metų lieka vis mažiau laiko. Įtarimų kyla ir dėl to, kaip skaičiuojama mokytojų vidutinė alga.

„Reitingų“ redaktorius: dešimtokų patikrinimų kartelė turės pragaištingų padarinių

Dešimtokų pasiekimų patikrinimas, įvedus keturių balų kartelę, turės pragaištingų padarinių mokykloms ir mokytojams, sako „Reitingų“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas. „Ji (įvesta kartelė – BNS) turės pragaištingų padarinių didelei daliai gimnazijų (...). Tai reiškia, kad mažėtų gimnazijų mokytojų krūviai, mažėtų atlyginimai, dalies mokytojų, mokyklų apskritai nereiktų, jas reikėtų uždaryti“, – trečiadienį spaudos konferencijoje kalbėjo G. Sarafinas.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų